Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Tento týždeň v kine rodinná dráma i filmová rozprávka Vytlačiť
 

kinoä.jpg

Vstupenky online na kinoorbis.sk

 

7.8 dec    Ocko je Doma 2  / Daddy´s Home 2/

(Št.-Pi.)

 ocko je doma2.jpgZ Dustyho (Wahlberg) a Brada (Ferrell) sú teraz kamoši. Dusty sa vykašľal na svoj imidž búrliváka  a Brad prestal robiť psie kusy, aby sa mu vyrovnal. Dokonca sa rozhodnú, že tohtoročné Vianoce strávia všetci spolu ako jedna veľká šťastná rodina s oboma manželkami a všetkými vlastnými aj vyženenými potomkami. Plán však dostane zásadné trhliny vo chvíli, keď sa na sviatky pozvú ich otcovia. S vrúcne milujúcim Bradovým otcom (John Lithgow) by v tomto smere nebol žiadny problém. Horšie to však bude s Dustyho tatkom (Mel Gibson), tvrďasom, ktorý neuznáva fyzický kontakt a s malými deťmi je schopný vtipkovať aj o mŕtvych prostitútkach. Dusty sa mu vždy chcel vyrovnať a teraz sa bojí, že ho svojou mäkkosťou totálne sklame. A ešte viac sa obáva toho, že otcova prítomnosť premení idylické Vianoce na vojnové pole. Presne k tomu to však smeruje, keďže ani Brad, ani jeho ocko nechcú v tejto neľútostnej bitke ťahať za kratší koniec. (CinemArt SK)

Komédia  USA

Réžia: Sean Anders Hrajú: Mark Wahlberg, Mel Gibson, Will Ferrell...

Uvádza: CinemArt, 100 min., MP od 12r. titulky , vstup: 5€ /št.4€/

Začiatok predstavení o 19:30 hod.

Trailer

ockojedoma.jpg

8.dec.   Bez lásky  /Neľubov/

(Pi.)

 BezLasky-poster.jpgŽeňa a Boris prechádzajú bolestným rozvodom. Spolu ich drží už len posledný problém, predaj bytu, inak si obidvaja zariadili nový život po svojom. Žeňa si našla staršieho bohatého muža, Boris čaká dieťa s kolegyňou z práce. Ich dvanásťročný syn Aljoša je im skôr na obtiaž. Ani jeden z nich o neho nestojí, akoby im pripomínal vlastné zlyhanie. Neprejavujú mu náklonnosť, zdá sa, že toho nie sú ani schopní. Všetko sa zmení v tom momente, keď Aljoša zmizne. Náhly pocit prázdnoty doženie oboch rodičov k pátraniu nielen po vlastnom synovi, ale aj po koreňoch vlastného emocionálneho chladu. (Film Europe SK)

Dráma Rusko/Francúzsko/Belgicko/Nemecko

Réžia: Andrej Zvjagincev  

Hrajú: Marjana Spivak, Alexej Rozin, Matvej Novikov

Uvádza: Film Europe, 127min. MN, titulky, vstup: 4€

Začiatok predstavenia o17:00 hod.

Trailer

bezlásky.jpg

9.10.dec.  Tri želania  /Přání k mání/

(So.-Ne.)

 tri-zelania-poster.jpgRodinná filmová rozprávka Tri želania (orig.názov Přání k mání), rozpráva poetickou a humornou formou príbehy niekoľkých podôb lásky: o trápeniach násťročného Alberta, ktorý je až po uši – a hlavne neopätovane – zamilovaný do sestry svojho najlepšieho kamaráta, o láske medzi Albertovými rodičmi, teda o varietnom kúzelníckom duu prežívajúcom krízu stredného veku a tiež o rodičovskej láske, v ktorej sa flákač a lámač dievčenských sŕdc Bosák junior, snaží získať pozornosť a lásku svojho otca, úspešného hoteliéra. Albert a všetci ostatní, nakoniec prídu na to, že k šťastiu nie sú potrebné žiadne čary a mágia, ale predovšetkým odvaha meniť okolo seba veci k lepšiemu. To však neznamená, že naozajstné kúzla a čary neexistujú... 

Rozprávka Česko/Slovensko

Réžia: Vít Karas

Hrajú: Martin Myšička, Jitka Čvančarová,  Lukáš Latinák, Jan Vondráček, Marian Slovak...

Uvádza:Continentalfilm, 90min. MP, dabing, vstup: 5€ /št.a deti 4€/

Začiatok predstavení o 17:00 hod.

Trailer

triželania.jpg

9.10.dec.      Nádych pre lásku  /Breathe/

(So.-Ne)

 nádych pre lásku.jpgRobin Cavendish a jeho manželka Diana sú okúzľujúci mladý pár. Obaja milujú cestovanie a dobrodružstvá. Počas pobytu v Keni mladý Robin ochrnie a prognózy lekárov nie sú príliš optimistické. Robin sa nevie zmieriť s myšlienkou celoživotného pripútania na lôžko.  Diana sa stotožní s jeho prianím a napriek  zásadnému nesúhlasu doktorov odvezie Robina z nemocnice domov. Láska mladých manželov je oveľa silnejšia než nepriazeň osudu. Rozhodnú sa neprežívať – ale žiť naplno s každým nádychom. Začnú cestovať po svete a ich odvaha, humor a vášeň menia životy ďalším ľudom. (MagicBox)

Životopisný/dráma/romantický Veľká Británia 

Réžia: Andy Serkis

Hrajú: Andrew Garfield, Claire Foy, Diana Rigg...

Uvádza: MagicBox, 117min. titulky,MPod 12r. vstup:4€

Začiatok predstavení o 19:00 hod.

Trailer

nádychprelásku.jpeg

 


 
 

dnes je: 20.10.2018

meniny má: Vendelín

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka