Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať

Po dvoch prehrách konečne výhra Vytlačiť

Mužom HKM Rimavská Sobota sa v poslednom čase na ľade súperov veľmi nedarilo. Najprv koncom októbra zavítali na ľad lídra východnej skupiny Humenné. Ten im uštedril prehru 8:4, aj keď Soboťania v druhej tretine doťahovali manko z prvej, Humenné bolo stále na koni a v tretej tretine poriadne sa poriadne naštartovali a víťazstvo si nenechali ujsť. O týždeň cestovali naši chlapci na zápas k zahraničnému účastníkovi ligy do poľského Sanoku, kde ich čakala zaplnená aréna s 1400 divákmi. Sanok si doposiaľ neviedol až tak výborne v našej lige, a tak sme očakávali víťazstvo. Opak bol však pravdou. Aj keď sa naši chlapci ujali vedenia ako prví, na víťazstvo to však nestačilo a prehrali sme tesne 4:3. Po týchto dvoch zaváhaniach sme klesli v tabuľke na 4. miesto.

V sobotu 11. novembra sa muži HKM konečne vrátili na domáci ľad. Na štadióne sa konal hotový hokejový sviatok, keďže sme hostili minuloročného semifinalistu našej najvyššej súťaže MHK Martin. Je to asi najkvalitnejšie mužstvo 2. ligy s množstvom extraligových hráčov, ktoré má obrovské ambície postúpiť vyššie a postupne sa vrátiť do extraligy. S týmto súperom sme odohrali prvý zápas tejto sezóny, a vtedy sme mu na jeho ľade podľahli vysoko 9:3. Určite sme mu to chceli doma vrátiť, aj keď sme vedeli, že to bude veľmi náročné. Klub s takým kádrom a takou hokejovou históriou ako má Martin u nás azda ešte ani nehral. Martin si so sebou doniesol obrovskú posilu v bráne, hviezdneho Michala Dzubinu a ďalšie zvučné mená do poľa ako Tomáš Pokrivčák, Lukáš Říha, Slavomír Hriňa a ďalší. My sme sa tiež posilnili jedným nováčikom, naše rady obohatil Nikolas Šturmankin.

Od úvodu sa hral rýchly a tvrdý hokej. Do zápasu lepšie vstúpili domáci a už v 5. minúte pretlačil puk do brány Buda. V polovici tretiny sa zranil brankár domácich Dzubina, a tak musel do brány nastúpiť náhradník. Ten to nemal ľahké, pretože nastúpil počas oslabenia, no tlaku domácich odolával. O päť minút využili domáci presilovku a po prihrávke Heckla skóroval opäť Buda. Druhá tretina bola úplným protikladom tej prvej. Hralo sa pomaly a bez dôrazu a domáci hráči sa javili ako mierne zaspatí. Toto hostia naplno využili a počas druhého dejstva vyrovnali na 2:2. Najprv prepasíroval puk medzi betóny Križana kapitán Pokrivčák a následne využil presilovku Bednarčík. Do tretej tretiny vstúpili domáci ako vymenení a v úvode zariadili obrat o akom sa im ani nesnívalo. Už po 34 sekundách získal puk v obrannom pásme Šagát, sám prekorčuľoval k bráne, kde prekvapil brankára strelou do vinkla. O 20 sekúnd po prihrávke Moroza zvyšoval Fekiač, a tak po prvej minúte tretej tretiny bol zápas opäť naklonený na stranu domácich. O necelé dve minúty zvýšil po elegantnej kľučke ruský rýchlik Moroz. A o ďalšiu minútu dal gólovú bodku v zápase kapitán domácich Ján Slovák, ktorý stanovil na konečných 6:2. Rimavská Sobota tak zaznamenala dôležité víťazstvo nad minuloročným extraligistom.

Aj keď našim chlapcom každý v zápase veril, málokto očakával až takto jednoznačné víťazstvo. My sme veľmi radi, že sa nám podarilo zdolať tak kvalitné mužstvo a tri body z tohto zápasu majú pre nás veľkú cenu. V tabuľke nám momentálne patrí tretia priečku za Humenným a Martinom.

Chceli by sme sa poďakovať všetkým divákom, ktorí prišli v sobotu na štadión a podporovali našich chlapcov v zápase. V tejto sezóne sme  mali sme rekordnú návštevu. Zápas si nenechalo ujsť vyše 400 divákov, ktorí majú na tomto úžasnom výsledku obrovský podiel. Obrovské poďakovanie patrí aj fanklubom oboch celkov, ktoré spolu fandili počas celého zápasu a podporovali jeden druhého. V dnešnej dobe je nevídané, aby fanúšikovia takto dobre spolu vychádzali a aby fanúšik jedného tímu fandil aj tomu druhému. Bolo veľmi pekné počuť pokriky ako: ‚‚Rimavská je Martin, Martin je Rimavská!‘‘ Všetkým je jasné, že v tomto zápase vyhral hlavne hokej a ten bol naozaj kvalitný. Prítomní nemali čo ľutovať, pretože sa hral rýchly a tvrdý hokej s množstvom pekných hokejových momentov. Počas celého zápasu panovala na štadióne perfektná atmosféra a na tento zápas bude veľa ľudí ešte dlho spomínať.

Najbližšie naši chlapci opäť vycestujú na zápas k súperovi, tentokrát do Sabinova. So Sabinovom sme v úvode sezóny odohrali prvý domáci zápas a zdolali sme ho 7:2. Podobne jednoznačné víťazstvo očakávame aj teraz. O týždeň nato, v sobotu 25.11., sa muži HKM predstavia v tradičnom gemersko-horehronskom derby na ľade Brezna. Tieto zápasy sú u divákov veľmi obľúbené, a preto dúfame, že si cestu do Brezna nájde aj niekoľko našich fanúšikov. Na domácom ľade nás uvidíte až 2. 12. o 17:00 hod., kedy privítame Bardejov. Srdečne pozývame všetkých divákov na tento zápas, aby opäť prišli  vytvoriť takú perfektnú atmosféru.

HKM Rimavská Sobota - MHK Martin 6:2 (2:0, 0:2, 4:0)

Góly HKM: Buda, Buda (Heckl), Šagát, Fekiač (Moroz), Moroz (Dmitriev), J. Slovák (Šagát, Dmitriev)

Strely: 32:35

Vylúčenia: 7:4 na 2 min

Rozhodovali: Píšťanský - Staššák, Kurčík

Zostava HKM: Križan - M. Slovák, Kulišek, Škantár, Matúška, Heckl - Šturkmankin, J. Slovák, Šagát - Domaev, Dmitriev, Moroz - Buda, Fekiač, Zorvan