Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Krátka bilancia účinkovania mužstiev Mestského športového klubu Vytlačiť
 

Mestský športový klub v Rimavskej Sobote vytýčené ciele na prvý polrok 2017 splnil.

Futbalový klub je skonsolidovaný tak po ekonomickej, ako aj športovej stránke. Čerpanie finančných prostriedkov v prvom polroku neprekračovalo plánovaný rámec rozpočtu a klub sa nezadlžil. Vylepšila sa infraštruktúra klubu o šatne a sociálne priestory pre mládež a v neposlednom rade sa dostavili aj plánované športové výsledky.

Personálne zmeny, rozdelenie kompetencií a náplní prác pre jednotlivých členov klubu priniesli pokoj do jeho každodennej práce. Zmena priorít MŠK sa javí ako správny krok. Koncepčná práca s mládežou prináša svoje prvé ovocie.

A- mužstvo dospelých po slabom účinkovaní v jesennej časti súťaže sa už  nemalo reálnu šancu udržať v II. lige. Ani oklieštený rozpočet na rok 2017, ani súčasný hráčsky káder dospelých nedáva reálny predpoklad na to, aby sa v súčasnosti v Rimavskej Sobote hrala II. profesionálna liga. Od nového súťažného ročníka hráme III. ligu/stred. Nastane zmena na trénerskom poste, očakávame doplnenie hráčskeho kádra s vlastnými odchovancami, prípadne mladými talentovanými hráčmi z blízkeho okolia. Bolo by vhodné hrať útočný, pre divákov príťažlivý futbal, hrať derby zápasy s mužstvami Lučenec, Kalinovo, Fiľakovo, Martin, Banská Bystrica…a dobrými výkonmi a krásnymi gólmi prilákať späť stratených fanúšikov na mestský štadión.

Starší dorastenci po vlaňajšom rozpade štruktúr U19 a U17 a následnom vylúčení zo súťaže II. ligy dokázali, že kvalitu majú, futbal hrať vedia a III. ligu/stred vyhrali. Ich návrat do II. ligy však súčasný úzky káder /nízky počet hráčov/ neumožňuje. Angažovať cudzích futbalistov do dorasteneckých mužstiev, prípadne spojenie s iným klubom, vedenie klubu už v januári odmietlo. Chceme klub budovať od základov s postupnými krokmi a spoliehať sa v prvom rade na vlastných odchovancov. Starší dorastenci U19 MŠK v novom súťažnom ročníku budú znovu účastníkmi III. ligy.

Najdôležitejšou prioritou klubu v prvom polroku 2017 bolo udržať žiakov v 1. lige. Podarilo sa a účasť žiakov v I. lige aj v nasledujúcich rokoch považujú všetci /vedenie klubu, tréneri, futbalisti, rodičia, občania/ za jeho najväčší úspech. Rozhodujúci ročník futbalistov  2002 starší žiaci U15 bol doplnený o hráčov z blízkeho okolia. Po jesennej časti súťaže, keď získali len 5 bodov, ostala len minimálna šanca na udržanie. Napriek tomu sa to podarilo. Napomohli tomu výmena trénera, dobrý koučing i výborný prístup hráčov /až na niektoré negatívne výnimky/. Futbalisti, ktorí nastúpili do posledných zápasov si zaslúžia obrovskú pochvalu. Zachránili prvú ligu nie pre seba, ale pre nasledujúce generácie futbalistov Rimavskej Soboty. Poznajúc zloženie, silu a kvalitu kádrov v nižších vekových kategóriách MŠK RS dáva reálny predpoklad na to, aby sa mestský športový klub natrvalo udomácnil v l. žiackej lige..

Dokazujú to aj výsledky mladších žiakov U14, U13 a U12 v 1. lige, ako aj účinkovanie prípraviek U11, U10 MŠK v Lige prípraviek a na futbalových turnajoch. Pravdepodobne najväčší ohlas mal úspech futbalistov ročník 2006, ktorí  zvíťazili na medzinárodnom futbalovom turnaji o Pohár mesta Banská Bystrica, kde odovzdával ocenenia Marek Hamšík, najlepší futbalista SR v posledných rokoch.

ÚSPECHY ZAVÄZUJÚ!

Úspechy v I. polroku prinášali radosť, ale zároveň prinášajú aj zvýšené požiadavky na nasledujúce obdobie v živote futbalového klubu. Slovenský futbalový zväz v záujme zvyšovania úrovne futbalu postupne sprísňuje podmienky a zvyšuje nároky na získanie licencie pre mládež, čo vyžaduje od funkcionárov MŠK rozvíjať ďalšie aktivity a vytvárať aj zvýšené finančné krytie nákladov spojené s novými úlohami.

Hlavnými úlohami pre MŠK na druhý polrok 2017 budú:

– vytvárať podmienky na založenie dievčenských kategórií U15  /staršie žiačky/ a U11    /dievčenské prípravky/,

– rozšíriť a skvalitniť káder dorastencov, vytvoriť kategóriu U17 /mladší dorastenci/ s cieľom, aby dorastenci mohli postúpiť do II. ligy.

– doplnenie kádra futbalistov kategórie U9, ročník 2008

– uzatvoriť spoluprácu s vybranými materskými škôlkami na krúžkovú činnosť v MŠ

– uzatvoriť spoluprácu s okolitými futbalovými klubmi v záujme rozvoja futbalu v regióne

– neustále skvalitňovať tréningový proces

– zvyšovať počet a kvalifikáciu trénerov podľa predpisov SFZ

– získať licenciu pre mládež na zabezpečenie účasti žiakov v najvyššej súťaži SFZ

Dlhodobým cieľom Mestského športového klubu je vytvárať dobré podmienky na výchovu a športovú prípravu mladých talentovaných športovcov a dosahovať stabilne dobré športové výsledky v jednotlivých kategóriách.

Na úrovni žiakov máme najvyššie ambície: dlhodobo účinkovať v 1. lige, na úrovni dorastencov v roku 2018, prípadne 2019 vyhrať III. ligu a od r. 2019 účinkovať dlhodobo v II. lige v dorasteneckých kategóriách U17 a U19.

Na účinkovanie A-mužstva dospelých zatiaľ v klube nie je ucelený názor. Niektorí športoví činitelia preferujú rýchly návrat do II. ligy, niektorí by skôr privítali postupné kroky cez stabilizovanie hráčskeho kádra a pomerov okolo A mužstva dospelých. Zdá sa, že  futbalová verejnosť ja naklonená skôr k druhej variante: pokračovať v činnosti klubu s postupnými krokmi,  dávať príležitosť hrať v A-mužstve v prvom rade  vlastným odchovancom, prípadne talentovaným futbalistom z blízkeho okolia, stabilizovať káder a výkonnosť  A-mužstva, dosahovať stabilne dobré výsledky v III. lige, prilákať späť divákov do hľadísk a až potom návrat  natrvalo do II. ligy so širokou základňou vlastných odchovancov.  Dlhodobé udržanie kvalitného hráča v klube vyžaduje individuálny prístup k jednotlivým futbalistom. Mládežnícky hráč potrebuje vhodnú školu na vzdelávanie, dospelý hráč okrem futbalu aj vhodné podmienky na život v meste, zamestnanie, životnú istotu  pre seba i svoju rodinu.

Okrem toho, že klub má eminentný záujem  účinkovať vo vyšších súťažiach a zabezpečiť vhodné predpoklady na športový rast jednotlivcov, nesmieme zabudnúť na to, že prvoradým cieľom každého futbalového klubu na Slovensku má byť výchova špičkových futbalistov pre reprezentáciu Slovenska. 

mskrs.jpg

 

 

 

 

 

 

MŠK RS


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Cukrovarská 4983
Cukrovarská 4983 (v Tescu),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 321 44 13

dnes je: 22.7.2018

meniny má: Magdaléna

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka