Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať

Mladí futbalisti víťazmi medzinárodného turnaja v Banskej BystriciVytlačiť

Futbalistom MŠK U11- ročník 2006 sa podaril husársky kúsok. Uplynulý víkend vyhrali dvojdňový medzinárodný futbalový turnaj O pohár mesta Banská Bystrica.

V sobotu si preberali víťaznú trofej a zlaté medaily z rúk najlepšieho futbalistu Slovenska Mareka Hamšíka a už v nedeľu sa vybrali na ďalší turnaj U11, tentokrát do Dunajskej Stredy. A futbalistom od Rimavy sa podarilo vyhrať aj tento turnaj.

Táto kategória futbalistov Rim. Soboty dosahuje od jej  vzniku v septembri 2011 výborné výkony. Tri roky ich viedol tréner Štefan Balog, ktorý rozvíjal ich individuálne schopnosti. Súčasný tréner  Marian Kudlík im vštepuje kombinačnú kolektívnu hru. Futbalisti získali mnoho skúsenosti v Lige prípraviek, ale okúsili už aj 1. žiacku ligu, kde v poslednom súťažnom ročníku dopĺňali káder U12 – ročník 2005.

Na medzinárodnom turnaji O pohár mesta Banská Bystrica sa zúčastnilo 12 mužstiev /z toho päť zo zahraničia: z Číny, Bulharska, Poľska,  Ukrajiny a Nemecka/. Účastníkov zaradili do dvoch základných skupín, následne mužstvá, ktoré skončili v skupinách na prvých troch miestach hrali v elitnej skupine o 1-6. miesto. Na konci turnaja si to vo finále opäť rozdali mužstvá, ktoré skončili v elitnej skupine na prvom a druhom mieste.

Vo finále sa stretli mužstvá FŠ M. Hamšíka Banská Bystrica a MŠK Rimavská Sobota. Tento moment si už nenechal ujsť ani Marek Hamšík, po ktorého príchode nasledovala u detí nesmierna eufória a každý chcel od veľkej hviezdy SSC Neapol fotku či autogram. Každému záujemcovi ochotne vyhovej so svojím typickým úsmevom od ucha k uchu a potom si z tribúny a neskôr aj postrannej čiary vychutnal posledné zápasy. Zaujímavosťou je, že v čase, keď Marek rozdával zlaté medaily sobotským futbalistom, jeho synovia Christian /7/a Lukas /5/ naháňali loptu na zelenom trávniku rimavskosobotského štadióna, ktorých tam sprevádzali starí rodičia.

Žiaci z jeho futbalovej školy si vo finále  počínali dobre. V zápase vyhrávali najprv 1:0, neskôr aj 2:1, no ich súper z juhu krajiny bol o niečo futbalovejší a vždy sa mu podarilo vyrovnať. Naši futbalisti mali viackrát smolu, keď až trikrát nastrelil konštrukciu brány. Všetko sa im ale vynahradilo v závere zápasu. Minútu pred jeho koncom sa dostali mladí Rimavskosoboťania k priamemu kopu, z ktorého strelili víťazný gól a radovali sa z turnajového triumfu.