Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

V. ročník „ KVAPKA KRVI MARTINKA SUCHÁČA“Vytlačiť
 

Vedenie Gymnázia Ivana Kraska v Rimavskej Sobote v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR, pracovisko Banská Bystrica, a rodičia bývalého študenta tohto gymnázia Martinka Sucháča zorganizovali dňa 15. mája 2017 už V. ročník „ KVAPKA KRVI MARTINKA SUCHÁČA.“

Odber sa uskutočnil v priestoroch Gymnázia v čase od 08.00 do 11.00 hodiny.

IMG_0158.JPG

Martinko Sucháč ako jediné dieťa manželov Sucháčovcov bol vynikajúci študent. Krátko pred maturitou mu diagnostikovali zákernú nemoc. Liečbu podstúpil v Bratislave. Napriek celoslovenskej akcii, pri ktorej mu darovalo krv vyše 160 darcov, boj s vážnou chorobou prehral.

Je pekné, že nová pani riaditeľka gymnázia PaedDr. Miriam Szántóová prevzala štafetu od svojho predchodcu Mgr. Jána Čemana aj v tejto humánnej akcii. Jej zásluhou bola kvapka krvi spopularizovaná medzi študentmi samotného gymnázia, ale aj na iných stredných školách v okrese i na verejnosti. Darovať krv prišlo rekordných 41 darcov a z toho bolo 16 takých, ktorí prišli darovať krv prvý raz. O povedomí tejto humánnej akcie medzi verejnosťou svedčí aj skutočnosť, že z Tornale a okolia prišlo do gymnázia darovať krv 15 darcov krvi, z toho 3 študentky z tornaľského gymnázia.

IMG_0211.JPGIMG_0199.JPG

Rekordných 80 odberov zavŕšil darovaním krvi aj pán Július HUBAY zo Štrkovca, ktorý práve medzi študentmi daroval krv 80-ty krát a dosiahol nárok na Diamantovú plaketu MUDr. Jána Jánskeho.

Medzi darcami bola aj pani Renáta Peštiová, ktorá pracuje v zahraničí, ale návštevu domova si naplánovala tak, aby mohla prísť darovať krv práve na pamiatku Martinka Sucháča, pretože ho osobne poznala.

Darovať krv prišla aj pani Janka Švejnohová aj so svojou dcérkou prvodarkyňou Alexandrou, ktorá je študentkou Gymnázia Ivana Kraska.

Rodičia Martinka Sucháča pripravili pre darcov krvi „nadštandardné“ občerstvenie a spolu s organizátormi akcie aj touto cestou vyjadrujú poďakovanie všetkým, ktorí prišli darovať krv v rámci tejto kvapky.

Prvodarcovia z Gymnázia v Rim. Sobote: -Magdaléna Midinová, Simona Szollosiová, Ján Kalo, Frederik Liskovský, Ivan Kriné, Karin Molnárová, Tomáš Túnyi, Adrian Jenei, Martin Juhaniak, Patrícia Miroszemská, Simona Albertová, Rebeka Molnárová, Alexandra Švejnohová. Z Gymnázia Tornaľa darovali krv študentky Júlia Trenková, Bianka Ondrejšíková, obe prvodarkyne a Alžbeta Pupalová.

IMG_0227.JPG

Ďalej darovali krv /dospeláci/: Peter Lupták z Vyšnej Pokoradze, Štefan Kosik z Aboviec, Marian Jánošdeak, Jaroslav Pinzík, Július Foltán, Norbert Ríz z Tornale, Július Hubay zo Štrkovca, Matej Škvarka a Miroslav Kochan z Hrachova, Adam Markotán z Rim. Zalužian, Attila Cselény, Martin Gombos z Gemera, Marcel Kováč z Čierneho Potoka, Martina Dondová z Molnárky, Tomáš Hulina z Čerenčian, Oskar Vígh, Kristína Majanová, Janka Švejnohová a Renata Peštiová z Rimavskej Soboty, Nándor Nagy z Káloše, Tibor Demeter z Kráľa, Gergely Pál z Tácht, Ing. Csaba Hegedus z Dolných Zahorian a Pavel Galko z Držkoviec.

                                                                                           JUDr. J. Pupala


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Cukrovarská 4983
Cukrovarská 4983 (v Tescu),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 321 44 13

dnes je: 23.5.2018

meniny má: Želmíra

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka