Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Maľba na hodvábVytlačiť
 

Turistické informačné centrum v Rimavskej Sobote Vás srdečne pozýva na výstavu Maľba na hodváb autorky Judity Krajčiovej. Vernisáž výstavy sa uskutoční 5. marca o 14:00 hod. v priestoroch Radnice mesta na Hlavnom námestí v Rim. Sobote. Autorka predvedie počas vernisáže ukážku výroby hodvábnych šatiek  Výstava potrvá do konca marca. 

PlagatA4-satky-navrh-A.jpg


 
 

Tento týždeň zavíta do kina napínavá politická dráma i trocha iný príbeh o láske Vytlačiť
 

kinoorbis.jpg

Vstupenky online na www.kinoorbis.sk

22.23.feb     Nočná hra  /Game night/

(št. pi.)

 nocna-hra poster.jpgKaždý týždeň Max a Annie organizujú zábavný „herný“ večer. Maxov charizmatický brat Brooks však pripraví tentoraz hru, akú ešte nezažili - riešenie záhadnej vraždy, pričom nezabudne ani na falošných gangstrov a federálnych agentov. Takže aj Brooksov únos je súčasťou hry... alebo nie? Keď sa šesť súťažechtivých hráčov rozhodne vyriešiť prípad a vyhrať HRU, postupne zistia, že ani táto „hra“, ani Brooks, nie sú úplne tými, čo si mysleli. Počas jednej chaotickej noci sa priatelia ocitnú až po uši v deji a každé nové zistenie obráti ich situáciu hore nohami. HRA nemá pravidlá, ani body a hráči netušia, kto ju ešte zdieľa s nimi. (Continental film)

Komédia/akčný/krimi/mysteriózny   

USA  Réžia: John Francis Daley
Hrajú: Rachel McAdams, Jason Bateman, Jesse Plemons…
Uvádza: Continental,  104min., MN, titulky, vstup: 5€ /št.4€/

Začiatok predstavení o 18:00 hod.   
 

Trailer

nocnahra.jpg

22.a 23. feb.     Aféra v Pentagone /The Post/

(št. pi)

 POST_SKposter.jpgKeď vláda klame, noviny sa musia postaviť na stranu pravdy. Aféra v Pentagone je napínavou drámou z prostredia najvyšších politických kruhov USA. Rozpráva skutočný príbeh Kay Grahamovej (Meryl Streep), vydavateľky The Washington Post, a jej vedúceho redaktora Bena Bradleeho (Tom Hanks), ktorí sa pustia do boja s vládnou mašinériou. Chcú zverejniť exkluzívny materiál odhaľujúci fakty, ktoré americká vláda pred verejnosťou ukrývala takmer tri desaťročia. V nerovnom súboji obaja riskujú nielen svoje kariéry, ale aj osobnú slobodu, aby pomohli vyniesť na svetlo dlho utajovanú pravdu o tzv. Pentagon Papers. (Forum Film SK)

Dráma   USA   

Réžia: Steven Spielberg
Hrajú: Meryl Streep, Tom Hanks, Alison Brie…
Uvádza:  Forum Film,  116min., MP, titulky, vstup: 5€/št.4€/

Začiatok predstavení: 20:00    

Trailer

the post.jpg

24.25.feb.    Pračlovek  /Early man/

(so. ne.)

 praclovek poster.jpgPríbeh animovanej komédie Pračloveksa odohráva v dávnej dobe, keď po našej Zemi ešte putovali mamuty a ľudia si vážili svoje rodné jaskyne. Dug je typický neohrozený hrdina doposiaľ žijúci v pomerne pokojne prebiehajúcej dobe kamennej. A teraz spolu so svojím štvornohým priateľom musí zachrániť svoj kmeň a milovaný domov pred veľkou hrozbou. Vtrhla k nim totiž doba bronzová v čele s podlým lordom. Dug sa nakoniec vďaka náhode ocitá priamo uprostred nepriateľského územia a tam staví budúcnosť svojho kmeňa do podivnej hry, v ktorej sa dve rovnako veľké skupiny bojovníkov snažia kopať do koženej gule. (CinemArt SK)

Animovaný   Veľká Británia  

Réžia: Nick Park
Uvádza: Cinemart, MP, dabing, vstup: 5€ /št.4€/
Začiatok predstavení o 17:00 hod.

Trailer

pračlovek.jpg

24.26. feb.     Podoba vody    /The Shape of Water/

(so. až po.)

 podoba vody poster.jpgV utajovanom americkom vládnom laboratóriu prebiehajú experimenty s podivuhodným obojživelným monštrom nájdeným v Amazónii. Vie sa o ňom veľmi málo – domorodci ho uctievali ako boha, môže dýchať na vzduchu aj pod vodou, podobá sa človeku a je považovaný za nebezpečného tvora. V laboratóriu ho väzní a bezohľadne skúma ambiciózny vládny agent Richard Strickland (Michael Shannon). Zaobchádza s ním skôr ako s biologickým materiálom než ako so živou bytosťou. Svojím experimentovaním neberie ohľad na to, či objekt skúmania zostane na žive alebo nie.

V rovnakom laboratóriu pracuje nemá upratovačka Elisa (Sally Hawkins) a keď sa náhodou stretne s uväzneným stvorením, dokáže s ním nadviazať komunikáciu, ku ktorej nie je treba žiadnych slov. Stačia im gestá a emócie. Elisa ho nevníma ako nebezpečného netvora, cíti predovšetkým jeho strašnú osamelosť. Je to aj tým, že táto záhadná bytosť má jednu základnú podobu vody. Ako voda prijíma tvar nádoby, tak aj tento vodný tvor prijíma vlastnosti každého, s kým sa stretáva, a odráža tak jeho agresivitu aj osamelosť alebo bezpodmienečnú lásku. Vďaka tomu sa medzi ním a vnímavou Elisou vytvorí silné puto. V okamihu, keď hrozia ďalšie brutálne pokusy, Elisa pochopí, že je čas na spoločný útek. A pretože sme v 60. rokoch minulého storočia, nezaobíde sa to bez účasti sovietskych špiónov. (CinemArt SK)

Dráma/fantasy/romantický/thriller/horor   USA
Réžia: Guilermo del Toro
Hrajú: Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins…

Uvádza: Cinemart, 123min., MN, titulky, vstup: 5€ /4€/
Začiatok predstavení o 19:30 hod., v pondelok maďarská verzia o 19:30 hod.

Trailer

podoba vody.jpg

kinoorbis1.jpg

26.feb.        Rock´n Roll

(po.)

 kinoorbis2.jpgGuillaume Canet (43) žije rozprávkový život. Má všetko, o čom môžu muži len snívať. A potom, priamo počas nakrúcania, mu jeho dvadsaťročná herecká kolegyňa sucho oznámi, že „už nie je rock´n´roll“. A ďalšia rana príde hneď na to – v rebríčku hercov, s ktorými by sa vyspali mladé herečky sa vraj prepadol na úplné dno. Domáci život s Marion, syn, kone, dom na vidieku – to všetko je pre nich totálne antisexi. Guillaume si zaumieni, že sa musí radikálne zmeniť. Hneď. Premena ale zachádza tak ďaleko, ako to nikto z prítomných nečakal. (ASFK)

Komédia    Francúzsko  

Réžia: Guillaume Canet
Hrajú: Guillaume Canet, Marion Cotillard, Fanny Ardant...
Uvádza: ASFK   123min.,  MP od 12r., titulky, vstup: 3€  
Začiatok predstavenia o 17:00 hod.  

Trailer  

rock-n-roll.jpg

                          


 
 

Učili sa tkaťVytlačiť
 

„Učíme sa tkať“, to bol názov tvorivej dielne, ktorú pripravilo Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote pre žiakov Evanjelickej základnej školy Zlatice Oravcovej z Rimavskej Soboty v utorok 13. februára. Tvorivej dielne sa zúčastnilo takmer 40 žiakov, ktorí si mohli vyskúšať samotné tkanie  pod vedením Ľubomíry Žilkovej a Martina Felbabu z Kokavy nad Rimavicou. Žiaci si dielňu chválili a tkanie ich veľmi zaujalo. Tí, ktorí práve netkali si mohli upliesť náramky šťastia, tzv. cigánske tkaničky a švihadlá. Každý odchádzal spokojný a odniesol si okrem iného aj pekné momenty z tvorivej dielne.

Sme veľmi radi, že prostredníctvom nášho osvetového strediska sa pomaličky dostáva toto ľudové remeslo medzi verejnosť a teší sa jeho obľube. Veríme, že podobné tvorivé dielne budeme môcť uskutočňovať častejšie a záujem o ne bude rásť.

tkanie.JPG

tkanie2.JPG

Zdroj: Gemersko-malohontské osvetové stredisko


 
 

XI. ročník výtvarnej súťaže Fašiangy na Gemeri-MalohonteVytlačiť
 

V piatok 9. februára 2018 sa v rámci kultúrneho podujatia Fašiangy sa krátia, ktoré organizuje Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote v spolupráci s Centrom voľného času Relax, uskutočnilo aj vyhodnotenie výtvarnej súťaže FAŠIANGY NA GEMERI A MALOHONTE.

výstava.jpg

Výtvarná súťaž s tematikou Fašiangy je určená pre základné školy, základné umelecké školy a pre špeciálne základné školy v okresoch Rimavská Sobota a Revúca. V tomto roku sa celkovo do súťaže zapojilo 15 škôl s viac ako 200 prácami, ktoré hodnotila odborná porota a rozhodla o nasledovnom umiestnení:

I. kategória (I. stupeň ZŠ) – maľba
1. miesto: Sára Boháčiková
2. miesto: Nela Hrušková
3. miesto: Daniela Vrábeľová

I. kategória – priestorová práca
1. miesto: Sofia Bartová
2. miesto: Natália Oravcová
3. miesto: Tomáš Singlár
Cena za kreativitu: Kolektív IV. A zo ZŠ P. Dobšinského Rimavská Sobota

II. kategória (II. stupeň ZŠ) – maľba
1. miesto: Christofer Berki
2. miesto: Barbora Tiralová
3. miesto: Janka Horváthová
Cena za kreativitu: Daniel Pánek

II. kategória – priestorová práca
1. miesto: Ema Slováková
2. miesto: Viktória Tóthová
3. miesto: Lucia Kisantalová

III. kategória (ZUŠ)
1. miesto: Kamila Muránska
2. miesto: Marek Bitala
3. miesto: Anna Kupcová
3. miesto: Patrik Ríz

IV. kategória (ŠZŠ)
1. miesto: Zdeno Cibuľa
2. miesto: Kolektív II. ročníka
3. miesto: Elena Cibuľová

gmos.jpg

Vyhodnotenie výstavy sa uskutočnilo v Knižnici Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote, kde budú súťažné práce vystavené do 26. februára 2018. Po tomto termíne si ich záujemcovia môžu prísť pozrieť do priestorov Gemersko-malohontského osvetového strediska na ulici Jesenského 5 v Rimavskej Sobote.

Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rim. Sobote


 
 

Predmetom mesiaca unikátny potápačský oblekVytlačiť
 

Predmetom mesiaca február je suchý potápačský oblek československej produkcie od výrobcu FATRA Napajedla (dnes Česká republika), pochádzajúci z roku 1952. Jeho súčasťou je tiež kukla. Farba obleku je maskáčovej štvorkombinácie: zelená, svetlokávová, sivá a hnedá.

MICHELIN - FATRA.JPG

Vo viacerých smeroch ide o unikátny zbierkový predmet. Je to jeden z dvoch zachovalých oblekov tohto typu používaných už v roku 1954 pri speleopotápačskom prieskume Ing. Viliamom Rozložníkom v Slovenskom krase. Tieto vodotesné obleky, s označením MICHELIN, boli začiatkom 50. rokov 20. storočia pre potreby ženistov Československej ľudovej armády vyrobené z materiálu získaného priamo od významnej francúzskej gumárenskej firmy MICHELIN. Okrem toho spočíva výnimočnosť tohto typu obleku predovšetkým v spojení s človekom, ktorý ho používal. Ing. Viliam Rozložník (*1920 Dobšiná – †1959 Rožňava) bol baníkom, jaskyniarom a priekopníkom speleopotápania na Slovensku. Z pohľadu Slovenska je považovaný za prvého speleopotápača. Výrazne prispel aj k rozvoju slovenského jaskyniarstva. Bol pri objavovaní Gombaseckej jaskyne, Brzotínskej jaskyne a zúčastnil sa prieskumu priepastí Plešivskej planiny, priepasti Zvonica (Zvonivá jama), vyvieračky Buzgó a ďalších. Bol mimoriadne činorodým a univerzálnym človekom.  Z pohľadu speleopotápania v priekopníckom období pre neho nebola problémom ani absencia častí výstroja. Mnohé veci si dokázal vyrobiť alebo upraviť sám. O jeho význame svedčí, že vypracoval novú metódu objavovania jaskýň, ktoré nazval ako otvárka zdola. Mal tiež výtvarné nadanie. Mnohé jeho nákresy zachytávajú vizuálne zaujímavé podoby z prieskumu jaskýň. Napriek mnohým úspechom a priekopníctvu, ešte výraznejším výsledkom zabránila jeho predčasná tragická smrť.  Tento unikátny potápačský oblek bol získaný v rámci projektu „Doplnenie a skompletizovanie zbierky historickej potápačskej techniky Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote“. Realizáciu projektu a akvizíciu doplňujúcej časti zbierky z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Gemersko-malohontské múzeum tak skompletizovalo zbierku potápačskej techniky, ktorú pôvodne vlastnil na Slovensku najväčší zberateľ potápačskej techniky a znalec problematiky Peter Ferdinandy z Revúcej.

Ján Aláč,

vedúci Dokumentačného oddelenia GMM


 
 

Kus Indie objektívom fotografovVytlačiť
 

Krajina plná farieb, krásnych pamiatok i mnohých kontrastov. Aj takto pôsobí na našinca  India. Práve pohľad do vnútra tejto exotickej krajiny ponúka výstava fotografií, ktorú si môžete pozrieť v priestoroch galérie Radnice mesta na Hlavnom námestí v Rim. Sobote.

india4.JPG

Výstava nesie meno Kus Indie a v priestoroch Galérie Radnice je sprístupnená od 22. januára. Otvoril ju jej kurátor János Juhász Dósa, redaktor Gömöri Hírlap. Fotografie sú dielom dvoch fotografov – Gyulu Kroutila z Budapešti a Mariána Bariho z Bretky. Obaja spoznávali túto krajinu plnú kontroverzií vlani vo februári. Spoločne  navštívili Bombaj i rekreačnú oblasť Goa. Počas približne dvojtýždňového pobytu vytvorili množstvo fotografií a práve  35 z nich má možnosť na výstave obdivovať aj divák. Ako naznačili autori, India ponúka množstvo kontrastov, kde krása a nádhera pamiatok nažívajú vedľa seba s najhlbšou biedou a pre mnohých nedosiahnuteľným luxusom. Aj takéto protipóly jednej z najväčších krajín sveta ukazuje výstava.

india1.jpg

„Rád spoznávam svet a to, ako ľudia žijú na iných kontinentoch,“ hovorí jeden z autorov Gyula Kroutil. „Našťastie, dnes môžete cestovať po svete aj za málo peňazí a máte tak možnosť spoznávať  rôzne exotické miesta. Jedným z takýchto miest bola aj India, konkrétne Bombaj a rekreačná oblasť Goa. Na výstavu sme vybrali niekoľko fotografií, ktoré diváka možno nadchnú tak, aby navštívil túto nádhernú krajinu,“ prezradil Kroutil a dodal, že zámerne nepomenovali jednotlivé fotografie, aby nechali na divákovi, čo mu  konkrétna fotografia sprostredkúva.

Výstavu si môžete pozrieť do konca februára.

india5.jpg

 foto: gecse, Ondrej Kresnye


 
 

Legendy o legendáchVytlačiť
 

Pod týmto názvom sa objavila na predvianočných pultoch kníhkupectiev kniha Attilu Hacsiho, bývalého dlhoročného novinára týždenníka  Gemerských zvestí a denníka Új Szó, ktorý je v súčasnosti aj členom redakčnej rady nášho dvojtýždenníka.

Autor okrem toho, že predstavuje 20-25 portrétov o osobnostiach rimavskosobotského futbalu, sa vo svojej knihe podrobne venuje aj storočnej tradícii futbalu v meste v období od roku 1910 do 2010. Súčasťou publikácie, ktorá vyšla v náklade 500 kusov, je aj bohatá fotogaléria s viac ako päťdesiatimi vzácnymi fotografiami. Kniha je napísaná v maďarčine, ale jej časť o histórii rimavskosobotského futbalu je aj v slovenskom jazyku.

Záujemcovia si knihu môžu zakúpiť v Turistickom informačnom centre v Rim. Sobote, ako aj v kníhkupectve na Hlavnom námestí.

legendy.JPG


 
 

Bronz pre prípravku U11 MŠK Rimavská SobotaVytlačiť
 

Futbalisti MŠK Rimavská Sobota ročník 2007 získali 17. februára  bronzové medaily na medzinárodnom futbalovom turnaji  SVF  v kategórii U11 v Maďarskom Putnoku. Na tradičnom turnaji sa zúčastnilo 8 mužstiev, ktoré  boli zaradené do dvoch skupín. Futbalisti Rimavskej Soboty podávali výborné výkony. V základnej skupine skončili na druhom mieste a dostali sa do semifinále. V súboji o finálovú účasť s DVTK Miškolc  remizovali a prehrali po penaltovom súboji 4:5. V boji o tretie miesto zverenci trénera Richarda Rubinta už nič nenechali na náhodu a svojho súpera, domáce mužstvo SVF, jasne prevýšili. Kráľom strelcov turnaja sa stal s deviatimi gólmi náš talentovaný futbalista Adrian Siviček.

Výsledky MŠK v základnej skupine:

MŠK R.Sobota – Salgótarjáni BTC 4:0

MŠK R.Sobota – Kazinczbarcika BSC 6:3

MŠK R.Sobota – Borsod foci 0:3

Semifinále:

MŠK R.Sobota – DVTK Miškolc 2:2, na penalty 4:5

Zápas o 3. miesto:

MŠK R.Sobota – Sajóvölgye FS 9:0

Mužstvo RS nastúpilo v nasledovnej zostave: Alex Brosman – Rubint, Básti, Študenc, René Brosman, Siviček, Kondáš, Kalász, Koudelka. Tréner R. Rubint.

 

Mladší žiaci MŠK odohrali prípravné zápasy v domácom prostredí so svojimi rovesníkmi z Miškolca. Kým futbalisti kategórie U13 odohrali s kvalitným súperom prvoligového tímu z maďarského Miškolca celkom vyrovnanú partiu, futbalisti MŠK kategórie U12 s kvalitným súperom držať krok nedokázali.

Výsledky:

U13 MŠK R.Sobota – DVTK Miškolc 0:2

U12 MŠK R.Sobota – DVTK Miškolc 0:11

Zdroj: MŠK RS


 
 

Zápasník Rapčan s ďalším titulom Majstra SlovenskaVytlačiť
 

   Vo vynikajúcich výsledkoch z roku 2016 /keď získal titul medzi mužmi a navyše získal 4 striebra a 1bronz/,pokračuje mladý zápasník Lokomotívy Rimavská Sobota Pavol Rapčan. 

 Na prvých tohtoročných Majstrovstvách Slovenska juniorov v gréckorímskom štýle, ktoré sa konali na žinenkách v Šamoríne, získal majstrovský titul za 1.miesto vo váhe do 60kg. Do finále postúpil suverénnym spôsobom - dvomi víťazstvami na technickú prevahu. Vo finále ho čakal jeho odveký rival z Dunajplavby Bratislava, ktorého ešte neporazil. Súper aj začal vo veľkom štýle a viedol už 4:0, ale náš borec otočil zápas perfektným ,,záhlavákom,, a súpera dotlačil na lopatky.

 rapčan.jpgJuniorský Majstri Slovenska 2018 / druhý zľava Rapčan Lokomotíva Rimavská Sobota  

 gunár.jpgAj vo váhe do 55kg sme mali zastúpenie vo finále. Náš Viktor Gunár v ňom podľahol juniorskému reprezentantovi Staroňovi z Vihorlatu Snina a získal striebornú medailu. O tretí cenný kov v podobe  bronzu  sa postaral Štefan Oláh, keď zvíťazil v zápase o 3.miesto nad oddielovým kolegom Michalom Babaríkom. Do súťaže družstiev ešte bodovali na 4. mieste Ľuboš Genya a Jakub Vydra, ktorý obsadil 6.miesto vo váhe do 55kg. V súčte bodov obsadila naša Lokomotíva pekné 4.miesto za víťaznou Dunajplavbou Bratislava, Marcelovou a ZK Košice 1904.

Juniorský Majstri Slovenska 2018 / druhý zľava Rapčan Lokomotíva Rimavská Sobota  

Jozef Radnóti,  

tréner zápasníckeho oddielu Lokomotíva RS                                                                                                                                         


 
 

Rimavská Sobota zvíťazila v prvom štvrťfinálovom zápase s vysokým rozdielom Vytlačiť
 

Po úspešnej osemfinálovej sérii s Trebišovom sa hokejisti HKM Rimavská Sobota predstavili v sobotu 17.2. na domácom ľade v prvom kole štvrťfinále. Ich súperom v tejto sérii hranej na tri víťazné stretnutia je HC Prievidza. Tá skončila po základnej časti na 5. mieste a v osemfinále vyradila v dvoch zápasoch HK Levice. Domáci nastúpili v tradičnej zostave a s veľkou túžbou po víťazstve. K tomu im pomáhal aj plný štadión fanúšikov, ktorí vytrvalo fandili počas celého zápasu. 

hokej.JPG

Zápas sa začal zostra a hneď od úvodu bolo nastolené vysoké tempo. Už po 35-tich sekundách sa pri mantineli previnil Nociar a hostia hrali presilovku. Tá trvala len necelú minútu, keďže Prievidžania urobili chybu pri striedaní. Následne hrali hostia len v trojici, keďže fauloval Danko. Soboťanom sa podarilo presilovku využiť, keď Moroz trafil odkrytý priestor brány. Následne mali obe mužstvá početnú výhodu, počas ktorej si aj jedni, aj druhí vytvorili niekoľko šancí. Vyloženejšie šance však boli na strane domácich. V úvode druhej tretiny sa opakoval scenár z tej prvej. Najskôr vylúčenie na domácej strane, a následne dvakrát za sebou na strane hostí, z toho jedno dokonca na štyri minúty. Presilovku o dvoch hráčov využil Škantár a následne domáci ešte využili aj výhodu o jedného hráča, keď od modrej pálil Matúška. V polovici zápasu bolo Prievidzi ponúknuté trestné strieľanie, no Križan bol stopercentný.

hokej3.JPG

V druhej polovici druhého dejstva hrali hostia po prvýkrát komplet celú dvojminútovú presilovku. No ani počas nej domáci v tlaku nepoľavili a dokázali počas nej až dvakrát skórovať. Najprv prekonal súperovho brankára po samostatnej akcii Fekiač a následne zvýšil na 5:0 Šagát. V závere druhej tretiny okorenila zápas šarvátka medzi Domaevom a Dankom. 10 sekúnd pred koncom tretiny pridal svoj druhý gól v zápase Škantár a v tejto chvíli to vyzeralo na poriadny debakel. V tretej tretine sa zápas už len dohrával a hralo sa v uvoľnenom tempe. V jej úvode padol prvý gól zápasu v rovnovážnom stave. Ku bráne sa dostal Domaev a s ľahkosťou zakončil. Následne využili presilovku hostia a strelili svoj prvý gól zásluhou Kováča. O niekoľko sekúnd sa podarilo domácim odpovedať, keď v oslabení skóroval Filipiak. 15 sekúnd pred koncom hostia stanovili konečné skóre zápasu na 8:2 gólom Danka. 

hokej2.JPG

Rimavskosoboťania sa tak ujali vedenia série 1:0. Druhý zápas sa uskutoční v sobotu 24.2. o 17:00 hod. na Zimnom štadióne v Prievidzi. Hokejový klub HKM Rimavská Sobota organizuje aj autobusový výjazd na toto stretnutie do Prievidze. Predbežná cena je 10 € za osobu a prihlásiť sa môžte na telefónnom čísle 0918 304 681. Budeme veľmi radi, keby si čo najviac ľudí našlo cestu do Prievidze a podporili tam našich chlapcov, keďže v našom záujme je zvíťaziť a ukončiť tak sériu. V prípade, že sa nám to nepodarí, rozhodujúci zápas sa bude hrať v nedeľu 25.2. na Zimnom štadióne v Rimavskej Sobote. 

 

HKM Rimavská Sobota - HC Prievidza 8:2 (1:0, 5:0, 2:2) Stav série: 1:0

Góly HKM: Moroz (Skvortsov, Dmitriev), Škantár (Skvortsov, Urban), Matúška (Filipiak, Domaev), P. Fekiač, Šagát (J. Slovák, Nociar), Škantár (Skvortsov), Domaev (Zorvan, Buda), Filipiak

Strely: 39:26

Vylúčenia: 9:12 na 2 min, navyše Účnik 10 min. OT za nešportové správanie

Presilovky: 4:1

Oslabenia: 3:0

Rozhodovali: Vido - Kollár, Krištof

Diváci: 453

Zostava HKM: Križan - Nociar, Slovák M., Škantár, Urban, Zorvan, Matúška, Kulišek - Šagát, Filipiak, Slovák J. – Skvortsov, Dmitriev, Moroz – Domaev, Fekiač, Buda – Fiľo, Heckl

Marek Hanzel, HKM RS

foto: Denis Szőke


 
 

Plavci získali 20 medailí Vytlačiť
 

Uplynulý víkend sa v krytej plavárni v Banskej Štiavnici začala tohtoročná plavecká sezóna pre športových plavcov. Uskutočnilo sa prvé kolo plaveckej súťaže - Banskobystrický pohár 2018. Otvorenia tohto ročníka sa zúčastnilo 167 pretekárov z jedenástich plaveckých klubov, ktorí spolu absolvovali cez 790 skokov do vody. 

plavci3.jpg

Plavecký klub a mesto Rimavská Sobota reprezentovali 14 plavci. Potešujúca je skutočnosť, že oproti predchádzajúcim rokom nás reprezentovalo viac nových začínajúcich plavcov, ktorí síce ešte iba naberajú skúsenosti a pre niektorých to boli úplne prvé preteky, ale svojím zanietením a talentom sú nádejou do budúcich rokov.  Napriek tomu sme sa v konkurencii ostatných klubov nestratili a naši plavci dosiahli výborné výsledky, keď domov doniesli 20 medailí, / 7 zlatých , 6 strieborných  a 7 bronzových./

plavci.jpg

O medailové umiestnenie sa zaslúžili : Sofia Klementová, ktorá vyplávala 6 zlatých medailí a 1 bronzovú, Linda Skruteková  skončila 1 x  zlatá, 2 x strieborná a 2 x broznová , Martin Tengler  2 x striebro a 1x bronz, Marek Tengler  si vyplával 2 x bronz,  Peter Haás bol 1 x strieborný a naša najmenšia plavkyňa Ela Valachová bola 1 x strieborná a 1 x bronzová. Ďalší program plavcov pokračuje v rýchlom slede, keď už najbližší víkend sa naši najlepší plavci predstavia na Veľkej cene Opavy v Čechách, kde sa už tradične očakáva veľká konkurencia.

Ing. Ladislav Klement,

PKRS


 
 

Úspech futbalistov MŠK U8 na turnaji v Banskej BystriciVytlačiť
 

 mšk rs.jpgFutbalisti MŠK Rimavská Sobota kategória U8 – ročník 2010 sa zúčastnili 10. februára turnaja, ktorý zorganizoval klub  JUPIE Futbalová škola Mareka Hamšíka v Banskej Bystrici. Na turnaji šiestich mužstiev zverenci trénera Mateja Vargica odohrali výborné zápasy. Po troch víťazstvách, jednej remíze a jedinej prehre skončili za víťazom turnaja Jupie B. Bystrica na peknom 2. mieste a získali  strieborné medaily.

mšk.jpg

Výsledky /strelci gólov za RS/

MŠK R.Sobota – FK Poprad 2:0. (Király, Várady)
MŠK R.Sobota – Jupie II 1:1. (Petrán)
MŠK R.Sobota – Fomat Martin 1:0 (Janíček)
MŠK R.Sobota – Jupie I 1:4. (Petrán)
MŠK RS – FK Ž Podbrezová 1:0. (Várady)

Futbalisti MŠK nastúpili v nasledovnej zostave:
Kristián Kmeť, Michal Kováč – brankári, Alex Deák, Robert Korčok, Matej Janíček, Zoltán Várady, Filip Gábor, Roland Király, Peter Petrán, Tomáš Radics, Dávid Szívós, Adam Iváni a Martin Ridzoň.

mšk rs1.jpg

MŠK RS


 
 

Prípravné zápasy A-mužstva dospelých MŠKVytlačiť
 

 futbal.jpgHráči A mužstva dospelých Rimavskej Soboty majú pred sebou náročné obdobie, prípravu na jarnú časť sezóny súťažného ročníka 2017/2018.

Okrem kondičnej prípravy v rámci jarnej prípravy odohrajú aj 10 prípravných zápasov. Súpermi nášho mužstva budú mužstvá z Maďarska i Slovenska. Medzi nimi účastník NB I Diósgyőr, účastníci NB II Budaörs a  Budafok, účastníci NB III Putnok a  Salgótarjáni z domácich súperov druholigové mužstvá Lokomotíva Košice, Lokomotíva Zvolen, ale aj kluby z nášho blízkeho okolia.

Program A mužstva MŠK Rimavská Sobota:

24. január (streda) 18:00 hod.
Rimavská Sobota – Tisovec /odohrané 2:2/

28. január (nedeľa) 11:00 hod.
Diósgyőr – Rimavská Sobota /odohrané 5:0/

31. január (streda)
Somoskőújfalu – Rimavská Sobota /odložený zápas/

3. február (sobota)
Podbrezová B – Rimavská Sobota /odohrané 4:2/

7. február (streda) 18:00 hod.
Rimavská Sobota – Salgótarján

10. február (sobota) 13:00 hod.
Rimavská Sobota – Budaőrs

14. február (streda) 14:00 hod.
Budafok /2.liga/ – Rimavská Sobota

17. február (sobota) 11:00 hod.
Putnok – Rimavská Sobota

21. február (streda)
Lokomotíva Košice – Rimavská Sobota (v Moldave)

24. február (sobota)
MFK Lokomotíva Zvolen – Rimavská Sobota

28. február (streda) 18:00 hod.
Rimavská Sobota – Poltár

3. marec (sobota)
Rožňava – Rimavská Sobota

10. marec (sobota)
Tisovec – Rimavská Sobota

Zdroj: MŠK RS


 
 

Prípravné zápasy mládeže MŠKVytlačiť
 

Vedenie mládežníckeho úseku MŠK v rámci zimnej prípravy naplánoval pre mládežnícke kategórie nasledovné zápasy:

20. januára 2018 /sobota/
10:00 U15 MŠK – Salgótarjáni BTC
11:30 U14 MŠK – Salgótarjáni BTC
14:30 U11 MŠK – Salgótarjáni BTC
15:30 U13 MŠK – Salgótarjáni BTC

21. január 2018 /nedeľa/
10:00 U19 MŠK – Salgótargáni BTC

27. január 2018 /sobota/
10:00 U15 MŠK RS – Lučenec
12:00 U14 MŠK RS – Lučenec
10:00 U13 SBTC – MŠK RS
9:00 U10 turnaj v Miškolci

4. februára 2018 /nedeľa/
9:30 U11 MŠK – Sajóvolgye FS
11:00 U12 MŠK – Sajóvolgye FS
12:30 U13 MŠK – Sajóvolgye FS
14:00 U14 MŠK – Sajóvolgye FS
15:30 U15 MŠK – Sajóvolgye FS

10. februára 2018 /sobota/
9:30 U15 MŠK – Rožňava
11:00 U13 MŠK – Rožňava

11. februára 2018 /nedeľa/
10:00 U19 MŠK – Hnúšťa
9:00 U12 Turnaj SVFS v Putnoku
? U14 Turnaj SVFS v Putnoku
10:00 SBTC – MŠK

14. februára 2018 /streda/
16:00 U12 SVFS – MŠK RS
17:30 U13 SVFS – MŠK RS

17. februára 2018 /sobota/
11:00 U12 MŠK – DVTK Miškolc
13:00 U13 MŠK – DVTK Miškolc
9:00 U11 Turnaj SVFS v Putnoku
9:00 U8 Turnaj v Miškolci

18. februára 2018 /nedeľa/
10:00 U15 BSE Nógrád – MŠK RS
11:30 U14 BSE Nógrád – MŠK RS
9:00 U13 Turnaj SVFS v Putnoku

21. februára 2018 /streda/
16:30 U11 SVFS – MŠK RS

24. február 2018 /sobota/
10:00 U13 DVTK – MŠK RS
11:30 U12 DVTK – MŠK RS
13:00 U11 DVTK – MŠK RS
14:30 U10 DVTK – MŠK RS

25. február 2018 /nedeľa/
? U15 SBTC – MŠK Rs Futbal
? U14 SBTC – MŠK Rs Futbal

3. marca 2018 /sobota/
? U13 MŠK – BSE Nógrád
? U12 MŠK – BSE Nógrád

4. marca 2018
10:00 U14 MŠK – SVFS
11:30 U15 MŠK – SVFS

MŠK RS


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Nám. Š. M. Daxnera
Nám. Š. M. Daxnera (v Kauflande),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 563 43 32

dnes je: 25.2.2018

meniny má: Frederik, Frederika

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka