Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať

Úspešný víkend pre mužov HKM, v štvrťfinále privítajú PrievidzuVytlačiť

Uplynulý víkend sa na Zimnom štadióne v Rimavskej Sobote rozhodovalo kto z dvojice HKM Rimavská Sobota – HK 2016 Trebišov postúpi do štvrťfinále druhej hokejovej ligy. Séria hraná na dva víťazné zápasy prišla v sobotu 10. februára do Rimavskej Soboty s nepriaznivým stavom pre hráčov HKM, ktorí týždeň predtým prehrali na ľade Trebišova 3:1, aj keď súpera výrazne prestrieľali. Už pred začiatkom série nás posilnili dvaja hráči. Zadné rady vystužil rodák z Liptova Vladimír Urban, ktorý má skúsenosti z extraligy aj reprezentácie. Do útoku sa vrátila naša ruská raketa Denis Moroz.

V úvode stretnutia sme videli úplne iné mužstvo domácich, na aké sme zvyknutí. Hralo sa vo veľmi slabom tempe a hneď v tretej minúte hostia skórovali zásluhou Petrička. Postupne sa tempo zvyšovalo a do tlaku sa dostávali hlavne domáci. Z ich prílišného tlaku sa hostia dostali do brejku a zvýšili už na 0:2 po strele Schnellyho. V štrnástej minúte sa však zatriasli tribúny. Skovorsov po prihrávke Moroza prekonal súperovho brankára a znížil na 1:2. Následne domáci získali presilovku. Počas nej si vytvorili množstvo šancí, no ani jedna neskončila za chrbtom Fedora. Po skončení presilovky domáci pokračovali v tlaku, no hosťujúci Bojkun sa dostal do brejku a zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

hokej1.JPG

V ďalšej časti zápasu už dominovali len Rimavskosoboťania. V úvode druhej tretiny znížila na 2:3 ruská raketa Denis Moroz. Zápas sa niesol už len v réžii domácich, no tí dlho nevedeli nájsť recept na prekonanie Fedora. Ten predvádzal perfektný výkon a neraz pri ňom stálo aj obrovské šťastie. Domáci nastrelili niekoľko tyčiek a veľakrát nás od vyrovnania delilo len pár centimetrov. To prišlo len 5 minút pred koncom, keď sa počas oslabenia dostal do brejku Ján Slovák a vyrovnal na 3:3. Do konca riadneho hracieho času už k zmene stavu neprišlo. V predĺžení už išlo o veľa, keďže vo formáte traja na troch sa každá chyba trestá. V tretej minúte predĺženia rimavskosobotský zimák skoro spadol, keď domáci rozhodli o svojom víťazstve a vyrovnali stav série a zariadili, že na nasledujúci deň sa odohrá rozhodujúci zápas.

HKM Rimavská Sobota - HK 2016 Trebišov 4:3pp (1:3, 1:0, 1:0 - 1:0) Stav série: 1:1

Góly HKM: Skvortsov (Dmitriev), Moroz (Skvortsov, Dmitriev), J. Slovák, Dmitriev (Skvortsov, Škantár)

Strely: 48:26

Vylúčenia: 3:3

Presilovky: 0:0

Oslabenia: 1:0.

Rozhodovali: Žák - Janiga, Homola.

Diváci: 447.

Zostava HKM: Križan - Nociar, M. Slovák, Urban, Škantár, Matúška, Heckl, Kulíšek - J. Slovák, Filipiak, Šagát - Moroz, Skvortsov, Dmitriev - Fekiač, Buda, Zorvan - Fiľo, Domaev, Juraštík

hokej2.JPG

V nedeľu sa Soboťanom začínalo lepšie, nakoľko už neboli pod takým tlakom. No zápas sa pre domácich začal ako zo zlého sna, nakoľko sa opakoval scenár zo zápasu deň predtým a už v tretej minúte sa ujali vedenia hostia zásluhou Huszárika. V 13. minúte bola domácim ponúknutá presilovka a tí ju neváhali využiť. Do štatistík sa zapísal Šagát. V úvode druhej tretiny sa domácim podarilo pretlačiť puk za chrbát Fedora, no gól nebol uznaný, pretože domáci hrali šiesti. V 34. minúte okorenila stretnutie potýčka Moroza s Pačutom a následne sa hralo štyria proti štyrom. Tento formát Soboťanom zrejme vyhovoval, keďže počas neho strelili až dva góly. Najskôr sa presadil Michal Slovák a následne skóroval aj Dmitriev. O ďalšie 3 minútky zvýšil na 4:1 Buda a stav už bol výrazne naklonený na stranu domácich. Po tomto góle vystriedal Fedora v bráne Trebišova Pisio. Tretia tretina sa už hrala v miernejšom tempe a domáci sa príliš netlačili do útoku, skôr vychádzali zo zabezpečenej obrany. V 51. minúte ešte domáci využili ďalšiu presilovku, keď zavesil opäť Michal Slovák. Osemdesiat sekúnd pred koncom hostia ešte upravili konečné skóre na 5:2 po góle Petrička. Soboťania sa na konci tohto úspešného víkendu mohli radovať z postupu do štvrťfinále. Je to historicky prvý postup do štvrťfinále, odkedy sa druhá liga hrá týmto systémom.

hokej.JPG

HKM Rimavská Sobota - HK 2016 Trebišov 5:2 (1:1, 3:0, 1:1) Stav série: 2:1

Góly HKM: Škantár (Skvortsov, Dmitriev), M. Slovák, Dmitriev (J. Slovák), Buda (Matúška, Zorvan), M. Slovák (Buda, Fekiač)

Strely: 39:19

Vylúčenia: 4:5

Presilovky: 2:0

Oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Švajka - Staššák, Lukáč

Diváci: 489

Zostava HKM: Križan - Nociar, M. Slovák, Urban, Škantár, Matúška, Zorvan, Kulíšek - Filipiak, J. Slovák, Šagát - Skvortsov, Dmitriev, Moroz - Domaev, Fekiač, Buda – Juraštík

Chceli by sme sa veľmi pekne poďakovať všetkým divákom, ktorí v priebehu víkendu prišli v hojnom počte podporiť našich chlapcov na štadión. Vytvorili perfektnú atmosféru, ktorá značne napomohla k obom víťazstvám. Veríme, že nám svoju priazeň zachováte aj v ďalších bojoch, kde sa budeme snažiť dostať čo najďalej, no vašu pomoc na tribúnach budeme potrebovať.

Do štvrťfinále sme získali súpera zo západnej skupiny a je ním HC Prievidza. Prvý zápas série hranej na dva víťazné zápasy sa uskutoční už v sobotu 17. februára o 17:00 hod. na Zimnom štadióne v Rimavskej Sobote. Všetkých srdečne pozývame. Druhý a prípadne aj tretí zápas sa odohrá na ďalší víkend v Prievidzi. Veríme, že aj cez tohto súpera sa nám podarí postúpiť ďalej do semifinále a budeme hrať zápasy o medaily.