Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

VÁM PATRÍ VĎAKA A ÚCTAVytlačiť
 

V divadelnej sále Domu kultúry sa dňa 17. mája konala slávnosť pri príležitosti Dňa matiek. Organizátorom podujatia bolo Mesto Rimavská Sobota a Krajská organizácia Únie žien Slovenska.

Deň matiek.jpg

Ako na podujatí odznelo, Deň matiek bol prvýkrát oslavovaný v roku 1917, v tomto roku je to už po 100- krát. Sviatok získal svoj lesk a úctu po Nežnej revolúcii.

Podujatia sa zúčastnili viacerí hostia, medzi nimi predstavitelia samosprávy mesta, riaditelia škôl a školských zariadení, matky, staré matky a ďalší.

Podujatie slávnostným príhovorom otvorila predsedníčka Krajskej organizácie Únie žien Slovenska PaedDr. Helena Husárová.

S príhovorom vystúpil aj primátor Rimavskej Soboty JUDr. J. Šimko. Okrem iného povedal... "Nech tri slová- matka, doma, nebo patria medzi tie najkrajšie slová, ktoré chceme vždy počuť..."

Deň matiek 2.jpg

S kultúrnym programom vystúpili žiačky a žiaci zo Základnej školy v Rimavskej Seči.

Deň matiek 4.jpgDeň matiek 5.jpg

Následne bol udelený titul Matka roka. V tomto roku ho získala starostka obce Zacharovce Ružena Gembická. Ako starostka pôsobí už 4. volebné obdobie a ako je o nej známe, je to žena "so srdcom na dlani". V týchto dňoch oslávila aj svoje vzácne životné jubileum. Z rúk primátora mesta si prevzala krásnu kyticu.

Deň matiek 6.jpgDeň matiek 7.jpgDeň matiek 8.jpgDeň matiek 9.jpg

PaedDr. Husárová sa pochvalne vyjadrila k spolupráci so samosprávou mesta, v rámci ktorej Únia žien pôsobí ako poradný orgán mesta. „V tomto volebnom období sa urobilo najviac práce a kto to nevidí, ten je slepý a nepomôžu mu žiadne okuliare.“

S pekným programom vystúpil aj folklórny súbor Podkovička pod vedením Gabiky Szabovej.

Deň matiek 10.jpgDeň matiek 3.jpg

                                                                                                                   -red-


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Cukrovarská 4983
Cukrovarská 4983 (v Tescu),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 321 44 13

dnes je: 27.5.2018

meniny má: Iveta

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka