Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Tento týždeň v kine aj najnovší príbeh zo sveta Star WarsVytlačiť
 

kinoorbis.jpg

Vstupenky online na www.kinoorbis.sk

24.- 27.máj   Solo: A Star Wars Story

(št.-ne.)

 solo4.jpgNaloďte sa na Millennium Falcon a vydajte sa do praďalekej galaxie v najnovšom pokračovaní ságy Star Wars. Prostredníctvom série eskapád hlboko v temnom a nebezpečnom zločineckom svete sa Han Solo stretáva nielen so svojím budúcim kopilotom Chewbaccom, ale aj so známym notorickým gamblerom Landom Calrissianom. Spolu pokračujú v ceste, ktorá určuje smer jedného z najnepravdepodobnejších hrdinov. (Saturn)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy USA

Réžia: Ron Howard

Hrajú: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Paul Bettany

Uvádza: Saturn Entertainment , 135min.  MP titulky/dabing , vstup: 5€

Začiatok predstavení: št.pi. o 19:00 hod. titulky, so.ne. o 18:00 hod. dabing

Trailer

solo1.jpg

26.27.máj     Dámsky klub/ Book Club/

(so.ne.)

 dámskyklub1.jpgŠtvoricu dlhoročných kamarátok spája okrem pevného priateľstva spoločná záľuba v knihách. Pravidelne sa schádzajú v svojom dámskom knižnom klube. Jedného dňa sa začítajú do erotického románu Päťdesiat odtieňov sivej. Táto voľba sa ukáže viac ako len inšpiratívna…Diane (Diane Keaton) totiž nedávno ovdovela po 40 ročnom manželstve. Vivian (Jane Fonda) si užíva spoločnosť mužov, ale záväzkom sa dôsledne vyhýba. Sharon (Candice Bergen) sa i po desaťročiach stále snaží spamätať z rozvodu. A manželstvo Carol (Mary Stenburgen) po 35 rokoch speje neodvratne ku koncu. Vášnivý a živočíšni svet pána Graya doslova obráti ich unavené životy hore  nohami. V dámach sa opäť naplno rozhorí túžba po romantike a dobrodružstve. Nová kapitola je nielen v knihách vždy tá najlepšia…(Magic Box)

Komédia USA

Réžia: Bill Holderman

Hrajú: Jane Fonda, Diane Keaton, Alicia Silverstone, Mary Steenburgen, Andy Garcia...

Uvádza: Magic Box, 102min. MP od 12.rokov. titulky. vstup: 5€

Začiatok predstavení o 20:15 hod.

Trailer

dámskyklub.jpg

 


 
 

Blíži sa JúniusFeszt Vytlačiť
 

Skvelá hudba, plno zábavy i legendárne skupiny. Toto všetko Vás čaká na rimavskosobotskom amfiteátri 1. júna od 16:00 hod. Hudobný festival JúniusFeszt bude nabitý hviezdami a do mesta prinesie vystúpenie legendárnych maďarských rockových kapely Republic a Edda Művek. Ešte predtým Vám zaspieva Lola. Hudobný festival uzavrie svojou premiérovou letnou šou dídžej Attila Bárány. Deti sa môžu tešiť na špeciálny program, ktorý si pre nich organizátor prichystal pri prílžitosti Dňa detí. Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji za 12 eur v kníhkupecte Mihálya Tompu na Hlavnom námestí v Rim. Sobote alebo na mieste za 15 eur. Deti do 12 rokov majú vstup zadarmo. Organizátorom podujatia je Občianske združenie Via Nova.

juniusfeszt svk.jpg


 
 

Ustrice, vtáky a New York Vytlačiť
 

V tunajšej mestskej galérii počas Dní mesta otvorili výstavu Juliany Mrvovej – maliarky, cestovateľky, bádateľky, pestovateľky, zapisovateľky, krajino-maliarky, kurátorky, ženy.

Autorská výstava pomenovaná Päť miliónov ustríc pod Brooklynským mostom nadväzuje na autorkine travelerský cyklus, vznikajúci v pohybe, na cestách. Juliana Mrvová je autorka, ktorá prináša osobitné, vlastné maliarske videnie. Je to maliarka, ktorá k tvoreniu pristupuje na základe poznania a opiera ho o racionálny prístup. 

mrvová1.jpg

„Juliana Mrvová patrí k najzaujímavejších a najvýznamnejších maliarok, ktoré pôsobia na Slovensku,“ hovorí Gabriela Garlatyová, riaditeľka Mestskej galérie v Rim. Sobote, ktorá je zároveň kurátorkou výstavy. „Je to autorka, ktorá narába s tým, že je žena a priznáva to aj vo svojej tvorbe. Používa  tematiku, ktorá to aj odhaľuje a naozaj sa zameriava na veci, ktoré by si muž až tak nevšimol, ako sú vtáky alebo kvety. Tie jej neskôr dávajú inú symboliku,“ priblížila Garlatyová.

mrvová4.jpg

Na výstave sú zastúpené prevažne zápisky a záznamy z cestovania, ktoré mladá maliarka vytvorila na cestovateľských a rezidenčných pobytoch po svete. Skúma na nich krajinu, všíma si najmä rastliny a živočíchy, spoznáva ľudí. „Pre Julianu je toto hlavné – byť na ceste a urobiť z nej záznam, vytvoriť inštaláciu, ktorá je rozohraná v priestore,“ uviedla Garlatyová. Sú tu obrazy z ciest po Vietname, Srbska alebo New Yorku. A jeden z týchto obrazov, s množstvom ustríc i Brooklynským mostom, odkazuje na názov výstavy. Súčasťou výstavy sú aj texty denníkového charakteru z autorkiných ciest po Srbsku či priestorová inštalácia pod názvom Stolová hora, ktorá ukazuje na jej záľubu v botanike.

Juliana Mrvová študovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v ateliéri Ivana Csudaia, ktorý používa maľbu podobným spôsobom. „Je to znaková, farebná, veľkoformátová a odvážna maľba,“ uzavrela Garlatyová.

Výstavu si môžete pozrieť do 29. júna.  

mrvová.jpg

mrvová3.jpg

 


 
 

Zochova divadelná RevúcaVytlačiť
 

Revúcky dom kultúry v dňoch 26. – 28. apríla 2018 hostil v rámci 44. ročníka krajskej postupovej súťaže a prehliadky amatérskych činoherných divadiel a divadiel mladých divadelníkov z celého kraja. V rámci súťaže sa odbornej porote v zložení Mgr. art. Martina MAŠLÁROVÁ, Mgr. art. Alena LELKOVÁ, Ing. arch. Mgr.art. Michal LOŠONSKÝ, ArtD. predstavilo 15 divadelných súborov, z čoho 10 bolo divadelných súborov dospelých a 5 divadiel mladých.

Ako najväčšie pozitívum krajskej prehliadky porota vyzdvihla vysoký počet súťažiacich v porovnaní s ostatnými krajmi aj v kategórii divadla dospelých. Prínosom tiež je dostatočné množstvo nových, začínajúcich súborov, u ktorých je zrejmý potenciál. V rámci trojdňového divadelného maratónu diváci mali možnosť zhliadnuť inscenácie rôzneho žánru, dramaturgického stvárnenia i metódy spracovania. Prevládali komediálne inscenácie, nechýbali však ani autorské predstavenia a najmä divadlá mladých načreli aj do vôd tematicky ťažších.

Divadlo ZUŠ J. Cikkera BB - Obrázky nesmrteľnej mladosti.jpg

Z krajskej prehliadky ďalej postupujú na základe rozhodnutia poroty na celoštátnu postupovú súťaž a prehliadku divadla mladých FEDIM Tisovec Divadlo ZUŠ J. Cikkera z Banskej Bystrice s inscenáciou Obrázky nesmrteľnej mladosti a návrh na postup získal DS Úsmev pri ZUŠ v Modrom Kameni s adaptáciou textu Agoty Kristof V súmraku. Priamy postup na celoštátnu súťaž divadiel dospelých Belopotockého Mikuláš získala v kategórii A – súčasné prúdy európskeho a svetového divadla inscenácia Jánošík podľa Jozefa v podaní Medzibrodského kočovného divadla a návrh na postup udelila porota Divadlu Štefana Kvietika z Veľkého Krtíša s inscenáciou Pinďúr. V kategórii B – tradičný prúd divadla priamy postup získal Divadelný súbor Jána Chalupku mesta Brezno s hrou Jána Chalupku Trinásta hodina alebo Veď sa nahľadíme, kto bude hlásnikom v Kocúrkove. Na postup porota navrhla v tejto kategórii aj rimavskosobotský divadelný súbor DIVOSUD s Variáciami na Gogoľovu ženbu. Na základe rozhodnutia programových rád celoštátnych súťaží boli  všetky tri súbory v svojich kategóriách navrhnuté na postup zaradené do programu celoštátnych súťaží: Belopotockého Mikuláš pre divadlo dospelých a FEDIM Tisovec pre divadlo mladých.

Divadlo Štefana Kvietika VK - Pinďúr.jpg

Zochova divadelná Revúca priniesla aj individuálne a špeciálne ocenenia. Odniesli si ich herečky DS Zrkadlo pri ZUŠ J. Bellu v Kremnici za koncentrované stvárnenie postáv inscenácie Kolotoč a z „dospelákov“ Roman Čarnoký z DS Divosud (MsKS Rimavská Sobota) za stvárnenie postavy Podkolesina v inscenácii Variácie na Gogoľovu ženbu. Inscenáciu Kto kradne slnko Divadla Alterna zas porota ocenila individuálnou cenou za vizuálny koncept a kolektívnu súhru v pohybovo-činohernej adaptácii Wolkrovej poviedky O milionárovi, ktorý ukradol slnko, špeciálnu cenu udelila porota aj Divadelnému súboru Jána Chalupku mesta Brezno za výrazne výtvarnú a pritom minimalistickú scénografiu inscenácie Trinásta hodina.

DS Divosud RS - Variácie na Gogoľovu ženbu 2.jpg

Súčasťou krajskej divadelnej prehliadky Zochova divadelná Revúca bola vernisáž výstavy známej televíznej osobnosti Rastislava Ekkerta. Výstava obrazov s názvom Ľudia z planiny je nainštalovaná v Dome kultúry do konca mája 2018.

Oceneným divadelným súborom gratulujeme a všetkých účastníkom krajskej divadelnej prehliadky prajeme veľa divadelných úspechov.

Prehliadku z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Mgr. Darina Kišáková, riaditeľka GMOS


 
 

Prihlás sa do 3. ročníka Kvízmajstra!Vytlačiť
 

Mestské kultúrne stredisko pre Vás pripravuje 3. ročník úspešnej zábavno-vedomostnej súťaže Kvízmajster! Si stredoškolák a zaujímaš sa o kultúru? Baví Ťa hudba, film, divadlo, či literatúra? Chceš sa zabaviť, niečo nové dozvedieť a vyhrať zaujímavé ceny? Tak presvedč svojich spolužiakov a prihláste sa do najlepšej interaktívnej kvízšou v regióne! Vyplňte prihlášku (WORD / PDF) a do 31. mája 2018 nám ju zašlite na adresu: Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota, Námestie Š.M. Daxnera 1723, 979 01 Rimavská Sobota alebo e-mailom na: kvizmajster@tvrimava.sk. Bližšie informácie nájdete v texte.

kvízmajster plagát.png

Čo je Kvízmajster?

Kvízmajster je zábavno-vedomostná súťaž pre stredné školy pôsobiace v regióne Gemer-Malohont. Súťaž sa tematicky zameriava na oblasť slovenskej, miestnej a regionálnej kultúry (hudba, film, divadlo, literatúra, výtvarné umenie). Jej primárnym cieľom je prispieť k zvyšovaniu kultúrnej gramotnosti stredoškolskej mládeže.

Ciele projektu

Prostredníctvom interaktívnych moderovaných kvízov projektovaných na plátno, doplnených o množstvo praktických zábavno-vedomostných úloh, chce Kvízmajster hravou formou priblížiť žiakom stredných škôl významné diela a osobnosti kultúrneho života na Slovensku a v regióne, zorientovať ich v kultúrnom dianí dneška i minulosti a motivovať ich k hlbšiemu záujmu o slovenskú, miestnu a regionálnu kultúru. Kombinuje pritom prvky známych televíznych šou, akými sú Milionár, Duel, Čo ja viem, Dobre vedieť!, či Milujem Slovensko.

Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote


 
 

Knižnica spúšťa literárny projektVytlačiť
 

Pod názvom Kniha v srdci, srdce v knihe spúšťa Knižnica Mateja Hrebendu v Rim. Sobote nový literárny projekt, na ktorom sa budú čitatelia pravidelne stretávať  so slovenskými autorkami a autormi, ktorí sa venujú tvorbe pre deti, mládež i dospelých.

Príbeh knihy a kontakt s tvorcom vytvára vždy unikátny a neopakovateľný zážitok, zvlášť keď autor cez zážitkové čítanie,  čítanie úryvkov i  prítomnosť autora vzbudzuje záujem o literatúru a čítanie. Prvá beseda spojená s čítačkou a autogramiádou s autorkou kníh Kristínou Baluchovou sa uskutoční 24. mája 2018. Knižka Kapitán Padák: Straty a nálezy je určená čitateľom, ktorí radi objavujú nové veci a neboja sa občas odlepiť od zeme a vzlietnuť do výšin. Pútavý i poučný príbeh  si obľúbia nielen detskí čitateľa, ale aj ich rodičia. Lietam v tom tiež je titul, v ktorom autorka spojila svoje päťročné skúsenosti práce letušky  so zážitkami  z ciest v exotických krajinách. 28. mája 2018 sa čitatelia rozlúčia s najobľúbenejšou  spisovateľkou knižnice M. Hrebendu  Martou Hlušíkovou, ktorá odchádza z Rimavskej Soboty na nové miesto. Čítanie z obľúbených kníh, autogramiáda i fotografovanie budú súčasťou stretnutia.  Jún bude patriť ďalšej autorke kníh pre deti. Je ňou Petra Nagyová Džerengová . Populárna trilógia o dievčatku Kláre a jej zážitkoch bola preložená aj do maďarského jazyka, tak môžeme sprostredkovať stretnutie naživo pre deti všetkých rimavskosobotských škôl. Na svoje si prídu i čitateľky ženských románov z radov študentov SŠ i verejnosti.

Projektom Kniha v srdci, srdce v knihe chceme dosiahnuť,  aby knihy nezapadali prachom, ale žili svoj život a mali možnosť vypovedať svoje príbehy čo najväčšiemu počtu  ľudí, ktorí o to stoja.

Podujatie  z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia , ktorý je hlavným partnerom projektu, spolufinancujú ho i občianske združenie Knižný svet, KMH v Rimavskej Sobote a BBSK.

plagat kapitan padak.jpg

plagat nie sme ziadne c.jpg

Janka Pósová,

Knižnica Mateja Hrebendu v Rim. Sobote


 
 

V múzeu vystavujú monografiu o baníctve Gemera-MalohontuVytlačiť
 

Predmetom mesiaca máj je monografia baníctva Gemera-Malohontu z roku 1907 venujúca sa dejinám a súčasnosti baníctva v regióne. Vystavená bude v priestoroch Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote od 2. do 31. mája.

Monografia baníctva zákonne spojených žúp Gemer a Malohont vyšla ako 1. časť Monografie baníctva a hutníctva žúp Gemer a Borsod. Župa Borsod sa nachádzala na území dnešného Maďarska (oblasť miest Miskolc, Ózd a Kazinczbarcika), na severe susedila so župou Gemer. Knihu vydal Oblastný výbor Borsod-Gemer Štátneho maďarského baníckeho a hutníckeho spolku. Z poverenia vydavateľa monografiu zostavil banský inžinier Gusztáv Eisele, tajomník vydavateľa. Kniha bola vytlačená v Banskej Štiavnici v roku 1907. Písaná je v maďarskom jazyku.

Monografia sa venuje dejinám a súčasnosti baníctva v regióne Gemer-Malohont, taktiež baníctvu vo vzťahu k zemepisu, vodohospodárstvu, mineralógii, doprave, ďalej baníckemu inžinierstvu a právu. Text monografie je priebežne doplnený 74 čierno-bielymi fotografiami. Prílohou knihy je osobitne vytlačený a zviazaný súbor 48 technických banských výkresov.

Monografia je venovaná in memoriam grófovi Jurajovi Andrášimu (Andrássy György 1797 - 1872) z Krásnej Hôrky. Venovanie i podobizeň grófa sú umiestnené na protititulných listoch.

Juraj Andráši mal veľkú zásluhu na rozvoji baníctva a hutníctva v Gemeri. Bol 46 rokov záslužným predsedom spišsko-gemerských banských mešťanostov. Vybudoval významnú železiareň v Drnave a bol iniciátorom výstavby železníc v Gemeri-Malohonte (dve vetvy regionálnych železníc: Bánréve – Plešivec – Rožňava – Dobšiná a trať Jesenské – Tisovec boli vybudované až po jeho smrti, v roku 1874). V rokoch 1838 - 1842 bol županom Gemersko-malohontskej župy. Bol tiež významným podporovateľom vedy a umenia. Podporil založenie Maďarského národného múzea v Budapešti a v roku 1825 podporil sumou 10 000 zlatých založenie Uhorskej akadémie vied v Budapešti. Bol jej členom a jedným z predsedov. Je zobrazený i na reliéfe sochára Barnabása Hollóa „Založenie Uhorskej akadémie vied 3. novembra 1825“, ktorý je vystavený v priestoroch múzea.

premet mesiaca (1).jpgpremet mesiaca.jpg

Mgr. Iveta Krnáčová, knihovníčka GMM


 
 

Medzinárodná Veľká cena mesta Rimavská Sobota 2018Vytlačiť
 

12. mája  sa džudisti z Lokomotívy zúčastnili XLI. ročníka Medzinárodnej Veľkej ceny mesta Rimavskej Soboty žiakov a žiačok, jednej z najprestížnejších súťaží v džude na Slovensku.

Tento turnaj sa uskutočnil v bývalej budove nákupného centra Hypernova.  Zišlo sa tu spolu 64 oddielov a 519 džudistov z desiatich štátov Európy – Maďarska, Čiech, Ukrajiny, Poľska, Srbska, Rakúska, Rumunska, Nemecka a samozrejme Slovenska. Náš oddiel reprezentovali šiesti džudisti.

Ján Škrváň  v kategórii super-mini žiakov vo váhe do 22 kg v prvom zápase prehral s Lazárom z Martina, v druhom porazil  Medvegya z STU BA,  v treťom zápase prehral so Szilágyim z Maďarska a  obsadil výborné bronzové umiestnenie.

Matej Gaži v kategórii super-mini žiakov vo váhe do 30 kg prehral prvý zápas s Nezbedom z Levíc a ďalšie dva, nad Kadlótom z Maďarska a Klímekom z Bardejova, vyhral. V súboji o tretie miesto podľahol Džadoňovi z Popradu a odsadil krásne 5. miesto.

Dávid Gonda  v kategórii mladších žiakov vo váhe nad 65 kg vyhral prvý zápas nad Dubajom z ML. Rim. Sobota,  prehral zápasy s Tóthom z Maďarska, ako aj Ománikom z Považskej Bystric, no s ním  zápasil už so zranenou rukou, a preto ďalší zápas pre zranenie vzdal. Prajeme mu skoré uzdravenie.

Natália Gažiová si v kategórii starších žiačok vo váhe do 36 kg počínala veľmi dobre . V prvom zápase zdolala Harrer z Rakúska a Sántu z Maďarska. V zápase o postup do finále zvíťazila nad Vanekovou z Bardejova a vo finále si poradila so Sekovou z Považskej Bystrice. Obsadila zlaté prvé miesto.

Lukáš Koóš v kategórii starších žiakov vo váhe do 66 kg podľahol v prvom zápase neskoršiemu víťazov Zacharovskému z UMB BB. Nasledujúce dva zápasy proti Komkovi z Maďarska a Jakubčinovi zo Zvolena vyhral a obsadil tretie bronzové miesto.

Robert Balog v kategórii starších žiakov vo váhe do 66 kg v prvom zápase prehral s Doungom z Martina a v druhom vyhral nad Malovecom zo Žiliny.  Zápas o tretie miesto prehral so Semjanom z Michaloviec a skončil na piatej priečke.

Ako oddiel sme dopadli výborne, nakoľko naši šiesti džudisti vybojovali jedno prvé, tri tretie a dve piate umiestnenia.

Výbor a vedenie klubu gratuluje za predvedené výkony a  ďakuje za vzornú reprezentáciu klubu a aj mesta Rimavská Sobota.

V Rimavskej Sobote  sprevádzali džudistov tréneri Babicová, Gaži a Antal

Za podporu oddielu Lokomotíva Judo Rimavská Sobota ďakujeme  Mestu Rimavská Sobota , firme TONI s.r.o. (požiarna ochrana) - p. Igor Tonhajzer,   Kvety Henrieta Mišuráková,  a ZŠ Š. M. Daxnera - Mgr. Peter Černý na sídlisku Západ.

džudo.JPG

džudo 2.JPG

sprava druhý Lukáš Koóš 3. m.jpg

druhý sprava Škrváň Ján 3. m.jpg

Antal Ľubomír, predseda  Lok. judo RS

foto: gecse, Lok. judo RS

 


 
 

Viktória Gémešiová sa stala dvojnásobnou majsterkou Slovenska Vytlačiť
 

V dňoch 4-6. mája sa v ďalekom Hlohovci uskutočnil už 15. ročník majstrovstiev  Slovenska v mažoretkovom športe.
O titul majstra Slovenska bojovala aj Viktória Gémešiová z Rimavskej Soboty, ktorá však súťažila za Bratislavu, konkrétne za súbor Tina Bratislava. Po 12 rokoch pôsobenia v rimavskosobotskom súbore sa rozhodla pre zmenu, ktorá priniesla úspech už po polroku trénovania.  Súťažila v kategórií  sólo 2 baton senior (sólo s dvomi paličkami) a trio baton senior, v  ktorom sa na súťažnú plochu postavila spolu s Nancy Soboličovou a Alenou Hanzenovou.

fotomazoretky3.jpg
Konkurencia bola veľká, no dievčatá neostali v štichu a v kategórií trio baton senior sa stali Majsterkami Slovenska pre rok 2018. V kategórií sólo 2 baton senior si Viktória Gémešiová vybojovala zlato a stala sa tak dvojnásobnou majsterkou Slovenska pre rok 2018. Za súbor Tina Bratislava ešte súťažila Alena Hanzenová v kategórií sólo baton senior ( sólo s jednou paličkou ), ktorá sa tiež  postavila na stupeň víťazov a v silnej konkurencii sa stala druhou vicemajsterkou Slovenska. Dievčatá si tak vybojovali tri miestenky na Majstrovstvá Európy, ktoré sa budú konať 5-8. júla 2018 v Prahe. Veľká vďaka patrí hlavne trénerke Mgr. Martine Kurilovej, ktorá im venovala svoj čas, nervy a tvrdou disciplínou ich pripravila na MSR v Hlohovci.

fotomazoretky2.jpg

red


 
 

Džudisti sa zúčastnili sústredenia Vytlačiť
 

Vo štvrtok 10. mája od 16:00 hodiny sa džudisti Lokomotívy judo Rimavská Sobota zúčastnili krátkodobého sústredenia Centra talentovanej mládeže Banskobystrického kraja – juh. Na stretnutí sa zišli  oddiely Dukla Banská Bystrica, UMB Banská Bystrica, Junior Lučenec, Katsudo Lučenec a Lokomotíva judo Rimavská Sobota.

Dvojhodinového tréningu pod vedením trénera CTM juh Branislava Slaného a reprezentačného trénera seniorov Jána Gregora sa zúčastnili džudisti Lukáš Koóš a Dávid Gonda. Bola to príprava pred Medzinárodnou Veľkou cenou Rimavskej Soboty v džude žiakov a žiačok konanej 12.mája.

Tréneri zúčastnených oddielov sa dohodli na ďalších krátkodobých sústredeniach v máji.

Džudistov sprevádzal tréner oddielu Ľubomír Antal.

Nástup účastníkov CTM juh.jpg

Ľubomír Antal,

predseda Lokomotíva judo Rimavská Sobota

 


 
 

FALCON v metropole východuVytlačiť
 

V športovej hale „ Good Angels Košice „ zabojoval Falcon na turnaji pod názvom CASSOVIA CUP 2018 ( 3.kolo Slovenského pohára v Taekwondo WT ). Zúčastnilo sa ho spolu 210 pretekárov z 19 klubov a 4 štátov.  FALCON si vybojoval  spoločnými silami v hodnotení klubov  5. miesto.  Na turnaji sa 16 Falcoňákov predstavilo  v športovom zápase, ale aj v predvádzaní foriem.  Najvýraznejší výsledok v športovom zápase zaznamenala Lucka Laššáková, ktorá vyhrala dva zápasy v rade a stala sa najúspešnejšou juniorkou turnaja.  V zápasoch  nazbierala neuveriteľné skóre 82bodov. Ďalším bojovníkom, ktorý turnaj vyhral s prehľadom, bol Damien Pavel Frgolec. Na svoje konto si pripísal dva vyhraté zápasy so skóre 69 bodov. V športovom zápase svojimi výkonmi ešte prekvapili Matúš Ďurica a Marek Spodniak. Celkovo si Falcoňáci odviezli z Košíc osem zlatých, šesť strieborných a päť bronzových medailí. 

Výsledky zápas: 

Zlato / prvé  miesto / - Angelika Bialová, Pavel Damien Frgolec, Lucka Laššáková, Veronika Spodniaková, Ďurica Matúš

Striebro / druhé miesto / Miroslav Frgolec, Pavel Lancko,  Alex Rapčan, Marek Spodniak

Bronz / tretie miesto / Oliver Bitala, Lukáš Kurek, Riško Laššák, Félix Rapčan, Roland Bial 

V klube sa nám pekne rozbieha aj súťaženie v predvádzaní foriem „ POOMSAE“ 

V tejto disciplíne zabojovalo na turnaji  osem Falcoňákov a Zuzka a Angelika sa odvážili aj na vystúpenie vo dvojici.  Predstavil sa aj náš hendikepovaný športovec Roman Farkaš.  V tejto disciplíne zaznamenal najvýraznejší výsledok Roland Bial, ktorý v konkurencii 12-tich súťažiacich skončil na 4. mieste a len tesne mu ušlo medailové umiestnenie.

Výsledky POOMSAE:

Zlato / prvé miesto /  - Angelika Bialová, Roman Farkaš, dvojica Angelika Bialová  – Zuzana Franeková 

Striebro / druhé miesto / -  Zuzana Franeková, Lucka Laššáková

Bez medailového umiestnenia zostali Oliver Bitala, Alex Rapčan, Félix Rapčan a Roland Bial.

Na turnaji už tradične reprezentovali klub aj rozhodcovia - manželia Bitalovci v POOMSAE a Peter Kojnok v športovom zápase.

Do metropoly východu bojovníkov sprevádzali rodičia a tréneri Jaroslav Dóbi a Pavel Lancko. Rodičom ďakujeme za vytvorenie perfektnej atmosféry počas zápasov.

Nastup_v_KE.jpg

Zostava_v_KE.jpg

Jaroslav Dóbi, Falcon


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Cukrovarská 4983
Cukrovarská 4983 (v Tescu),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 321 44 13

dnes je: 27.5.2018

meniny má: Iveta

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka