Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Odporúčania pre hubárovVytlačiť
 

Zber lesných plodov a hríbov je pre mnohých ľudí vášňou. Aj v tomto období stretnete v lese množstvo ľudí s košíkmi, ktorí hubárčia. Na čo je ale dobré pred tým, ako sa do lesa vyberieme, nezabudnúť? Všetky nasledovné rady sú rovnako dôležité. Tak napríklad, dbajme na to, aby sme so sebou mali plne nabitý mobilný telefón. Ďalšou, veľmi dôležitou je skutočnosť, či idete do lesa sám, alebo spolu s ďalšou skupinkou ľudí. V prípade, že radšej hubárčite sami, je dobré aby Vaši príbuzní, či známi vedeli kam sa chystáte a kde sa budete približne nachádzať. V takomto prípade je dobré uviesť aj čas Vášho návratu. Ďalšia, veľmi dôležitá vec je zvoliť si vhodné oblečenie či obuv. No a netreba zabúdať ani na tekutiny a aspoň malé občerstvenie. Hubári väčšinou v lese strávia niekoľko hodín a prejdú aj desiatku kilometrov, pričom samozrejme aj spotrebujú množstvo energie. Preto tekutiny a niečo na zajedenie padnú dobre. No a toto všetko môže byť užitočné aj v prípade, že sa pri vášnivom zberaní hríbov stratíme v priestore a nebudeme vedieť nájsť cestu späť. Vtedy by mal byť na rade „zdravý rozum“. Dôležité je zachovať pokoj a skúsiť sa poohliadnuť okolo seba. Pokiaľ však vôbec netušíte kde ste sa zatúlali, je na mieste zavolať políciu a záchranné zložky a hlavne po oznámení na políciu sa už nepremiestňujte – zostaňte na jednom mieste.. V takýchto prípadoch je skutočne dobré začať čím skôr, kým nepadne tma, ktorá sťažuje pátranie. No a tu je na mieste aj odporúčanie pre Vašich príbuzných, v prípade že sa včas nevrátite, aby vedeli ako reagovať. Pokiaľ by začali mať o Vás akékoľvek obavy, v prípade, že by ste nedvíhali mobilný telefón a mohli by ste byť v ohrození života a zdravia, mali by bezodkladne zalarmovať políciu.

Hubári zvyčajne preferujú oblečenie, ktoré splýva s prírodou – lesom a preto odporúčame mať na oblečení reflexný prvok. Starší hubári by mali mať so sebou aspoň jednu dávku predpísaných liekov, inak sa môže pátranie zdramatizovať.

mjr. PhDr. Petra Kováčiková,

hovorkyňa Krajského riaditeľstva 

Policajného zboru v Banskej Bystrici


 
 

Na Kurinci skončila sezóna.Vytlačiť
 

Od piatku 15. septembra sa v Rekreačnej oblasti Kurinec - Zelená voda končí letná sezóna. Od tohto termínu začnú pracovníci Technických služieb mesta areál postupne zazimovať. Kvôli nepriaznivému počasiu bol areál RO počas väčšiny septembra zatvorený, naposledy sa tu mohli návštevníci okúpať 3. septembra.

kurinec.JPG


 
 

35. Gemersko – malohontský jarmokVytlačiť
 

Mesto Rimavská Sobota v dňoch   29. a 30. septembra 2017  usporiada 35. Gemersko – malohontský jarmok, na ktorý Vás srdečne pozývame. Na Hlavnom námestí a na ul. Povstania bude sústredený najmä rozličný spotrebný tovar a ľudovoumelecké predmety, na Jánošíkovej ul., resp. pred vchodom do Slovenskej pošty občerstvenie. V prípade záujmu podnikateľov o predajné miesto je potrebné telefonicky sa kontaktovať  na tlf. č. 047/5604665, príp. 047/5604685. Povolenia sa vydávajú od 5. septembra 2017.

 

                                           Vážení občania a predávajúci, tešíme sa na Vašu účasť !


 
 

Začal sa nový školský rokVytlačiť
 

Po dvojmesačnej prestávke školy opäť otvorili svoje brány. Nový školský rok odštartoval v pondelok 4. septembra a na žiakov, pedagógov i samosprávu v ňom čakajú nové úlohy.

Mesto Rimavská Sobota je zriaďovateľom 7 materských škôl, 5 základných škôl, Centra voľného času Relax a Základnej umeleckej školy. Materské školy bude v novom školskom roku navštevovať 657 detí, základné školy 2061 žiakov, CVČ Relax vyše 840 detí a ZUŠ približne 530 žiakov. Pri základných školách pracujú školské kluby, ktoré bude navštevovať v tomto školskom roku približne 740 žiakov. Prvákov je v tomto školskom roku 224, pričom tento počet sa oproti predchádzajúcim rokom veľmi nemení.

Primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko otvoril nový školský rok na ZŠ P.K. Hostinského.

skolskyrok2.jpg

Žiakov privítala aj riaditeľka ZŠ P. K. Hostinského Anita Antalová.

skolskyrok.jpg

 Aj prváčikovia sa zabávali pri kultúrnom programe, ktorý si pripravili žiaci druhého stupňa.

skolskyrok1.jpg

Nový školský rok otvorili v Gymnáziu Mihálya Tompu Reformovanej  kresťanskej cirkvi s vyučovacím jazykom maďarským v Rim. Sobote už v nedeľu popoludní v tunajšom reformovanom kostole. 

reform.JPGreformovanegymnazium.JPG

reformovane.JPG

Otvorenia nového školského roka na Základnej škole Mihálya Tompu sa zúčastnil aj viceprimátor mesta Ladislav Rigó.

ZŠ M. Tompu čakajú v tomto školskom roku oslavy 110. výročia založenia. 

novy.JPG


 
 

Ponuka záujmových útvarov, klubov a súborov CVČ RelaxVytlačiť
 

Scan1.jpgScan2.jpg


 
 

Oznam pre účely trvania nároku na prídavok na dieťaVytlačiť
 

V prípade, ak máte dieťa nad 16 rokov veku , pre účely  trvania nároku na prídavok na dieťa  je potrebné doložiť potvrdenie o návšteve školy tohto dieťaťa v školskom roku 2017/2018

na Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Rimavská Sobota, ul. Čerenčianska 18 prípadne na pracovisko Hnúšťa, Bátka, Gemerský Jablonec  podľa miesta  Vášho trvalého pobytu

v termíne najneskôr do 27. septembra 2017.

 

Tlačivá  potvrdenia o návšteve školy sú k dispozícii na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny Rimavská Sobota, vrátane pracovísk Hnúšťa, Bátka, Gemerský Jablonec a tiež na www.upsvar.sk


 
 

Mesto spustilo virtuálneho sprievodcuVytlačiť
 

Mesto Rimavská Sobota - Turistické informačné centrum mesta oznamuje širokej verejnosti,  že pre turistov a návštevníkov mesta pripravilo nový produkt cestovného ruchu - "Turistický sprievodca Rimavská Sobota".

Ide o mobilnú aplikáciu – interaktívneho turistického sprievodcu s QR kódmi, hlasovým sprievodom v troch jazykových mutáciách, mapami a GPS.  

Mobilnú aplikáciu s hlasovým sprievodom "Turistický sprievodca Rimavská Sobota"  je možné si nainštalovať do mobilných zariadení z obchodu Play pre Android a AppStore pre iPhone/iPod/iPad : Rimavska Sobota. Je dostupná v troch jazykových mutáciách (slovenská, maďarská, anglická), takže si ju už do svojho mobilného zariadenia môže  pridať každý záujemca i zahraničný turista. Ide o  portálové riešenie s možnosťou neobmedzenej aktualizácie vlastných bodov záujmu. V aplikácii nájdete informácie a fotografickú dokumentáciu o pamiatkách a historických budovách, o histórii mesta, o pamätníkoch v meste Rimavská Sobota, o osobnostiach slovenského i maďarského kultúrneho života v minulosti žijúcich a pôsobiacich v našom meste. Vďaka GPS vás aplikácia naviguje priamo k jednotlivým pamiatkám napr. do Gemersko-malohontského múzea na Námestí M. Tompu či k soche známeho rozprávkara Pavla Dobšinského na Námestí Š.M. Daxnera. Aplikácia tiež obsahuje na mapách zvýraznené prechádzkové trasy pre peších návštevníkov i mapy okolitých cyklotrás. Nájdete v nej informácie zamerané na šport, oddych a turistiku. Zavedie vás do rekreačnej oblasti Kurinec - Zelená voda, resp. vás oboznámi o trasách vyhliadkového autovláčika a nájdete v nej aj cenník služieb v RO Kurinec – Zelená voda. Aplikácia ponúka  možnosť vyhľadať si aj informácie o kultúrnych, športových a spoločenských inštitúciách pôsobiacich v našom meste, telefónne a e-mailové kontakty, otváracie hodiny i GPS súradnice týchto inštitúcií. Sú v nej  dôležité telefónne čísla (napr. tiesňové volanie, polícia, mestská polícia), na ktoré sa dovoláte priamo bez hľadania a zisťovania.  Zaujímavosťou je  čítačka QR kódov, ktorá Vás po načítaní kódu mobilným zariadením prenesie priamo do histórie napr. bývalého detského útulku, protestantského gymnázia či radnice mesta.          

Veríme, že sa vám mobilná aplikácia bude páčiť a budete ju často a so spokojnosťou využívať. 

Bližšie informácie nájdete v Turistickom informačnom centre na Hlavnom námestí v Rim. Sobote, na tel. č: 047/5623645, mobile 0911 568 538,e-maile: tic@rimavskasobota.sk alebo na webovej stránke  www.rimavskasobota.sk

 

qrkody noviny.jpg


 
 

Biela pastelkaVytlačiť
 

Logo Bielej pastelky.jpg

Biela pastelka, symbol pomoci v na prvý pohľad neriešiteľných situáciách v živote nevidiacich a slabozrakých, kreslí bielu čiaru na tmavej ceste. Každá z nich sa premení na pomocnú ruku podanú pri snahe naučiť sa samostatne a najmä bezpečne chodiť s bielou palicou, variť, postarať sa o domácnosť, pracovať s počítačom a mnoho iných činností, z ktorých každá je malým víťazstvom. Víťazstvom, ktoré ľuďom so zrakovým postihnutím pomôže viesť plnohodnotný život.

Biela pastelka je v roku 2017 ohraničená 1. júnom a 31. decembrom. Podporiť aktivity pre nevidiacich a slabozrakých je možné príspevkom na účet verejnej zbierky SK23 1111 0000 0014 3025 8006 alebo do stacionárnych pokladničiek umiestnených vo vybraných inštitúciách (školy, úrady, firmy a pod.), zaslaním SMS na číslo 820 v hodnote 2 € v sieti všetkých mobilných operátorov alebo on-line na www.bielapastelka.sk. Ulice miest a obcí po celom Slovensku budú našim tradičným dvojčlenným tímom patriť 22. a 23. septembra. Informačné stánky sa opäť naplnia najrôznejšími kompenzačnými a optickými pomôckami a odpoveďami na všetky vaše otázky o živote so zrakovým postihnutím. Úvodný výkop kampane urobíme vo štvrtok 21.9. v Europa SC v Banskej Bystrici, rodnom meste ambasádora Bielej pastelky 2017, niekoľkonásobného futbalistu roka Mareka Hamšíka. Piatok 22.9. medzi 10.00 a 17.00 nás budete môcť stretnúť na viacerých miestach. Poznačte si: City Aréna v Trnave, OC MAX v Trenčíne, OC Centro v Nitre, Ul. 17. novembra v Topoľčanoch, Mirage SC v Žiline, Divadelné námestie v Martine, ZOC MAX v Prešove, Námestie sv. Egídia v Poprade, Námestie Slobody v Humennom, Aupark v Košiciach a Eurovea v Bratislave, kde sa so sprievodným slovom speváčky a moderátorky Kristíny Prekopovej uskutoční hlavné podujatie Bielej pastelky 2017. V krajských mestách budeme navyše merať zrakové parametre deťom v predškolskom veku a dospelým, ponúkneme vám možnosť odfotiť sa s maketou Mareka Hamšíka a futbalovou loptou s jeho podpisom. Tešíme sa na vás!

 

Výnos verejnej zbierky bude použitý na:

  • špeciálne rehabilitačné programy zamerané na výcvik samostatnej chôdze s bielou palicou, kurzy Braillovho písma, práce s rôznymi kompenzačnými pomôckami, sebaobsluhy a pod.;
  • obhajobu práv ľudí so zrakovým postihnutím zameranú na vytváranie rovnakých príležitostí;
    • odstraňovanie a prevenciu vytvárania architektonických a dopravných bariér;
    • oboznamovanie verejnosti s možnosťami riešenia problémov nevidiacich a slabozrakých ľudí.

 

Za akúkoľvek prejavenú podporu vám ďakujeme.

1.JPG

2.JPG

3.jpg

4.jpg


 
 

Zriadia športovú akadémiu i moderné vedecké laboratóriumVytlačiť
 

skola.jpg

Od septembra tohto roka otvoria na ZŠ Pavla Dobšinského Športovú akadémiu Mateja Tótha. Tento zaujímavý projekt je dielom olympijského víťaza a majstra sveta v chôdzi Matej Tótha a zapojilo sa doň celkovo 79 škôl z celého Slovenska. Z nich 24 najlepších získalo na rok štatút Športová akadémia Mateja Tótha. Z nášho okresu vznikne takáto športová akadémia na ZŠ P. Dobšinského v pripravovanom školskom roku 2017/2018, „Čo je dôležité, Matej Tóth nezastrešuje projekt len svojím menom, ale zapojí sa do neho aj osobne spolu s celým organizačným tímom - trénerom, masérom či fyzioterapeutom. S Matejom Tóthom sme sa už aj viackrát stretli pri prezentáciách projektu a jeho príprave,“ uviedol riaditeľ školy Peter Nôta a dodal, že športová akadémia bude zameraná na atletickú prípravu detí z materských škôl a žiakov prvého stupňa ZŠ zo všetkých škôl v širokom regióne okresu Rimavská Sobota. „Z môjho pohľadu je to výborné z toho dôvodu, že v našom meste neexistuje atletický klub a atletika je popri gymnastike jedným zo základných športov, ktorý rozvíja pohybovú stránku detí a dáva výborný základ pre všetky ostatné športy ,“ uviedol riaditeľ.

Aj keď akadémia nesie meno Mateja Tótha, ktorý sa venuje chôdzi, projekt sa zameriava na propagáciu športu a atletiky ako takej. Športová príprava bude prebiehať v rámci krúžkovej činnosti v popoludňajších a podvečerných hodinách a žiakom budú k dispozícii všetky potrebné tréningové pomôcky. Tie sú špeciálne navrhnuté práve pre tento projekt. Tréningový program akadémie sa bude opierať o inovatívne metódy, v ktorých tvorcovia programu skĺbili najnovšie poznatky zo športového tréningu detí s poznatkami z fyzioterapeutie, vývojovej kineziológie a detskej psychológie. Podľa slov P. Nôtu, športový krúžok bude spoplatnený, no škola sa zapojila do grantu O2 pod názvom „Nechoď poza školu, radšej za ňu behaj“, prostredníctvom ktorého sa víťazným školám preplatí fungovanie krúžku na jeden rok pre 20 detí v rozsahu dve hodiny týždenne. Atraktivitou pre najmenších športovcov bude osobná účasť Mateja Tótha na vybranej hodine.

Škola si úspešne počínala aj v projekte pod názvom IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie, ktorý zastrešuje Centrum vedecko –technických informácii Slovenskej republiky. Národný projekt v hodnote vyše 21 mil. eur potrvá do roku 2020 a sú doň zapojené  viaceré základné, stredné a vysoké školy a univerzity. V rámci projektu bude na škole zriadený IT ScienceLab. „Bude to vlastne moderné laboratórium vybavené tabletmi, 3D tlačiarňou,  programovacími robotickými stavebnicami, digitálnymi mikroskopmi či rôznymi meracími senzormi,“ objasnil P. Nôta a dodal, že celý projekt je zameraný na rozvoj prírodovedných a technických predmetov s využitím IT technológií a škola bude teda akýmsi IT centrom pre celý náš región. Učitelia informatiky, matematiky, prírodných (chémia, biológia, fyzika, geografie) a technických vied absolvujú v rámci projektu rôzne vzdelávania na rozvoj digitálnej a vedeckej gramotnosti, na ktorých sa oboznámia s metodikou a využívaním moderných technológií v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu, ako aj vzdelávania zameraného na moderné metódy vyučovania informatiky a rozvoj informatického myslenia žiakov.

Dôležité je, že do tohto projektu sú zapojené aj IT firmy, čím sa aj takýmto spôsobom dosiahne prepojenie vzdelávacieho systému s IT priemyslom. Ako je známe, ten už dlhodobo bojuje s nedostatkom kvalifikovaných pracovníkov.

ZŠ P. Dobšinského otvorí v novom školskom roku svoje brány pre takmer 470 žiakov, ktorí sa budú učiť v 23 triedach. Vyučovanie je zamerané na cudzie jazyky, prírodovedné predmety, informatiku a športovú prípravu.


 
 

Zlepšite svoje podnikanie pomocou dotácií a grantovVytlačiť
 

logo final positive2.jpg

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky plánuje v najbližšom období vyhlásiť 2 výzvy, ktoré môžu dopomôcť k zlepšeniu vášho podnikania. Nenávratný finančný príspevok sa týka podnikov v najmenej rozvinutých regiónoch Slovenska, kde je vysoká miera nezamestnanosti.

 

Vyhlásenie výzvy na podporu malých a stredných existujúcich podnikov je naplánované na koniec augusta. Oprávnenými žiadateľmi budú výrobné firmy, ktoré sú na trhu už viac ako 36 mesiacov. Môžu požiadať o grant, ktorý pokryje až 75% nákladov, pri firmách do 50 zamestnancov a to na kúpu hmotného alebo nehmotného majetku pomocou, ktorého uvediete na trh nový alebo inovovaný produkt alebo službu. Tento grant Vám taktiež môže pomôcť pri nákupe softvéru, licencií, autorských práv a patentov, pri nákupe výrobných zariadení a zariadení na poskytovanie služieb.

Medzi ďalšie oprávnené aktivity patria služby spojené so zavedením nástrojov elektronického podnikania, výdavky na školenia súvisiace s predmetom projektu. Predpokladaný termín pre podávanie projektov do 1. hodnotiaceho kola je koniec októbra 2017.

 

Medzi ďalšie zaujímavé výzvy patrí aj výzva týkajúca sa znižovania energetickej náročnosti budov a využívania obnoviteľných zdrojov energie v podnikoch. Ak je Vaša firma výrobná a vlastní budovu, tak v rámci tejto výzvy budete môcť realizovať stavebné práce spojené so zateplením výrobných hál. Pôjde o aktivity zateplenie obvodového plášťa, výmena svetlíkov, výmena brán a zmena vykurovania v prospech obnoviteľných zdrojov energie.

Predpokladaná intenzita pomoci môže byť od 25% pri veľkých firmách až po 55% pre malé podniky. Medzi ďalšie aktivity patria aj rekonštrukcia a modernizácia systémov výroby a rozvodu stlačeného vzduchu, výstavba, modernizácia a rekonštrukcia rozvodov energie, resp. rozvodov energetických médií a aj modernizácia a rekonštrukcia systémov vonkajšieho osvetlenia priemyselných areálov. Predpokladaný termín pre podávanie projektov do 1. hodnotiaceho kola je november 2017.

 

Teraz je ten správny čas začať s prípravou projektu. GP Consulting, s.r.o. je konzultačná spoločnosť v oblasti eurofondov. Máme za sebou 13 rokov skúseností a množstvo úspešných projektov. Veľmi radi našu dlhoročnú prax zúročíme aj pri Vašom projekte a pomôžeme Vám posunúť Vaše podnikanie na vyššiu úroveň. V prípade záujmu nás prosím kontaktujte na telefónnom čísle 0907 109 118, kontaktnou osobou je Ing. Slavomír Mikolaj, MBA.

Viac informácií o našej spoločnosti nájdete na www.granty.sk


 
 

Uctili si obete rómskeho holokaustuVytlačiť
 

porraimos1.jpg

Obetiam rómskeho holokaustu bola venovaná pietna spomienka, ktorá sa uskutočnila 2. augusta pri pamätníku židovského holokaustu na Cukrovarskej ulici v Rimavskej Sobote. Spomienku na rómsky holokaust, nazývaný Porraimos, zorganizovalo občianske združenie OZ - OAISR v spolupráci s rimavskosobotskou Židovskou náboženskou komunitou. Na pietnej spomienke sa zúčastnilo niekoľko desiatok ľudí vrátane zástupcov miestnej a obecnej samosprávy, ktorí si  rómske obete uctili kladením vencov. Organizátor a rómsky aktivista Vojtech Kökény vo svojom prejave informoval o udalostiach, ktoré viedli k rómskemu holokaustu. Uviedol tiež, že sa tu zišli aj preto, aby pripomenuli širokej verejnosti Gemera i Slovenska, že Rómovia sú plnohodnotní občania tohto štátu. Na pietnej spomienke sa zúčastnil aj splnomocnenec vlády pre rómsku komunitu Ábel Ravasz. Ten vo svojom príhovore varoval pred fašizmom. „Keď si myslíme, že fašizmus príde tak, že niekto najskôr povie, že treba vyvraždiť Rómov, tak sa mýlime. Fašizmus príde krok po kroku,“ uviedol Ravasz. Dodal, že fašistický režim, ktorý sme tu v minulosti mali, je  hanbou nielen starých otcov a otcov, ale aj ich detí a možno aj našich detí.

porraimos5.jpg

Podľa primátora Rimavskej Soboty Jozefa Šimka, nemôžeme už viac dopustiť vyvražďovanie Židov a Rómov a aby sa vrátil režim, ktorý tu bol v rokoch 1939-1945. „Som, rád, že sme sa tu stretli v tak hojnom počte, aby sme odsúdili tento neprajný režim a povedali, že nikdy viac fašizmus na území Slovenskej republiky,“ povedal J. Šimko vo svojom prejave.

porraimos4.jpg

Predseda Židovskej náboženskej obce v Rimavskej Sobote Dušan Rybár pripomenul, že pomník, pri ktorom sa uskutočnila pietna spomienka reprezentuje v malom nielen obete šesť miliónového židovského holokaustu, ale aj takmer 400 tisíc obetí rómskeho holokaustu. „Je doba, že občania Slovenska či Európskej únie, ale hlavne mladá generácia, nesmie zabúdať na dejiny druhej svetovej vojny a čo priniesla pre milióny obyvateľov tejto planéty. Preto je opodstatnené, že my, čo sme tu, sa svojou prítomnosťou hlásime k odkazu humanizmu a mieru,“ povedal Rybár a zdôraznil, že je to náš záväzok, aby sme mladých dennodenne presviedčali o chorých myšlienkach extrémizmu a rasizmu.

porraimos6.jpg

foto: Géza Mede


 
 

Zníženie energetickej náročnosti budov MsÚ Rimavská SobotaVytlačiť
 

 

Mesto RS na web final.jpg

Názov projektu:
Zníženie energetickej náročnosti budov MsÚ Rimavská Sobota

 

Základné informácie o projekte:

Názov projektu: Zníženie energetickej náročnosti budov MsÚ Rimavská Sobota
Kód ITMS2014+: 310041A734
Prijímateľ: Mesto Rimavská Sobota
Svätoplukova 9, 979 01 RIMAVSKÁ SOBOTA
Miesto realizácie projektu: NUTS II Stredné Slovensko, Rimavská Sobota
Poskytovateľ: Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky
Implementačná agentúra: Slovenská inovačná a energetická agentúra
Operačný program: OP Kvalita životného prostredia
Prioritná os: 4. Energeticky efektívne nízkouhlíkové hospodárstvo vo všetkých sektoroch
Špecifický cieľ: 4.3.1 Zníženie spotreby energie pri prevádzke verejných budov
Kód výzvy: OPKZP-PO4-SC431-2015-6
Informácia o dátume začatia a ukončenia realizácie projektu: 07/2017 – 06/2018
Dátum podpisu Zmluvy o poskytnutí NFP s Poskytovateľom: 29.3.2017
Výška poskytnutého príspevku zo Zmluvy o poskytnutí NFP:
Celková výška oprávnených výdavkov: 560 057,50 €
Maximálna výška NFP (95 %): 532 054,63 €
Výška spolufinancovania (5 %): 28 002,88 €

Stručný popis a cieľ projektu:
Cieľom projektu je zníženie energetickej záťaže objektu zateplením fasády, strechy a výmenou výplňových konštrukcií fasády - okná, dvere. Z hľadiska tepelnotechnického sa dodatočným zateplením dosiahne výrazná úspora energie oproti súčasnému stavu. V rámci rekonštrukcie sa prevedie aj rekonštrukcia vykurovacieho systému tak, aby sa týmito opatreniami znížila celková potreba tepla na vykurovanie. Doba realizácie projektu - 12 mesiacov.

Hlavná aktivita projektu:
34031004004 - A. Zníženie energetickej náročnosti verejných budov
Hlavná aktivita 1 - Rekonštrukcia / objekt č.5
Hlavná aktivita 2 - Rekonštrukcia / objekt č.7
Hlavná aktivita 3 - Rekonštrukcia / objekt č.9
Hlavná aktivita 4 – Ostatné výdavky / Rekonštrukcia kotolne a stavebný dozor


 
 

Pozvánka na verejný hovor obyvateľov mestskej časti Tomašová, Včelinec, KurinecVytlačiť
 

Primátor Mesta Rimavská Sobota JUDr. Jozef Šimko

pozýva

obyvateľov mestskej časti Tomašová, Včelinec, Kurinec

 na verejný hovor,

 

ktorý sa uskutoční dňa:
20. septembra 2017 (streda)  o 16.00 h
v Spoločenskom dome ( bývalá materská škôlka) na ul. kpt. Šmála 3

za účasti poslancov MsZ v Rimavskej Sobote zvolených za  volebný obvod  č.5.

 

Program:   

1.  Otvorenie

2.  Rekonštrukcia ciest a chodníkov Tomašová

3.  Aktuálne otázky

4.  Rôzne

5.  Záver

 

 

JUDr. Jozef Šimko v.r.

primátor mesta

Prizvaní:

poslanci volebného obvodu č. 5,

Výbor mestskej časti Tomašová, Včelinec, Kurinec,

hlavný kontrolór mesta,

prednosta MsÚ,

náčelník MsP,

riaditeľ TSM,

vedúci odborov  a vedúci oddelení  MsÚ


 
 

Výberové konanie - jedno pracovné miesto odborného garanta komunitného centraVytlačiť
 

Poskytovateľ KC SPDDD Úsmev ako dar, Ševčenkova 21, 851 01 Bratislava vyhlasuje výberové konanie na

jedno pracovné miesto odborného garanta komunitného centra;

Výberové konanie sa uskutoční dňa 10/10/2017 o 10:00 hod.

v priestoroch Komunitného centra Úsmev ako dar, SNP 15, 979 01 Rimavská Sobota.

 

Záujemcovia o niektorú z uvedených pracovných pozícií môžu písomnú žiadosť o prijatie do zamestnania doručiť osobne alebo zaslať poštou na adresu SPDDD Úsmev ako dar, SNP 15, 979 01 Rimavská Sobota. Záujemcovia vo svojej žiadosti jednoznačne určia o ktorú pozíciu, prípadne ich kombináciu, majú záujem.

Uzávierka na predloženie žiadostí o prijatie do zamestnania je 05/10/2017. Záujemcovia, ktorých písomné žiadosti do výberového konania boli doručené po termíne uzávierky, nebudú zaradení do výberového konania.


 
 

Jesenné upratovanieVytlačiť
 

Vážení občania,

tak ako každý rok, aj teraz v termíne od 28.09.2017 do 02.11.2017 sa bude uskutočňovať jesenné upratovanie. Na tento účel budú rozmiestnené veľkoobjemové kontajnery podľa uvedeného harmonogramu. Mobilný zber nebezpečných odpadov sa uskutoční 14.10.2017 /sobota/. Žiadame občanov, aby túto možnosť maximálne využili.

HARMONOGRAM ROZMIESTNENIA VOK NA JESENNÉ UPRATOVANIE: 

28.09. – 05.10.2017
Šibeničný vrch – Ul. Železničiarska  oproti obchodu a budovy bývalej materskej školy
Nám. Š.M.Daxnera - parkovisko KD
Tomašová – Ul. Tomašovská  pri bývalom veľkosklade OTEX
Chrenovisko – oproti obchodu

05.10.–12.10.2017
Ul. K.Mikszátha – parkovisko

Ul. A. Markuša
Križovatka Ul. Rožňavskej a Ul. Školskej

Sídlisko Rimava – medzi bytovkou B-1 a B-2
Sídlisko Západ – pri veľkom M-Markete

12.10. –19.10.2017
Bakta – pri futbalovom ihrisku
RO Kurinec – pri autobusovej zastávke
Sobôtka – nová časť

Sobôtka – stará časť
Vinica – pri obchode

19.10. –26.10.2017
Dúžava – pri kultúrnom dome
Mojín – pri autobusovej zastávke
Vyšná Pokoradz – pri kultúrnom dome
Nižná Pokoradz – pod kostolom, na konci obce
Sabová - pri bytovkách

26.10. – 02.11.2017

Ul. Dobšinského

Vinica – autobusová zastávka - vrch

 

Veľkoobjemový kontajner   -   VOK je určený na zber  objemového odpadu.

Do tohto VOK v žiadnom prípade nepatrí nasledovný odpad : stavebný odpad, nebezpečný odpad (napr. žiarivky, výbojky, monočlánky,  akumulátory, obaly z náterových hmôt) a pod. Nebezpečné odpady možno v priebehu celého roka odovzdať zdarma v areáli firmy DETOX (areál býv. ZŤS na Košickej ceste).

Mobilný zber nebezpečných odpadov sa uskutoční dňa : 14.10.2017

Prípadné ďalšie miesta resp. termíny pristavenia VOK budú riešené priebežne podľa potreby a      požiadaviek. Bližšie informácie a podrobnejšie podmienky je možné dohodnúť na mestskom úrade, oddelení stavebného poriadku, životného prostredia a dopravy – č. tel. 5604648 a vo fi. DETOX – č.tel. 5604153.


 
 

Mobilný zber nebezpečného odpaduVytlačiť
 

Vážení občania,

pravdepodobne sa aj vo Vašej domácnosti nachádza nebezpečný odpad s obsahom škodlivých látok, ktorý nepatrí do bežného komunálneho odpadu. Ak sa rozhodnete osobne prispieť k ochrane životného prostredia nášho mesta, môžete bezplatne odovzdať uvedené druhy odpadov na profesionálne spracovanie pracovníkom firmy DETOX s.r.o., ktorí vykonávajú mobilný zber odpadu.

 

Termín zberu: 14. 10.2017 ( Sobota )

 

       Ulica                              Umiestnenie zastávky                 Čas                .

ul. Školská                         plocha oproti pohostinstvu Hviezda        7.30 - 7.50

ul. Železničiarska               pred obchodom s potravinami               7.55 – 8.15

ul. K. Mikszátha                 plocha oproti Obch. akadémii                8.20 – 8.40

Sídlisko Rimava                  parkovisko pri M - Markete                    8.45 – 9.05

  •  

Sídlisko Západ                    parkovisko na ul. J. Bodona                   9.35 – 9.55

Sobôtka                             plocha pred obchodom s potravinami     10.00 – 10.20

Chrenovisko                       pred obchodom                                   10.30 – 10.50

V. Pokoradz                       pred Kultúrnym domom                        11.00 – 11.20

N. Pokoradz                       pred Kultúrnym domom                         11.30 – 11.50

Bakta                                pred Kultúrnym domom                         12.05 – 12.25

Vinica                                pred obchodom s potravinami               12.35 – 12.55

Dúžava                              pri Kultúrnom dome                              13.15 – 13.35

Mojín                                 pri autobusovej zastávke                       13.40 – 14.00

 

Podmienkou pre prevzatie odpadu je predloženie občianskeho preukazu. Zároveň Vám ponúkame možnosť bezplatne odovzdať uvedené odpady počas celého roka na prevádzke spoločnosti.

Informácie:                                      Termín ďalšieho zberu: jar 2018

Mestský úrad Rimavská Sobota, Svätoplukova 9                      DETOX s.r.o.

tel.: 047 / 560 46 48 - Ing. Ján Bozó                                    tel.: 048 / 471 25 11


 
 

Oznam - Mestský rozhlasVytlačiť
 

Mestský úrad oznamuje obyvateľom mesta, že od 4.9.2017 až do odvolania  je vysielanie oznamov v mestskom rozhlase pozastavené, z dôvodu jeho nefunkčnosti.

V súčasnom období prebieha rozsiahla rekonštrukcia  a zateplenie objektov Mestského úradu  čo si vyžiadalo aj  následné odpojenie káblov mestského rozhlasu  od  hlavnej ústredne.

Dôležité informácie pre obyvateľov  budú zverejňované na  stránke mesta Rimavská Sobota.


 
 

Uzávierka ul. Malohontskej z dôvodu výstavby okružnej križovatky od 1.8.2017Vytlačiť
 

Oznamujeme obyvateľom mesta, že od 1.8.2017 od 5.00 hodiny bude úplne uzatvorená dvojprúdovka na ul. Malohontskej / od kruhovej križovatky pri Lidli po okružnú križovatku pri Kauflande, ul. Jánošíkova – pri pošte a odbočka na Sídl. Rimava/ z dôvodu realizácie stavby „Okružná križovatka II/531 – Malohontská ulica, Rimavská Sobota“.

Uzávierka tohto úseku potrvá po dobu cca 90 dní.

Doprava bude odklonená zo Sobôtky cez štátnu cestu I/50 pre nákladnú dopravu a pre ostatnú dopravu od okružnej križovatky pri Lidli podľa schváleného Projektu organizácie dopravy (POD), povolení a rozhodnutí vydaných príslušnými cestnými správnymi orgánmi podľa zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách (cestný zákon) v znení neskorších zmien a doplnkov.

Zároveň upozorňujeme, že bude v trase obchádzky na  uliciach Cukrovarskej, K.Mikszátha a I.Hatvaniho zakázané státie vozidiel po krajoch komunikácie.

Prosíme účastníkov cestnej premávky o ohľaduplnosť a rešpektovanie dopravného značenia na obchádzkovej trase počas vykonávania stavebných prác. 


 
 

Pokyny k nakladaniu s objemným a drobným stavebným odpadomVytlačiť
 

Mesto má zavedený množstvový zber drobných stavebných odpadov. Pôvodca drobných stavebných odpadov je povinný osobne ich odovzdať do zberného dvora oprávneného subjektu Brantner Gemer s.r.o.   na adrese Košická cesta č. 344, Rimavská Sobota. Čas vyhradený na príjem takého odpadu je upravený v Čl. 7 VZN č. 135/2016 o spôsobe nakladania s komunálnym odpadom a drobným stavebným odpadom. Odovzdaný drobný stavebný odpad bude odvážený a pôvodcovi bude na základe  zistenej hmotnosti tohto odpadu vyrubený poplatok formou rozhodnutia mesta. Za týmto účelom mesto vedie osobitnú  evidenciu takto odovzdaného odpadu, v ktorej sa uvedie meno a priezvisko fyzickej osoby, jej bydlisko, číslo občianskeho preukazu a množstvo odovzdaného odpadu v kg. Spoločnosť vykonávajúca zber a prepravu odpadov na území mesta prevezme na zberný dvor drobný stavebný odpad od konkrétnej fyzickej osoby s trvalým alebo prechodným pobytom na území mesta Rimavská Sobota až po preukázaní totožnosti predložením občianskeho preukazu, odvážení tohto odpadu a následnom podpísaní vyplneného „Evidenčného listu drobných stavebných odpadov“, ktorý tvorí prílohu č. 1 tohto nariadenia. Drobný stavebný odpad nemožno odovzdať na cudzí občiansky preukaz.


 
 

Upozornenie - reklamné panely, pútače a billboardyVytlačiť
 

Mesto Rimavská Sobota upozorňuje, že na reklamné panely, pútače a billboardy, ktoré sú majetkom mesta, je zákaz vylepovania plagátov a reklamných materiálov bez predchádzajúcej dohody s mestom. Dodržiavanie tohto zákazu bude kontrolovať mestská polícia a v prípade porušenia zákazu budú vyvodené patričné postihy.


 
 

Bezplatné telefónne číslo 0800 222 820 pre občanovVytlačiť
 

Mesto od 1.10.2011 zriadilo na mestkom úrade bezplatné zelené číslo 0800 222 820, na ktoré môžu občania nahlásiť vedeniu mesta svoje podnety a pripomienky k fungovaniu samosprávy. Na záznamník môžu volajúci zanechať odkaz v trvaní maximálne 1 minúty. Primátor mesta verí, že občania budú túto možnosť využívať a svojimi podnetmi alebo aj kritikou pomôžu zlepšovať činnosť samosprávy.


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Cukrovarská 4983
Cukrovarská 4983 (v Tescu),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 321 44 13

dnes je: 20.9.2017

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka