Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

FALCON CAMP v BULHARSKUVytlačiť
 

FALCON TKD klub zorganizoval 26. júna až 3. júla už druhý ročník FALCON CAMPU. Podobne ako vlani, aj tento rok sa kemp konal  v zahraničí a to v Bulharsku / Zlaté piesky / Kranevo. Už prvý ročník zaznamenal úspech, čo druhý ročník  len potvrdil. Do Bulharska vycestovalo vyše 70 ľudí. FALCON CAMP sa tak zaradil medzi najúspešnejší projekt tohto druhu organizovaný Slovenským klubom. Spolu s Falconom do Bulharska vycestovali podobne ako vlani aj členovia klubov KORYO PANTHERS TAEKWONDO  ROŽŇAVA a TAEKWONDO klub Hnúšťa – Tisovec.  Hlavný tréner KORYO PANTHERS TAEKWONDO  Rožňava Gabriel Hiczér (4.Dan) zabezpečoval aj tréningové jednotky v spolupráci s trénermi Falconu Petrom Lanckom (2. Dan) a Jaroslavom Dóbim (2. Dan).  Počas dňa prebiehali 3 tréningové jednotky ( ranný beh - rozcvička, dopoludňajší tréning a večerný tréning ). K dispozícii sme mali menší betónový priestor pri hoteli i telocvičňu so žinenkami.  Poskytol nám ju  ruský  klub SAMBO, ktorý tam bol tiež na sústredení. Tréningy prebiehali aj pri pláži, alebo  na schodoch okolo hotela. Všetko bolo na kreativite trénerov. Ich zámerom bolo spraviť takú tréningovú jednotku, akú bežne cvičenec nezažije v domácich podmienkach. Cvičenci na úvod dostali tréningové kartičky, na ktoré zbierali za každú  odtrénovanú tréningovú jednotku nálepky. Ten, kto zaplnil celú kartičku, dostal na záverečnom tréningu certifikát a medailu. Do tréningov sa mali možnosť zapojiť aj rodičia a deti, ktoré v klube netrénujú aktívne. Najlepším rodičom sa stal Erik Roško, ktorý si poctivo odtrénoval celý camp.  Najlepšou a najmladšou bojovníčkou sa stala Kristína Iždinská, ktorá preukázala neskutočnú bojovnosť a veríme, že čo najskôr rozšíri rady Falkoňákov.

Trening_pri_hoteli.jpg

FALCON si pre účastníkov pripravil aj bohatý program. Jeden deň sme absolvovali výlet na Slnečné pobrežie ( SUNNY BEACH ), kde sme navštívili polostrov NESSEBAR, ktorý dýcha históriou. Následne sme sa presunuli do najväčšieho AQUAPARKU na pobreží Bulharska, kde sa deti, ale aj rodičia  vybláznili na toboganoch. Večer sme ešte absolvovali promenádu na hlavnej ulici „ SUNNY BEACH“.

V jedno ráno sme sa vybrali pozrieť na  východ slnka. To na pobreží vychádza o 5:31 hod., takže sa bolo treba premôcť a vstať aj napriek skorej únave. Na pozorovaní východu slnka sa napokon stretla celkom početná partia.

Vychod_slnka.jpg

Počas pobytu sme zistili, že oblasť KRANEVO je mimoriadne obľúbená hlavne medzi klubmi z Ruskej federácie. Na pláži sme totiž stretávali z tejto krajiny veľké množstvo rôznych klubov, ktoré zastupovali rôzne športy. Trénerom sa podarilo na pláži dokonca objaviť aj dva kluby TAEKWONDO WTF, ktoré samozrejme aj oslovili. Jeden klub bol z Ruska  a druhý z Moldavy. O spoločný tréning prejavil záujem len klub z Moldavy. Ich hlavný tréner následne večer odtrénoval spoločný tréning, kde cvičenci získali nový obzor.  

Veríme, že FALCON CAMP, ktorý sa cenovo pohybuje hlboko pod  200 eur na osobu,  bude lákadlom aj do budúcna. Hlavným motorom Falcon campu je Tomáš Mravec, ktorý prišiel s myšlienkou organizácie campu v zahraničí pred dvoma rokmi a okolo campu zabezpečuje gro vecí . Falcon klub a rodičia sú mu samozrejme nápomocní a spoločnými silami dokážeme vytvoriť zážitok, na ktorý deti a rodičia len tak ľahko nezabudnú. V mene klubu ešte raz ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k organizácii druhého ročníka  FALCON CAMPU a tešíme sa na jeho pokračovanie.....

19665425_10209060396176322_6190168367309990074_n.jpg

Zaverecny_trening.jpg

 Ing. Jaroslav Dóbi


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Cukrovarská 4983
Cukrovarská 4983 (v Tescu),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 321 44 13

dnes je: 21.6.2018

meniny má: Alojz

  • Štvrtok3015graphic-icon
  • Piatok188graphic-icon
  • Sobota207graphic-icon
webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka