Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Lukostrelci z Klubu Bašta majstrami Európy Vytlačiť
 

V dňoch 9 - 15. júla sa v rakúskych Alpách uskutočnili Majstrovstvá Európy v 3D lukostreľbe. Z nášho pohľadu išlo v tejto sezóne o vrcholné podujatie. Bola to možnosť porovnať svoje kvality v širšom merítku - s lukostreleckou špičkou z celej Európy. Na domácich súťažiach členovia lukostreleckého klubu Bašta žnú úspechy kade chodia, až začíname pochybovať o kvalite našej domácej ligy. Preto sme uvítali možnosť porovnať svoje kvality s najlepšími strelcami nášho kontinentu, aby sme zistili, kde sa nachádzame kvalitatívne v rebríčku najvýkonnejších strelcov. Zišlo sa tu spolu 650 strelcov.

HDH-IAA AUSTRIA_20170719_182720.jpg

Miestu, ktoré bolo vybraté na usporiadanie ME nebolo čo vytknúť. Krajina osídlená usilovnými gazdami, ktorí úzkostlivo dbajú, aby boli ich polia obrobené, lesy čisté a pritom stíhajú bohato vyzdobiť okolie svojich príbytkov kvetinami, až sa ich zábradlia prehýbajú pod ťarchou kvitnúcich muškátov. Oproti domácim pomerom to bol to kultúrny šok, no v pozitívnom zmysle slova. Celý týždeň bolo premenlivé počasie, s častými dažďami, podobne ako v rovnakom čase u nás doma. Tábor bol zriadený okolo domu miestneho nadšenca lukostreľby. Zahŕňal veľký stan, informačnú tabulu, info stánok, bufet, strelnicu, sociálne miestnosti a akúsi klubovňu, v ktorej miestne gazdinky núkali svoje domáce koláče. Okolo tábora, v priľahlých ihličnatých lesoch, vybudoval organizátor tri trate po 28 cieľov. V prvý deň, po registrácii a kontrole náradia, sme preverili svoje luky na strelnici. Nakoľko sme čítali vlaňajšie recenzie, v ktorých mnohí upozorňovali na to, že v tejto nadmorskej výške šípy letia rýchlejšie a po inej dráhe, bolo nastavenie dôležitým momentom. Ďalším dôležitým momentom bol otvárací ceremoniál. Ten bol v malom mestečku St. Georgen an Attergau a zahŕňal pochod cez celé mesto až po námestie, kde sme si vypočuli uvítanie  a pozreli krátky kultúrny program. Pochod absolvovali strelci spolu s miestnym mestským orchestrom a tiež v sprievode so spolkom veteránov, ktorí niesli na starožitných strojoch vlajky účastníckych krajín.

Počas nasledujúcich troch dní sme absolvovali všetky tri postavené trate. Trate boli primerane k podujatiu ťažké, oproti tratiam Lévayho možno oddychovejšie. Nasledoval oddychový deň  a v sobotu finále. Finále sa zúčastnilo z každej kategórie 6 najlepších pretekárov. Vedľa hlavného stanu bola postavená trať zo šiestich cieľov. Nechýbalo pódium, monitor, kamery, moderátor, plno rozhodcov a samozrejme obecenstvo. Za podobných podmienok "našinec" nestrieľa a dá sa povedať, že všetci účastníci finálového kola sa naň tešili rovnako, ako mali trému. Nasledovala záverečná oslava spojená s odovzdávaním cien.

Z Klubu Bašta sa súťaže zúčastnili nasledovní strelci:

Tibor Lévay -Majster Európy - prvé miesto  v kategórii Hunter veterán

Viktória Kormošová - Majsterka Európy - prvé miesto v kategórii Hunter kadett

Henrietta Nagyferenczová -Vicemajsterka Európy -  druhé miesto v kategórii Hunter kadett

Stella Nagyferenczová - Majsterka Európy - prvé miesto v kategórii Hunter mini

Ladislav Nagyferencz - 4. miesto v kategórii Hunter senior.

HDH-IAA AUSTRIA_20170719_203432.jpg

Pre všetkých z nás to bol zážitok na celý život. Získali sme cenné skúsenosti a od našich protivníkov sme nabrali rozumy, ktoré, dúfame, v budúcnosti patrične zužitkujeme. Gratulujeme všetkým medailistom.  Napriek skromným podmienkam sme dokázali dosiahnuť relevantný úspech. Do očí bijúca bola dominancia krajín z východnej Európy – Maďarska, Slovenska, Česka na medailových umiestneniach.  

HDH-IAA AUSTRIA_20170719_221609.jpg

Tibor Lévay
LK Bašta


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Cukrovarská 4983
Cukrovarská 4983 (v Tescu),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 321 44 13

dnes je: 23.7.2018

meniny má: Oľga

  • Nedeľa2617graphic-icon
  • Pondelok2816graphic-icon
  • Utorok2816graphic-icon
webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka