Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať

MS v letnom viacboji všestrannostiVytlačiť

Posledný týždeň pred prázdninami usporiadala ZŠ Š.M.Daxnera v Rim. Sobote 23. majstrovstvá Slovenska v letnom viacboji všestrannosti. Pre nevhodný termín zo strany SZ VV sa pretekov zúčastnilo iba 75 pretekárov bez najlepších starších dorastencov, ktorí dali prednosť súťažiam v plávaní a atletike. Šesťboj pozostával zo 4 atletických disciplín, šplhu a plávania. V pretekoch dominovali pretekári z okresných výberov z Topoľčian a domácej Rim. Soboty. Najlepší výkon v ženských súťažiach dosiahla staršia žiačka Dubajová, ktorá utvorila najlepší výkon za posledných 10 rokov, keď získala 426 bodov a o 5 bodov prekonala domácu rekordérku Megelovú, ktorá si prvenstvo držala iba jeden mesiac, keď na domácich MO získala 421 b. Najlepší mužský výkon dosiahol ml. žiak Mark Murányi zo ZŠ M. Tompu v Rim. Sobote, ktorý získal 340 b a druhého v súťaži porazil o priepastných 71 bodov.

Výsledky:

Mladšie žiačky – Ž4: 1. miesto – D. Gregušová, Topoľčany, 361 b, 2. miesto – S. Jurigová 294 b, L. Glevinksá 276 b, obe L. Mikuláš, 4. miesto – N. Werwszká, Gymnázium I. Kraska, 234 b.

Staršie žiačky - Ž5: 1. miesto – Lea Dubajová, Topoľčany, 426 b, 2. miesto  - N Hrončeková 418 b, 3. miesto - Z. Jurčiaková, 371 b, obe ZŠ Tisovec, 12. miesto -  Piaterová, ZŠ Hnúšťa, 145 b.

Ml. dorastenky – Ž6: 1. E. Daňová, Topoľčany, 404 b,  2. miesto V. Spodiniaková, ZŠ Dobšinského RS, 372 b,  3. miesto – L. Michaella, Trebišov, 356 b.

Ml. žiaci M4: 1. miesto – M. Murányi, ZŠ M. Tompu RS, 340 b, 2. miesto – Takács, Moldava, 279 b, 3. miesto – M. Karas, L. Mikuláš, 273 b.

St. žiaci – M5: 1. miesto – M. Žiak, Topoľčany, 456 b, 2. miesto – S. Komštaik, Prašice, 446 b, 3. miesto – P. Koreň, OZ VV Rim. Sobota, 421 b. 12. miesto – M. Bystrianksy – Ožďany 257 b.

Ml. Dorastenci – M6: 1. miesto – M. Košičiar, Tisovec, 280 b, 2. miesto – S. Ségel, ZŠ M. Tompu, 3. miesto – M. Slanina, ZŠ Daxnera RS, 369 b. Štartovalo 12 chlapcov.