Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Koncepčná práca s futbalovou mládežou prináša úspechVytlačiť
 

Dosiahnuté výsledky mládežníckych mužstiev Mestského športového klubu Rimavská Sobota z posledných zápasov jednoznačne dokazujú, že koncepčná práca s mládežou v Rimavskej Sobote sa vypláca.

V klube začiatkom roka 2017 nastali aj určité personálne zmeny, ale významnou je najmä zmena priorít. Prvoradou úlohou Mestského športového klubu sa stala výchova mladej generácie futbalistov. Pokiaľ v predchádzajúcom roku dorastenci súťaž nedohrali a vypadli z druhej ligy, žiaci utŕžili dvojciferné prehry, tento rok je v znamení výrazného progresu.

SAM_9230-300x169.jpg

Pozitívnym signálom zo strany vedenia klubu smerom k mládežníckym futbalistom bola prevedená rekonštrukcia šatní a sociálnych zariadení a nákup športových úborov pre mládežnícke kategórie z poskytnutých dotácií SFZ – fondu UEFA. Futbalisti sa na druhej strane odvďačia statočným prístupom v športovej príprave a zlepšenými výkonmi na zápasoch. Dorastenci teraz majú reálnu šancu vyhrať III. ligu a postúpiť späť do II. ligy, žiaci postupne dozrievajú na svojich súperov v najvyššej súťaži a dokážu vyhrávať prvoligové zápasy aj na súperových ihriskách. Dôkazom toho sú výhry starších žiakov U15 a U14 vo Zvolene. Na úspechu sa významne podieľajú aj nové akvizície klubu, talentovaný 15-ročný futbalisti z nášho blízkeho okolia, ako Zoltán Kótai z R. Seči, Bertalan Bari z Jesenského, Denis Cibuľa z Poltára a iní. Funkcionári MŠK, tréneri, hráči i rodičia ťahajú teraz „za jeden povraz“ – usilujú sa o zabezpečenie športovej prípravy budúcej generácie futbalistov v prvoligových súťažných podmienkach.

Je všeobecne známe, že futbalové prípravky MŠK sú v posledných rokoch úplne rovnocennými partnermi najlepších mužstiev na Slovensku, čo považujeme za dobrý základ do budúcna. V poslednom kole súťaže prípraviek naši malí futbalisti dosiahli takmer 100% – ný úspech na ihrisku Jupie Podlavice-Badín, kde vyrastal aj najlepší futbalista Slovenska Marek Hamšík, ktorého meno klub najnovšie nosí vo svojom názve. Mestský športový klub a členovia realizačného tímu mládežníckeho úseku sú odhodlaní pokračovať v nastúpenom trende nehľadiac na to, ako sezóna nakoniec skončí. Najdôležitejšou úlohou klubu do budúcna bude zapojenie čo najviac talentovaných detí do športovej prípravy nielen z mesta, ale aj z jeho blízkeho okolia.

SAM_9313-300x169.jpg

Výsledky z posledných majstrovských zápasov:

Dorastenci U19 MFK Detva – MŠK Rimavská Sobota 1:4 /0:2/, góly za RS Š. Balog, J. Balog, D. Dudek a R. Bial.
Starší žiaci U15 MFK Lokomotíva Zvolen – MŠK Rimavská Sobota 0:1 /0:0/ gól Denis Cibuľa
Starší žiaci U14 MFK Lokomotíva Zvolen – MŠK Rimavská Sobota 0:4, góly za RS: Ciprus, Puška, Zvara a Struhár.
Mladší žiaci U13 MŠK Rimavská Sobota – MŠK Námestovo 9:5 /6:4/
Mladší žiaci U12 MŠK Rimavská Sobota – MŠK Námestovo 7:10 /6:3/
Prípravka U11 Jupie FŠ M. Hamšíka – MŠK Rimavská Sobota 7:14
Prípravka U10 Jupie FŠ M. Hamšíka – MŠK Rimavská Sobota 6:14
Prípravka  U9  Jupie FŠ M. Hamšíka – MŠK Rimavská Sobota 8:6

                                                    Zdroj: Š. Balog, koordinátor mládeže MŠK

                                                      www.mskrimavskasobota.sk


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Cukrovarská 4983
Cukrovarská 4983 (v Tescu),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 321 44 13

dnes je: 23.5.2018

meniny má: Želmíra

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka