Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Blíži sa Gemersko-malohontský jarmokVytlačiť
 

Mesto Rimavská Sobota Vás pozýva 28. až 29. septembra 2018 na 36. ročník Gemersko-malohontského jarmoku s bohatým programom.

Program:

Piatok 28. septembra

9:00 hod.         Slávnostné otvorenie výstavy ovocia, zeleniny, okrasných rastlín, zvierat                                   a produktov, foyer a Dom kultúry

9:30 hod.         Klaun kúzelníkom – celkom iná klauniáda, veselé predstavenie pre deti na                               Hlavnom námestí

11:00 hod.       Vyhodnotenie a slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže o najkrajší balkón                               a predzáhradku, Radnica mesta

11:30 hod.       RS 6, skvelí muzikanti vám zahrajú k obedu aj do kroku, Hlavné námestie

13:00 hod.       50. výročie Gemerských zvestí, spomienkové stretnutie na Radnici mesta

14:00 hod.       Elán Forever – elán navždy – to je výzva!, koncertný výber zo zlatých čias                               skupiny Elán, Hlavné námestie

15:30 hod.       Krok, sun, skok – pohybové aktivity CVČ Relax, Hlavné námestie

17:00 hod.       Hlúpy Kubo, jarmočné predstavenie divadla Havran pre veľkých aj malých,                               Hlavné námestie

18:00 hod.       Jadranka – známa a populárna speváčka, svojím balkánskym temperamentom                         osvieži aj nás, Hlavné námestie.

20:00 hod.       3+2 - koncert populárnej maďarskej skupiny, Hlavné námestie

21:00 hod.       Niečo navyše – koncert mladej rockovej skupiny, Hlavné námestie

Sobota 29. septembra

9:30 hod.         Tanečný orchester Rimavská Sobota zahrá do tanca aj na počúvanie, Hlavné                           námestie

11:00 hod        Bluetrend, vy ste naši skvelí kantríci!, Hlavné námestie

Sprievodné podujatia:

24.-29. septembra  Týždeň bezpečnosti na cestách v Rimavskej Sobote

28. septembra

11:00 – 13:00 hod.         Ukážky bezpečnosti jazdy, zrážky vozidla a chodca

29. septembra

8:00 hod. – 18:00 hod.   Jazda zručnosti a detský vodičák, parkovisko pred hotelom Zlatý býk                                        oproti mliekarne

jarmok.jpg

 

 


 
 

Dajte s nami veciam druhú šancu Vytlačiť
 

Kúpiť, nosiť, zahodiť. Bežný cyklus väčšiny oblečenia v domácnostiach, ktorý už niekoľko rokov spôsobuje vrásky na čele všetkým zástancom životného prostredia. Svet sa tak čoraz rýchlejšie plní oblečením, ktoré nikto nechce, no aj napriek tomu, že recyklovanie materiálov nie je žiadna novinka, doteraz sa ešte nikomu nepodarilo nájsť spôsob, ako recyklovať bavlnené vlákna bez ich poškodenia. 

CVČ Relax v spolupráci s OZ artRIS rozmýšľali, ako na to, ako sa rozlúčiť so starým a nepotrebným oblečením pre deti a urobiť tak niečo pre seba, pre iných, ale aj pre našu planétu. Nápad bol na svete, a tak dňa 14. septembra usporiadali 1. burzičku detského oblečenia, hračiek a iných detských vecí v peknom prostredí v záhrade Ekorelaxu.

Mladé mamičky si v príjemnej atmosfére mohli kúpiť, vymeniť rôzne detské veci, ale aj poradiť sa a porozprávať o rôznych spoločných témach. Na prvý krát burzička dopadla dobre a uvažujeme v nej pokračovať aj v budúcnosti so sezónnym oblečením.

burzička.jpg

burzička1.jpg

burzička3.jpg

PaedDr. Dana Spišáková, Centrum voľného času Relax

 


 
 

K súťaži o najkrajší balkón a predzáhradkuVytlačiť
 

Mestský úrad v Rimavskej Sobote už po devätnásty krát organizuje súťaž o najkrajší balkón a predzáhradku. Do tohtoročnej súťaže bolo zaradených 28 návrhov o najkrajší balkón a 19 návrhov o najkrajšiu predzáhradku. Komisia zložená z vedenia mesta a z pracovníkov odboru mesta súťaž vyhodnotila a rozhodla o udelení ocenenia pre tých, ktorí sa umiestnili v oboch kategóriách na 1 – 3 mieste. Slávnostný akt udelenia ocenení sa uskutoční v rámci Gemersko - Malohontského jarmoku v piatok 28.09.2018 v obradnej miestnosti radnice.

Vzhľadom k tomu, že na istej sociálnej sieti sa objavila informácia od jednej zo súťažiacich v tom zmysle, že jej oznámili, že síce vyhrala súťaž, ale ocenená nebude pretože už bola pred 7 rokmi, považujem za nutné uviesť, že je to zavádzajúca informácia, pretože Mesto Rimavská Sobota takúto informáciu nevydalo a neexistuje ani žiaden vnútorný predpis o tom, že by niekto nemohol túto súťaž vyhrať aj viackrát.

Je škoda, že takúto peknú akciu, ktorú pravidelne organizujeme z príležitosti konania jarmoku, chcú niektorí zneužiť na politické účely, miesto toho že by ocenili prácu tých, ktorí sa na organizovaní tohto podujatia podieľali.

 

JUDr. Štefan Szánto
prednosta MsÚ


 
 

Vedenie mesta slávnostne odovzdalo nové parkovisko na Ul. K. MiszáthaVytlačiť
 

24. augusta rimavskosobotská samospráva slávnostne odovzdala do užívania novovybudované parkovisko na UL. K. Mikszátha v Rim. Sobote.

Podujatia sa zúčastnili okrem vedenia mesta a pracovníkov tunajšieho mestského úradu a mestských organizácií aj niektorí poslanci mestského zastupiteľstva. Oranžovú pásku spoločne prestrihli primátor mesta Jozef Šimko a jeho zástupca Ladislav Rigó.

„Dnes plníme jeden z ďalších sľubov, ktorý sme dali občanom Rimavskej Soboty. Máme tu vybudované jedno nádherné parkovisko“, uviedol vo svojom príhovore Jozef Šimko, ktorý poukázal aj na komplikácie s prejazdom vozidiel na ulici kvôli zaparkovaným autám. Ako primátor povedal, po dohode s dopravným inšpektorátom bude na ulici zakázané parkovanie a vodiči tak budú musieť využívať nové parkovisko. Ako ďalej primátor spomenul, samospráva plní aj ďalšie sľuby. V tomto volebnom období sa zrekonštruovalo napríklad Námestie M. Tompu, Mestská záhrada a  v septembri sa začne s rekonštrukciou námestia pri pošte. Od roku 2011 bolo opravených vyše 160 ulíc. 

Parkovisko na nachádza medzi reštauráciou Európa a Sociálnou poisťovňou a samospráva pristúpila k jeho vybudovaniu, aby vyriešila parkovanie v centre mesta. Nachádza sa na ňom  58 parkovacích miest, pozostáva zo štyroch odstavných pruhov, medzi ktorými je jazdný pruh. Šírka jedného parkovacieho miesta je 3 metre. Celé parkovisko je vyspádované do stredu medzi dva a dva odstavné pruhy, v sklone 2%. Pri návrhu sa myslelo aj na imobilných návštevníkov, pre ktorých sú vyhradené 4 parkovacie miesta.  Parkovacia plocha je riešená zámkovou dlažbou s podkladovou fóliou s ochranou proti ropným produktom, a inštalovaný je tam lapač ropných látok. Súčasťou parkoviska je aj verejné osvetlenie, dopravné značenie a plochy zelene. Financie na jeho vybudovanie schválili poslanci ešte na januárovom zasadnutí mestského zastupiteľstva. Práce vykonávali Technické služby mesta.

parkovisko.JPG

parkovisko1.JPG

parkovisko.JPG

foto: gecse

 


 
 

Sobôtka má novú atrakciuVytlačiť
 

V mestskej časti Sobôtka v Rimavskej sobote pribudla na už existujúcom ihrisku nová streetworkoutová zostava. Informovala o tom Eva Muráriková, vedúca odboru rozvoja mesta na Mestskom úrade v Rim. Sobote.

 Mesto Rimavská Sobota vďaka finančnej podpore Nadácie SPP a Nadácie TESCO realizovalo projekt pod názvom Výstavba street workoutovej zostavy na detskom ihrisku Sobôtka.  „Finančný príspevok vo výške 1 000 €  od Nadácie SPP z grantového programu REGIÓNY a 300 € od Nadácie TESCO z grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame bol použitý  na rozšírenie existujúceho detského ihriska o streetworkoutovú zostavu pre staršie deti vo veku 14-18 rokov v obytnej zóne Sobôtkav hodnote 5 084,16 €,“ uviedla E. Muráriková s tým, že ihrisko je zriadené na verejnom priestranstve, ktoré postupne dopĺňa o hracie prvky mesto, ale aj aktívni obyvatelia.  „Prístupné je nielen pre obyvateľov obytnej zóny, ale aj blízkeho Sídliska Západ a všetkým obyvateľom mesta, ktorí ho využívajú pre voľnočasové aktivity a podporu pohybových aktivít,“ priblížila E. Muráriková. Ako ďalej dodala, prínosom projektu je hlavne rozvoj mestskej časti v rámci programov komunitného a regionálneho rozvoja. Mesto Rimavská Sobota kofinancovalo projekt vo výške 3 784,16 €. Ihrisko pozostáva zo streetworkoutovej zostavy červenej farby a informačnej tabule s prevádzkovým a cvičebným plánom pre workout.  Dodávateľom hracích prvkov bola spoločnosť ENERCOM, s.r.o. z Nitry.

"Poďakovanie patrí všetkým, ktorí projekt pripravili, podporili a zrealizovali. Po jeho úspešnej realizácii časť mesta Sobôtka disponuje priestorom, ktorý môžu využívať  obyvatelia  pre oddych, relax a voľnočasové aktivity," dodala E. Muráriková.

zostava.jpeg

logo nadacia spp.jpg

Nadacia-Tesco-2017-logo-vertical-v2-RGB.jpg

 


 
 

Námestie pri pošte dostane moderný vzhľadVytlačiť
 

Mesto Rimavská Sobota počas letných mesiacov  zabezpečilo prípravu projektovej dokumentácie pre stavbu Revitalizácia námestia pred poštou v Rimavskej Sobote s cieľom zatraktívniť  lokalitu a vytvoriť prostredie, kde by obyvatelia radi trávili voľný čas.

Revitalizácia spočíva v tom, že do námestia  sa zakomponuje viac zelene, materiálovo sa zmodernizuje a vytvorí sa priestor pre služby a prostredie pre oddych.

V novej kompozícii budú zachované pešie ťahy pretínajúce riešené územie, ktoré spájajú Hlavné námestie mesta a ulicu Malohontskú, Jánošíkovú, poštu a autobusovú zastávku na ulici Malohontskej. Nová drobná architektúra je navrhnutá tak, aby nevytvárala bariéru v peších trasách a vytvárala organizovanú štruktúru, ktorá vyplní riešený areál.

posta.jpg

Na námestie pribudnú betónové kvetináče, ktoré tu vytvoria zelené ostrovy s  miestami na osadenie lavičiek, stojany na bicykle a odpadkové koše. Najväčšiu zelenú plochu bude tvoriť oddychová zeleň na rekreáciu obyvateľov.

Prebehne aj výmena asfaltového povrchu, ktorý bude nahradený dlažbou rôznej farby a veľkosti s cieľom rozčleniť plochu riešeného územia na menšie celky, farebne oživiť prostredie a vizuálne ohraničiť jednotlivé časti námestia ako napr. vstup do pošty, terasu, centrálnu časť námestia, fontánu.

K zatraktívneniu námestia  prispeje aj nová fontána, ktorá bude fungovať ako jeho dominanta. Účelom fontány bude osviežiť a zvlhčiť vzduch v horúcich mesiacoch. Cez iné obdobia, alebo v čase, kedy by sa fontána odstavila, by sa centrálna plocha mohla využívať ako priestor pre ľadovú plochu, futbalové ihrisko, alebo rôzne podujatia.

Existujúce stánky budú zachované, ale dostanú nové umiestnenie do jednotného celku v rámci námestia a architektonicky budú prepracované do moderného vzhľadu. Rekonštrukciou prejdú aj verejné toalety a budú ukryté za kulisu, utvorenú zo steny zo zelene a vytvorí sa uzavretý priestor v severnej časti námestia.

Práce na námestí sa začnú v prvom septembrovom týždni, a preto prosíme obyvateľov o zhovievavosť a pochopenie pre sťažený prístup k službám počas realizácie revitalizačných prác.

Vedenie mesta zároveň plánuje uskutočniť anketu medzi občanmi Rim. Soboty, aby navrhli, ako sa vynovené námestie pri pošte bude volať. 

 


 
 

Mesto spustilo virtuálneho sprievodcuVytlačiť
 

Mesto Rimavská Sobota - Turistické informačné centrum mesta oznamuje širokej verejnosti,  že pre turistov a návštevníkov mesta pripravilo nový produkt cestovného ruchu - "Turistický sprievodca Rimavská Sobota".

Ide o mobilnú aplikáciu – interaktívneho turistického sprievodcu s QR kódmi, hlasovým sprievodom v troch jazykových mutáciách, mapami a GPS.  

Mobilnú aplikáciu s hlasovým sprievodom "Turistický sprievodca Rimavská Sobota"  je možné si nainštalovať do mobilných zariadení z obchodu Play pre Android a AppStore pre iPhone/iPod/iPad : Rimavska Sobota. Je dostupná v troch jazykových mutáciách (slovenská, maďarská, anglická), takže si ju už do svojho mobilného zariadenia môže  pridať každý záujemca i zahraničný turista. Ide o  portálové riešenie s možnosťou neobmedzenej aktualizácie vlastných bodov záujmu. V aplikácii nájdete informácie a fotografickú dokumentáciu o pamiatkách a historických budovách, o histórii mesta, o pamätníkoch v meste Rimavská Sobota, o osobnostiach slovenského i maďarského kultúrneho života v minulosti žijúcich a pôsobiacich v našom meste. Vďaka GPS vás aplikácia naviguje priamo k jednotlivým pamiatkám napr. do Gemersko-malohontského múzea na Námestí M. Tompu či k soche známeho rozprávkara Pavla Dobšinského na Námestí Š.M. Daxnera. Aplikácia tiež obsahuje na mapách zvýraznené prechádzkové trasy pre peších návštevníkov i mapy okolitých cyklotrás. Nájdete v nej informácie zamerané na šport, oddych a turistiku. Zavedie vás do rekreačnej oblasti Kurinec - Zelená voda, resp. vás oboznámi o trasách vyhliadkového autovláčika a nájdete v nej aj cenník služieb v RO Kurinec – Zelená voda. Aplikácia ponúka  možnosť vyhľadať si aj informácie o kultúrnych, športových a spoločenských inštitúciách pôsobiacich v našom meste, telefónne a e-mailové kontakty, otváracie hodiny i GPS súradnice týchto inštitúcií. Sú v nej  dôležité telefónne čísla (napr. tiesňové volanie, polícia, mestská polícia), na ktoré sa dovoláte priamo bez hľadania a zisťovania.  Zaujímavosťou je  čítačka QR kódov, ktorá Vás po načítaní kódu mobilným zariadením prenesie priamo do histórie napr. bývalého detského útulku, protestantského gymnázia či radnice mesta.          

Veríme, že sa vám mobilná aplikácia bude páčiť a budete ju často a so spokojnosťou využívať. 

Bližšie informácie nájdete v Turistickom informačnom centre na Hlavnom námestí v Rim. Sobote, na tel. č: 047/5623645, mobile 0911 568 538,e-maile: tic@rimavskasobota.sk alebo na webovej stránke  www.rimavskasobota.sk

 

qrkody noviny.jpg


 
 

Pozvánka na rokovanie MsZVytlačiť
 

POZVÁNKA

 

V súlade s ustanovením § 13 ods. 4 písm. a)  zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších zmien a doplnkov

 

                                                               zvolávam

 zasadnutie  Mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote

ktoré sa uskutoční  

dňa 25. septembra  2018 (utorok) o 09.00 h

 

v zasadacej miestnosti  MsZ v bývalom Župnom dome v Rimavskej Sobote

 na Nám. M. Tompu.

 

NÁVRH   PROGRAMU:

  1.       Otvorenie

  2. 1    Voľba návrhovej komisie, určenie zapisovateľa a  overovateľov zápisnice

  2. 2    Schválenie programu rokovania

  3.       Majetkovoprávne otázky

            Predkladá: JUDr. Jozef Šimko, primátor mesta

 1.       Informatívna správa o nakladaní a hospodárení s mestskými lesmi a Správa

          o stave mestských lesov po ukončení nájmu spoločnosťou LES KORP, s.r.o.

            Predkladá: Ing. Juraj Hronec, lesný hospodár

 1.     Návrh na zmenu Štatútu mesta Rimavská Sobota

            Predkladá: JUDr. Štefan Szántó, prednosta MsÚ

 1.     Návrh na zmenu a doplnenie Rokovacieho poriadku komisií Mestského

          zastupiteľstva v Rimavskej Sobote

            Predkladá: JUDr. Štefan Szántó, prednosta MsÚ

 1.     Návrh III. zmeny rozpočtu mesta Rimavská Sobota na rok 2018

            Predkladá: JUDr. Jozef Šimko, primátor mesta

 1.     Predĺženie čerpania kontokorentného úveru na obdobie do 30.9.2023 vo              výške  200 000 €

            Predkladá: JUDr. Jozef Šimko, primátor mesta

 1.    Prerozdelenie finančných prostriedkov kultúrnym subjektom a športovým    

         klubom v II. polroku 2018

     Predkladá: Mgr. Zsolt Főző, predseda komisie školstva, kultúry a športu pri MsZ

 1.    Hospodárenie mesta Rimavská Sobota a monitorovacia správa programového

         rozpočtu za I. polrok 2018

           Predkladá: JUDr. Jozef Šimko, primátor mesta

  11.    Správy z kontrolnej činnosti hlavného kontrolóra mesta za II. Q 2018

           Predkladá: Ing. Mikuláš Csirmaz, hlavný kontrolór mesta

 11.a   Schválenie Zmluvy o spolupráci medzi Mestom Rimavská Sobota, MŠK

           Rimavská Sobota, s.r.o. a Borsodsport Invest Kft. vo veci futbalovej akadémie

           vypracovanej maďarským subjektom

           Predkladá: JUDr. Jozef Šimko, primátor mesta

  12.    Kontrola plnenia uznesení MsR a MsZ za I. polrok 2018

         Predkladá: Ing. Mikuláš Csirmaz, hlavný kontrolór mesta

 1. Návrh na odpredaj a výstavbu bývalej budovy Domova mládeže, ul. Školská

         na byty pre mladé rodiny

           Predkladá: JUDr. Jozef Šimko, primátor mesta

14.    Interpelácie poslancov

15.    Všeobecná rozprava

16.     Záver                                                                 

 

JUDr. Jozef Šimko v.r.

                                                                                                                       primátor mesta


 
 

Oznam - ohlasovňa pobytuVytlačiť
 

                Mestský úrad v Rimavskej Sobote, ohlasovňa pobytu Vám týmto oznamuje, že z technických dôvodov a nefungovania systému zo strany Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, nie je možné získavať výpis z listu vlastníctva z informačných systémov verejnej správy v rozsahu zdrojových registrov. V zmysle § 1 ods. 6 zákona číslo 177/2018 Z. z. o niektorých opatreniach na znižovanie administratívnej záťaže využívaním informačných systémov verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon proti byrokracii) je oprávnená požiadať občana realizujúceho hlásenie trvalého, prechodného pobytu o predloženie výpisu z listu vlastníctva na právne účely v listinnej podobe. Listinná podoba výpisu môže byť staršia ako 30 dní.
Ospravedlňujeme sa občanom, ale problém nie je na našom úrade. Po odstánení technickej závady na ústrednom úrade budeme služby poskytovať v zmysle zákona.

 

 

                                                                                 

                                                                                              JUDr. Štefan Szántó

                                                                                                 prednosta úradu


 
 

Pracovná ponuka - Referent, referentka školského úraduVytlačiť
 

PRACOVNÁ  PONUKA

Mesto Rimavská Sobota

zastúpené primátorom mesta JUDr. Jozefom Šimkom

Svätoplukova 389/9, 979 01 Rimavská Sobota

 ponúka

voľné pracovné miesto v pracovnej pozícii:

Referent, referentka školského úradu.

 

Predpokladaný nástup do práce: na základe vzájomnej dohody.

Základný plat: (brutto): 

 • Výška základného – tarifného platu je určená podľa zaradenia do platovej triedy podľa započítanej praxe a v príslušnom platovom stupni základnej stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v zmysle zákona

č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme

 • referent školského úradu nie je odmeňovaný podľa platových taríf  pedagogických zamestnancov

Organizačná štruktúra:

 • Uvedené pracovné miesto je organizačne začlenené pod Odbor školstva, mládeže a športu  Mestského úradu v Rimavskej Sobote

Miesto výkonu práce:

 • Mestský úrad, Svätoplukova 389/9, 979 01 Rimavská Sobota

Druh pracovného pomeru

 • podľa Zákonníka práce v súlade so zákonom č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme 
 • plný úväzok

Stručná charakteristika pracovného miesta – pracovná náplň

 • metodické usmerňovanie a kontrola v oblasti hospodárenia riadenia škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti obce
 • zabezpečovanie preneseného výkonu štátnej správy na úseku školstva a ďalšia administratívnosprávna činnosť na jednotlivých úsekoch územnej samosprávy v rozsahu prenesených kompetencií orgánov štátnej správy na orgány územnej samosprávy v zmysle legislatívnych predpisov SR, nariadení vlády, smerníc a vyhlášok týkajúcich sa oblasti školstva -  (zákon NR SR č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákon č. 245/2008 Z. z o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v z.n.p., zákon č.317/2009 Z. z. o pedagogických a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení zákonov v z. n.p. a ďalších zákonov SR a nariadení vlády a smerníc MŠVVaŠ SR)
 • poskytovanie odbornej, metodickej a poradenskej činnosti školám a školským zariadeniam v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta   

        

Požadované kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre príslušný druh a typ školy - v zmysle vyhlášky Ministerstva školstva SR č.  437/2009 Z. z., ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky

 • ukončené vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa  – zameranie učiteľstvo pre základnú školu

Ďalšie požiadavky:

 • minimálne 5 rokov pedagogickej praxe
 • znalosť platnej legislatívy pre oblasť školstva v samospráve
 • zdravotná spôsobilosť
 • spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu
 • užívateľská znalosť práce s PC a internetom
 • bezúhonnosť (doklad o bezúhonnosti je výpis z registra trestov nie starší ako tri mesiace)

K prihláške je potrebné doložiť tieto doklady:

 • písomná žiadosť o zaradenie do výberu na osobný pohovor
 • štruktúrovaný profesijný životopis s uvedením telefónneho kontaktu a s prehľadom vykonávanej praxe
 • potvrdenie od predošlých zamestnávateľov o dĺžke výkonu pedagogickej praxe
 • úradne overená fotokópia dokladu o najvyššom dosiahnutom stupni vzdelania
 • výpis z registra trestov nie starší ako tri mesiace v čase podania žiadosti
 • úradne osvedčené čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu
 • lekárske potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti na výkon práce referenta školského úradu
 • písomný súhlas uchádzača k použitiu osobných údajov pre účely osobného pohovoru

      podľa zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov

Prihlášku spolu s požadovanými dokladmi je potrebné doručiť v zalepenej obálke s označením „Pracovná ponuka – Referent ŠÚ - NEOTVÁRAŤ“osobne do podateľne Mestského úradu v Rimavskej Sobote alebo poštou v termíne najneskôr do 28.09.2018 do 16.00 h. na adresu: Mestský úrad, Prednosta MsÚ – JUDr. Štefan Szántó, Svätoplukova 389/9, Rimavská Sobota, 979 01.

Výber uchádzačov bude prebiehať formou osobných pohovorov. Na osobný pohovor budú telefonicky pozvaní len tí uchádzači, ktorí budú spĺňať vyššie uvedené kvalifikačné predpoklady a stanovené požiadavky a do určeného termínu predložia všetky požadované doklady.

 

Zverejnené: dňa 11.09.2018

 

 • na webovom sídle Mesta Rimavská Sobota www.rimavskasobota.sk
 • na úradnej -  informačnej tabuli mesta - Mestský úrad,  Svätoplukova 389/9, Rimavská Sobota

 

       JUDr. Jozef Šimko

           primátor mesta


 
 

Pracovná ponuka - Vedúci, vedúca Odboru sociálnych vecí a kultúryVytlačiť
 

PRACOVNÁ PONUKA

Mesto Rimavská Sobota

Svätoplukova 389/9, 979 01 Rimavská Sobota

v zastúpení primátorom mesta JUDr. Jozefom Šimkom

ponúka

voľné pracovné miesto v pracovnej pozícii:

Vedúci, vedúca Odboru sociálnych vecí a kultúry

Mestského úradu v Rimavskej Sobote

poverený – poverenázastupovaním funkcie.

 

Pracovný pomer bude uzatvorený na dobu určitú – zastupovanie počas doby čerpania materskej a rodičovskej dovolenky.

Predpokladaný nástup do práce: na základe vzájomnej dohody.

Základný plat: (brutto): 

 • Výška základného – tarifného platu je určená podľa zaradenia do platovej triedy a podľa započítanej praxe v príslušnom platovom stupni základnej stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v zmysle zákona

č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme

Miesto výkonu práce:

 • Mestský úrad, Svätoplukova 389/9, 979 01 Rimavská Sobota

 

Druh pracovného pomeru

 • v zmysle Zákonníka práce v súlade so zákonom č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov 
 • plný úväzok

 

Stručná charakteristika pracovného miesta - pracovná náplň :

 • Zabezpečuje pracovné činnosti  v zmysle zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení, zákona č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele, zákona č. 448/2008 Z. z. o sociálnych službách , zákona  č. 417/2013 Z. z. o pomoci v hmotnej núdzi, zákona č. 36/2005 Z. z. Zákon o rodine,  zákona č. 96/1991 Zb. o verejných kultúrnych podujatiach.
 • Riadi, kontroluje a hodnotí prácu zamestnancov Odboru sociálnych vecí a kultúry.
 • Riadi a organizačne zabezpečuje činnosť Referátu sociálnych služieb, Referátu riešenia rómskej problematiky, Terénneho sociálneho pracoviska, Oddelenia opatrovateľskej služby, Strediska osobnej hygieny, Nocľahárne a Referátu kultúry.  
 • Poskytuje štatistické údaje z oblasti poskytovania sociálnych služieb štátnym orgánom sociálnych služieb na účely spracovania štatistických zisťovaní a administratívnych zdrojov.
 • V spolupráci s mestskou políciou vykonáva šetrenia v opustených budovách, kde sa zdržiavajú ľudia bez prístrešia (umiestnenie maloletých detí do ústavnej starostlivosti).
 • V spolupráci s  ÚPSVaR v Rimavskej Sobote a s príslušným detským domovom vypracováva Plán sociálnej práce s dieťaťom a jeho rodinou a vyhodnotenie úloh plánu sociálnej práce s dieťaťom.

 

Požadované kvalifikačné predpoklady:

-     ukončené vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa – študijný odbor sociálna práca alebo                 sociálna pedagogika

Ďalšie požiadavky:

-     prax minimálne 3 roky

-     prax v odbore sociálna práca a prax v riadiacej funkcii vítaná

-     bezúhonnosť
-    znalosť a prehľad v platnej legislatíve pre oblasť sociálnej práce  a kultúry v samospráve

-    organizačné a komunikačné schopnosti, profesionálny prístup
-    užívateľská znalosť práce s PC a internetom

-    zvládanie záťažových situácií

K prihláške je potrebné doložiť tieto požadované doklady:

-     písomná žiadosť o zaradenie do výberu na osobný pohovor 

 • štruktúrovaný životopis s uvedením telefónneho kontaktu a s prehľadom vykonávanej praxe
 • písomná koncepcia alebo návrh riadenia činnosti uvedeného odboru 
 • úradne overená fotokópia dokladu o najvyššom dosiahnutom stupni vzdelania
 • výpis z registra trestov nie starší ako tri mesiace v čase podania žiadosti

-    písomný súhlas uchádzača k použitiu osobných údajov pre účely osobného pohovoru           podľa zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov

Prihlášku spolu s požadovanými dokladmi je potrebné doručiť v zalepenej obálke s označením „Pracovná ponuka - Odbor sociálnych vecí a kultúry MsÚ - NEOTVÁRAŤ“

osobne do podateľne Mestského úradu v Rimavskej Sobote alebo poštou v termíne najneskôr do 28.09.2018 do 16.00 h. na adresu: Mestský úrad, Prednosta MsÚ –

JUDr. Štefan Szántó, Svätoplukova 389/9, Rimavská Sobota, 979 01.

Výber uchádzačov bude prebiehať formou osobných pohovorov. Na osobný pohovor budú telefonicky pozvaní len tí uchádzači, ktorí budú spĺňať vyššie uvedené kvalifikačné predpoklady a stanovené požiadavky a do určeného termínu predložia všetky požadované doklady.

 

Zverejnené: dňa 11.09.2018

 • na webovom sídle Mesta Rimavská Sobota www.rimavskasobota.sk
 • na úradnej -  informačnej tabuli mesta - Mestský úrad,  Svätoplukova 389/9, Rimavská Sobota

 

       JUDr. Jozef Šimko

          primátor mesta


 
 

36. Gemersko – malohontský jarmokVytlačiť
 

Vážení občania a podnikatelia !

Mesto Rimavská Sobota v dňoch   28. a 29. septembra 2018  usporiada 36. Gemersko – malohontský jarmok, na ktorý Vás srdečne pozývame. Na Hlavnom námestí a na ul. Povstania bude sústredený rozličný spotrebný tovar, ľudovoumelecké predmety, ako aj občerstvenie. V prípade záujmu podnikateľov o predajné miesto je potrebné telefonicky sa kontaktovať  na tlf. č. 047/5604665, príp. 047/5604685. Povolenia sa vydávajú od 28. augusta 2018.

 

                                           Vážení občania a predávajúci, tešíme sa na Vašu účasť !


 
 

Plán zberu separovaného odpadu 2018Vytlačiť
 


 
 

Mesto Rimavská Sobota vyhlasuje výberové konanie na jedno pracovné miesto terénneho sociálneho pracovníkaVytlačiť
 

Národný projekt Terénna sociálna práca v obciach I sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

 

Mesto Rimavská Sobota, Ul. Svätoplukova 9, 979 01 Rimavská Sobota

 

vyhlasuje výberové konanie na

 

 • jedno pracovné miesto terénneho sociálneho pracovníka (TSP).

 

Záujemcovia o pracovnú pozíciu môžu písomnú žiadosť o prijatie do zamestnania osobne doručiť alebo poštou zaslať na adresu: Mestský úrad Rimavská Sobota, ul. Svätoplukova 9, 979 01 Rimavská Sobota.

Záujemcovia svoju žiadosť predkladajú v uzatvorenej obálke s označením „Výberové konanie TSP v obciach. NEOTVÁRAŤ!“  

 

Zoznam požadovaných dokladov k žiadosti o prijatie do zamestnania:

 • žiadosť o prijatie do zamestnania,
 •  životopis uchádzača,
 • doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní, prípadne aktuálne potvrdenie školy o štúdiu alebo potvrdenie o požadovanej praxi (ak je relevantné),
 • uchádzač môže predložiť aj odporúčania alebo pracovné hodnotenia od predchádzajúceho zamestnávateľa alebo organizácií, s ktorými v minulosti spolupracoval alebo iné doklady potvrdzujúce spôsobilosť (certifikáty zo školení a podobne),
 • čestné vyhlásenie o bezúhonnosti alebo výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace.[1]

 

Kvalifikačné predpoklady na pozíciu TSP sú:

 1. ukončené VŠ vzdelanie II. stupňa v odbore sociálna práca,[2] alebo
 1. ukončené VŠ vzdelanie II. stupňa v odbore psychológia, právo, sociálne služby a poradenstvo, verejná politika a verejná správa alebo v študijných odboroch pedagogického zamerania, alebo má uznaný doklad o takom vysokoškolskom vzdelaní podľa osobitného predpisu v prípade, ak k 1. januáru 2015 vykonával pracovné činnosti, ktoré svojím charakterom  zodpovedajú sociálnej práci podľa zákona č. 219/2014 Z. z. v znení neskorších predpisov [3] alebo
 1. ukončené vysokoškolské vzdelanie I. stupňa v odbore sociálna práca v prípade, ak k 1. januáru 2015 vykonával pracovné činnosti, ktoré svojím charakterom zodpovedajú sociálnej práci. 

 

Výberové kritériá na pozíciu TSP sú:

 1. Pracovné skúsenosti, prax v oblasti terénnej sociálnej práce, prípadne práce v komunitách ohrozených alebo postihnutých sociálnym vylúčením (zohľadňuje sa napríklad dĺžka praxe, druh vykonávanej práce a dosiahnuté výsledky).
 2. Absolvované vzdelávanie, ktorého cieľom je priebežné udržiavanie, zdokonaľovanie a dopĺňanie požadovaných vedomostí a schopností potrebných na vykonávanie pracovných činností v oblasti terénnej sociálnej práce (zohľadňuje sa rozsah vzdelávania, zameranie vzdelávania, získané certifikáty a podobne).

Ďalšie vzdelávania môžu byť realizované prostredníctvom:

 • špecializačného vzdelávania zabezpečovaného strednými školami alebo vysokými školami nadväzujúcimi na získanú kvalifikáciu,
 • akreditovaných kurzov,
 • iného typu vzdelávania v sociálnej oblasti, certifikovaných sociálno-psychologických výcvikov a supervíznych programov.
 1. Objektívne preukázateľné skúsenosti s prácou s cieľovou skupinou, napríklad pôsobenie v  komunitách postihnutých alebo ohrozených sociálnym vylúčením v rámci poskytovania sociálnych služieb, komunitných aktivitách, dobrovoľníckych alebo misijných aktivít alebo pobytom v komunitách postihnutých alebo ohrozených sociálnym vylúčením (do tohto kritéria sa nezapočítava, účasť na organizovaní aktivačných prác alebo administratívna práca a podobné činnosti, aj keď boli vykonávané v kontakte s príslušníkmi cieľovej skupiny).
 2. Odporúčania a pracovné hodnotenie od predchádzajúcich zamestnávateľov alebo organizácií, s ktorými uchádzač spolupracoval.

 

Na výberové konanie budú pozvaní všetci záujemcovia, ktorí spĺňajú kvalifikačné predpoklady na danú pozíciu.

 

Miestom výkonu práce je kancelária TSP na Dúžavskej ceste v Rimavskej Sobote.

 

Popis práce TSP:[4]

 • aktívne vyhľadávanie a kontaktovanie ľudí so sociálnymi problémami,  odborné posudzovanie životnej situácie človeka, poskytovanie základných informácií v krízových situáciách a zabezpečenie potrebných sociálnych služieb, individuálne plánovanie, sociálne poradenstvo, pomoc pri uplatňovaní ľudských a občianskych práv, oprávnených záujmov a pri riešení osobných záležitostí;
 • sprevádzanie človeka, orientácia v aktuálne platnej legislatíve, facilitácia pri riešení konfliktov v lokalite, case management, administratívne spracovanie výkonu svojej práce, v prípade potreby koordinácia pracovných aktivít so zainteresovanými a neziskovými inštitúciami a ďalšie.

 

V súlade so zásadou rovnakého zaobchádzania  je pri výberovom konaní zakázaná diskriminácia z dôvodu pohlavia, náboženského vyznania alebo viery, rasy, príslušnosti k náboženskej alebo etnickej skupine, zdravotného postihnutia, veku, sexuálnej orientácie, manželského stavu a rodinného stavu, farby pleti, jazyka, politického alebo iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, majetku, rodu alebo iného postavenia. Zásadu rovnakého zaobchádzania v pracovnoprávnych vzťahoch a obdobných právnych vzťahoch ustanovuje  zákon č. 365/2004 Z. z. o rovnakom zaobchádzaní v niektorých oblastiach a o ochrane pred diskrimináciou a o zmene a doplnení niektorých zákonov (antidiskriminačný zákon).

 

                                                                                               JUDr. Jozef Šimko

                                                                                                 primátor mesta

 

[1] Originál alebo notárom overená kópia výpisu z registra trestov nie staršia ako 3 mesiace, musí byť uchádzačom predložená najneskôr pred podpisom pracovnej zmluvy. Bez predloženia tohto dokumentu nebude pracovná zmluva IA MPSVR SR akceptovaná.

[2] V zmysle § 5 ods. 1a zákona č. 219/2014 Z.z. o sociálnej práci a o podmienkach na výkon niektorých odborných činností v oblasti sociálnych vecí a rodiny a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

[3] V zmysle § 45 ods. 1a zákona č. 219/2014 Z.z. o sociálnej práci a o podmienkach na výkon niektorých odborných činností v oblasti sociálnych vecí a rodiny a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

[4] Uvedené sú príklady, podrobná špecifikácia sa nachádza v Štandardoch terénnej sociálnej práce a terénnej práce v sociálne vylúčených komunitách.


 
 

Miestna občianska poriadková služba v Rimavskej SoboteVytlačiť
 

projekt-poriadkovasluzbaRS.jpg


Operačný program:  

 

 

 

 

Operačný program Ľudské zdroje

 

 

 

 

 

Poskytovateľ:           

 

 

 

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, v zastúpení Ministerstvo vnútra SR

Prijímateľ:     

 

 

 

MESTO RIMAVSKÁ SOBOTA

Sídlo prijímateľa:

 

 

 

Svätoplukova 9, 979 01 RIMAVSKÁ SOBOTA

 

 

 

 

 

Názov prioritnej osi:

 

 

 

Prioritná os 5 - Integrácia marginalizovaných rómskych komunít

Investičná priorita:

 

 

 

5.1 Sociálno - ekonomická integrácia marginalizovaných komunít, ako sú Rómovia

Špecifický cieľ:   

 

 

 

5.1.2 Zvýšiť finančnú gramotnosť, zamestnateľnosť a zamestnanosť marginalizovaných komunít, predovšetkým Rómov

Názov projektu:

 

 

 

Miestna občianska poriadková služba v Rimavskej Sobote

Kód výzvy:  

 

 

 

OPLZ-PO5-2017-1

Kód projektu:

 

 

 

312050J579

Typ projektu:

 

 

 

Dopytovo-orientovaný projekt

Miesto realizácie:

 

 

 

Rimavská sobota

Začiatok realizácie:

 

 

 

december 2017

Ukončenie:

 

 

 

november 2020

Celkové náklady:

 

 

 

201 610,80 €

Výška NFP:

 

 

 

191 530,26 €


 
 

Pokyny k nakladaniu s objemným a drobným stavebným odpadomVytlačiť
 

Mesto má zavedený množstvový zber drobných stavebných odpadov. Pôvodca drobných stavebných odpadov je povinný osobne ich odovzdať do zberného dvora oprávneného subjektu Brantner Gemer s.r.o.   na adrese Košická cesta č. 344, Rimavská Sobota. Čas vyhradený na príjem takého odpadu je upravený v Čl. 7 VZN č. 135/2016 o spôsobe nakladania s komunálnym odpadom a drobným stavebným odpadom. Odovzdaný drobný stavebný odpad bude odvážený a pôvodcovi bude na základe  zistenej hmotnosti tohto odpadu vyrubený poplatok formou rozhodnutia mesta. Za týmto účelom mesto vedie osobitnú  evidenciu takto odovzdaného odpadu, v ktorej sa uvedie meno a priezvisko fyzickej osoby, jej bydlisko, číslo občianskeho preukazu a množstvo odovzdaného odpadu v kg. Spoločnosť vykonávajúca zber a prepravu odpadov na území mesta prevezme na zberný dvor drobný stavebný odpad od konkrétnej fyzickej osoby s trvalým alebo prechodným pobytom na území mesta Rimavská Sobota až po preukázaní totožnosti predložením občianskeho preukazu, odvážení tohto odpadu a následnom podpísaní vyplneného „Evidenčného listu drobných stavebných odpadov“, ktorý tvorí prílohu č. 1 tohto nariadenia. Drobný stavebný odpad nemožno odovzdať na cudzí občiansky preukaz.


 
 

Upozornenie - reklamné panely, pútače a billboardyVytlačiť
 

Mesto Rimavská Sobota upozorňuje, že na reklamné panely, pútače a billboardy, ktoré sú majetkom mesta, je zákaz vylepovania plagátov a reklamných materiálov bez predchádzajúcej dohody s mestom. Dodržiavanie tohto zákazu bude kontrolovať mestská polícia a v prípade porušenia zákazu budú vyvodené patričné postihy.


 
 

Bezplatné telefónne číslo 0800 222 820 pre občanovVytlačiť
 

Mesto od 1.10.2011 zriadilo na mestkom úrade bezplatné zelené číslo 0800 222 820, na ktoré môžu občania nahlásiť vedeniu mesta svoje podnety a pripomienky k fungovaniu samosprávy. Na záznamník môžu volajúci zanechať odkaz v trvaní maximálne 1 minúty. Primátor mesta verí, že občania budú túto možnosť využívať a svojimi podnetmi alebo aj kritikou pomôžu zlepšovať činnosť samosprávy.


 
 

dnes je: 25.9.2018

meniny má: Vladislav

 • Pondelok173graphic-icon
 • Utorok141graphic-icon
 • Streda164graphic-icon

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka