Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Mesto Rimavská Sobota sa zapojí do Hodiny Zeme... UŽ V SOBOTUVytlačiť
 

Hodina Zeme je najväčšou celosvetovou kampaňou zameranou na zvýšenie povedomia verejnosti v oblasti klimatických zmien. Zhasnutím svetla na 60 minút vytvára symboliku spoločnej zodpovednosti za budúcnosť našej planéty a vyzýva ľudí, aby si uvedomili, že k zlepšeniu môže prispieť každý z nás. Do tohto projektu sa zapájajú mestá a obce, firmy a organizácie, školy i verejnosť zo 172 krajín sveta, medzi inými aj Slovenska.

Hodina Zeme je tu pre každého, pretože každý z nás má silu zmeniť svet, v ktorom žijeme k lepšiemu. Stačia malé zmeny vo svojom každodennom živote a môžeme spoločne nielen zvrátiť klimatické zmeny, ale pomôcť ekosystému, planéte a v konečnom dôsledku i sebe.

Hodina Zeme sa uskutoční v sobotu 25. marca 2017 od 20:30 do 21:30 hod.

Mesto Rimavská Sobota sa zapojí do kampane aj v tomto roku zhasnutím 111 svetelných bodov verejného osvetlenia na Ul. L. Svobodu – 39 svetelných bodov, v lokalite Kurinec – stará časť 38 svetelných bodov a Včelinec – 34 svetelných bodov.

Aj Vy, obyvatelia Rimavskej Soboty, sa do kampane môžete zapojiť, stačí keď symbolicky vypnete na 60 minút osvetlenie vo svojom byte, kancelárii či inom zariadení.

Viac informácií nájdete na webovej stránke projektu: http://hodinazeme.svetelneznecistenie.sk/            a na FB stránkach: https://www.facebook.com/HodinaZeme

 

                                                                                   Ing. Eva Muráriková

 

 

 

 


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Cukrovarská 4983
Cukrovarská 4983 (v Tescu),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 321 44 13

dnes je: 22.4.2018

meniny má: Slavomír

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka