Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Mesto sa zapojí do Hodiny ZemeVytlačiť
 

 hodina zeme.jpgHodina Zeme je najväčšou celosvetovou kampaňou zameranou na zvýšenie povedomia verejnosti v oblasti klimatických zmien. Zhasnutím svetla na 60 minút vytvára symboliku spoločnej zodpovednosti za budúcnosť našej planéty a vyzýva ľudí, aby si uvedomili, že k zlepšeniu môže prispieť každý z nás. Do tohto projektu sa zapájajú mestá a obce, firmy          a organizácie, školy i verejnosť zo 187 krajín sveta, medzi inými aj Slovenska.

Hodina Zeme je tu pre každého, pretože každý z nás má silu zmeniť svet, v ktorom žijeme k lepšiemu. Stačia malé zmeny vo svojom každodennom živote a môžeme spoločne nielen zvrátiť klimatické zmeny, ale pomôcť ekosystému, planéte a v konečnom dôsledku i sebe.

Hodina Zeme sa uskutoční v sobotu 24. marca 2018 od 20:30 do 21:30.

Mesto Rimavská Sobota sa zapojí do kampane aj v tomto roku zhasnutím 111 svetelných bodov verejného osvetlenia na Ul.L.Svobodu – 39 svetelných bodov, v lokalite Kurinec – stará časť 38 svetelných bodov a Včelinec – 34 svetelných bodov.

Aj vy, obyvatelia Rimavskej Soboty, sa do kampane môžete zapojiť, stačí keď symbolicky vypnete na 60 minút osvetlenie vo svojom byte, kancelárii či inom zariadení a  pridáte sa k miliarde ľudí na celom svete.

Viac informácií nájdete na webovej stránke projektu: http://hodinazeme.svetelneznecistenie.sk/  a slovakia.panda.org/hodinazeme

ehlogo.jpg


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Cukrovarská 4983
Cukrovarská 4983 (v Tescu),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 321 44 13

dnes je: 19.6.2018

meniny má: Alfréd

  • Pondelok169graphic-icon
  • Utorok2311graphic-icon
  • Streda2414graphic-icon
webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka