Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať

FALCON v Bratislave opäť zaznamenal úspechVytlačiť

Falcon sa zúčastnil  4. kola slovenskej ligy v taekwondo pod názvom BRATISLAVA OPEN & Korean Ambassadors Cup 2017. Na tomto turnaji sa zúčastnilo spolu cez 400 pretekárov z 52 klubov a 14 štátov. Konkurencia na najväčšom slovenskom turnaji bola kvalitná. Za Falcon vycestovalo 12 zápasníkov ( Kornélia Ceneová nevycestovala pre rannú nevoľnosť ). Počtom zápasníkov sme na tomto turnaji  nemali veľké oči, no aj napriek tomu sa nám v konečnej bilancii klubov podarilo  v konkurencii 52 klubov obsadiť  krásne a rekordné šieste miesto! Na oceňované piate miesto chýbalo  len veľmi málo ( 5 bodov ). O tento pekný výsledok sa postarali už spomínaní dvanásti Falcoňáci, ktorí vybojovali priaznivý zlatý pomer - 6 x zlato, 3 x striebro a 3 x bronz.

1. miesto - Jaroslav Dóbi  ( Veterans +93kg )  + najlepší veterán turnaja , 1. miesto -  Oliver Ádám ( Seniors +87 kg B ) , 1. miesto -  Lukáš Kurek  ( Younger B ), 1 miesto - Tomáš  Kuvik ( Younger A), 1. miesto - Karolína Mravcová ( Juniors -68kg A ), 1. miesto -  Sarah Sarvašová ( Younger Female  B )  + najlepšia žiačka turnaja, 2 .miesto -  Marek Rudolf ( Juniors +78 kg B ), 2. miesto - Veronika Spodniaková ( Cadets Female  -51 kg B ), 2. miesto - Ján Mičko ( Seniors -87 kgB), 3. miesto - Lea Szekerová ( Younger Female B) , 3. miesto - Denis Kozlok  ( Cadets +65 kg B ), 3. miesto – Matúš Ďurica  ( Younger B )

Vyzdvihnúť by som chcel výkony Sarah Sarvašovej, ktorá ani v Bratislave nenašla premožiteľku,  vyhrala tri zápasy v rade, vybojovala zlato a podobne, ako nedávno v Košiciach, sa stala najlepšou žiačkou turnaja.  Do bojov nastúpil tradične aj tréner Jaroslav Dóbi, ktorý sa predstavil prvýkrát v kategórii veterans, kde získal zlato a ocenenie najlepší veterán turnaja. Veľmi pekné súboje predviedli aj ostatní úspešní finalisti ( Oliver Ádam, Karolína Mravcová, Kurek Lukáš, Tomáš Kuvik ), ktorí sa do finále museli tiež  prebojovať. Neúspešní finalisti a semifinalisti samozrejme bojovali tiež na vrchole svojich síl, ale v Bratislave to tentokrát na lepšie umiestnenie nestačilo. Všetci zúčastnení získali hlavne skúsenosť a tréneri pohľad na chyby, ktoré musia u svojich zverencov odstrániť. Zverencov na turnaji sprevádzali  tréneri  Jaroslav Dóbi, Miroslav Bitala, Viktória Krištofová a Peter Kojnok.

Falcon Taekwondo klub sa chce poďakovať všetkým za podporu v prvom polroku, ktorý sa pomaly blíži k záveru, podobne ako školský rok. Klub čaká ešte prezentácia na akcii Hurá prázdniny,  17. júna by sme ešte chceli  vycestovať do Prahy na  Cech OPEN a polrok uzavrieme 25. júna – 3. júla   v Bulharsku na  „FALCON CAMPOM“,  kde vycestuje cez 70 účastníkov.