Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Beseda s autorom výstavy Malenkij robot (1945 – 1949). V zajatí sovietskych lágrovVytlačiť
 

V priestoroch Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote 27. novembra 2017 o 14.00 hod. sa uskutoční beseda s Vladimírom Lehotaim z Uzovskej Panice, ktorý je autorom výstavy Malenkij robot (1945 – 1949). V zajatí sovietskych lágrov. Vladimír Lehotai desiatky rokov zhromažďuje informácie o lágroch od bývalých väzňov. Od detstva prejavoval o tému veľký záujem, pretože aj jeho príbuzní boli odvlečení. V roku 2011 dokonca odcestoval na Ukrajinu, aby na vlastné oči videl miesta bývalých zajateckých táborov.

plagat beseda.jpg

Výsledky jeho výskumu boli v roku 2015 publikované v zborníku Gemersko-malohontského múzea „Gemer-Malohont“ a tento rok, spolu s fotografiami a dokumentárnym videofilmom Ártatlan bűnösök. Gömöriek a szovjet lágerekben /Nevinní vinníci. Gemerčania v sovietskych lágroch/ prezentované na výstave Malenkij robot (1945 – 1949). V zajatí sovietskych lágrov.

Témou výstavy sú udalosti po skončení druhej svetovej vojny, keď na oslobodené územie Slovenska prichádza Červená armáda a na základe rozkazu č. 0060 má odvliecť civilných občanov nemeckého a maďarského pôvodu z územia Maďarska a z južnej časti Československa do Sovietskeho Zväzu na nútené práce, na tzv. „malenkij robot“ (malú robotu). Týkalo sa to predovšetkým obcí Veľký Blh, Uzovská Panica, Štrkovec, Včelince, Abovce, Hubovo, Lenka, Riečka, Kráľ a Tornaľa. Bolo im povedané, že pôjdu do Miskolca na dva týždne odpratávať ruiny a onedlho sa vrátia domov. No mnohí sa už nikdy nevrátili. Boli odvlečení na Ukrajinu, cestovali 17 dní v dobytčích vagónoch, bývali v barakoch, pracovali v uholných baniach, hladovali. Niektorí po roku mohli prísť domov, iní tam pracovali dva roky. V roku 1949 boli aj poslední obyvatelia Gemera-Malohontu prepustení. Po návrate domov o pomeroch v lágroch nemohli hovoriť. Na ich osudy sa malo zabudnúť. Domov sa vrátili ľudské trosky, čo bolo dôkazom neľudských podmienok zajateckých táborov.

Na besede Vladimír Lehotai porozpráva o smutných a krutých osudoch ľudí, ktorí prežili zajatecké tábory a rovnako priblíži vlastné skúsenosti a zážitky z výskumnej cesty na Ukrajinu, z doneckej oblasti, z oblasti bývalých zajateckých táborov. 
Vstup je zdarma. 
 

Mgr. Martina Oštrom Mareková, GMM


 
 

Smejko a Tanculienka: Kuk, ani muk!Vytlačiť
 

Úplne nové predstavenie s najobľúbenejšími chrobáčikmiSmejkom a Tanculienkou pricestuje opäť do nášho mesta. Nezmeškajte predstavenie, už teraz si kúpte lístky pre Vás a Vašich drobcov. Predstavenie bude v utorok, 5.12. o 17.00 hod. v divadelnej sále DK. Príde aj ich kamarát motýlik Huncúlik a spoločne zahrajú nové hity z tretieho DVD Kuk, ani muk!  Predstavenie vhodné od 2 rokov. Vstupné: 8€. Do 12 mesiacov dieťa zdarma na kolenách rodiča. ZŤP zdarma.

orig_Smejko_a_Tanculienka___Kuk__ani_muk__201791914.jpg

Pri kúpe 4 až 8 vstupeniek (v jednom predaji, v jednom predstavení, z jedného sektoru), dostanete jeden voucher /bonusový listok/, ktorý bude na predstavení vymenený za CD.  Nebudú chýbať pesničky ako Motáčik Popletáčik, Sestričky farbičky, Tri prasiatka, Škaredé káčatko, Usmej sa, Ahoj, ahoj… ale zaspievajú aj toľko žiadaného Boxeristu, Vajce na vandrovke a Babu Jagu. Na úplný záver sa všetci chrobáčikovia môžu so Smejkom a Tanculienkou vyfotiť a podpísať DVD. Predstavenie trvá cca 60 minút.

Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote


 
 

Kultúrne leto ponúklo množstvo výborných podujatíVytlačiť
 

Viac ako  2500 ľudí si počas letných mesiacov nenechalo ujsť 14 podujatí, ktoré ponúklo tohtoročné kultúrne leto Hot ART.

Podľa slov organizátorky kultúrneho leta R. Špitálovej, vyše 500 divákov prilákal na tunajší amfiteáter megakoncert  legendárnej rockovej kapely Karthago. Veľkú účasť mala aj stand-up comedy Temné kecy. Ich dvojhodinovú šou si prišlo pozrieť približne 250 divákov.

karthago.JPG

Sériu kultúrnych podujatí otvoril v júni koncert úspešnej a charizmatickej speváčky Simy Martausovej s kapelou. „Na koncerte predstavila svoje nové CD „Smej sa duša moja“, ale nechýbali ani obľúbené skladby Normálny život, Kam tento svet speje, Buď mi doktorom a mnohé ďalšie. Jej koncert videlo viac ako 200 divákov, vytvorila veľmi príjemnú atmosféru,“ priblížila R. Špitálová. Okrem koncertov boli do programu kultúrneho leta zaradené aj divadelné predstavenia. „Do domu kultúry zavítalo divadlo z Komárna s inscenáciou v maďarskom jazyku Róme és Júlia, ktoré ponúklo ojedinelý pohľad na známy príbeh dvoch znepriatelených rodov a nešťastnej lásky. Pre deti zahralo začiatkom augusta jarmočné divadlo v podaní Teatra Komika Príbeh rytiera a na začiatku septembra sme privítali projekt Natálka, dokumentárne divadlo podľa skutočnej udalosti v podaní hercov SND,“ uviedla Špitálová.

temne kecy.JPG

Ani v tomto roku nechýbalo obľúbené podujatie Westernový deň, ktoré sa tentoraz uskutočnilo na Kurinci. Priamo v areáli kúpaliska boli pre deti a dospelých pripravené rôzne súťaže, hry, atrakcie, hudba a tanec – a to všetko v jedinečnej country nálade. Súčasťou programu kultúrneho leta bolo aj zábavné podujatie na Kurinci určené deťom, kreatívne leto v galérii, koncert ľudovej hudby Ďatelinka, letné kino Bažant kinematograf, vystúpenie skupiny Kobold/Škriatok pre deti či koncert poprednej klezmerovej kapely Kaschauer Klezmer Band z Košíc. Bodku za úspešným podujatím dal na konci septembra koncert talentovaného amerického bluesmana Linwooda Lee Taylora s kapelou.

linwood2.JPG

Kultúrne leto HOT ART zorganizovalo Mestské kultúrne stredisko v spolupráci s OZ Oxymoron. Podľa slov R. Špitálovej sa tento ročník uskutočnil vďaka finančnej podpore mesta Rimavská Sobota, za čo nesmierne ďakujú.

Počas jesene si už tradične môžu vychutnať milovníci vážnej hudby cyklus komorných koncertov. „Okrem nich pripravujeme aj  množstvo iných podujatí ako výstavu fotografií Vojtecha Hanka, vokálnu kapelu show No instruments, no problem či Vianočnú burzu nápadov a lásky. Na začiatku decembra privítame nový unikátny projekt SĽUK-u Genezis - Príbeh o stvorení sveta a prvých ľuďoch,“ odpovedala R.Špitálová na otázku. či aj kultúrna jeseň bude taká bohatá na podujatia.  

foto: gecse


 
 

Na múzeu zrekonštruovali oknáVytlačiť
 

Od 17. októbra bolo Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote z technických príčin dočasne zatvorené. Dôvodom bola výmena starých drevených okien za nové na vnútornej strane budovy múzea. 9. októbra sa začalo so stavaním lešenia a 12. októbra s výmenou prvých okien. Okná boli vymenené na chodbách na prízemí a 1. poschodí a to hlavne z dôvodu úspory na energiách. Počas horúcich letných dní by mali nové okná uchrániť priestor od nadmerného prístupu svetla a tepla. 1. poschodie je dlhé roky využívané ako výstavný priestor a kvalitnejšie okná pomôžu lepšie ochrániť vystavené zbierky pred slnečným žiarením a návštevníkov od chladu a nepríjemného pocitu tepla v letnom období, kedy teplota vzduchu niekedy presahovala aj 40 °C.

Táto výmena okien bola II. etapou rekonštrukcie okien, ktorú finančne podporil Banskobystrický samosprávny kraj, I. etapa prebehla na jeseň 2016 v administratívnej budove múzea. Na jeseň 2015 boli zase vymenené radiátory vo všetkých priestoroch múzea.

Gemersko-malohontské múzeum je opäť otvorené pre verejnosť od 2. novembra 2017, každý pracovný deň od 8.00 do 16.00 hod.

V novembri ponúkame návštevníkom prehliadku výstavy Naj... zo zbierok Gemersko-malohontského múzea, ktorá je venovaná 135. výročiu založenia múzea. Do 31. januára 2018 sme predĺžili výstavu Malenkij robot (1945 – 1949). V zajatí sovietskych lágrov.

Od 9. novembra si môžete v múzeu pozrieť výstavu „Barnabás Holló (1865 – 1917). Sochár z Gemera-Malohontu“, ktorá vôbec prvýkrát predstaví tvorbu sochára a gemersko-malohontského rodáka Barnabása Hollóa na pôde múzea a mesta Rimavská Sobota. V priestoroch stálej expozície múzea čaká na návštevníkov zaujímavý predmet mesiaca – obraz s optickou ilúziou zobrazujúci troch československých politikov - Eduarda Beneša (1880 - 1919), Tomáša Garriguea Masaryka (1850 - 1937)  a Miroslava Rastilava Štefánika (1884 - 1948).

GMM


 
 

SĽUK: Príbeh o stvorení svetaVytlačiť
 

Pozývame Vás na unikátny nový projekt SĽUK-u: GENEZIS – Príbeh o stvorení sveta a o prvých ľuďoch, ktorého výprava zavíta do Rimavskej Soboty v piatok 1. 12.  o 18.00 hod. SĽUK prináša na scénu hudobno-tanečné predstavenie obohatené spektakulárnou videoprojekciou, ktoré ponúka odľahčený pohľad na morálny odkaz knihy Genezis.  Súčasné, ale spojenie s tradičnou ľudovou kultúrou je zjavné. Vstupné: 15€, predaj vstupeniek v TIC a MsKS.

V hudobnom spracovaní, choreografiách, v textoch, v projekcii, scéne i v kostýmoch sa tvorcovia síce zamerali na súčasné inscenačné postupy, ale na scéne je ich štylizované spojenie s tradičnou ľudovou kultúrou zjavné. Dramaturgia SĽUK-u uvedením diela Genezis obohatila nielen repertoár tohto telesa o ďalší opus, ale naznačila ďalšie štylistické možnosti a presahy ľudového tanca a ľudovej hudby smerom k súčasnej umeleckej tvorbe a k novým médiám.

GENEZIS_POSTER.jpg

Kniha Genezis predstavuje jeden z najvýznamnejších textov židovského Tanachu a kresťanského Starého zákona. Okrem religióznych kontextov sa stali postavy a príbehy z tohto fragmentu Biblie dôležitým inšpiračným zdrojom pre umeleckú tvorbu.
Pri príprave tejto inscenácie sa tvorcovia zamerali najmä na dve kľúčové témy z knihy Genezis. Prvou je samotný akt tvorby, pri ktorom metaforicky vnímame paralely medzi stvorením sveta a tvorbou umeleckého diela. Druhou témou je aktuálnosť mravného posolstva pre súčasnú dobu.

Scénosled
1. Stvorenie sveta a prvých ľudí
2. Kain a Ábel
3. Skazenosť ľudstva
4. Potopa
5. Babylonská veža
6. Rodokmeň ľudstva

Námet a scenár: Juraj Hamar
Dramaturgia: Lenka Filipová, Juraj Hamar
Hudba: Stano Palúch
Choreografia: Laco Cmorej
Scéna: Marek Hollý
Kostýmy: Katarína Holková
Projekcie a grafický dizajn: Ján Šicko
Svetelný dizajn: Ján Ševčík
Fotografie: Ctibor Bachratý
Asistenti réžie: Juraj Hamar, Stanislav Marišler
Réžia: Juraj Nvota

Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote


 
 

Múzejná písankaVytlačiť
 

Do 30. novembra  si môžu návštevníci v priestoroch múzea pozrieť výstavu „Naj...zo zbierok Gemersko-malohontského múzea“, ktorá je venovaná 135. výročiu vzniku múzea. K výstave sme pripravili aj sprievodnú aktivitu pre deti (i dospelých), pre žiakov aj študentov pod názvom „Múzejná písanka“. Prostredníctvom tejto aktivity sa návštevník môže zabaviť a kreatívnym spôsobom hlbšie preniknúť do histórie inštitúcie cez vystavené zbierkové predmety.

muzejna pisanka.jpg

 

Výstava „Naj... zo zbierok Gemersko-malohontského múzea“ vznikla pri príležitosti 135. výročia založenia múzea, ktoré svoju históriu začalo písať 3. septembra 1882 a tým sa radí medzi piate najstaršie múzeum na Slovensku. Na výstave je verejnosti, okrem histórie múzea, predstavených viac ako 60 zbierkových predmetov z odborov prírodné vedy, archeológia, história, etnológia, dejiny umenia a historický knižničný fond.

Sprievodná aktivita k výstave dáva možnosť zoznámiť sa s okolnosťami, za ktorých profesor Ján Fábry zakladal túto inštitúciu. Ďalej môže spoznať aj ďalšie významné osobnosti, ktoré stáli pri jej zrode. Formou jednoduchých zadaní sa ďalej návštevník podrobnejšie zoznámi so stavom zbierkových predmetov v minulosti, ale aj dnes. V písanke (v akomsi denníku Jána Fábryho) sa návštevník dozvie aj to čo na výstave nenájde, trochu sa pohrá aj s číslami či tajničkami a takto doplní to, čo prvý riaditeľ múzea do písanky už nemohol napísať.

Okrem toho je tu priestor aj pre fantáziu a postrehy riešiteľa, kde môže uviesť svoje predstavy o tom, ako sa múzeum za tú dlhú dobu zmenilo, čo by mohlo byť lepšie, môže navrhnúť nové logo múzea, prípadne porozmýšľať čo by povedal profesorovi Fábrymu, keby sa s nim mohol rozprávať.

Cieľom aktivity je predstaviť inštitúciu akou múzeum je, upriamiť pozornosť na jej význam a poslanie. Preto je vhodná pre žiakov základných škôl, kde vhodne doplní školské učivo (hlavne piate ročníky), ale aj pre starších žiakov a študentov stredných škôl. V prípade skupín je potrebné sa vopred nahlásiť.

Nemenej zaujímavá bude aj pre individuálnych návštevníkov či rodiny. S deťmi sa určite zabavia aj dospelí.

Výstava potrvá do 30. novembra 2017, spolu so sprievodnou aktivitou. Navštíviť ju môžete od pondelka do piatka v čase od 8:00 do 16:00 hod.

 

PhDr. Elena Lindisová, KV-referentka, lektorka GMM


 
 

V múzeu vystavujú obraz s optickou ilúziouVytlačiť
 

Od 2. do 30. novembra bude v priestoroch Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote vystavený obraz s optickou ilúziou, ktorý patrí k novším prírastkom múzea v historickom zbierkovom fonde.

Na obraze s optickou ilúziou, nadobudnutom darom v roku 2016, môžeme vidieť fotografie troch významných politikov bývalého Československa – Eduarda Beneša, Tomáša Garriguea Masaryka a Miroslava Rastilava Štefánika.

Obraz vlastnila rodina Alojza Škočovského, ktorá sa z moravsko-slovenského pohraničia v roku 1922 prisťahovala do Rimavskej Soboty a obraz si priniesla so sebou. Obraz bol zhotovený okolo roku 1918 - 1922.

PM november.jpg

Miroslav Rastislav Štefánik (1880 - 1919) bol slovenským vojakom, politikom a diplomatom. Podieľal sa na sformovaní československého zahraničného odboja i na založení prvej Československej republiky. V prvej svetovej vojne bojoval na západnom fronte ako pilot. Štefánik zomrel v roku 1919 počas leteckej havárie pri Bratislave.

Tomáš Garrigue Masaryk (1850 - 1937) bol český politik, filozof, novinár, prvý prezident Československa a jeden zo zakladateľov prvej Československej republiky. Počas prvej svetovej vojny emigroval do zahraničia, kde pracoval na vytvorení spoločného štátu Čechov a Slovákov. V roku 1916 v Paríži, spolu s Benešom a Štefánikom, založil Česko-slovenskú národnú radu ako dočasnú vládu. V roku 1918 mal zásluhu aj na príprave Pittsburskej dohody. 18. októbra 1918 vydal vo Washingtone Vyhlásenie o nezávislosti Česko-Slovenska, a tak založil vytvorenie samostatného československého štátu. Stal sa prezidentom novozaloženej republiky a túto funkciu plnil až do roku 1935.

Eduard Beneš (1884 - 1948) bol českým politikom, prezidentom Československa a predstaviteľom československého odboja. V rokoch 1918 - 1935 plnil funkciu ministra zahraničných vecí prvej Československej republiky, v rokoch 1921 - 1922 bol predsedom vlády a od roku 1935 do 1948 bol prezidentom štátu. Beneš pred vypuknutím druhej svetovej vojny v roku 1938 odišiel do zahraničia. V Paríži založil Československý národný výbor, ako orgán zahraničného odboja, následne v Londýne vytvoril exilovú vládu a stal sa exilovým československým prezidentom. Na konci vojny uzavrel s Moskvou dohodu a bol prezidentom i novovzniknutej republiky. S jeho menom súvisia aj tzv. Benešove dekréty, teda právne predpisy s mocou zákona, ktoré upravovali znárodnenie priemyslu a konfiškácie majetku Nemcov, Židov, Maďarov, zradcov a kolaborantov.

 

Mgr. Anita Tóthová, historička GMM


 
 

FALCON úspešný v metropole Východu Vytlačiť
 

Falconu už nestačí ani kapacita autobusu... 65 členná výprava Falconákov ( 49 v autobuse a zvyšok autami )  sa vybrala uplynulý víkend na 11. Ilyo Cup 2017 ( Medzinárodný turnaj a 6. kolo Slovenskej  ligy v Taekwondo WTF ).  Klub vyrazil s jasným cieľom - obhájiť  umiestnenie v úspešnosti klubov, kde sme posledné 4 roky patrili do prvej päťky.  Konkurencia na tomto turnaji  je veľká, nakoľko má už dlhoročnú tradíciu a pevné korene. Na turnaj pravidelne zavítajú štáty ako Poľsko, Česko, Maďarsko, Ukrajina, Chorvátsko, Rakúsko, Slovinsko, Izrael či Srbsko. Tento rok sa konal turnaj netradične v nedeľu, čo asi malo vplyv na vzdialenejšie tímy, ale aj napriek tomu najvzdialenejší tím bol až z ostrova Korčula.  Celkovo došlo cez 260 zápasníkov zo 6 krajín a takmer 30 klubov.  Falcon spoločnými silami obhájil v úspešnosti klubov pozíciu TOP 5 a dokonca sa posunul na 4. miesto.  Výsledky každého ligového kola sa spočítavajú a slávnostne vyhodnocujú na majstrovstvách Slovenska koncom roka.  Veríme, že celoročné výsledky a snaha  budú na majstrovstvách Slovenska, ktoré sa budú konať 16. decembra  v Košiciach, ocenené aj tento rok.

 falcon.jpgV lete tohto roka sme sa začali venovať  v klube aj Romanovi Farkašovi, ktorý má Downov syndróm. Je to skromný človek, ktorý už má 40 rokov, ale v klube plnohodnotne trénuje s deťmi.  Máme zámer zabojovať aj v kategórii paraTaekwondo, ktoré vo svete už  funguje naplno a na najbližšej olympiáde sa predstavia aj paraTaekwondisti .  Falcon na Slovensku zasadil prvé semiačko a postavil Romana na turnaji v Košiciach, aby zabojoval o svoj prvý kov v kategórii PARAPOOMSAE.  To sa mu aj podarilo, získal zlato a dokonca dostal priestor aj na vystúpenie freestylepoomsae, ktoré si sám pripravil.  Veľké poďakovanie patrí trénerom detí vo Falcone Miroslavovi Bitalovi a Viktórii Bitalovej ( obaja 1.dan), ktorí sa Romanovi špeciálne venovali viac ako tri mesiace. Poďakovanie patrí aj organizátorovi turnaja Ilyo cup a prezidentovi SATKD Ing. Pavlovi Ižárikovi za otvorenie takejto kategórie na turnaji, kde mal  Roman možnosť vystúpiť  a bola mu odovzdaná ďakovná plaketa. Pre Romana to bola veľká motivácia a veríme, že sa nám ho podarí dostať v spolupráci so SATKD aj za hranice Slovenska.

Zvyšok tímu zabojoval v klasickej disciplíne „Kyorugy". Celkovo nastúpilo 22 členov vo všetkých vekových a váhových kategóriách.  Na turnaj vycestovali aj nováčikovia ako Alex Rapčan, Dominika Borlášová a Tomáš Tankó.  Všetci traja preukázali veľkú bojovnosť  a položili pevné základy. Navrátilcom bola Vaneska Ádamová, ktorá sa vrátila k  trénovaniu po viac ako 2 rokoch a hneď sa odhodlala zabojovať na turnaji....trochu mala smolu, že ju museli spojiť  s kat. A a dostala súperku s 2.danom.  Vaneska zabojovala a získala cennú skúsenosť.  Zvyšok tímu boli už ostrieľaní  zápasníci, ktorí tiež dali do svojich zápasov všetko.  Poďakovanie patrí aj trénerovi  Pavlovi Lanckovi (1.dan), ktorý sa venoval príprave zápasníkov, Petrovi Kojnokovi, ktorý reprezentoval klub ako rozhodca  a tiež  rodičom za podporu a pomoc.

falcon2.jpg

Výsledky na turnaji :   

Pupils 1:         Oliver Bitala - 2. miesto

                       Iždinská Kristína - 3. miesto

                       Martin Láni  - 1. miesto

                        Alex Rapčan - 3. miesto

Pupils 2:           Milan Láni  - 2. miesto

                        Tomáš Tankó - 3. miesto

Younger :         Dominika Borlášová - 2. miesto

                       Matúš Ďurica - 3. miesto

                        Damien Pavel Frgolec - 5. miesto

                        Viktória Iždinská  - 1. miesto

                        Kurek Lukáš - 1. miesto

                        Tomáš Kuvik - 3. miesto

                        Sarvašová Sarah - 2. miesto

                        Szekerová Lea - 2. miesto

Cadets :           Kozlok Denis  - 1. miesto

                        Spodniaková Veronika - 1. miesto

Juniors:            Ďuricová Tereza  - 1. miesto

                        Ádamová Vaneska - 3. miesto                    

                        Dominik Kuvik - 2. miesto

                       Lucka Laššáková - 3. miesto

                       Karolína Mravcová - 1. miesto

Seniors:          Ján Micko - 2. miesto

 Ing. Jaroslav Dóbi,

predseda Falcon Rimavská Sobota


 
 

Až traja naši odchovanci v službách reprezentácie Vytlačiť
 

Uplynulý víkend sa konali medzinárodné turnaje reprezentácii, ktorých sa zúčastnili aj traja naši odchovanci. Nielen A mužstvo, ktoré obsadilo druhé miesto na Nemeckom pohári dosahuje kvalitné výsledky, ale aj naše mladšie ročníky sa nemajú za čo hanbiť. Sú to práve ony, kto má pokračovať v našich hokejových tradíciách, preto veríme, že ich terajšia príprava bude dostatočne kvalitná na to, aby nás o pár rokov mohli reprezentovať na najvyššej úrovni. 

hkm1.jpg

Slovenská dvadsiatka sa zúčastnila turnaja štyroch krajín vo Švajčiarsku. Pod vedením Ernesta Bokroša sa predstavil aj Rimavskosoboťan Alex Tamáši, ktorý už istú dobu pôsobí v projekte HK Orange 20, kvôli príprave na Majstrovstvá sveta juniorov. V prvom zápase naši mladíci zdolali Nórsko v pomere 1:3. Na druhý zápas im bolo priradené domáce mužstvo Švajčiarska, na ktoré naša dvadsiatka nestačila a podľahla mu tesne 3:4. Alex si v tomto zápase pripísal jednu asistenciu. V závere sa chlapci stretli s nemeckou reprezentáciu, ktorej tiež podľahli v pomere 6:3. Jedným gólom v tomto zápase prispel aj Alex. Slovenská dvadsiatka napokon skončila na treťom mieste za Švajčiarskom a Nemeckom.

Naša sedemnástka má tiež medzi sebou jedného Rimavskosoboťana a rovno kapitána. Je ním Dalibor Ďuriš. Ten sa so svojou partiou zúčastnili turnaja štyroch krajín v domácom prostredí v Púchove. Ako hostiace mužstvo sa ukázali v plnej paráde a turnaj vyhrali. Rozbeh bol však ťažší. V prvom zápase vyzvali osemnástku z Francúzska, ktorú napokon zdolali po samostatných nájazdoch 3:2. Rozhodujúci gól v tomto zápase strelil práve Dalibor a k tomu pridal ešte jednu asistenciu. Problémy im nenarobili ani rovesníci zo Švajčiarska, ktorých zdolali 3:1. V závere turnaja sa naši mladíci stretli s reprezentáciou Nemecka, ktorú taktiež zdolali v pomere 5:2 a stali sa víťazmi tohto turnaja.

hkm.jpg

Rimavská Sobota má nielen perfektných útočníkov ale aj brankárov. Jedným z nich je mladý talent Jakub Sihelský, ktorý sa ako člen slovenskej reprezentácie do 16 rokov zúčastnil Pohára Prezidentského športového klubu v hlavnom meste Bieloruska, v Minsku. Na úvod vyzvali rovesníkov z Ruska, ktorým podľahli vysoko 0:8. V tomto zápase Jakub nastúpil ako druhý brankár, no do ďalších už nastupoval ako jednotka. V druhom zápase sa stretli s domácou sedemnástkou, ktorej podľahli 0:4. Jakub odchytal celý zápas. V závere nastúpili naši chlapci proti výberu Lotyšska do 17 rokov, ktorému opäť podľahli 4:0. Jakub taktiež odchytal celý zápas a dokonca bol vyhlásený aj za najlepšieho hráča zápasu. Mladíci do 16 rokov tak bez zisku jediného bodu obsadili poslednú priečku.

hkm2.jpg

Chlapcom k ich úspechom gratulujeme a prajeme im, aby v nich pokračovali naďalej. Teší nás, že aj z tak malého klub z nehokejového mesta vyrástlo toľko kvalitných hráčov.


 
 

Deti na zimnom štadióne zabával vĺčik Goooly, pozrieť sa prišiel aj Ján LašákVytlačiť
 

Slovenský zväz ľadového hokeja v spolupráci s HKM Rimavská Sobota usporiadal v sobotu 28. októbra náborovú akciu Deti na hokej. Jej cieľom je zvýšenie počtu malých hokejistov, najmä v menších kluboch a ukázať deťom a ich rodičom, prečo si vybrať práve hokej. Tento projekt funguje už tretí rok pod vedením pani Diany Kosovej.

deti-hokej2.JPG

Rovnaká akcia sa u nás konala aj pred dvomi rokmi. Vtedy si ju mnoho ľudí obľúbilo a na „zimák“ zavítala stovka detí. Tentoraz ich však neprišlo až toľko aj keď sme mali zaujímavejších hostí. Deťom sa asi najviac páčilo duo maskotov. Náš domáci Orlík a obľúbený maskot majstrovstiev sveta na Slovensku vĺčik Goooly vytvorili na štadióne príjemnú atmosféru a s deťmi sa zabávali po celý čas. Svojou návštevou nás poctil aj majster sveta z roku 2002 Ján Lašák, ktorý deťom aj rodičom odovzdal množstvo rád. Taktiež aj pomohol s tréningom našich malých úspešných brankárov. Je nesmierna škoda, že si túto akciu neprišlo užiť viac detí, pretože bola naozaj veľká zábava. Deti sa na ľade striedali na niekoľkých stanovištiach, kde si mohli skúsiť streľbu na bránu, korčuľovanie cez prekážky, ozajstný hokej či zábavu s hračkami na ľade. Celé to prebiehalo pod dozorom našich kvalifikovaných trénerov. Aj keď akciu navštívilo len okolo 40 nádejných hokejistov, môžme ju považovať za úspešnú. Veríme, že každý zúčastnený si odniesol veľa dobrých zážitkov a na toto podujatie bude dlho spomínať. Dúfame, že väčšina z nich sa na štadión sa ešte vráti, ale už ako hráči nášho klubu. Tu je pre nich pripravených 10 kompletných výstrojov, ktoré v rámci akcie venoval klubu Slovenský zväz ľadového hokeja. Ďakujeme zväzu, že si opäť vybral naše mesto na organizáciu tejto akcie a taktiež pani Diane Kosovej, ktorá to robí s obrovským nadšením. Naše poďakovanie patrí aj Jánovi Lašákovi, ktorý prijal naše pozvanie a spestril deň mladým nádejným hokejistom.

deti-hokej.JPG

 Marek Hanzel,

HKM Rimavská Sobota


 
 

Po dvoch prehrách konečne výhra Vytlačiť
 

Mužom HKM Rimavská Sobota sa v poslednom čase na ľade súperov veľmi nedarilo. Najprv koncom októbra zavítali na ľad lídra východnej skupiny Humenné. Ten im uštedril prehru 8:4, aj keď Soboťania v druhej tretine doťahovali manko z prvej, Humenné bolo stále na koni a v tretej tretine poriadne sa poriadne naštartovali a víťazstvo si nenechali ujsť. O týždeň cestovali naši chlapci na zápas k zahraničnému účastníkovi ligy do poľského Sanoku, kde ich čakala zaplnená aréna s 1400 divákmi. Sanok si doposiaľ neviedol až tak výborne v našej lige, a tak sme očakávali víťazstvo. Opak bol však pravdou. Aj keď sa naši chlapci ujali vedenia ako prví, na víťazstvo to však nestačilo a prehrali sme tesne 4:3. Po týchto dvoch zaváhaniach sme klesli v tabuľke na 4. miesto.

V sobotu 11. novembra sa muži HKM konečne vrátili na domáci ľad. Na štadióne sa konal hotový hokejový sviatok, keďže sme hostili minuloročného semifinalistu našej najvyššej súťaže MHK Martin. Je to asi najkvalitnejšie mužstvo 2. ligy s množstvom extraligových hráčov, ktoré má obrovské ambície postúpiť vyššie a postupne sa vrátiť do extraligy. S týmto súperom sme odohrali prvý zápas tejto sezóny, a vtedy sme mu na jeho ľade podľahli vysoko 9:3. Určite sme mu to chceli doma vrátiť, aj keď sme vedeli, že to bude veľmi náročné. Klub s takým kádrom a takou hokejovou históriou ako má Martin u nás azda ešte ani nehral. Martin si so sebou doniesol obrovskú posilu v bráne, hviezdneho Michala Dzubinu a ďalšie zvučné mená do poľa ako Tomáš Pokrivčák, Lukáš Říha, Slavomír Hriňa a ďalší. My sme sa tiež posilnili jedným nováčikom, naše rady obohatil Nikolas Šturmankin.

Od úvodu sa hral rýchly a tvrdý hokej. Do zápasu lepšie vstúpili domáci a už v 5. minúte pretlačil puk do brány Buda. V polovici tretiny sa zranil brankár domácich Dzubina, a tak musel do brány nastúpiť náhradník. Ten to nemal ľahké, pretože nastúpil počas oslabenia, no tlaku domácich odolával. O päť minút využili domáci presilovku a po prihrávke Heckla skóroval opäť Buda. Druhá tretina bola úplným protikladom tej prvej. Hralo sa pomaly a bez dôrazu a domáci hráči sa javili ako mierne zaspatí. Toto hostia naplno využili a počas druhého dejstva vyrovnali na 2:2. Najprv prepasíroval puk medzi betóny Križana kapitán Pokrivčák a následne využil presilovku Bednarčík. Do tretej tretiny vstúpili domáci ako vymenení a v úvode zariadili obrat o akom sa im ani nesnívalo. Už po 34 sekundách získal puk v obrannom pásme Šagát, sám prekorčuľoval k bráne, kde prekvapil brankára strelou do vinkla. O 20 sekúnd po prihrávke Moroza zvyšoval Fekiač, a tak po prvej minúte tretej tretiny bol zápas opäť naklonený na stranu domácich. O necelé dve minúty zvýšil po elegantnej kľučke ruský rýchlik Moroz. A o ďalšiu minútu dal gólovú bodku v zápase kapitán domácich Ján Slovák, ktorý stanovil na konečných 6:2. Rimavská Sobota tak zaznamenala dôležité víťazstvo nad minuloročným extraligistom.

Aj keď našim chlapcom každý v zápase veril, málokto očakával až takto jednoznačné víťazstvo. My sme veľmi radi, že sa nám podarilo zdolať tak kvalitné mužstvo a tri body z tohto zápasu majú pre nás veľkú cenu. V tabuľke nám momentálne patrí tretia priečku za Humenným a Martinom.

hokej.jpg

Chceli by sme sa poďakovať všetkým divákom, ktorí prišli v sobotu na štadión a podporovali našich chlapcov v zápase. V tejto sezóne sme  mali sme rekordnú návštevu. Zápas si nenechalo ujsť vyše 400 divákov, ktorí majú na tomto úžasnom výsledku obrovský podiel. Obrovské poďakovanie patrí aj fanklubom oboch celkov, ktoré spolu fandili počas celého zápasu a podporovali jeden druhého. V dnešnej dobe je nevídané, aby fanúšikovia takto dobre spolu vychádzali a aby fanúšik jedného tímu fandil aj tomu druhému. Bolo veľmi pekné počuť pokriky ako: ‚‚Rimavská je Martin, Martin je Rimavská!‘‘ Všetkým je jasné, že v tomto zápase vyhral hlavne hokej a ten bol naozaj kvalitný. Prítomní nemali čo ľutovať, pretože sa hral rýchly a tvrdý hokej s množstvom pekných hokejových momentov. Počas celého zápasu panovala na štadióne perfektná atmosféra a na tento zápas bude veľa ľudí ešte dlho spomínať.

hokej1.jpg

Najbližšie naši chlapci opäť vycestujú na zápas k súperovi, tentokrát do Sabinova. So Sabinovom sme v úvode sezóny odohrali prvý domáci zápas a zdolali sme ho 7:2. Podobne jednoznačné víťazstvo očakávame aj teraz. O týždeň nato, v sobotu 25.11., sa muži HKM predstavia v tradičnom gemersko-horehronskom derby na ľade Brezna. Tieto zápasy sú u divákov veľmi obľúbené, a preto dúfame, že si cestu do Brezna nájde aj niekoľko našich fanúšikov. Na domácom ľade nás uvidíte až 2. 12. o 17:00 hod., kedy privítame Bardejov. Srdečne pozývame všetkých divákov na tento zápas, aby opäť prišli  vytvoriť takú perfektnú atmosféru.

HKM Rimavská Sobota - MHK Martin 6:2 (2:0, 0:2, 4:0)

Góly HKM: Buda, Buda (Heckl), Šagát, Fekiač (Moroz), Moroz (Dmitriev), J. Slovák (Šagát, Dmitriev)

 Strely: 32:35

Vylúčenia: 7:4 na 2 min 

Rozhodovali: Píšťanský - Staššák, Kurčík

Zostava HKM: Križan - M. Slovák, Kulišek, Škantár, Matúška, Heckl - Šturkmankin, J. Slovák, Šagát - Domaev, Dmitriev, Moroz - Buda, Fekiač, Zorvan


 
 

Florbal: Slovanistky zvládli náročné derbyVytlačiť
 

Slovanistky vycestovali na Martina do Detvy na derby proti Dukle Banská Bystrica, v minulej sezóne ešte účastníkovi najvyššej súťaže. Okrem derby to bol podľa tabuľky súboj druhého Slovana s treťou Duklou, najlepšieho útoku (Rimavskosoboťanky mali pred zápasom priemer 10 strelených gólov na zápas) a najlepšej obrany (Bystričanky dostali dovtedy len 2,5 gólu na zápas).

Zo súpera šiel rešpekt, veď v predošlých troch zápasoch zvíťazil zakaždým na nulu. Bez inkasovaného gólu napokon vydržal 191 minút, keď naša zastupujúca kapitánka Vaslíková vyskúšala bombu z prvej a na prekvapenie sa táto ujala. Dominika vyrovnávala na 1:1 a keď sa o chvíľku presadila aj Kristína Čintalanová, Slovanistky sa dostali do vedenia, ktoré už do konca zápasu z rúk nepustili. Vyšiel im záver prvej a začiatok druhej tretiny, keď sa do streleckej listiny postupne zapísalo päť rôznych hráčok. Góly padali z protiútokov, z diaľky aj po vypracovaných akciách na jeden dotyk z blízkosti súperovej bránky. Za stavu 7:2 však hráčky prestali hrať efektívne a upustili od koncentrácie v obrane. Do konca tretiny tak súper znížil na 8:5. Tretia tretina mala pravý nádych derby s emóciami, ktoré sa tréneri snažili upokojovať oddychovými časmi. Slovanistky v závere nevyužili niekoľko sľubných príležitostí a tak prvý krát v ročníku pri víťazstve zaznamenali menej ako 10 gólov.

florbalistky.jpg

FBC Slovan Rimavská Sobota - FBK BCF Dukla Banská Bystrica 9:7 (4:2, 4:3, 1:2)

Góly Slovana: Čintalanová 4, Vaslíková 2, Janoštiaková, Uhrinová, Ružičková

Zostava Slovana: brankárky - Schvarcová a Udvardyová, hráčky - Šándriková, Ružičková, Uhrinová, Csériová, Janoštiaková, Kučeráková, Kureková, Čintalanová a kapitánka Vaslíková

Hodnotenie trénerom Jozefom Alušíkom: "Očakávali sme náročný zápas, čo sa aj potvrdilo. Našťastie pre nás sa súper v úvode nepresadil viac ako raz. Potom sme vďaka Domči a Kristíne naskočili na víťaznú vlnu. Výkonom sa k nim pridali ostatné hráčky a tak som mohol byť s prvou polovicou zápasu spokojný. Súper to nevzdal, zabojoval aj za nepriaznivého stavu 7:2 a využil, že naše hráčky prestali tesne brániť. Prestali sme hrať aktívne, namiesto prihrávok sme sa spoliehali na individuálne prieniky a najmä sme neboli takí koncentrovaní na zápas, ako na začiatku. Preto z toho bola do konca zápasu dráma, podľa mňa zbytočná. Avšak tešíme sa z víťazstva nad minuloročným extraligistom. Z chýb sa budeme snažiť poučiť. Počas predĺženého víkendu nás čaka extra náročný dvojzápas proti tímom z Bratislavy, v ktorom chceme znovu dokázať naše zlepšenie voči minulej sezóne."

Zdroj: Jozef Alušík

 


 


 
 

Slovanistky so šiestimi víťazstvamiVytlačiť
 

volejbal2.JPG

Východná časť I. ligy vo volejbale žien vstúpila do polovice súťaže. Družstvu žien volejbalového klubu Slovan Rimavská Sobota sa zatiaľ vedie dobre, keď z ôsmich zápasov vyhralo šesť a prehralo iba dve stretnutia. V Žiline, ktorá má ambície na víťaza súťaže, prehrali Slovanistky 1:3 a 0:3. Vonku v Púchove vyhrali hladko 3:0 a 3:0, doma si tiež hladko poradili s MŠK Žiar nad Hronom 3:0 a 3:0. V poslednom dvojkole na domácej pôde porazili Slovanistky družstvo TJ Sokol Giraltovce, tiež ašpiranta na  postup, ktoré hrá s tromi extraligovými hráčkami. Vyhrali 3:0 3:2, keď v druhom stretnutí už prehrávali 0:2 na sety a v treťom sete Giraltovčanky viedli 15:11. No karta sa potajme obrátila a zverenkyne Aleny Kudlíkovej st. napokon duel zvládli. Obe stretnutia mali na I. ligu výbornú úroveň a po dvoch rokoch to boli najkvalitnejšie stretnutia.

Cieľom družstva je skončiť z ôsmich celkov do 4. miesta  a dostať sa do nadstavbovej časti súťaže.

Zostava Rim. Soboty: Megelová, Kudlíková ml. - kapitánka, sestry R. a J. Kubaliakové (obe z Poltára), Žírošová, Panicová, Szőkeová, Chebeňová, Kačániová, Uhrinová, Bolhová a Lakatošová.

volejbal.JPG

Igor Antal, foto: gecse  


 
 

Florbal: Výhra a remíza v dvojzápase Vytlačiť
 

Prvú polovicu súťaže si Slovanisti dohrali v nedeľu 5.11. na dvojzápse, ktorý si zorganizovali v Detve. Po ťažkom sobotňajšom programe ťahúňov tímu (Mišo Radnóti, Rišo Totkovič a Paľko Rapčan úspešne reprezentovali naše mesto na seniorských majstrovstvách Slovenska v zápasení) to bolo o to náročnejšie. Ako vždy počas tejto sezóny nechýbali dramatické okamihy, zvraty a množstvo gólov. Slovanisti napokon vydolovali štyri z možných šiestich bodov.

Slovanistom patrí v tabuľke 2.ligy Stred priebežná 5.priečka

    1. Devils Čadca 16b
    2. FBK RAptORs 14b
    3. FbK Turany 13b
    4. FBK BCF Dukla Banská Bystrica 12b
    5. FBC Slovan Rimavská Sobota 11b
    6. Žiar nad Hronom Pirátos 7b
    7. FPS Banská Bystrica 5b
    8. FBK Zákamenné 3b
    9. FBC Horehronec Brezno 0b

Detva, 5.11

FBC Slovan Rimavská Sobota - FPS Banská Bystrica 13:11 (5:1, 2:6, 6:4)
Štatistika: Lukáš Nôta 6+3, Michal Radnóti 3+2, Richard Totkovič 2+1, Denis Farkaš 2+1, Pavol Rapčan 0+1, Martin Jakuba 0+1
Zostava Slovana: brankár Mirko Greguš, hráči Pavol Rapčan, Patrik Hronec, Michal Radnóti, Lukáš Nôta, Richard Totkovič, Jozef Alušík, Denis Farkaš, Martin Jakuba a kapitán Franko

Hodnotenie trénera Slovana RNDr. Petra Nôtu:
"Prvýkrát v sezóne sme mali na lavičke 4 hráčov na striedanie, čo sa prejavilo aj na výsledku v prvej tretine. Na začiatku druhej tretiny sme už vyhrávali nad súperom 6:2. Svojou nekoncentrovanosťou a nepokrytím súperových hráčov, keď sme si nevedeli ustáť svoje herné pozície v obrane a v útoku, sme postavili súpera na nohy. Na konci tretiny svietil stav na ukazovateli 7:7. Po dohovore hráčom sme v úvode poslednej časti hry v priebehu troch minút vsietili tri góly a ďalší zvrat zápase sme súperovi už nedovolili. Na hre niektorých hráčov sa prejavoval tréningový výpadok (Paťo, Denis). Na Mišovi, Rišovi a Paľovi únava z predchádzajúceho dňa - soboty, kedy sa zúčastnili majstrovstiev Slovenska v zápasení, kde sa umiestnili na medailových priečkach a Paľko sa stal majstrom Slovenska. Za to im odo mňa patrí gratulácia a poďakovanie, že napriek náročnému víkendu pomohli v nedeľu družstvu k ďalšiemu víťazstvu  v M2-jke."

Detva, 5.11.

FBC Slovan Rimavská Sobota - CVČ Žiar nad Hronom Pirátos 10:10 (5:2, 2:5, 3:3)
Štatistika: Lukáš Nôta 4+2, Richard Totkovič 3+0, Michal Radnóti 2+0, Pavol Rapčan 1+1, Filip Franko 0+2, Jozef Alušík 0+1
Zostava Slovana: brankár Mirko Greguš, hráči Pavol Rapčan, Patrik Hronec, Michal Radnóti, Lukáš Nôta, Richard Totkovič, Jozef Alušík, Denis Farkaš, Martin Jakuba a kapitán Franko

Hodnotenie trénera Slovana RNDr. Petra Nôtu:
"Náš druhý nedeľný zápas sme nezačali najlepšie. Hráči akoby nemali svoju potrebnú „prevádzkovú“ teplotu, boli málo rozcvičení a stuhnutí po prvom zápase. Po úvodnom tlaku súpera a dvoch góloch v našej sieti sme prvú tretinu nakoniec vyhrali 5:2, keď družstvo svojou výbornou „palicovou“ technikou a peknými gólmi naštartoval Lukáš Nôta. Prišla druhá tretina, ktorá je v celom priebehu súťaže našou najslabšou. Aj tentoraz sme ju prehrali 2:5... V tretej tretine nám súper ušiel opäť o dva góly. No ukážkovým prístupom hráčov ktorí vedia, že zápas končí až po poslednom hvizde rozhodcu, sa nám podarilo v poslednej minúte dvoma gólmi vyrovnať. Hráči odviedli maximum, popasovali sa s únavou z predchádzajúceho zápasu a bohatého športového zamerania našich hráčov. Musíme popracovať na tom, aby výborné výkony predvádzali hráči počas celého zápasu, aby bolo čo najmenej „hluchých“ miest, akých bolo aj tento víkend počas zápasov. Najmä v tej nešťastnej druhej tretine."

Mužstvo A-tímu 

A_tim-florbal.jpg

RNDr. Peter Nôta,

tréner družstva


 
 

Halové futbalové turnaje MŠK pre najmenšíchVytlačiť
 

Mestský športový klub v Rimavskej Sobote každú novembrovú nedeľu usporiada halový futbalový turnaj pre najmenšie mládežnícke kategórie. O účasť na našich turnajoch prejavili záujem kluby ako: FK Junior Košice, Jupie FŠ Mareka Hamšíka, MFK Liptovský Mikuláš, MŠK Novohrad Lučenec, Slavoj Trebišov, FOMAT Martin. FK Šaca, FA Revúca, Salgótarjáni BTC, Sajóvölgye Focisuli , MFK Lokomotíva Zvolen, FK Pohronie a iné kluby. Prihlášku niektorých klubov sme pre nedostatok miesta už prijať nemohli. Kapacita haly umožňuje účasť maximálne pre 6 účastníkov.

Prvý turnaj pre najmenšiu kategóriu U7 – ročník 2011 už máme za sebou. Konal sa 5. novembra v telocvični ZŠ M. Tompu na sídl. Západ. Ohlasy sú veľmi pozitívne. Bol to prvý turnaj pre túto kategóriu. Malí futbalisti MŠK v bielych dresoch mali obrovskú radosť z futbalu. Podobný zážitok mali z celého podujatia aj naši hostia z Košíc, z B. Bystrice a z Lučenca. Každý malý hráč bojoval húževnato o každú loptu, predvádzali krásne osobné súboje i gólov padlo neúrekom. Rodičia v hľadisku vytvorili fantastickú  atmosféru. Súboje mužstiev boli veľmi vyrovnané, o víťazstvách a prehrách rozhodovali maličkosti. Za predvedené výkony si zaslúži každé mužstvo a každý malý futbalista obrovskú pochvalu.

halturnaj.jpg

Víťazný pohár za prvenstvo získali futbalisti Jupie FŠMH B.Bystrica. Na ďalších miestach skončili MŠK Novohrad Lučenec, MŠK Rimavská Sobota a FK Junior Košice, dostali ako cenný útechu spoločenské hry. Trofeje dostali aj najlepší jednotlivci.  Najlepším hráčom turnaja sa stal Allen Horváth – MŠK Rimavská Sobota, najlepším strelcom Max Onischchuk – FK Junior Košice, najlepším brankárom Max Šimko – Jupie FŠMH Banská Bystrica /Podlavice-Badín/.

Naše mesto a mestský klub reprezentovali hráči: Marek Miháľ – Marko Bráth, Damian Domik, Richard Nemec, Andrej Drugda, Matej Antalov, Marko Bakša, Matej Pál, Dominik Pásztor, Adam Garay, Richard Rendek, Rlórián Hornyák, Roland Király a Allen Horváth. Tréner: Š. Balog,  asistent trénera Tomáš Pál.

halovýturnaj.jpg

K úspešnému priebehu turnaja prispeli vo veľkej miere rodičia detí domáceho mužstva  a sponzori: páni Dipl, Ing. František Tóth PhDr – OVD Gemerprodukt, pán Marian Czikora – Fruits/Vegetables, pán Igor Klinčák – IK Catering, pán Robert Varga – Primax, pán L. Palkovič – Beati s.r.o., pán Z. Kónya – cukráreň, M. Mičková – TB Best Bakery s.r.o. Marceline dobrotky a iní.

Všetkým bez rozdielu v mene malých futbalistov ďakujeme!

Mestský športový klub v Rimavskej Sobote srdečne pozývame na naše podujatia každého priaznivca mládežníckeho futbalu, ktoré sa konajú v Telocvični ZŠ M. Tompu na sídl. Západ vždy v nedeľu v dňoch:

12. novembra 2017 – U10

19. novembra 2017 – U8

26. novembra 2017 – U9

Zdroj: MŠK


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Nám. Š. M. Daxnera
Nám. Š. M. Daxnera (v Kauflande),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 563 43 32

dnes je: 22.11.2017

meniny má: Cecília

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka