Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať

Džudisti na turnaji v BardejoveVytlačiť

V sobotu 5. mája sa v Bardejove uskutočnila medzinárodná Veľká cena  mesta Bardejov o pohár primátora, ktorej sa zúčastnilo spolu 791 pretekárov z Bulharska, Česka, Maďarska, Kosova, Srbska,  Poľska, Rumunska, Ukrajiny, Ruska, Macedónska, Francúzska a Slovenska. Zápasilo sa na deviatich tatami vo dvoch halách. Môžeme konštatovať, že počtom súťažiacich je to najviac obsadená súťaž na Slovensku a / bodovací turnaj A- kategórie pre ml. , st. žiakov a žiačky , dorastencov a dorastenky.

Lokomotívu – judo Rimavská Sobota reprezentovali štyria pretekári. V kategórii mladší žiaci  vo váhe +65 kg sa predstavil Dávid Gonda, ktorý  prehral iba vo finále a vybojoval strieborné 2.miesto.

V starších žiačkach sa predstavila Natália Gažiova vo váhe do 36kg, ktorá vo finále prehrala v zlatom skóre a dosiahla strieborné  2.miesto. Vo váhe do 66kg starších žiakoch sa predstavili dvaja naši džudisti - Lukáš Koóš, ktorý vybojoval bronzové  3.miesto a Róbert Balog, ktorý skončil na 7.mieste.

Vedenie klubu sa touto cestou chce poďakovať džudistom za vzornú reprezentáciu klubu a aj Mesta Rimavská Sobota. Na súťaži ich sprevádzali tréneri Gaži, Babicová a Antal.

Za podporu oddielu Lokomotíva Judo RS ďakujeme  Mestu Rimavská Sobota , firme TONI s.r.o. (požiarna ochrana) - p. Igor Tonhajzer,   Kvety Henrieta Mišuráková,  a ZŠ Š. M. Daxnera - Mgr. Peter Černý na sídlisku Západ.