Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Tento týždeň v kine aj napínavý slovenský thriller Dôverný nepriateľVytlačiť
 

kinoorbis.jpg

Vstupenky online na www.kinoorbis.sk

16. až 19.aug        Dôverný nepriateľ

(št.-ne.)

 doverny-nepriatel.jpgMladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Idylka dokonalého života v réžii modernej technológie sa však čoskoro mení na nočnú moru a boj o život. Revolučný server, ktorý bol vytvorený s cieľom, aby uľahčil životy svojich majiteľov, sa vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. Ide len o vrtoch a nedokonalosť testovanej technológie? Alebo riadi dom niekto ďalší?
Napínavý slovenský thriller so šokujúcim záverom zmení váš pohľad na moderné technológie, ktoré nás sprevádzajú na každom kroku. Navždy.
V hlavnej úlohe: inteligentný dom a milostný trojuholník budúcnosti: "On - Ona a Dom"
Má vôbec ľudská láska a človek šancu v milostnej šachovej partii proti stroju, ktorý sám stvoril a vypracoval do dokonalosti? (Continental film)

Thriller/psychologický    Česko / Slovensko

Réžia: Karel Janák

Hrajú: Gabriela Marcinková, Vojtěch Dyk, Zuzana Porubjaková, Ady Hajdu, Roman Luknár, Pavel Rímský

Uvádza: Continental Film, 108 min. MP od 12.r.vstup: 5€

Začiatok predstavení o  18:00 hod.    

Trailer

Dôverný nepriateľ1.jpg

16.17. aug.    The Equalizer 2

(št.-pi.)

 equalizer2.jpgEqualizer 2 nadväzuje na prvý film, v ktorom bývalý člen elitnej špeciálnej jednotky Robert McCall predstieral vlastnú smrť, aby mohol dožiť v pokoji bostonského predmestia. Vďaka vlastnému zmyslu pre spravodlivosť sa však nechal zatiahnuť do ďalšieho súboja. Vieme, čoho všetkého je Robert schopný, aby priniesol spravodlivosť tým, ktorí už stratili všetku nádej. Ako ďaleko však zájde, keď sú v ohrození jeho najbližší? (Itafilm)

Akčný/krimi/thriller USA  

Réžia: Antoine Fuqua

Hrajú: Denzel Washington, Pedro Pascal, Bill Pullman, Melissa Leo,

Uvádza: Itafilm, 121 min. MN. titulky. vstup: 5€

Začiatok predstavení o  20:00 hod.          

Trailer

equalizer-2-10.jpg

18.19. aug.        BlacKkKlansman

(so.-ne.)   

 blackkklansman.jpgNa začiatku sedemdesiatych rokov minulého storočia sa Spojené štáty ocitli v záplave demonštrácií za ľudské práva. V rovnakej dobe sa jeden mladý černoch s gigantickým afrom (John David Washington, syn Denzela Washingtona) rozhodol rozšíriť rady coloradskej polície. Ron Stallworth bol prvým Afroameričan v tomto zbore. Jeho prijatie malo umlčať čím viac naštvanejšiu černošskú komunitu. Aby  zmien nebolo prive, prevelili Rona do archívu (= oddelenie evidencie dôkazov), kde mal čo najmenej prekážať. Avšak Ronove ambície boli o trošku väčšie. Neustálym tlakom na nadriadených sa mu najskôr podarilo vyzliecť sa z uniformy a v civile sa infiltrovať na politické mítingy „čiernych bratov“. Pretože sa mu nechcelo donášať na svojich blížnych, zdvihol telefón, vytočil číslo Davida Dukea (Topher Grace), miestneho predáka Ku-klux-klanu, a omotal si ho okolo prsta. Presvedčivým spôsobom sa prezentoval ako fanatický vyznávač bielej rasy a David Duke mu na to skočil, a po pár telefonátoch ho vtiahol do štruktúr klanu. Keď bolo treba nasadiť do akcie zapáleného rasistu Rona Stallwortha aj fyzicky, ujal sa tejto role Ronov kolega Flip Zimmerman (Adam Driver), ktorý s nadšením dochádzal na tajné aj verejné stretnutia členov klanu s cieľom získať čo najviac informácií a prekaziť plánované násilné operácie. Znie to neuveriteľne, znie to komicky, skutočne sa to však stalo. (Continental film)

Krimi/dráma/komédia/životopisný USA  

Réžia: Spike Lee
Hrajú: John David Washington, Adam Driver, John Burke...
Uvádza: Cinemart, 128 min. MP od 12r. titulky, vstupné: 5€
Začiatok predstvení o 20:00 hod.

Trailer

blackkklansman1.jpg

 


 
 

Martin Knut: Tušíte, že neviete, čo cítite?Vytlačiť
 

V priestoroch Mestskej galérie v Rim. Sobote je v týchto dňoch nainštalovaná výstava pod názvom Tušíte, že nevidíte, čo cítite?, ktorej autorom je výtvarník Martin Knut.

Výstavu otvorili 11. júla. Jej kurátorom je historik a kritik výtvarného umenia Richard Gregor.

Martin Knut sa vrátil k maľbe po približne dvadsaťročnej pauze, a to v roku 2011. Plynulo síce nadviazal na svoju predchádzajúcu poetiku, no už na prvý pohľad vidíme odlišnú ľudskú zrelosť, s ktorou k novým plátnam pristupuje. „Centrom jeho priestorovo veľkorysých malieb je spravidla subtílna komiksová postava, ktorá, ako nám napovedajú názvy diel, je účastná filozoficko-moralistických situácií. Dalo by sa povedať, že zlomových, alebo hraničných, vysvetlil R. Gregor a dodal, že práve v tomto humanistickom étose spočíva najväčší prínos Knutovho návratu k maľbe — vďaka nemu vidíme príklad úspešného comebacku, ktorý touto výstavou po prvý raz súbornejšie dokumentujeme.

knut.JPG

knut2.JPG

knut 1.JPG

knut3.JPG

Ako Gregor ďalej uviedol, výstava je rozdelená na dve časti. „Prvá je introspektívna alebo autobiografická — na každom obraze je prítomná iba jedna postava, ktorá samostatne čelí už zmieňovanej moralistickej situácii, či dileme. Konkrétna situácia je naznačená názvom diela, ktorý spravidla presahuje štandardnú dĺžku titulkov, no i napriek výpravnosti si ponecháva právo na otvorený koniec — neodpovedáva,“ vysvetlil Gregor. Druhá časť výstavy prezentuje rôzne štádiá dialógov alebo konštelácii (spravidla) dvojíc. Tým sa podľa Gregora hraničnosť či apelatívnosť situácií na prvý pohľad trochu zjemňuje, no výtvarných narážok na moderné umenie (tiež podané ako svojho druhu situácie) tu nájdeme viac, než v prvom okruhu.

Výstavu si môžete pozrieť do konca augusta.

foto: gecse


 
 

V múzeu skompletizovali unikátnu zbierku historickej potápačskej technikyVytlačiť
 

V rokoch 2016 – 2018 Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote realizovalo v dvoch etapách projekt akvizície unikátnej zbierky historickej potápačskej techniky zberateľa, potápača, inštruktora potápania, ale i cestovateľa Petra Ferdinandyho (*1948) z Revúcej. Zbierka je svojim rozsahom a zameraním na Slovensku unikátna. Peter Ferdinandy budovaniu tejto jedinečnej zbierky venoval niekoľko desaťročí svojho života.

Potápačské obleky a vyvažovacie vesty.jpg

Hlavnú časť zbierky potápačskej techniky múzeum získalo v rokoch 2016 - 2017 (492 zbierkových predmetov). Celková suma vynaložená na kúpu zbierky predstavovala 8 425 €, z toho 8 000 € bolo poskytnutých z verejných zdrojov Fondom na podporu umenia. Následný projekt doplnenia a skompletizovania zbierky bol realizovaný v rokoch 2017 - 2018 (128 zbierkových predmetov). Celková výška rozpočtu bola 1 500 €. Z toho 1 400 € z verejných zdrojov poskytol Fond na podporu umenia. Pri prvej i druhej etape projektu tvorca a pôvodný vlastník zbierky, Peter Ferdinandy, do zbierok daroval ešte aj dva menšie súbory potápačského výstroja. Spolu získalo Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote zbierku o rozsahu 685 zbierkových predmetov.

Počas tohto obdobia bol projekt akvizície zbierky predstavený verejnosti prostredníctvom výstavy Zbierka potápačskej techniky Petra Ferdinandyho - najnovšia akvizícia múzea v termíne 23. 2. až 30. 4. 2017. Výstava poskytla návštevníkom prehľad predovšetkým o potápačskej technike z produkcie niekdajšieho Československa. Projekt doplnenia zbierky z rokov 2017 až 2018 bol odprezentovaný prostredníctvom Predmetu mesiaca február 2018, kde bol verejnosti predstavený typ unikátneho potápačského obleku MICHELIN – FATRA. Tieto vodotesné obleky s označením MICHELIN boli začiatkom 50. rokov 20. storočia pre potreby ženistov Československej ľudovej armády (ČSĽA) vyrobené z materiálu získaného priamo od významnej francúzskej gumárenskej firmy MICHELIN. Okrem toho spočíva výnimočnosť tohto typu obleku predovšetkým v spojení s človekom, ktorý ho používal. Ing. Viliam Rozložník (*1920 Dobšiná – †1959 Rožňava) bol baníkom, jaskyniarom a priekopníkom speleopotápania na Slovensku.

Potápačský oblek s vyvažovacou vestou.jpg

Gemersko-malohontské múzeum tak skompletizovalo zbierku potápačskej techniky, ktorú pôvodne vlastnil na Slovensku najväčší zberateľ potápačskej techniky a znalec problematiky Peter Ferdinandy z Revúcej. V roku 2017 za akvizíciu hlavnej časti zbierky získalo Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote Výročnú cenu Pamiatok a múzeí v kategórii Obnova za rok 2016. Akvizíciu historickej potápačskej zbierky v rokoch 2016 - 2018 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Význam a hodnota zbierky spočíva predovšetkým v jej štruktúre a ucelenosti, ktorá poskytuje komplexný pohľad na problematiku potápačskej techniky, jej vývoj a sprostredkovane i na históriu potápania ako takého. Väčšina častí zbierky pochádza z druhej polovice 20. storočia. Niektoré prvky boli v bývalom Československu využívané v rámci Zväzarmu (dobrovoľná branno-spoločenská organizácia), ale i Československej ľudovej armády (ČSĽA). Sú v nej zastúpené komplety potápačských neoprénových oblekov, pogumovaných kompletov, potápačské masky a plutvy, potápačská dýchacia technika, tlakové fľaše, potápačské vesty, ale i potápačské doplnky, ako potápačské nože, harpúny, vodotesné puzdrá na fotoaparáty a kamery, baterky, hĺbkomery, kompasy a hodinky, či dokonca nafukovací čln s motorom. Jej súčasťou je i súbor potápačských tlakových fliaš, počnúc prvými používanými v bývalom Československu, až po dnešné modely. Obsahuje tiež potápačské komplety SP 20 D a PL 40.

Jednotlivé prvky zbierky pochádzajú z Francúzka, Maďarska, Španielska, Talianska, Rakúska, Poľska, Bulharska, Grécka, Anglicka, Taiwanu, USA, bývalej NDR (Nemeckej demokratickej republiky) a NSR (Nemeckej spolkovej republiky), bývalého ZSSR (Zväzu sovietskych socialistických republík), bývalej Juhoslávie, Švédska, Nemecka, Austrálie, Číny, Japonska, Brazílie, Indonézie, Kanady, Južnej Kórei a samozrejme bývalej ČSSR  (Československej socialistickej republiky), Slovenska a Českej republiky. Mnohé sú pozoruhodnými originálmi, pretože boli vyrobené alebo upravené v amatérskych podmienkach a sú tak dokladmi mimoriadnej schopnosti improvizácie nadšencov potápania na Slovensku, ale i v Čechách.

 

RNDr. Ján Aláč


 
 

Bažant Kinematograf opäť v mesteVytlačiť
 

Aj tieto letné prázdniny sa môžu Soboťania tešiť na výnimočný zážitok z projekcií letného kina, ktoré príde na kolesách priamo k nám. Filmový autobus Bažant Kinematograf s kolekciou štyroch celovečerných slovenských a českých filmov navštívi naše mesto 27. – 30. 8. 2018. Vždy po zotmení, o cca 20.30 hod. tak vzhliadneme na Hlavnom námestí  filmy Backstage, Po strništi bos, Preziden Blaník a úspešný slovensko-ukrajinský filmČiara. Vstup zdarma.

bažantcinematograf.jpg

27. 8. 2018 o 20.30 hod.     BACKSTAGE
Prvým slovenským filmom tohtoročnej kolekcie je tanečný film Backstage Andrey Sedláčkovej, súčasný príbeh o skupine mladých tanečníkov, ktorých životy zmení účasť v televíznej tanečnej súťaži. Film je plný výbornej hudby a kreatívnych tanečných čísel skupiny The Pastels od známeho choreografa Miňa Kereša.

28. 8. 2018 o 20.30 hod.     PO STRNIŠTI BOS
Druhým titulom v ponuke Bažant Kinematografu 2018 je Po strništi bos, v ktorom režisér Jan Svěrák divákov i hrdinov svojho úspešného debutu Obecná škola (1991), vráti do čias Protektorátu Čechy a Morava, do obdobia raného detstva školáka Eda.

29. 8. 2018 o 20.30 hod.     PREZIDENT BLANÍK
Do filmovej kolekcie 16. kinosezóny patrí absurdná groteska Mareka Najbrta Prezident Blaník. Odohráva sa na pozadí skutočných udalostí druhej priamej voľby prezidenta Českej republiky a vystupuje v nej celý rad reálnych osobností českého politického a spoločenského života.

30. 8. 2018 o 20.30 hod.     ČIARA
Posledným titulom v Rimavskej Sobote bude úspešný slovensko-ukrajinský film Čiara režiséra Petra Bebjaka. Film sa stal najúspešnejším slovenským titulom uplynulého roka, odniesol si cenu za réžiu z festivalu v Karlových Varoch, získal najviac cien Slovenskej filmovej a televíznej akadémie Slnko v sieti, vrátane tej za najlepší film, a mal rekordný úspech aj v našich kinách. Hlavnú úlohu v tejto pašeráckej a rodinnej dráme z pohraničia vynikajúcu stvárnil Tomáš Maštalír, ktorý za postavu Adama Krajňáka, hlavy rodiny i pašeráckeho gangu, tiež získal národnú filmovú cenu Slnko v sieti za najlepší mužský herecký výkon.

Zdroj: Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote


 
 

V Rimavskej Sobote sa predstavia Cimbal BrothersVytlačiť
 

Na jedinečné prepojenie medzi cimbalom, husľami a pop-rockovým štýlom sa môžeme tešiť v piatok 17.8. o 20.00 hod. Na nádvorí Čierneho orla v rámci Sobotského Jazztivaluprivítame skupinu Cimbal Brothers, ktorej repertoár tvoria najznámejšie hity zahraničných i domácich interpretov, ale aj Oscarom ocenené filmové soundtracky, universal world music či sladby z klasickej hudby a to všetko v modernom štýle, ktorý ich charakterizuje. Vstupné: 9€, predaj vstupeniek v MsKS, TIC a na mieste.

cimbal-brothers-malý.jpg

Dominantou skupiny Cimbal Brothers sú bratia Fery a Alex Reinerovci (husle + cimbal), ktorých doprevádza vlastná multi-inštrumentálna kapela v zložení: gitara, bicie, klavír a basgitara, príp. aj sláčikové kvarteto. Vystúpenie je plné najznámejších svetových hitov, dokonalej virtuozity, strhujúcej energie a unikátnej hudobnej show.

Cimbalistom tejto skupiny je držiteľ ocenenia “Najrýchlejší cimbalista na svete” Fery Reiner, ktorý je oficiálne zapísaný v knihe Slovenských rekordov. Skladbu Let čmeliaka zahral na svojom MODROM CIMBALE za neuveriteľných 59,1 sekundy.

Repertoár kapely je plný známych hitov – Michael Jackson, Beyoncé, Queen, Metallica, Adele, Coldplay, Gypsy Kings a iní. V repertoári sú aj známe filmové soundtracky ako Piráti z Karibiku, Pulp Fiction, Mission Impossible a podobne.

Zdroj: Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote


 
 

Letné poznávacie tvorivé dielneVytlačiť
 

Mestská galéria Rimavská Sobota pozýva deti na Letné poznávacie tvorivé dielne s lektorkou Petrou Filipiakovou, ktoré sa uskutočnia v dňoch 21. – 24. 8. 2018 o 9.00 – 12.00 hod. v priestoroch galérie na Hlavnom námestí. Počet účastníkov je limitovaný (20 detí) a preto je potrebné vopred sa nahlásiť priamo v MG, telefonicky 5624351, alebo mailom mestska.galeria.rs@gmail.com. Vstupné: 3€, všetky výtvory si účastníci odnesú domov. Tvorivé dielne vznikli s podporou FPU.

dielne august.jpg

21. augusta (utorok) / Spoznávame remeselnú výrobu
Od remesla  k umeniu. Naučíme sa, ako pracovať s hlinou, drevom a textilom. Pripomenieme si starých remeselníkov a budeme sa snažiť naše nové vedomosti využiť pri tvorbe sôch a objektov.
22. augusta (streda) / Spoznávame recyklovanie a upcyklovanie
Ako malí rozumní umelci vieme, že našu krásnu planétu treba chrániť. Preto sa na ďalších dvoch stretnutiach budeme venovať ekologickým námetom. Zistíme, ktorí slovenskí umelci sa tiež venujú tejto téme, vyrobíme si vlastnú tašku a zistíme, čo je to upcyklovanie.
23. augusta (štvrtok) / Spoznávame recyklovanie a  upcyklovanie 2.
Aj na tomto stretnutí budeme myslieť „zeleno“ a budeme pokračovať v premieňaní obyčajných predmetov na umelecké diela. Tentoraz budeme tvoriť viac praktické vecičky. Aspoň si budeme mať čím vyzdobiť izbičky.
24. augusta (piatok) / Spoznávame, čo je to dizajn
Čo to vlastne ten dizajn je? A prečo niektoré predmety vyzerajú čudne? Dajú sa vlastne používať, keď sú také zvláštne? Na poslednom letnom stretnutí si vyrobíme šperky, objavíme Salvadora Dallího a každý domov odíde s autíčkom.
Tvorivé dielne sú súčasťou projektov Rozprávkové prázdniny  a Zaostrené na rodinu, ktoré podporili mesto Rimavská Sobota a BBSK.

Mestská galéria v Rim. Sobote


 
 

Múzeum bude dočasne zatvorenéVytlačiť
 

Od 30. júla 2018 (pondelok) bude Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote z technických príčin dočasne zatvorené. Dôvodom je výmena starých drevených okien za nové. Výmena okien bude prebiehať v stálej vlastivednej expozícii a vo výstavných priestoroch múzea. 

Táto výmena okien je III. etapou rekonštrukcie okien, ktorú finančne podporil Banskobystrický samosprávny kraj. I. etapa prebehla na jeseň 2016 v administratívnej budove múzea a II. etapa na jeseň 2017 na chodbách.

O znovuotvorení múzea pre verejnosť budeme informovať na webovej stránke múzea (www.gmmuzeum.sk).

múzeum výmena okien1.jpg

múzeum výmena okien.jpg

Zdroj: Gemersko-malohontské múzeum v Rim. Sobote


 
 

Pre prázdninujúce deti pripravilo Mestské kultúrne stredisko sériu divadelných predstaveníVytlačiť
 

 Klaun_hudobníkom_poster-malý1.jpgV spolupráci s OZ Oxymoron pripravilo Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote bohatý program pre prázdninujúce deti a ich rodičov. Počas letných mesiacov pozývajú najmenších na divadelné predstavenia i na tvorivé dielne v Mestskej galérii. Najbližšie sa môžete tešiť na klauniádu Teater Komika, ktorá poteší všetkých malých návštevníkov kúpaliska Kurinec v piatok 3.8. o 14.00 hod. Klaun Adyno im prinesie veľa dobrej nálady a smiechu. Chce sa stať muzikantom, čo sa mu hádam spoločným úsilím s deťmi aj podarí.

V nedeľu 12.  8. o  18.00 hod.  na Nádvorie Čierny orol zavíta interaktívna bábková hra v maďarskom jazyku s ľudovými pesničkami AZ ÉLET ÉS A HALÁL VIZE. Vstupné: 2€, deti do dvoch rokov vstup zdarma. V prípade zlého počasie sa predstavenie bude realizovať vo veľkej zasadačke DK.

Celý program ukončí predstavenie Divadla Haliganda „Rozprávkový automat“ , ktoré zavíta v nedeľu 2. 9. o 15.00 hod. opäť do areálu kúpaliska Kurinec.  Podľa vzoru bankomatov, kávomatov a mliekomatov vznikla idea automatu, z ktorého si deti budú vyberať rozprávku a stanú s jej súčasťou. Predstavenie ponúkneme pre návštevníkov kúpaliska zdarma.

Zdroj: Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote


 
 

Sobotský Jazztival ponúkne aj lahôdky z domácej i svetovej džezovej scényVytlačiť
 

Nový hudobný projekt načasovaný na obdobie leta prinesie do Rimavskej Soboty to najlepšie z rôznych hudobných žánrov. Až do septembra si tak budeme môcť doslova pochutnať na deviatich hudobných „meníčkach“ špeciálne pripravených pre milovníkov letných večerov strávených pri príjemnej hudbe s pohárom vínka, pivka, alebo niečoho iného. Na pódiu Čierneho orla sa vystriedajú vynikajúca jazzová speváčka Audrey Martellsz Los Angeles, zjav slovenskej alternatívnej hudby Katarzia, originálna klavírna šou Jozefa Hollého,…

… fusionom šmrncnutý smooth jazz s prvkami world music a maďarského folklóru v podaní maďarskej kapely Djabe,do iných svetov sa prenesieme prostredníctvom meditačnej hudbyEniesy a Nany Hudáka, pop-rockové hity v jedinečnom originálnom show-štýle nám zahrá na husliach a cimbale skupina Cimbal Brothers, autentickú interpretáciu hudobného žánru ragtime v aranžmánoch pre štyri saxofóny prinesú Saxophone Syncopators, zavíta k nám aj najvýznamnejšia osobnosť slovenskej jazzovej scény Peter Lipa s kapelou a celý projekt uzavrie originálne Ľudové Mladistvá, ktoré spájajú prvky folklóru, jazzu a energickej modernej hudby. Tieto všetky koncerty spolu vytvárajú ponuku hudobnej žánrovej pestrosti pod názvom Hudobný jazztival, ktorý prinášame do Rimavskej Soboty po prvýkrát.

Pre návštevníkov koncertov sme pripravili aj vernostnú kartu, ktorá oprávňuje každého, kto navštívi 5 koncertov na bezplatný vstup na ktorýkoľvek ďalší. Ponúkame najlepšie z najlepšieho. Želáme si, aby festival našiel svojho diváka, aby si ľudia prišli vychutnať atmosféru koncertov na nádvorí, aj príjemné stretnutie s priateľmi a umením.

Sobotský Jazztival sa uskutočňuje v spolupráci so SOŠOS, mediálnymi partnermi, s finančnou podporou z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia, firiem Automax, Teatro, HR 2008 Consulting s.r.o., Jána Jurkemika ml. a iných miestnych podnikateľov.

Jazztival plagát.jpg

Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote


 
 

Tesná výhra A-mužstva na domácej pôdeVytlačiť
 

TIPOS III. LIGA STRED

MŠK Rimavská Sobota – MŠK Námestovo 1:0 (1:0)
Góly: 42. Lupták,

Rozhodovali: Kolofík, Tůma, Považan, 250 divákov, ŽK: Spasojevič, Václavik, Jankovič – Žákovič, Siman.
Rim. Sobota: Tatár – Kočiš (70. Sekulič), Lupták, Spasojevič, Fajčík – Václavik (79. Jass), Kalmár, Kočijaševič, Kováč (66. Vanconcelos) – Jankovič, Vasilko.
Námestovo: Lešňovský – Buckulčík, Habiňák, Siman, Michal Čiernik – Marián Čiernik, Kubica, Čecho, R. Jagnešák – Snovák (70. Branický), Žákovič.

futbal1.jpg

Zdroj: MŠK RS

 

 


 
 

MS v letnom viacboji všestrannostiVytlačiť
 

Posledný týždeň pred prázdninami usporiadala ZŠ Š.M.Daxnera v Rim. Sobote 23. majstrovstvá Slovenska v letnom viacboji všestrannosti. Pre nevhodný termín zo strany SZ VV sa pretekov zúčastnilo iba 75 pretekárov bez najlepších starších dorastencov, ktorí dali prednosť súťažiam v plávaní a atletike. Šesťboj pozostával zo 4 atletických disciplín, šplhu a plávania. V pretekoch dominovali pretekári z okresných výberov z Topoľčian a domácej Rim. Soboty. Najlepší výkon v ženských súťažiach dosiahla staršia žiačka Dubajová, ktorá utvorila najlepší výkon za posledných 10 rokov, keď získala 426 bodov a o 5 bodov prekonala domácu rekordérku Megelovú, ktorá si prvenstvo držala iba jeden mesiac, keď na domácich MO získala 421 b. Najlepší mužský výkon dosiahol ml. žiak Mark Murányi zo ZŠ M. Tompu v Rim. Sobote, ktorý získal 340 b a druhého v súťaži porazil o priepastných 71 bodov.

Výsledky:

Mladšie žiačky – Ž4: 1. miesto – D. Gregušová, Topoľčany, 361 b, 2. miesto – S. Jurigová 294 b, L. Glevinksá 276 b, obe L. Mikuláš, 4. miesto – N. Werwszká, Gymnázium I. Kraska, 234 b.

Staršie žiačky - Ž5: 1. miesto – Lea Dubajová, Topoľčany, 426 b, 2. miesto  - N Hrončeková 418 b, 3. miesto - Z. Jurčiaková, 371 b, obe ZŠ Tisovec, 12. miesto -  Piaterová, ZŠ Hnúšťa, 145 b.

Ml. dorastenky – Ž6: 1. E. Daňová, Topoľčany, 404 b,  2. miesto V. Spodiniaková, ZŠ Dobšinského RS, 372 b,  3. miesto – L. Michaella, Trebišov, 356 b.

Ml. žiaci M4: 1. miesto – M. Murányi, ZŠ M. Tompu RS, 340 b, 2. miesto – Takács, Moldava, 279 b, 3. miesto – M. Karas, L. Mikuláš, 273 b.

St. žiaci – M5: 1. miesto – M. Žiak, Topoľčany, 456 b, 2. miesto – S. Komštaik, Prašice, 446 b, 3. miesto – P. Koreň, OZ VV Rim. Sobota, 421 b. 12. miesto – M. Bystrianksy – Ožďany 257 b.

Ml. Dorastenci – M6: 1. miesto – M. Košičiar, Tisovec, 280 b, 2. miesto – S. Ségel, ZŠ M. Tompu, 3. miesto – M. Slanina, ZŠ Daxnera RS, 369 b. Štartovalo 12 chlapcov.

Igor Antal, hlavný rozhodca


 
 

Program MŠK Rim. Sobota – jeseň 2018Vytlačiť
 

1. kolo 4. 8. o 17:00 hod.

MŠK Rim. Sobota - MŠK Námestovo

2. kolo 11. 8. o 17:00 hod.

MŠK Rim. Sobota – MFK Zvolen

3. kolo 18. 8. o 16:00 hod.

ŠKM Liptovský Hrádok – MŠK Rim. Sobota

4. kolo 25. 8. o 16:00 hod.

MŠK Rim. Sobota  - TJ Sklotatran Poltár

14. kolo (predohrávka) 29. 8. o 16:30 hod.

MŠK Rim. Sobota – FTC Fiľakovo

5. kolo 2. 9. o 10:30 hod.

FK Železiarne Podbrezová B – MŠK Rim. Sobota

6. kolo 8. 9. o 15:30 hod.

MŠK Rim. Sobota – MFK Ružomberok B

7. kolo 15. 9. o 15:00 hod.

MŠK FOMAT Martin - MŠK Rim. Sobota

8. kolo 22. 9. o 15:00 hod.

MŠK Rim. Sobota – MFK Žarnovica

9. kolo 30. 9. o 15:00 hod.

TJ Družstevník Liptovská Štiavnica - MŠK Rim. Sobota

10. kolo 6. 10. o 14:30 hod.

MŠK Rim. Sobota – TJ Baník Kalinovo

11. kolo 13. 10. o 14:30 hod.

MŠK NOVOHRAD Lučenec - MŠK Rim. Sobota

12. kolo 20. 10. o 14:00 hod.

MŠK Rim. Sobota – TJ Tatran Krásno nad Kysucou

13. kolo 28. 10. o 14:00 hod.

TJ Tatran Oravské Veselé - MŠK Rim. Sobota


 
 

dnes je: 17.8.2018

meniny má: Milica

  • Štvrtok2614graphic-icon
  • Piatok2815graphic-icon
  • Sobota3016graphic-icon
webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka