Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Študenti prezentovali svoje zručnostiVytlačiť
 

V Rim. Sobote sa aj v tomto roku zišli najlepší študenti stredných odborných škôl. Tunajšia Stredná odborná škola obchodu a služieb tu totiž 8. júna usporiadala tradičné podujatie zručností žiakov stredných odborných škôl štyroch krajín -Maďarska, Česka, Poľska a Slovenska pod názvom Four Fest. Na tohtoročnom jubilejnom desiatom ročníku súťažilo vyše 100 študentov z dvadsiatich škôl v odboroch kuchár, čašník, obchodný pracovník, barista, someliér, kaderník, kozmetik a barman. Súťaže prebiehali v tunajšom dome kultúry a hoteli Zlatý býk. Ukážky zručností študentov lákali počas celého dňa množstvo zvedavcov, ktorých spolu so súťažiacimi zabával svojim humorom známy moderátor Jožo Pročko. Aj tentokrát hodnotila jednotlivé súťaže odborná porota.

V kategórii kuchár, kde mali súťažiaci pripraviť hovädziu sviečkovicu, skončil na prvom mieste Jakub Pinka zo SOŠ hotelových služieb a obchodu Banská Bystrica. V kategórii barman, kde bolo úlohou súťažiacich pripraviť štyri porcie alkoholického long drinku, skončila na prvom mieste Kristína Orosiová zo SOŠ Vranov nad Topľou. Erika Kochanová z Hotelovej akadémie Brezno skončila na prvom mieste v kategórii barista. Najlepším someliérom podujatia bola Patrícia Bačová zo Spojenej školy Modrý Kameň. V kategórii obchodný pracovník, kde sa súťažilo na tému "Z rozprávky do rozprávky", skončila prvá Monika Porubänová zo SOŠ Vranov nad Topľou. Najlepšími čašníkmi, ktorí mali za úlohou pripraviť slávnostnú tabuľu na tému významná rodinná udalosť, sa stali Lukáš Čabaj a Michal Komora z Hotelovej akadémie Brezno. V kategórii kaderník v disciplíne pánsky účes pre ženícha zvíťazila Karolína Odorová zo SOŠ hotelových služieb a obchodu Banská Bystrica a v disciplíne najlepší dámsky svadobný účes bola prvá Timea Balážová zo SOŠ hotelových služieb a obchodu Banská Bystrica. V kategórii kozmetik na tému svadobný make-up skončila prvá Romana Petrová zo SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen.

fourfest.JPG

Medzi ocenenými nechýbali ani študenti Spojenej odbornej školy obchodu a služieb v Rim. Sobote. V kategórii kuchár získal Filip Suja cenu poroty. V kategórii someliér skončila na druhom mieste Alžbeta Markotánová a na treťom mieste Martina Nociarová. V kategórii obchodný pracovník bola druhá Viktória Boľfová a na treťom mieste skončili Chanel Horváthová a Bronislava Mlináriková. V kategórii čašník sa z tretieho miesta tešili Bianka Záhorská a Ružena Gašparová. Stephanie Egyűdová si vybojovala za svadobný make-up pekné druhé miesto. Ocenenie získali aj študenti Súkromnej SOŠ Rim. Sobota. V kategórii barista získal tretie miesto Adam Laczko a v kategórii kaderník na tému svadobný účes získala Lucia Lakatošová cenu predsedu BBSK.

fourfest4.JPG
 

„Myslím si, že festival bol úspešný. Dôležité je, že sa zúčastnilo opäť viac študentov a aj atmosféra bola lepšia. Počas priebehu festivalu bolo cítiť, že ním študenti žili. Aj podľa ohlasov má podujatie už svoj cveng a postupne sa dostávame k tomu, že pre každého bude cťou tu súťažiť,“ zhodnotil vydarenú akciu riaditeľ školy Jaroslav Bagačka.

Ani tento rok nezabudli organizátori na svojich hostí a pripravili pre nich rôzne sprievodné podujatia. V priestoroch hosťujúcej školy sa uskutočnil druhý ročník futbalového turnaja pod názvom SOŠOS-cup, na nádvorí Čierneho orla sa súťažilo vo varení rybacej polievky a v kaviarni Junior Komplexu prebehol workshop na tému zamestnávania mladých ľudí.

fourfest8.JPG

 

fourfest5.JPG

foto: Attila Gecse


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Cukrovarská 4983
Cukrovarská 4983 (v Tescu),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 321 44 13

dnes je: 22.5.2018

meniny má: Júlia, Juliana

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka