Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať

V prvom domácom zápase sme vyprášili Liptovský MikulášVytlačiť

Uplynulý víkend sa začala druhá hokejová liga mužov aj na domácom ľade. Naši chlapci zaznamenali perfektný vstup do novej sezóny, keď v prvom kole dokázali zvíťaziť na ľade Bardejova vysoko 2:7. Perfektným výkonom sa blysol najmä kapitán Rimavskej Soboty Ján Slovák, ktorý strelil v zápase 4 góly.

Na domácom ľade sme v sobotu 6. októbra privítali nášho odvekého súpera, B mužstvo z Liptovského Mikuláša. Vzájomné zápasy boli vždy vyrovnané a napäté, a tak sme aj teraz očakávali veľmi zaujímavý zápas. My sme však doňho nastupovali s jediným cieľom - zvíťaziť.

Prvý zápas sezóny sa na ľade Rimavskej Soboty začal zostra. Streleckú aj hernú prevahu mal domáci celok. Soboťania vyslali na brankára Liptákov množstvo striel, no ani jedna neskončila za chrbtom Melnu. Až v poslednej minúte prvého dejstva sa podarilo domácim otvoriť strelecký účet. Denis Moroz šikovne tečoval strelu Artema Dmitrieva.

Druhá tretina sa začala v slabšom tempe, ale pomaly sa vracala na pôvodnú úroveň. V úvode hrali domáci v oslabení, počas ktorého si tiež vyrobili niekoľko šancí a nedovolili súperovi ohroziť domácu svätyňu. V 29. minúte počas presilovky domácich vystrelil od modrej Rastislav Matúška a do brány tečoval Peter Filipiak. O niekoľko sekúnd museli hostia vymeniť brankára. Perfektne chytajúceho Melnu musel vymeniť Bačík. Čisté konto si dlho neudržal a už o tri sekundy inkasoval z buly od nováčika Georgya Vilchinskeho. Následne sa hra upokojila a pár šancí si vypracovali aj hostia.

Tretia tretina bola značne poznačená vylúčeniami. Hneď v úvode tretiny využil presilovku o dvoch hráčov Georgy Vilchinsky a zvýšil na 4:0. O pár minút navyšoval skóre Ivan Zorvan po prihrávke Slavomíra Budu. V päťdesiatej druhej minúte sa do samostatnej akcie dostal Artem Dmitriev a s prehľadom zakončil. Pár minút pred koncom stanovil konečný výsledok 7:0 Georgy Vilchinsky.

Muži HKM tak zaznamenali veľmi dôležité víťazstvo a majú slušne rozbehnutú sezónu. Brankár Rimavskej Soboty Karol Križan si v zápase vychytal shotout a v štatistikách mu patrí prvé miesto s úspešnosťou vyše 98%. Po dvoch zápasoch sa Soboťania nachádzajú na prvej priečke tabuľky.

HKM Rimavská Sobota - MHK 32 Liptovský Mikuláš 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)

Góly: 20. Moroz Denis; 29. Filipiak Peter; 29. Vilchinskiy Georgy; 42. Vilchinskiy Georgy; 49. Zorvan Ivan; 52. Šagát Michal; 58. Vilchinskiy Georgy;

Strely: 38:28
Vylúčenia: 7:10 na 2 min., navyše Šimek a Laučík 10 min. OT za vrazenie na mantinel
Presilovky: 2:0
Oslabenia: 1:0
Rozhodcovia: Greguš - Staššák, Číž
Diváci: 273

Chceli by sme poďakovať našim divákom, ktorí prišli v slušnom počte na prvý zápas. Počas celého zápasu fandili našim chlapcom a hnali ich v pred tak ako to má na hokejovom zápase vyzerať.

Už túto sobotu vycestujú muži HKM k nováčikovi do Kežmarku a na ďalší týždeň do Trebišova. Na domácom ľade sa predstavíme až 27. októbra, kedy privítame mužstvo zo Sabinova. Všetkých srdečne pozývame.