Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Mužov HKM povedie zvolenská legenda Ján PodkonickýVytlačiť
 

Do novej sezóny sa muži HKM Rimavská Sobota vyzbrojili novým trénerom. Eduard Giblák musel po jednej sezóne náš tím opustiť kvôli povinnostiam v HKM Zvolen. Po jednej sezóne ho tak nahradí ďalší Zvolenčan Ján Podkonický.

Excelentný pravý krídelník, rodák zo Zvolenskej Slatiny, sa v drese vtedajšej Lokomotívy Bučina Zvolen s číslom 14 objavil v roku 1970 ešte ako dorastenec. Pod dohľadom trénerskej legendy Pavla Zábojníka sa vypracoval na rýchleho korčuliara s dobrou palicovou technikou. Pod Pustým hradom odohral sedemnásť sezón a nastrieľal 205 gólov, čo mu zabezpečilo druhé miesto v historickej tabuľke kanonierov Zvolena. Právom mu patrí titul legenda zvolenského hokeja. Pod strechou zimného štadióna vo Zvolene visí jeho dres na znak úcty a pred rokom bol uvedený do siene slávy zvolenského športu. Počas vojenskej služby si zahral aj federálnu ligu za Duklu Trenčín a obliekol aj reprezentačný dres ČSSR. Dnes v 64 rokoch Ján Podkonický stále aktívne žije hokejom. Svoje skúsenosti odovzdáva zvolenskej hokejovej mládeži a aj sám si ešte rád hokej zahrá.

hkm.jpg

Málokto však vie, čo je aj paradoxom, že jeho športový talent najprv objavil Juraj Mikuláš, ktorý ho ale netrénoval na ľade, ale na futbalovom trávniku. K hokeju ho zlanáril až legendárny Pavol Zábojník, ktorého zásluhou sa ocitol na pravom krídle prvého útoku LB Zvolen. Podkonický vyrástol vo výraznú oporu, skvele korčuliarsky vybavenú, s obrovským herným apetítom, súkajúcom góly na počkanie, za čo ho domáci diváci priam zbožňovali.


My mu prajeme ešte veľa síl do práce s mužstvom Rimavskej Soboty a hlavne aby ho pôsobenie v našom klube bavilo a napĺňalo. Veríme, že s ním dosiahne v nadchádzajúcej sezóne čo najviac úspechov. Premiéru v našom mužstve zažil v sobotu 16. septembra, kedy sa jeho zverenci predstavili v úvodnom dueli druhej ligy proti minuloročnému extraligistovi MHK Martin na jeho ľade.

Marek Hanzel

 


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Cukrovarská 4983
Cukrovarská 4983 (v Tescu),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 321 44 13

dnes je: 21.7.2018

meniny má: Daniel

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka