Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať

FALCON znova zaznamenal klubové rekordyVytlačiť

FALCON TKD klub sa 13.5.2017 zúčastnil na TAEKWONDO WTF turnaji pod názvom CASSOVIA OPEN 2017, ktorý bol zároveň aj tretím kolom Slovenskej ligy v TAEKWONDE.

Turnaja sa zúčastnilo cez 200 pretekárov z 22 klubov a 8 štátov. Konkurencia v niektorých kategóriách bola náročná, ale Falcoňáci si poradili na jednotku.

Na turnaj vyrazilo z Rimavskej Soboty z klubu FALCON celkovo 23 členov „FALCOŇÁKOV,“ čím sme vytvorili klubový rekord. Bola to zatiaľ najväčšia výprava na turnaj. Spolu s rodičmi sme tvorili celkom peknú kôpku.

Na turnaji sa súťažilo v športovom zápase „KYORUGI“ a v predvádzaní „POOMSAE.“

FALCOŇÁCI nastúpili na obidve disciplíny, ale zatiaľ prevládal športový zápas... v klube je cieľom rozbehnúť aj súťaženie v predvádzaní „POOMSAE.“

Celkovo sme na turnaji v športovom zápase získali 9 x zlato, 11 x striebro, 1 x bronz a 1 x 5. miesto.

V predvádzaní foriem to bolo 1 x striebro a 2 x 5. miesto.

Na turnaj sa odvážili ísť ... nováčikovia, menej skúsení zápasníci, ale aj skúsení zápasníci. Prvé dve skupiny si počínali veľmi dobre, nováčikovia ale aj menej skúsení zápasníci ukázali bojovnosť a hlavne pevné základy, na ktorých tréneri FALCONU môžu zakladať ich športovú kariéru. Naši skúsení bojovníci samozrejme ukázali svoje kvality, aj keď niektorí nemali svoj deň. Celkovo svojimi bojovnými výkonmi pozbierali Falcoňáci a klub FALCON 106 bodov, čím sa klub umiestnil na 3. mieste v hodnotení klubov, s výrazným rozdielom 37 bodov od 4. miesta. Zisk 3. miesta je ďalším klubovým rekordom.

Menovite sa na uvedených priečkach umiestnili:

1. miesto zlatá medaila - Jaroslav Dóbi , Oliver Adam , Ján Mičko , Matúš Durica , Damien Frgolec , Viktória Iždinská , Lucka Laššáková , Sarah Sarvašová , Veronika Spodniaková

2. miesto strieborná medaila - Karoline Mravec , Džovo Slanec , Kornélia Czeneová,     Terezka Duricová , Peter Fehér , Miroslav Frgolec , Tomáš Kuvik , Michal Matúška, Lea Szekerová , Pavol Vorlíček , Denis Vorlíček

3. miesto bronzová medaila - Milan Lani

5. miesto - Lukáš Kurek

Ako som vyššie spomínal, v klube je cieľom rozbehnúť aj súťaženie v predvádzaní foriem. Zatiaľ nám ostáva len poďakovať Falconáčkam, že našli odvahu nastúpiť a zabojovať v neľahkej konkurencii.

Výsledky jednotlivcov Poomsae :
2. miesto strieborná medaila - Karoline Mravec
5. miesto - Lucka Laššáková , Laura Davidová

18403550_878841845588607_1852414039745102722_n.jpgNa záver sa chceme poďakovať rodičom za skvelú atmosféru, ktorú vytvorili počas turnaja, Falconákom za perfektné výkony a samozrejme aj partnerom, ktorí podporujú FALCON.