Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať

FALCON zvládol náročný víkend na jednotkuVytlačiť

Falcon Taekwondo klub RS prežil 23-24. septembra náročný víkend. Náročný víkend začal TAEKWONDO turnajom v Snine pod názvom BLACK TIGER CUP 2017, ktorý bol zároveň aj piatym kolom Slovenskej ligy v TAEKWONDO WTF a skončil 2. kolom CHANBARI v Rimavskej Sobote. Na turnaji v Snine sa zúčastnilo cez 200 súťažiacich z 16 klubov. Konkurenciu na turnaji tvorilo zastúpenie 5 štátov ( Slovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko, Ukrajina ), najväčšia výprava prišla z Ukrajiny.  FALCON, samozrejme, znova prekonal svoj tieň a do Sniny sa po prvýkrát vypravil autobusom. 43 člennú výpravu tvorili 21 súťažiaci ( FALCOŇÁCI ),  rozhodca ( Peter Kojnok ) a štyria tréneri ( Jaroslav Dóbi, Miroslav Bitala, Viktória Bitalová, Pavel Lancko ).  Do turnaja sa zapojil aj tréner Jaroslav Dóbi, ktorý získal zlato a prispel tak k spoločnému súčtu bodov za tím FALCON.  V záverečnom hodnotení získal klub 107 bodov, a tak zo 16 prítomných klubov obsadil 3. miesto. Druhé miesto nám ušlo o 20 bodov. Na prvom mieste sa umiestnil Ukrajinský klub „ UZHOROD TAEKWONDO FEDERATION „ so ziskom 149 bodov. Samozrejme, celkovým víťazom bol domáci klub BLACK TIGER SNINA, ktorý získal celkovo 176 bodov, ale ako domáci klub sa do hodnotenia nezapočítava. Tréneri boli nadmieru spokojní s výkonmi FALCOŇÁKOV, ktorí bojovali do poslednej sekundy zápasu. Počas turnaja  získali krásne umiestnenia a hlavne ďalšiu skúsenosť do ich športovej kariéry.

Seniors:    Zlatá medaila: Jaroslav Dóbi

Klub čaká v najbližšej dobe U-Chong seminár v Tatralandii za účasti Kórejských majstrov a asi najviac očakávame štart Miroslava Frgolca na 8th. EUROPEAN CADET TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS 2017 v Budapešti, kde bude zápasiť 6.októbra.