Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

MOSON SHOW 2017Vytlačiť
 

Pre množstvo modelárov existuje tzv. vrchol sezóny. Každý si vyberie svoju najobľúbenejšiu a pre neho najkvalitnejšiu súťaž, ktorú každoročne navštevuje a na ktorej chce uspieť. Tým našim vrcholom sezóny je najväčšia stredoeurópska modelárska súťaž v maďarskom Mosonmagyaróváre pod názvom MOSON SHOW, ktorá je pre modelárov považovaná za niečo ako európsky pohár.

Minulý rok sme sa na Moson show zhodli na tom, že medzi juniormi a žiakmi by sa veru nestratili ani tí naši najmladší modelári. Tak sme sa tento rok rozhodli vyskúšať do európskeho pohára zapojiť takmer celý klub MK MsKS Rimavská Sobota, a samozrejme aj tých našich najmladších.

Moson show 2017 sa konala 22. a 23. apríla 2017  v spomínanom meste Mosonmagyaróvár. Tento rok súťaž opäť prelomila svoj rekord v počte súťažných modelov a ten sa vyšplhal na neuveriteľné číslo 1 800. Súťaže sa zúčastnili modelári z celého sveta, dokonca aj z odľahlých kútov Ameriky, Ázie či Austrálie.

Spolu sme súťažili v malom množstve kategórií, keďže väčšina nášho klubu sa venuje bojovej technike v mierke 1/35. No napriek tomu výsledky zo súťaže v Mosoni hovoria samé za seba.

Moson show.jpgMoson show 2.jpgMoson show 3.jpg

V juniorskej kategórii Bojová technika v mierke 1/35 bolo ocenených 9 modelárov z celej Európy a medzi nimi až 5 z Rimavskej Soboty. Bronz získali Adrián Jánsky a Dávid Ostrihoň, striebro Jozef Burszki a zlato Sebastián Bodor a Mark Hrinko. Dávid Ostrihoň sa rozhodol vyskúšať šťastie aj v kategórii diorámy, čo mu nakoniec prinieslo úspech v podobe striebra. Všetkým mladým modelárom gratulujeme a tešíme sa z úspechov spolu s nimi.

Samozrejme, že naši starší a najstarší modelári tiež nezostali v hanbe a odniesli si niekoľko ocenení v kategóriách Hobby aj Master.

Moson show 4.jpgMoson show 5.jpgMoson show 6.jpg
Medzi ocenenými bol aj predseda klubu Štefan Pásztor, ktorý získal striebro v kategórii Bojová technika kolesová po roku 1945 v mierke 1/35, Martin Cuper, ktorému sa podarilo získať zlato v kategórii Bojová technika pásová v mierke 1/35 a zároveň postup do kategórie Master, Patrik Ketész, ktorý získal hneď dve ocenenia, a to v kategórii Master – vrtuľníky v mierke 1/24 a menšie, kde obsadil druhé miesto a v kategórii Bojová technika do roku 1945 v mierke 1/72 získal zlato a zároveň postup do kategórie Master. V neposlednom rade musím spomenúť aj Jána Séleša, ktorý získal ocenenie Highly Commented v kategórii Bojová technika pásová v mierke 1/35.

Viac fotografií na stránke www.eastmodels.sk

                                                                                                      Lukáš Kvietok


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Cukrovarská 4983
Cukrovarská 4983 (v Tescu),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 321 44 13

dnes je: 21.5.2018

meniny má: Zina

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka