Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Kurinec navštívilo vyše 54-tisíc ľudíVytlačiť
 

Rekreačná oblasť Kurinec – Zelená voda prilákala v tomto roku vyše 54-tis. ľudí. Oproti minuloročnej sezóne je to nárast o 3000 ľudí. V horúcich víkendových dňoch bola denná návštevnosť okolo 1500-1800 osôb, celková priemerná návštevnosť bola v júni 376 osôb, v júli 664 osôb a v auguste 862 osôb. Rekordná návštevnosť bola 30. júla, kedy prišlo 2600 návštevníkov a 5. augusta, kedy navštívilo areál 3118 osôb. Celkové tržby predstavovali takmer 230-tisíc eur.

kurinec.JPG

S prípravou areálu na letnú sezónu sa začalo v apríli. V rámci nej sa celý objekt vyčistil, pokosil,  budovy prešli bežnou údržbou, vysadili sa kvety a stromy, pripravili a opravili sa lode, mólo i lavičky a dobudovali sa tiež chodníky. Na chode celého komplexu sa podieľalo celkovo 28 zamestnancov, z ktorých bolo 8 brigádnikov.

Kúpacia sezóna na Kurinci sa oficiálne začala 15. júna, prvé dva dni bol vstup bezplatný. Prevádzkoval sa 25 m bazén s pitnou vodou, neplavecký a oddychový bazén napustený geotermálnou vodou, detský bazén s atrakciami a plocha jazera vrátane člnkárne.

Areál ponúka tiež možnosť ubytovať sa v stanovom tábore, kde sa v tejto sezóne ubytovalo približne 2800 osôb, výrazne viac ako rok predtým. Stanový tábor bol  v tomto roku vybavený chemickou výlevkou a rozšírili sa elektrické prípojky. V rekreačnej oblasti boli prevádzkované stánky s rýchlym občerstvením, ako aj iné služby. Počet stánkov sa oproti minulému roku nerozširoval – bolo ich 16, z toho jeden mimo areálu. Voda v bazéne s geotermálnou vodou sa vymieňala každé dva-tri dni a vzorky boli pravidelne vyšetrované akreditovaným laboratóriom pri každom napúšťaní a vypúšťaní. Kontrolovala sa aj voda v jazere a v areáli sa denne udržiavala čistota. Z dôvodu bezpečnosti je objekt monitorovaný kamerovým systémom. Pre atraktivitu sa vysadili nové kvety, ozdobné kríky a palmy, vybudovalo sa malé pódium, na ktorom sa konali rôzne kultúrne podujatia. Vydareným podujatím bol celoslovenský zraz kempingu a karavaningu, ktorý sa uskutočnil v júli. Návštevníci mohli v rámci svojho voľného času využívať aj šporotovo-rekreačný areál. Navštívilo ho približne 440 osôb a využíval sa aj na rôzne firemné akcie.

Kvôli zvýšeniu komfortu návštevníkov areálu sa v tomto roku zakúpili nové skrinky, dokúpilo sa tiež 50 ležadiel a na jar sa zaviedol internet.


 
 

dnes je: 23.10.2018

meniny má: Alojzia

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka