Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Viacbojári súťažiliVytlačiť
 

Za účasti 116 pretekárov usporiadala ZŠ P. Hostinského v Rim. Sobote zimné/halové/ preteky viacboja všestrannosti pre ročníky I. - IV. základných škôl. Súťažilo sa v disciplínach beh 4x10 m, skok do diaľky z miesta, hod loptou a šplh.

Majstrami okresu Rimavská Sobota sa stali:

Žiačky 1. ročník: 1.miesto – Ema Izáková 135b, 2. miesto – Sophia Stanová 117 b, obe ZŠ Š. M. Daxnera, 3. miesto – Simona Katreniaková 93b, ŽŠ Tisovec.

Žiačky 2. ročník: 1. miesto – Réka Szabó 219 b, ZŠ M. Tompu RS, 2. miesto – Natália Oláhová 194 b, ZŠ Klenovec, 3. miesto – Miriam Ďurišová 158 b, ZŠ P. Dobšinského RS.

Žiačky 3. ročník: 1. miesto – Stela Megelová 304 b, 2 miesto – Natália Bakšová 228 b, obe ZŠ Š.M. Daxnera, 3. miesto – Viktória Murinová 210 b, ZŠ P. Dobšinského

Žiačky 4. ročník: 1. miesto – Terézia Horváthová 303, ZŠ P. Hostinského, 2. miesto – Natália Koreňová 263 b, ZŠ P. Dobšinského, 2. miesto – Anna Hanyusová 263 b, ZŠ M. Tompu.

Najhodnotnejší výkon u dievčat dosiahla tretiačka zo ZŠ Š.M. Daxnera Stela Megelová výkonom 304 bodov.

Žiaci 1. ročník: 1. miesto – Zoltán Váradi 163 b, ZŠ Š.M. Daxnera, 2. miesto – Róbert Weretský 149 b, 3. miesto – Matej Gaži 148 b, obaja ZŠ P. Hostinského RS.

Žiaci 2. ročník: 1. miesto – Dávid Piliak 292 b, 2. miesto – Marek Magic 268 b, obaja ZŠ P. Dobšinského, 3. miesto – Jakub Durec 248 b,  ZŠ P. Hostinského.

Žiaci 3. ročník: 1. miesto Peter Haas 300 bodov, ZŠ P. Dobšinského, 2. miesto – Matúš Hruška 276, ZŠ J.F. Rimavského Hnúšťa, 3. miesto – Nikolas Tokoly 249 b, ZŠ M. Tompu

Žiaci 4. ročník: 1. miesto – Mikuláš Fodor 368 b, ZŠ Š.M.Daxnera, 2. miesto – Dušan Šturec 350 b, ZŠ P. Hostinského, 3. miesto – Samuel Lipták 329 b, ZŠ Š.M. Daxnera.

Najhodnotnejší výkon dosiahol druhák Dávid Piliak zo ZŠ P. Dobšinského RS so ziskom 292 bodov.

Za účasti 106 pretekárov usporiadala ZŠ Š.M. Daxnera RS majstrovstvá okresu v zimnom viacboji ml. a st. žiakov, ml. a st. dorastu. K disciplínam ako u žiakov 1.- 4. pribudlo plávanie.

Ml. žiačky -Ž4: 1. miesto – Nina Piaterová 361 b, ZŠ J.F. Rimavského Hnúšťa, 2. miesto – Kristína Murínová 284 b, ZŠ Š. M. Daxnera RS, 3. miesto – Rebeka Kilingerová 284, Gymnázium I. Kraska RS.

St. žiačky – Ž5: 1. miesto Michele Megelová 407 b, ZŠ Š.M. Daxnera RS, 2. miesto – Veronika Spodniaková 375 b, 3. miesto – Nikol Mináčová 320 b, obe ZŠ P. Dobšinského.

Ml. dorastenky – Ž6: 1. miesto – Sófia Klementová 410 b, Gymnázium I. Kraska, 2. miesto – Vivien Kovácsová 361 b, Reformované cirkevné gymnázium RS, 3. miesto – Petra Palkovácsová 355 b, Gymnázium I. Kraska RS.

St. dorastenky – Ž7: 1. miesto – Ildiko Házik 389 b, 2. miesto – Kristína Repková 358, 3. miesto – Kristína Čintalánová 355 b, všetky Gymnázium I. Kraska RS.

Najhodnotnejší výkon dosiahla Michele Megelová, st. žiačka zo ZŠ Š.M. Daxnera RS so ziskom 407 bodov (najviac bodov v plávaní na 25 m 14,3 =105 b)

Ml. žiaci – M4: 1. miesto – Sebastián Jakubec 288 b, ZŠ M. Tompu, 2. miesto – Jozef Medveď 258b, ZŠ Creative Rim. Sobota, 3. miesto – Martin Bystriansky 252, ZŠ Ožďany.

St. žiaci – M5: 1. miesto – Samuel Sógel 377 b, ZŠ M. Tompu. 2. miesto – Martin Slanina 375 b, ZŠ Š. M. Daxnera, 3. miesto – Dávid Deák 374 b, ZŠ Creative RS.

Ml. dorastenci – M6: 1. miesto – Simon Sógel 419 b, Gymnázium I. Kraska, 2. miesto – Michal Gembický 390 b, ZŠ P. Dobšinského, 3. miesto – Martin Vyrva 389 b, zŠ P. Hostinského.

St. dorastenci - M7: 1. miesto – Samuel Krštieň 391 b, 2. miesto – Martin Bolf 340 b, obaja SOŠ TA RS, 3. miesto – Denis Dudek 333 b, SOŠ OS RS.

Najhodnotnejší výkon v mužských kategóriách dosiahol Simon Sógel z Gymnázia I. Kraska so ziskom 419 b. Najviac bodov v plávaní na 25m za čas 13,8 sek. – 108 bodov získal Martin Vyrva zo ZŠ P. Hostinského.

Prví traja pretekári z majstrovstiev okresu postupujú na Majstrovstvá Slovenska.

Z poverenia Slovenského zväzu viacbojov všestrannosti Bratislava usporiada ZŠ Š. M. Daxnera v Rim. Sobote majstrovstvá Slovenska v zimnom viacboji kategórie ml. a st. žiactva a ml. a st. dorastu, ktoré sa uskutočnia 25. novembra o 10:00 hod. (plávanie sa začína od 13:00 hod.) Všetkých Vás pozývame.

 

Igor Antal


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Nám. Š. M. Daxnera
Nám. Š. M. Daxnera (v Kauflande),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 563 43 32

dnes je: 19.11.2017

meniny má: Alžbeta

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka