Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Krajinou-nekrajinou s Viktóriou BajovouVytlačiť
 

Výstava s názvom Krajinou-nekrajinou predstavuje tvorbu mladej výtvarníčky Viktórie Bajovej. Prezentácia jej diel potrvá v priestoroch galérie Ganevia v tunajšom mestskom kultúrnom stredisku do 20. marca 2018.

bajová.JPG

 Približne tridsiatka obrazov diváka srdečne pozýva na výlet „krajinou- nekrajinou“. Sú to pestrofarebné diela s prírodnou tematikou, na väčšine obrazoch prevláda motív kvetov. Táto a optimistická kresba a maľba doslova sprostredkúva dotyk s krajinou a umením. V Rimavskej Sobote ide o autorkinu druhú samostatnú výstavu, prvú mala minulý rok na Vodnom hrade v Štítniku.

bajova1.JPG

Aj sama Viktória Bajová hovorí, že najradšej maľuje krajinu, prírodu a kvety. Svoje maľby tvorí suchým pastelom alebo akrylom. Len 17- ročná nadaná umelkyňa študuje na Súkromnej strednej umeleckej škole vo Zvolene tretí  ročník odboru Propagačné výtvarníctvo.  Ako sama hovorí, k maľovaniu, ktorému sa venuje od 13 rokov, ju doviedla mamina. Je aj veľmi tvorivý človek. Zaujíma sa o všetko, čo je spojené s tvorením, rada skúša nové techniky a metódy. Práve teraz sa zaúča do techniky  olejomaľby. Okrem maľovania vytvára aj vlastné plátenné tašky a  obliečky na vankúše, ktoré zdobí vlastnými kresbami. V budúcnosti by sa rada venovala deťom, chcela by učiť a rozvíjať ich tvorivosť. Jej veľkým plánom do budúcnosti je mať vlastný obchodík, kde by predávala vlastné diela. Predtým by však chcela študovať na vysokej umeleckej škole a veľa cestovať.

foto: gecse


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Cukrovarská 4983
Cukrovarská 4983 (v Tescu),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 321 44 13

dnes je: 19.6.2018

meniny má: Alfréd

  • Pondelok169graphic-icon
  • Utorok2311graphic-icon
  • Streda2414graphic-icon
webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka