Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Súťaž vo viacboji všestrannostiVytlačiť
 

ZŠ Š.M. Daxnera v Rim. Sobote usporiadala majstrovstvá okresu vo viacboji všestrannosti – letné preteky, kde pretekári súťažili v šesťboji a absolvovali disciplíny šprint, vytrvalostný beh, skok do diaľky, hod medicimbalom, šplh a plávanie. Traja najlepší pretekári postúpili na majstrovstvá Slovenska, ktoré usporiada ZŠ. Š. M. Daxnera 23. júna od 10:00 hod.

Najlepšie výkony v ženských kategóriách dosiahli sestry Megelové, keď tretiačka Stela nazbierala 299 bodov a svoju súperku na druhom mieste porazila o neuveriteľných 70 bodov. Jej staršia sestra Michaela, ktorá súťažila v kategórii staršie žiačky, dokonca utvorila slovenský rekord, keď získala 421 bodov a svoju súperku na druhom mieste porazila o 65 b.

Najlepšie mužské výkony dosiahli druhák Sebastian Balog, ktorý získal 317 b. a Martin Vyrva (kat. mladší dorastenci), ktorý nazbieral 457 b.

Výsledky ročníkov 1.- 4. ZŠ: štartovalo spolu 131 pretekárov.

I. ročník dievčatá: 1.a 2. miesto – Sarah Bálintová a Simona Bálintová, Súkromná ZŠ Creative Rim. Sobota 191 b, 3. miesto – Gabika Urbančoková, ZŠ Daxnera RS, 185 b.

I. ročník chlapci: 1. miesto – Gabo Filip 255 b, 2. miesto – Zoltán Váradi 219 b, Róland Király 210 b, všetci ZŠ Š.M. Daxnera RS.

II. ročník dievčatá: 1. miesto – Réka Szabóová, ZŠ M. Tompu RS, 276 b, 2. miesto – Natália Oláhová, ZŠ Klenovec, 241 b, 3. miesto – Táňa Cepáková, ŽŠ Š.M. Daxnera, 209. b.

II. ročník chlapci: 1. miesto – Sebastian Balog, ZŠ Creative RS, 317 b, 2. miesto – Frederik Oláh, ZŠ Klenovec, 241 b, 3. miesto – Marek Magie, ZŠ P. Dobšinského RS, 281 b.

III. ročník dievčatá: 1. miesto – Stela Megelová, 299 b, 2. miesto – Katka Bakšová 229 b, obe ZŠ Š.M. Daxnera RS, 3. miesto – Mariana Tóthová, ZŠ Gemerský Jablonec, 221 b.

III. ročník chlapci: 1. miesto – Jozef Mogyoródy, ZŠ Gem. Jablonec, 313 b, 2. miesto – Adam Lavrinec, ZŠ Tisovec, 311 b, 3. miesto – Matúš Hruška, ZŠ Nábrežie Rimavy Hnúšťa, 310 b.

IV. ročník dievčatá: 1. miesto – Terézia Horváthová, ZŠ P. Hostinského RS, 286 b, 2. miesto – Anna Hanyusová, ZŠ M. Tompu RS, 208 b, 3. miesto – Natália Dinková, ZŠ P. Dobšinského, 206 b.

IV. ročník chlapci: 1. miesto – Fedor Mikuláš, 314b,  2. miesto – Samo Ľupták 304 b, obaja ZŠ Š.M. Daxnera, 3. miesto – Dušan Študenc, ZŠ P. Hostinského, 301 b.

 

Žiactvo a dorast: 56 súťažiacich, bez stredných škôl kvôli maturitnému týždňu   

D 4 – mladšie žiačky: 1. miesto – Nina Piaterová, Nábrežie Rimavy Hnúšťa, 333 b, 2. miesto – Kristína Mukínová, ZŠ Š.M. Daxnera, 320 b, 3. miesto - Zoja Jurčiaková, ZŠ Tisovec, 304 b.

CH 4 – ml. žiaci: 1. miesto – Szebasztian Jakubec, 360 b, 2. miesto – Marek Murányi, 322 b, obaja ZŠ M.Tompu RS, 3. miesto – Martin Bystriansky, ZŠ Ožďany, 281 b.

D 5 – st. žiačky: 1. miesto – Michaela Megelová, ZŠ Š.M. Daxnera RS, 421 b, 2. miesto – Veronika Spodniaková, ZŠ P. Dobšinského RS, 355b, 3. miesto – Nina Hrončeková, ZŠ Tisovec, 357 b.

CH 5 – st. žiaci: 1. miesto – Martin Košičiar, ZŠ Tisovec, 438 b, 2. miesto – Peter Koreň, ZŠ P. Dobšinského RS, 436 b, 3. miesto – Juraj Hrivnák, ZŠ Klenovec, 422 b.

D 6 – ml. dorastenky: 1. miesto – Jolana Čipčalová, 190 b,  2. miesto – Dominika Kučeráková, 180 b, obe  ZŠ P: Hostinského.

CH 6 – ml. dorastenci: 1. miesto – Martin Vyrva, ZŠ P. Hostinského RS, 457 b, 2. miesto – Lukáš Pilz, ZŠ P. Dobšinského RS, 349 b.

 

Igor Antal


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Cukrovarská 4983
Cukrovarská 4983 (v Tescu),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 321 44 13

dnes je: 19.6.2018

meniny má: Alfréd

  • Pondelok169graphic-icon
  • Utorok2311graphic-icon
  • Streda2414graphic-icon
webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka