Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

FALCON znova boduje Vytlačiť
 

 FALCON TAEKWONDO klub Rimavská Sobota ako prvý na Slovensku postavil hendikepovaného športovca na turnaj v predvádzaní foriem  Poomsae v TAEKWONDO WT.  Roman Farkaš trénuje paraTaekwondo a nastúpil na svoj prvý turnaj 19.11. v Košiciach pod názvom Ilyo Cup 2017.

Jeho príprava trvala viac ako  5. mesiacov a turnaj zvládol na jednotku.  Hneď bol nominovaný na  majstrovstvá Slovenskej republiky, ktoré sa konali 16.12. tiež v Košiciach. Vedenie Falconu bolo informovať osobne pána primátora Rimavskej Soboty o nádejnom športovcovi, ktorý má veľkú nádej reprezentovať mesto na vrcholových turnajoch. 

falcon.jpg

Primátor JUDr. Jozef Šimko bol myšlienkou trénovania hendikepovaných športovcov v meste nadšený a vyjadril podporu FALCONU.  Osobne navštívil aj tréning detí, aby osobne vyjadril podporu hendikepovanému športovcovi, deťom a trénerom klubu.  Romanovi Farkašovi odovzdal uznanie mesta ( diplom a pohár ) a poskytol finančnú dotáciu na rozbeh tejto myšlienky, pričom prisľúbil pomoc aj v budúcnosti.

Primátor_a_deti.jpg

 Hendikepovaných športovcov, ktorí majú záujem o bojový šport TAEKWONDO WT zastrešuje v Európe EPTU ( European Para Taekwondo Union ) a celosvetovo je to WPT ( World Para Taekwondo ). Od roku 2006 začali vo svete fungovať para turnaje v športovom zápase ( Kyorugi – Sparring ). Následne od roku 2013 sa pridala disciplína predvádzanie foriem ( Poomsae – Martial art forms ).  31 januára 2017  bolo „ParaTaekwondo“  oficiálne zaradené do programu paraolympíjskych hier v roku 2020 v Tokiu.  Ako bolo vyššie uvedené, parateaekwondo vo svete funguje vyše 10 rokov a do programu paraolympiády bolo zaradené len tento rok ( 2017 ).

 Roman_a_Treneri_po_prvom_Turnaji.jpgVeríme, že Romana, ktorý štartuje v kategórii P20, prípadne ďalších záujemcov, stihneme nominovať na toto vrcholové podujatie. Samozrejme, cesta vedie cez úspechy na nižších úrovniach turnajov ( MS,ME,MSR... ) Roman má za sebou už aj prvé skúšky – páskovanie, ktoré zvládol na jednotku. Stal sa držiteľom žltého pásu ( 8.keup ). Preto sa chceme ešte raz poďakovať pozitívnej a rýchlej reakcii primátora Rimavskej Soboty JUDr. Jozefa Šimka a veríme, že sa postupne pridá aj podnikateľská obec. Poďakovanie patrí aj trénerom, ktorí sa mu osobne venujú - Miroslavovi Bitalovi (1.Dan) a Viktórii Bitalovej (1. Dan).   

Ing. Jaroslav Dóbi

Predseda klubu FALCON


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Cukrovarská 4983
Cukrovarská 4983 (v Tescu),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 321 44 13

dnes je: 20.6.2018

meniny má: Valéria

  • Streda2817graphic-icon
  • Štvrtok3015graphic-icon
  • Piatok189graphic-icon
webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka