Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Za Ibolyou MihókovouVytlačiť
 

Ibolya Mihóková (4.3.1960 – 24.9.2017)

Ibolya_portret.jpg
Učiteľka výtvarného odboru rimavskosobotskej ZUŠ-ky, výborná kresliarka a portrétistka sa po ukončení PdF v Banskej Bystrici (dnes UMB), rozhodla vrátiť do rodného mesta a venovať sa výučbe detí v umeleckej škole. Nastupuje 1.9.1984. V roku 1990 odchádza na druhú materskú dovolenku a presviedča Mariana Lacka, aby zobral miesto po nej. V konečnom dôsledku to malo svoj dopad na budúcnosť výtvarného odboru, keďže ho podporovala aj v snahách o rekonštrukciu budovy, čo sa v roku 2009 aj podarilo a výtvarný odbor rimavskosobotskej ZUŠ sa stal jedným z najlepšie vybavených a najmodernejších v kraji.

Počas 33 rokov svojej pedagogickej praxe naučila kresliť, maľovať, vnímať a chápať umenie stovky detí a žiakov. V poslednom desaťročí sa k nim pridali aj desiatky dospelých, ktorým pomáhala plniť ich detský sen, naučiť sa kresliť a tvoriť.
Bola vedúcou učiteľkou výtvarného odboru a aj jej zásluhou získalo množstvo sobotských detí ocenenia na svetových a medzinárodných súťažiach v Indii, Číne, Taliansku, Maďarsku, Česku, Slovensku,...
V roku 1998 bola spoluautorkou myšlienky (spolu s Danielou Pánekovou), zorganizovať v Rimavskej Sobote celoštátnu výtvarnú súťaž žiakov ZUŠ, NOVOROČENKY. Túto súťaž organizuje naša škola už 19 rokov !
Bola neúnavnou spolupracovníčkou v školskej rade, kde roky pripravovala agendu. Pomáhala našim žiakom zúčastňovať sa na mnohých výtvarných workshopoch. Či už to bolo na Slovensku, ale aj v Chorvátsku a Poľsku.  
Vytvorila systém teoretickej (dejiny umenia) aj praktickej prípravy našich žiakov na stredné a vysoké školy umeleckého zamerania. Tým pomohla takmer stovke žiakov splniť si sen o štúdiu na umeleckej škole.
Pripravila množstvo zájazdov našich žiakov do múzeí a galérií po celom Slovensku, čím napomáhala ich teoretickému umenovednému i odbornému rastu.  
Neúnavná, tichá, pracovitá, zodpovedná, empatická. Takú si ju budeme navždy pamätať.

Odišla si do „krajiny zázrakov“, nech je tvoja cesta pokojná a krásna.
                           Nikdy NEZABUDNEME !!!                                                                                                  
                                                                       Tvoji kolegovia zo ZUŠ


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Nám. Š. M. Daxnera
Nám. Š. M. Daxnera (v Kauflande),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 563 43 32

ďalšie dni

Nedeľa 24.12.
Lekáreň Moja lekáreň.net (Kamilka)
P. Hostinského 1883,
979 01 Rimavská Sobota
047/ 563 13 75
Pondelok 25.12.
Lekareň U Leva
Hlavné námestie 24/4,
979 01 Rimavská Sobota
047/ 563 10 87

dnes je: 18.12.2017

meniny má: Sláva, Slávka

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka