Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

DETOX KOMUNITE- 1. ročníkVytlačiť
 

image001.pngSpoločnosť DETOX s.r.o. začala oslavu svojich 25-tych narodenín zorganizovaním akcie s  verejnoprospešným zámerom  - čistiť životné prostredie. Ako sme už avizovali, aktivity podobného charakteru sme už v minulosti realizovali viackrát, čím sa snažíme  plniť si jeden z bodov, ktorý sme si v minulosti vytýčili ako naše poslanie a to "prispievať k vyššiemu štandardu života v komunitách, kde svoje aktivity prevádzkujeme."

IMGP7316.jpg

Som rád, že sa nám v tomto roku do akcie podarilo zapojiť mladú generáciu v podobe žiakov a  tiež zástupcov mesta a otvoriť tak spoluprácu  a spoločnú komunikáciu  medzi  súkromným a štátnym sektorom. Do akcie sa so spoločnosťou  DETOX s.r.o.  zapojili žiaci Základnej školy Š. M. Daxnera a zástupca primátora mesta Rimavská Sobota p. Ladislav Rigó.

Lokalita "Mestská záhrada," ktorú sme spoločne vytipovali, je vysoko frekventované miesto, kde sa zdržiavajú občania mesta v hojnom počte, najmä s malými deťmi, alebo aj starší ľudia, ktorí hľadajú miesto vhodné pre oddych. Bohužiaľ vybraná lokalita, je neslávne známa tým, že je znečistená rôznymi odpadkami, ktoré toto miesto poškodzujú a znehodnocujú. . Táto oddychová zóna mesta sa v súčasnosti mení na hodnotnejšie miesto, ktoré má slúžiť nielen ako oddychová zóna ale aj ako priestor na usporiadanie rôznych športových či spoločenských podujatí. Preto sme sa rozhodli, že priložíme ruku k dielu a spoločne so žiakmi vyčistíme túto lokalitu.

IMGP7269.jpg

Vybranú lokalitu sa nám spoločne podarilo vyčistiť od odpadkov, spolu so žiakmi zo ZŠ Daxnera sme  vyzbierali 8 vriec odpadu, vrátane plastových, sklenených fliaš a jednej pneumatiky. Vrátili sme tak Mestskej záhrade obraz miesta, ktoré je vhodné  pre oddych a regeneráciu ľudí všetkých vekových kategórií.

Musím naozaj pochváliť všetkých účastníkov, ktorí  už pri organizácii vnímali uvedenú vec pozitívne a správali sa ústretovo a snažili sa kooperovať. Myslím si, že sme odviedli  kus dobrej práce, na ktorú môžeme byť hrdí. Veľmi kladne hodnotím atmosféru, ktorá na akcii pretrvávala, všetci pracovali s nadšením a so zanietením priložiť ruku k dielu, čo prinieslo aj svoj výsledok. Vnímam to ako odkaz okoliu, že v meste sú stále osoby a subjekty, ktoré vedia spojiť sily a ísť príkladom všetkým ostatným.  

IMGP7247.jpg

O tom, že takéto aktivity majú zmysel, svedčí aj vyjadrenie zástupcu mesta :

- "Som veľmi rád, že sa spoločnosť Detox rozhodla pre vyčistenie Mestskej záhrady práve pri príležitosti Dňa Zeme, naše  mesto bude takéto aktivity podporovať,“ vyjadril sa zástupca primátora mesta R. Sobota Ing. Ladislav Rigó.

Pozitívne ohlasy, vďaku účastníkov a potvrdenie o opätovnej účasti beriem ako výzvu a zároveň aj záväzok a preto uskutočnenú akciu vyhlasujem ako jej prvý ročník, ktorým sme odštartovali aktivitu s verejnoprospešným zámerom, ktorú budeme organizovať každoročne pod názvom "DETOX KOMUNITE."

IMGP7307.jpg

Verím, že sa nám spoločnými silami bude dariť zveľaďovať okolie, v ktorom žijeme a tiež  odovzdávať pozitívny odkaz celej komunite a ukázať, že je tu dobrá vôľa riešiť environmentálne problémy vytvorené obyvateľmi mesta.

                                                                                     Daniel Studený

                                                                                    Výkonný riaditeľ a konateľ

                                                                                    DETOX s.r.o.

image002.png


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Cukrovarská 4983
Cukrovarská 4983 (v Tescu),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 321 44 13

dnes je: 21.5.2018

meniny má: Zina

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka