Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať

Úspešný víkend pre FalconVytlačiť

V sobotu 8.4.2017 sa v Trenčíne, meste módy uskutočnil v poradí prvý medzinárodný turnaj Taekwondo WTF organizovaný domácim klubom Ilyo Trenčín, na ktorom sa v konkurencii 6 štátov zúčastnila aj výprava z nášho klubu Falcon Taekwondo Rimavská Sobota.

Na turnaji si svoje sily zmeralo 230 zápasníkov z 22 klubov. Za náš klub na tatami nastúpilo 13 zápasníkov. Po veľmi dobrých výkonoch sme čakali aj pohár za poradie klubov, avšak ten nám unikol tesne medzi prstami, keďže sa náš klub umiestnil na konečnom 6. mieste.

Zlatá medaila: Lukáš Kurek, Tomáš Kuvik, Tereza Ďurica, Miroslav Frgolec, Giovanni Slanec, Oliver Ádam

Strieborná medaila: Matúš Ďurica, Viktória Iždinská, Denis Kozlok, Karolína Mravcová, Oliver Roško

Bronzová medaila: Kornélia Czeneová, Damien Pavel Frgolec

„Som veľmi rád, že pokračujeme vo výborných výkonoch, ktorými reprezentujeme našu prácu a náš klub. V máji budeme mať ďalší náročný turnaj v Košiciach, kde budeme zbierať skúsenosti v medzinárodnej konkurencii. Chcem sa poďakovať rodičom a sponzorom za podporu,“ uzavrel rimavskosobotský tréner Miroslav Bitala.

V nedeľu 9.4.2017 sa konalo prvé kolo chanbara ligy (SACHAN) v Trenčíne. Na tatami nastúpilo vyše 50 chanbaristov z celého Slovenska a z Českej republiky. Za Falcon nastúpilo deväť chanbaristov. Boli otvorené nasledovné kategórie: 4-5 r., 9-10 r., 11-14 r., a seniorská kategóriia nad 15 r. mužov a žien. Súťažilo sa v disciplínach: krátky meč, krátky meč-štít, dlhý meč, dlhý meč-štít, dlhý a krátky meč, dlhý meč obojruč a v kihondosa (súborné cvičenia). Deti si mohli vybrať maximálne štyri a dospelí päť disciplín.

Najpočetnejšia disciplína bola v kategórii 9-10 ročných, kde nastúpilo na tatami až 19 chanbaristov. V tejto kategórii sa najviac darilo Lukášovi Kurekovi, ktorý vyhral dve disciplíny a Tomášovi Kuvíkovi, ktorý si domov priniesol jednu striebornú a dve bronzové medaile. Matúš Ďurica a Michal Gyorgy tentoraz na medaile nesiahli.

V kategórii 11-14 ročných spojili chlapcov s dievčatami. Výborne si počínala Laura Dávidová, ktorá vybojovala dve zlaté a jednu bronzovú medailu. Terézia Ďuricová si domov odniesla tiež jednu zlatú a striebornú medailu. Oliver Roško tentoraz taktiež na medailu nesiahol.

Poslednou kategóriou bola kategória dospelých, v ktorej sa predstavilo 14 chanbaristov. Výborne si počínal Peter Kojnok, ktorý získal dve zlaté medaile. Úradujúci majster sveta a Európy Tibor Figei získal až 4 medaile (2 zlaté, jednu striebornú a jednu bronzovú). Víťazi jednotlivých disciplín nakoniec zabojovali o absolútneho víťaza, tzv. Grandšampióna, kde sa Tibor Figei dostal až do finále, kde ale podľahol v pomere 2:1 tesne reprezentantovi z Českej republiky.

„S výkonom a výsledkami našich chanbaristov som spokojný. Je to len prvá súťaž, ktorá nám ale ukázala, na čom musíme ešte popracovať. V máji budeme mať ďaľšie kolo v Košiciach. Už teraz sa naň teším. Poďakovanie patrí rodičom a sponzorom,“ uzavrel rimavskosobotský tréner Tibor Figei.