Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať

Rimavskosoboťania si vybojovali miestenku do semifinále na ľade v PrievidziVytlačiť

Uplynulý víkend sa hralo druhé kolo štvrťfinále druhej ligy, v rámci ktorého muži z HKM Rimavská Sobota vycestovali na druhé vzájomné stretnutie do Prievidze. V tom prvom, ktoré sa hralo minulý týždeň v Rimavskej Sobote zvíťazili s prehľadom domáci 8:2, keď súpera prekonali vo všetkých situáciách. V druhom zápase chceli Soboťania zvíťaziť, a tak čo najrýchlejšie ukončiť túto sériu. Nebolo to však také ľahké, keďže štatistika zápasov hraných ľade súpera je veľmi mizerná. V tejto sezóne sme dokázali zvíťaziť v riadnom hracom čase jedine v Bardejove a po predĺžení v Gelnici. Naopak na domácom ľade sme stále stopercentný.

hokej.JPG

Prvú tretinu sme začali lepšie a už v tretej minúte sa nám podarilo otvoriť skóre, keď Fekiač využil chybnú rozohrávku domácich a následne skóroval. V 10. minúte nám bola ponúknutá prvá presilovka a tú sme razom využili. Zaslúžilo sa o to ruské trio s koncovkou Skvortsova. Už o minútu zvýšil skóre na 0:3 Zorvan. Následne Prievidza hrala pár presiloviek, no už sa im ťažko vracalo do zápasu, naopak my sme dominovali a nepúštali sme ich k ničomu. V úvode druhej tretiny sa domácim podarilo trochu zdramatizovať zápas, keď Vážan znížil na 1:3. No Soboťania si mierny tlak domácich ustrážili a hneď využili aj druhú presilovku gólom Zorvana, čím odskočili opäť na rozdiel troch gólov. Následne hrali obe mužstvá ešte niekoľko presiloviek, no nikomu sa už nepodarilo gólovo presadiť, a tak sa Rimavskosoboťania mohli tešiť z víťazstva a postupu do semifinále.

HC Prievidza - HKM Rimavská Sobota 1:4 (0:3, 1:1, 0:0) Stav série: 0:2

Góly HKM:  Fekiač, Skvortsov (Moroz, Dmitriev), Zorvan (Fekiač), Zorvan (Heckl, Matúška)

Strely: 39:31

Vylúčenia: 7:5 na 2 min., navyše Danko 10 min. OT za napadnutie hlavy a krku

Presilovky: 0:2

Oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Valachovič - Jurčiak, Šefčík

Diváci: 341.

Zostava HKM: Križan - Nociar, Slovák M., Škantár, Urban, Matúška, Heckl, Kulišek - Domaev, Filipiak, Šagát - Moroz, Dmitriev, Skvortstov - Zorvan, Fekiač, Buda - Fiľo.

Sme veľmi radi, že sa nám podarilo v tak dôležitom zápase zvíťaziť, a ešte k tomu aj na ľade súpera. Je to istý signál, že do ďalších častí súťaže si môžeme veriť aj na cudzích štadiónoch. K víťazstvu nám určite dopomohla aj slušná kulisa našich divákov, ktorí si našli cestu Prievidze a hnali našich chlapcov vpred. Za to im patrí naše veľké poďakovanie.

Do semifinále nám pripadol súper, ktorý taktiež ukončil štvrťfinále v dvoch zápasoch a to MHK Martin, ktorý jednoznačne zdolal HC OSMOS Bratislava B. Martin bude určite veľmi náročný súper, keďže už dlhú dobu avizuje, že má záujem postúpiť do prvej ligy, no počas základnej časti sme sa mohli presvedčiť, že aj takýto kvalitný súper sa dá zdolať. V prvom zápase sezóny sme v Martine prehrali vysoko 9:3, no na domácom ľade sme ich zdolali 6:2. A už túto sobotu 3.3.  sa budeme snažiť o niečo podobné. Pozývame všetkých divákov na Zimný štadión v Rimavskej Sobote, aby prišli podporiť našich chlapcov v dôležitom zápase. Ste pre nás veľkou oporou, a len vďaka vám dosahujeme také výborné výsledky. Zápas sa začína tradične o 17:00 hod. Veríme, že príde aj početný fanklub z Martina, ktorý je spriatelený s tým našim, a že spolu vytvoria perfektnú atmosféru. Druhý a prípadne aj tretí semifinálový zápas sa bude hrať na ďalší víkend 10. a 11. 3. v Martine.