Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať

Džudisti Lokomotívy v PezinkuVytlačiť

Džudisti z Lokomotívy sa v sobotu 24. marca zúčastnili Grand Prix Slovenského pohára 2018 v Pezinku pre mini, mladších, starších žiakov, žiačok, dorastencov a juniorov.

Na západnom  Slovensku  sa zišlo 680 džudistov zo 70 oddielov a štyroch štátov Európy - Slovenska,  Česka, Maďarska a Rakúska .Vo veľmi silne obsadenej súťaži sa najviac darilo Natálii Gažiovej. Tá si na tatami vo váhe do 36 kg v kategórii starších žiačok vybojovala zlatú medailu. Natália v skupinovej fáze s prehľadom vyhrala nad Rešetkovou s Uherského Brodu a v predĺžení / Golden score / nad Vanekovou z Bardejova.

Strieborné druhé miesto obsadil Lukáš Koóš do 66 kg v kategórii starších žiakov. Na ceste k  striebru zdolal Čecha Jelínka, Sejmana z Michaloviec a Duonga z Martina. Vo finále podľahol Zacharovskému z Banskej Bystrice.

Dávid Gonda obsadila bronzovú priečku vo váhe nad 65 kg mladších žiakov v silne obsadenej zostave zahraničných pretekárov.

Do  Pezinka  sprevádzali džudistov tréneri Babicová a Gaži.

Za podporu oddielu Lokomotívy ďakujeme mestu Rimavská Sobota , firme TONI s.r.o. / požiarna ochrana/ p. Igor Tonhajzer, Kvety Henrieta  Mišuráková, a  ZŠ Š. M. Daxnera – Mgr. Peter Černý na sídlisku Západ.