Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

V kine aj očakávaný film o superhrdinochVytlačiť
 

kino orbis.jpg

Vstupenky online na kinoorbis.sk 

26.až 29.apr.   Avengers: Nekonečná vojna / AVENGERS: INFINITY WAR/

(št.až ne.)

 avengers poster.jpgFilm Avengers: Infinity War prinesie na plátna kín najsmrtonostnejšiu a najepickejšiu vojnu všetkých čias. Film je zavŕšením desaťročnej cesty filmovým svetom štúdia Marvel. Avengers a ostatní superhrdinovia sa musia spojiť, aby skúsili poraziť mocného Thanosa skôr, ako jeho útok navždy zničí celý vesmír. (Saturn)

 Akční/Sci-Fi/Fanatasy  USA

Réžia: Athony Russo, Joe Russo 

Hrajú: Robert Downey Jr., Josh Brolin, Mark Ruffalo, Tom Hiddleston, Chris Evans

Uvádza: Saturn Entertainment, 156 min. MP od 12r. titulky.vstup: 5€

Začiatok predstavení o 19:00 hod.

Trailer

avengers1.jpg

28.29.apr.  Dve a pol kačky/ DUCK DUCK GOOSE / 

(so.ne.) 

 kačky poster.jpgTieto vtáky rozhodne nie sú nahnevané, svoj život si užívajú plnými zobákmi. Byť v husej koži je ťažká pohoda, predovšetkým pre gunára v najlepších rokoch. Animovaná komédia "Dve a pol kačky" prinesie jednému takému gunárovi špeciálnu úlohu. Musí sa začať starať o dve malé kačičky a pomôcť im z bahna, ktoré tak trochu sám spôsobil. Ich spoločné dobrodružstvo ukáže, že rodina môže mať všetky možné podoby aj tvary a dokonca aj perie. A že priateľstvo a rodina je tá najväčšia zábava a jazda. (Bontonfilm SK)

Animovaný/Komédia/Rozprávka USA/Čína 

Réžia: Christopher Jenkins 

Uvádza:  Bontonfilm, 91 min. MP. dabing. vstup:5€

Začiatok predstavení o 16:30 hod.

Trailer

kačky1.jpg

 

 


 
 

Fórum rimavaskosobotských talentovVytlačiť
 

Srdečne Vás pozývame v utorok 1. 5. o 18.00 hod. do divadelnej sály Domu kultúry na koncert s názvom Fórum rimavskosobotských talentov. Na koncerte budú účinkovať mladí interpreti odchovaní na miestnej ZUŠ: Michal Antal / gitara, Juliana Čarnoká / klavír, Adam Korcsog / gitara a Alexandra Patakyová / spev. Klavírna spolupráca : Milan Varga DiS.art. Koncert je súčasťou 38. ročníka Hudobnej jari v Rimavskej Sobote. Podujatie z verejných zdrojov podporil FPU. Vstupné: 3€/ 2€ pre členov KPH. Predaj vstupeniek na mieste.

fórum.jpg

 

Michal Antal
Hudbe sa venuje od detstva. Keď mal 6 rokov začal hrať na zobcovej flaute u pána učiteľa Jozefa Vladára, z ktorej neskôr prestúpil na saxofón. Od 8 rokov začal hrať aj na klasickú gitaru u pána profesora Marcela Petického, ktorá ho neskôr veľmi oslovila a rozhodol sa jej naplno venovať. Dnes je študentom 4. ročníka na Bratislavskom konzervatóriu u pána profesora Miloša Slobodníka. Aktívne sa zúčastňuje gitarových majstrovských kurzov najmä na Slovensku a v Čechách. Ma za sebou aj úspech a to 2. miesto v 1. kategórii v celoslovenskej gitarovej súťaži konzervatoristov 2016.

Juliana Čarnoká
Umenie jej bolo od malička veľmi blízke. Na základnej umeleckej škole úspešne absolvovala hru na husliach v triede pani učiteľky Evy Szabóovej, tanečný aj výtvarný odbor. Hru na klavíri, ako vedľajší, obligátny nástroj začala študovať v roku 2006 u pani učiteľky Beaty Pavlenkovej, neskôr v triede p.uč. Evy Čarnokej a úspešne absolvovala na ZUŠ obidva hudobné nástroje. V poslednom roku štúdia na umeleckej škole sa zúčastnila nadregionálnej súťaže v Rožňave, kde sa umiestnila v zlatom pásme. V súčasnosti študuje piaty rok hru na klavíri na Štátnom konzervatóriu v Košiciach, v triede prof. Judity Debreovej. V rámci štúdia sa zúčastnila medzinárodných klavírnych kurzov v poľskom Sanoku. Zúčastnila sa aj majstrovských klavírnych kurzov pod vedením poľského klaviristu Arthura Jaroňa, Magdalény Cibulkovej a u významného českého klaviristu Iva Kahánka. Jej cieľom do budúcnosti je úspešne ukončiť štúdium na Konzervatóriu, úspešne zvládnuť prijímacie skúšky na vysokú školu a ďalej sa venovať umeniu.

Adam Korcsog
Na základnej umeleckej škole študoval v gitarovej triede pána učiteľa Marcela Petického. Po úspešnej maturite na Obchodnej akadémii v Rimavskej Sobote sa rozhodol, že sa aj naďalej bude venovať umeniu a gitare. Študuje 1. ročník na pražskom medzinárodnom konzervatóriu pod vedením Zdeňka Dvořáka a pripravuje sa na HAMU v odbore klasická gitara a skladba / kompozícia v Prahe pod vedením Zdenka Dvořaka a Petra Saidla. Medzi jeho súťažné úspechy patrí 1. miesto v regionálnej a celoslovenskej komornej hre a 4. miesto v celosvetovej gitarovej súťaži v Brne. Pravidelne sa zúčastňuje festivalov ako napr. Prešovské gitary, Bratislavský festival J. K. Mertza, Gitarový festival Mikulov a Gitarový festival Brno.

Alexandra Patakyová
navštevovala základnú školu Š. M. Daxnera. Počas 8. ročníka základnej školy, začala navštevovať hodiny spevu pri pani učiteľke Márii Baloghovej, ktorá jej s láskou a trpezlivosťou umožnila spoznať cestu hudobného a umeleckého života. Vďaka nej začala študovať na Štátnom konzervatóriu Timonova 2 v Košiciach v triede Mgr. Art Mariána Lukáča, sólistu štátneho divadla v Košiciach. Počas konzervatória stále navštevovala hodiny pri pani učiteľke Márii Baloghovej, až do polovice druhého ročníka strednej školy, kedy ju popri štúdiu na konzervatóriu začala učiť spev jedna z popredných operných sólistiek štátneho divadla v Košiciach, Tatiana Páladiová Palovčíková. Od 4. ročníka navštevuje Štátne konzervatórium Jozefa Adamoviča a študuje v triede Tatiany Páladiovej Palovčíkovej. Je veľmi šťastná, že konečne našla jedno stále miesto a profesorku. Na škole sa začala venovať aj opernej réžii, ktorú by chcela v budúcnosti študovať na vysokej škole popri speve. Medzi jej úspechy patrí 5 miesto na medzinárodnej súťaži Imricha Godina vo Vrábľoch, kde sa zúčastnilo 6 štátov Európy. Účinkovala aj na jazzovom festivale ako sólistka zboru, s ktorým koncertovala po Slovensku. Momentálne sa pripravuje na koncerty, ktoré ju v rámci operného štúdia čakajú v Prešove a Košiciach. Popri všetkých aktivitách sa pripravuje na prijímačky a absolventský koncert, ktorý ju čaká budúci rok. Dúfa, že spevu a réžii sa bude venovať celý život.

Program1.jpg

Mestské kultúrne stredisko V Rim. Sobote


 
 

JUNIOR INTERNET 2018Vytlačiť
 

V dňoch 23. - 24. marca 2018 sa v priestoroch Fakulty Informatiky a Informačných Technológií Slovenskej Technickej Univerzity (FIIT STU) v Bratislave pod záštitou AMAVET-u konal už 13. ročník Celoslovenskej postupovej súťažnej konferencie JUNIOR INTERNET  2018, ktorej sme sa zúčastnili aj my, členovia rimavskosobotského klubu Amavet 844-Legomaster, ktorý vedie Mgr. Judita Gverinová. Študent Gymnázia Ivana Kraska Marek Mitter, žiak ZŠ – Š. M. Daxnera Maximilián Csank  a náš kamarát študent Strednej odbornej školy technickej  v Humennom Tomáš Oharčák.     

Junior Internet je súťažná konferencia, ktorá ponúka odrazový mostík pre začínajúcich webových programátorov, grafikov a dizajnérov, programátorov  mobilných aplikácií a blogerov. Na podujatí mladí nadšenci predstavujú svoje projekty a ďalšie vízie skúseným odborníkom v úlohách porotcov a prednášajúcich.

Nad 13. ročníkom súťaže prijala záštitu prof. Ing. Mária Bieliková PhD. – dekanka FIIT STU, Ladislav Miko – vedúci zastúpenia Európskej komisie v SR a Emil Fitoš – prezident IT Asociácie Slovenska (ITAS).

Záverečného finále, ktorého sme boli súčasťou, sa zúčastnilo asi 90 študentov so 60-timi  prácami v 9 kategóriách. Náš projekt https://slovakiatreking.sk sme prezentovali v kategórií JuniorWeb – starší žiaci, do ktorej postúpilo v rámci Slovenska 8 prác.

Konkurencia bola obrovská, nároky vysoké, ale ani to nás neodradilo. Vystúpili sme pred odbornú porotu a asi 250 členné publikum a v presne stanovenom čase 3 minúty a 30 sekúnd sme predstavili náš projekt.

Odborníci na webovej stránke hodnotili: grafické spracovanie (príjemnosť, originalita, súlad designu s účelom stránky), technické spracovanie (technická náročnosť, funkčnosť, navigácia a prehľadnosť, moderné technológie), ostatné aspekty (celkový dojem a úroveň webu, myšlienka, jasné zacielenie, originalita, propagácia, návštevnosť, súčasné úspechy, prípadne potenciál pre komerčné využitie atď.)

Zámerom vytvorenia SlovakiaTreking.sk bolo vytvoriť prehľadný, moderný a spoľahlivý turistický portál pre všetkých, ktorí majú radi prírodu alebo aktívny či pasívny pobyt v nej.
Hlavnou víziou projektu je priniesť turistom, výletníkom, skrátka každému, kto sa rozhodne vydať do prírody ucelené, prehľadné a moderné informácie o trasách, časových náročnostiach, kondičných obtiažnostiach, východiskách a cieľoch túr, máp, užitočných rád ako sa zbaliť, čo robiť počas búrky a podobne. Skrátka niečo, čo sa na dnešnom slovenskom internete v modernom a zaujímavom dizajne v takom širokom zameraní nenachádza. Ďalším cieľom projektu je vytiahnuť ľudí z pohodlia gauča do lona prírody. Chceli by sme, aby si všetci našli k prírode a pobytu k nej vzťah a bolo to pre nich príjemnejšie strávenie času ako doma pred telkou.

Na „víťazných“ miestach sme sa neumiestnili, získali sme však Špeciálnu cenu dekana FIIT STU, ktorú spomedzi viac ako 60 prihlásených prác získali len štyri práce. Cena jej držiteľovi zaručuje, že po ukončení stredoškolského štúdia bude bezpodmienečne prijatý na sebou zvolený odbor na FIIT STU bez prijímacích skúšok. Odovzdal nám ju prodekan pre bakalárske štúdium a propagáciu štúdia Peter Pištek.

Výsledková listina: http://www.juniorinternet.sk/web/files/2018/vysledkova_listina_JI_2018.pdf

Záznam našej prezentácie na konferencii: https://youtu.be/vmIIfdPyANo (v čase od 3:54:38 do 4:01:10)

Bližšie informácie na: http://www.juniorinternet.sk

 Zdroj: Marek Mitter, AMAVET 844 - Legomaster RS,  Zakladateľ SlovakiaTreking.sk 

Aula - Junior Internet 2018.jpg

Mitter, Oharčák, Csank.jpg

certifikat_diplom.jpg

Junior Internet 2018.jpg

specialna_cena_diplom.jpg


 
 

Predmetom mesiaca zreštaurované staré tlačeVytlačiť
 

Predmetom mesiaca apríl sú štyri zreštaurované staré tlače zo 17. - 19. storočia. Nachádzajú sa v historickom knižnom fonde Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote, kde budú vystavené od 3. do 30. apríla.

Vlani získalo Gemersko-malohontské múzeum dotáciu z Fondu na podporu umenia  vo výške 3-tisíc eur na realizáciu tretej etapy projektu „Reštaurovanie tlačí 17. - 19. storočia“. Banskobystrický samosprávny kraj kofinancoval projekt z účelových prostriedkov sumou 158,50 eur.

Zrealizované bolo komplexné odborné reštaurovanie štyroch vybraných starých tlačí z historického knižného fondu múzea, ktoré sú bádateľmi žiadané. Zreštaurovaná bola obsiahla medicínska náuka Daniela Sennerta, doktora medicíny a profesora na Univerzite vo Wittenbergu, vydaná v roku 1611. Ďalej boli zreštaurované dve teologické diela Felixa Bidembacha, doktora teológie evanjelickej cirkvi, z roku 1609 a 1610 a  Bratislavské artikuly z roku 1791. Reštaurovanie realizoval so zreteľom na zachovanie autenticity, pôvodnosti a špecifickosti knižných väzieb Mgr. Art. Štefan Kocka, reštaurátor historickej knižnej väzby, člen Komory reštaurátorov Slovenska.

Ide o nasledovné vzácne tlače:

1.

SENNERT, Daniel

Institutionum Medicinae Libri V: Auctore Daniele Sennerto, Vratislaviensi, D. et Medicinae in Academia Witebergensi Professore P. Witebergae, Apud Zachariam Schurerum. Typis Wolfgangi Meisneri, Anno MDCXI. [1611]. 20 x 16 cm. [22], 1194, [40] strán.

2.

BIDEMBACH, Felix

Promptuarii Exequialis Pars altera: Continens Centvrias Dvas Dispositionum, Qvibus Themata funebria, Sive Scripturae dicta varia quae dé morte sepultura... Pro Tyronibvs in Ministerio Ecclesiarum Ducatus Wirtembergici, et cateris.  Autore Felici Bidembachio D... Lipsiae, Ex Officina Typographica Abrahami Lambergi. Anno MDCIX.  [1609] . 15,5 x 9 cm. [14], 915, [20] strán.

3.

BIDEMBACH, Felix

Concionvm Poenitentialivm et Praeparatoriarvm, Qvae Ad Dignam Coenae Dominicae perceptionem, eiusdem Celebrationi, in Vigiliis Festorvm atque aliis, praemitti debent. Decades VII. Pro Tyronibvs in Ministerio Ecclesiarum Ducatus Wittembergici. Authoribus Fratribus Bidembachiis DD. Theologis... exprimuntur.

Francofvrti, Exprimebat Iohannes Bringer, sumptibus Iohannis Berneri Anno MDCX. [1610]. 15,5 x 9,5 cm. [18], 301 strán.

4.

Articuli Diaetales Posonienses Anni M. DCC. XCI. Cum spec. Privilegio S.C.R.A. Majestatis. Leopoldus m. pr. Comes Carolus Pálffy m. pr. Alexander Pásztory m. pr.

Posonii, Typis Joannis Michaelis Landerer [1791] . 17 x 10 cm. 136 strán.

medicínska náuka D.S. pred reštaurovaním.jpg

tlače.jpg

Cieľom projektu reštaurovania je záchrana poškodených tlačí 17. - 19. storočia pre budúce generácie. Realizácia projektu prebieha vo viacerých etapách. Všetky zreštaurované knihy sú dostupné k bádaniu v knižnici múzea. Staré tlače boli odborne zreštaurované a použité pracovné postupy a fotografie zreštaurovaných tlačí sú obsiahnuté v hodnotiacich správach reštaurátorských prác, ktoré sú prílohou vystavených tlačí. Realizácia tohto projektu je prínosom širokej čitateľskej verejnosti. Knižnica Gemersko-malohontského múzea, budovaná počas 136 rokov existencie múzea, obsahuje 45 591 knižničných jednotiek a tvorí ju historický a príručný knižný fond. Historický knižný fond zahŕňa 32 853 tlačí z obdobia od 16. storočia až do začiatku 20. storočia. Fond vznikol prevažne z knižných darov inštitúcií a osobností z regiónu Gemer-Malohont. Múzeum uskutočňuje komplexný systém ochrany fondu a zabezpečuje odborné reštaurovanie poškodených kníh. V rokoch 2005 - 2017 sme zabezpečili prostredníctvom dotačne podporených projektov klimatizáciu historickej knižnice a reštaurovanie 162 poškodených starých tlačí zo 16. - 19. storočia.

Reštaurovanie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Reštaurovanie finančne podporil Banskobystrický samosprávny kraj.

 

Mgr. Iveta Krnáčová,

knihovníčka GMM


 
 

Prihlás sa do 3. ročníka Kvízmajstra!Vytlačiť
 

Mestské kultúrne stredisko pre Vás pripravuje 3. ročník úspešnej zábavno-vedomostnej súťaže Kvízmajster! Si stredoškolák a zaujímaš sa o kultúru? Baví Ťa hudba, film, divadlo, či literatúra? Chceš sa zabaviť, niečo nové dozvedieť a vyhrať zaujímavé ceny? Tak presvedč svojich spolužiakov a prihláste sa do najlepšej interaktívnej kvízšou v regióne! Vyplňte prihlášku (WORD / PDF) a do 31. mája 2018 nám ju zašlite na adresu: Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota, Námestie Š.M. Daxnera 1723, 979 01 Rimavská Sobota alebo e-mailom na: kvizmajster@tvrimava.sk. Bližšie informácie nájdete v texte.

kvízmajster plagát.png

Čo je Kvízmajster?

Kvízmajster je zábavno-vedomostná súťaž pre stredné školy pôsobiace v regióne Gemer-Malohont. Súťaž sa tematicky zameriava na oblasť slovenskej, miestnej a regionálnej kultúry (hudba, film, divadlo, literatúra, výtvarné umenie). Jej primárnym cieľom je prispieť k zvyšovaniu kultúrnej gramotnosti stredoškolskej mládeže.

Ciele projektu

Prostredníctvom interaktívnych moderovaných kvízov projektovaných na plátno, doplnených o množstvo praktických zábavno-vedomostných úloh, chce Kvízmajster hravou formou priblížiť žiakom stredných škôl významné diela a osobnosti kultúrneho života na Slovensku a v regióne, zorientovať ich v kultúrnom dianí dneška i minulosti a motivovať ich k hlbšiemu záujmu o slovenskú, miestnu a regionálnu kultúru. Kombinuje pritom prvky známych televíznych šou, akými sú Milionár, Duel, Čo ja viem, Dobre vedieť!, či Milujem Slovensko.

Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote


 
 

Úspešný víkend pre chanbaristovVytlačiť
 

Uplynulú nedeľu  sa konalo v Trenčíne prvé kolo chanbara ligy (SACHAN). Na tatami nastúpilo vyše 60 chanbaristov z celého Slovenska a Českej republiky, spolu 10 klubov.

Za Falcon nastúpilo 6 chanbaristov. Boli otvorené nasledovné kategórie: 4-5 r., 6-9 r., 10-13 r, juniorská a seniorská kategória mužov a žien. Súťažilo sa v disciplínach: krátky meč, krátky meč-štít, dlhý meč, dlhý meč obojruč, dlhý a krátky meč a v kihondose (súborné cvičenia). Deti si mohli vybrať maximálne tri a dospelí štyri disciplín. Napriek chorobám a zraneniam, kvôli ktorým nastúpilo len 6 chanbaristov, si Rimavskosoboťania viedli veľmi dobre. Spolu vybojovali 11 medailí a jedno druhé miesto v „Grandfinále“ v boji o absolútneho šampióna.

V kategórii 6-9 r. sa predstavilo 16 chanbaristov, kde spolu nastúpili aj chlapci a dievčatá. Najviac sa darilo Lukášovi Černákovi, ktorý napriek tomu, že to bola jeho prvá súťaž, vybojoval hneď tri medaily  - dve strieborné a jenu bronzovú. Porazil aj oveľa skúsenejších súperov. Ako druhá v tejto kategórii nastúpila Shanon Baňová, pre ktorú to bola taktiež prvá súťaž.  Väčšinou sa dostala do druhého kola a podala  dobrý výkon. Na medailu to ale nestačilo.

chanbara.jpg

V kategórii 10-13 rokov (kadeti)  spojili tiež chlapcov s dievčatami. Výborne si počínala Laura Dávidová, ktorá vybojovala dve zlaté (jednu vo svojej obľúbenej disciplíne krátky meč-štít, v ktorej sa minulý rok stala aj majsterkou Európy) a jednu striebornú medailu. Len 10 ročný Lukáš Kurek vybojoval dve strieborné medaily a ukázal, že už teraz patrí k tým najlepším vo svojej kategórii. Ako posledný nastúpil v tejto kategórii  10 ročný Michal György, ktorý sa dostal do druhého kola vo svojich disciplínach, ale potom už podľahol skúsenejším chanbaristom. Za výkon si ale zaslúžili pochvalu.

Poslednou kategóriou bola kategória dospelých, v ktorej sa predstavilo 10 chanbaristov. Výborne si počínal Tibor Figei, ktorý získal dve zlaté a jednu striebornú medailu. Víťazi jednotlivých disciplín nakoniec zabojovali o absolútneho víťaza, tzv. Grandšampióna, kde sa Tibor Figei dostal až do finále, v ktorom ale podľahol tesne v pomere 2:1  reprezentantovi z Českej republiky.

chanbara2.jpg

Z 10 klubov v datotsu, kumite, čiže bojových disciplínach,  sa Falconisti umiestnili na krásnom 2.mieste.

„S výkonom a výsledkami našich chanbaristov som veľmi spokojný. Bolo nás len 6, napriek tomu sme vybojovali 11 medailí, čo bolo pri týchto podmienkach maximum.  Je to len prvá súťaž, ktorá nám ale ukázala, na čom musíme ešte popracovať. Ďalšou súťažou budú pre nás otvorené majstrovstvá Česka, ktoré sa budú konať  už v máji a potom budeme pokračovať 2.kolom chanbara ligy, ktoré sa uskutoční v Rimavskej Sobote 2. júna.  Poďakovanie patrí trénerom, rodičom a sponzorom a našemu mestu,“ uzavrel rimavskosobotský tréner Tibor Figei.

chanbara1.jpg

Zdroj: Tibor Figei, tréner


 
 

Falcoňáci súťažili v Užhorode i Trenčíne, zorganizovali aj seminár Vytlačiť
 

Falcon má za sebou dva náročné víkendy.  14. apríla sme  vyrazili na prvý turnaj smerom na východ mimo EÚ.  Naším cieľom bolo ukrajinské pohraničné mesto Užhorod. Po uvoľnení vízovej povinnosti  sa snažia ukrajinské kluby zúčastňovať turnajov aj  na Slovensku a majú tiež snahu organizovať turnaje na svojej pôde. Falcon si teda vyrazil vyskúšať 2. ročník SAKURA CUP 2018 a vrátiť tak sľub trénerovi, ktorý tiež prišiel na náš domáci turnaj FALCON CUP.

 falcon1.jpg10 medailí z Užhorodu

Turnaj v Užhorode bol zatiaľ menších rozmerov a bolo vidieť,  že organizátori sú len v začiatkoch pri organizácií podobných turnajov. Na druhej strane sa organizátori všetko snažili narovnať pohostinnosťou. Najviac si však pamätáme čakacie doby na hraniciach, kde sme spolu na vstupe a výstupe strávili vyše desať hodín.  Na Ukrajine sa predstavili desiati Falcoňáci, ktorí  vybojovali  celkovo 3 zlaté, 4 strieborné a 3 bronzové medaily.  Zlato získal  Damien Pavel Frgolec, Sárah Sarvašová,  Sthepan Pekarčík, stiebro  Dominik Kuvik, Karolína Mravcová,  Roland Bial a Denis Kozlok  a bronz  Tomáš Kuvik, Miroslav Frgolec a Angelika Bialová. Na turnaji sprevádzali športovcov  rodičia a tréner Jaroslav Dóbi.

Seminár Poomase

 V ten istý víkend 14.-15. apríla organizoval Falcon aj seminár Poomase ( predvádzanie foriem ). Začiatkom roka sme si dali za jeden z cieľov rozbehnúť v klube, ale aj v rámci Slovenska, túto súťažnú disciplínu. Seminár bol prvým vážnym krokom. Do Rimavskej Soboty sme pozvali majstrov z Českej Republiky  Petra Limprechta 5.Dan a veľmajstra  Lee Youn Jaea 8. Dan. Seminára sa zúčastnilo takmer 50 cvičencov, trénerov a rozhodcov. Celú organizáciu zabezpečoval tréner Miroslav Bitala s podporou SATKD.  Miro postupne preberá aj vedenie POOMSAE  v rámci Slovenska. Držíme mu palce, aby vydržal a robil dobré meno klubu a mestu.

Darilo sa aj v Trenčíne

Treťou akciou bola účasť na turnaji v Trenčíne 21. apríla, kde sa konal druhý ročník TRENČIN OPEN  2018.  Súťažilo sa v dvoch disciplínach - Kyorugy a Poomase.  Na zápas nastúpilo za Falcon celkovo 10 pretekárov, štyria pretekári sa predstavili v predvádzaní foriem . Turnaja sa zúčastnilo celkovo vyše 400 súťažiacich, z toho 312 v disciplíne zápas.  Celkovo sem prišlo 33 klubov zo siedmich štátov.  Falcon si domov odniesol dva zlatá, tri striebra a päť  bronzov za zápas. V Poomase to boli dva zlatá, jedno  striebro a jedno piate až ôsme miesto.   Vyzdvihnúť by sme mali Alexa Rapčana, ktorý získal v obidvoch disciplínach zlato !!! Druhým zlatým v zápase bol skúsený zápasník Damien Frgolec.  Striebro získali  Miroslav Frgolec,  Lukáš Kurek a Veronika Spodniaková . Na bronzovej tretej priečke sa umiestnili  Oliver Bitala,  Matúš Ďurica, Karolína Mravcová, Félix Rapčan,  Sarah Sarvašová . Sára aj so zranením  dobojovala celý zápas, čím preukázala veľkú  energiu ísť za víťazstvom až do konca.

falcon3.jpg

V Poomsae si zlato odniesol náš prvý hendikepovaný športovec  Roman Farkaš, ktorý získal aj pohár za najlepšieho hendikepovaného športovca na turnaji. Druhé zlato získal už spomínaný Alex Rapčan, ktorý v obidvoch disciplínach preukázal nesmiernu chuť a talent.  Striebro si odniesla Zuzana Franeková a na nemedailovej pozícii sa umiestnil Félix Rapčan.

Na turnaji mal svoje prvé vystúpenie ajTomáš Mravec ml., druhý nádejný hendikepovaný športovec, ktorého má záujem Falcon v budúcnosti začleniť do súťažného  kolotoča. 

falcon4.jpg       

Zdroj: Ing. Róbert Kuvik


 
 

Medzinárodné plavecké preteky o Pohár Priateľstva 2018Vytlačiť
 

V dňoch 14 a 15. apríla  sa v Mestskej krytej plavárni v Rimavskej Sobote uskutočnil už 7.ročník medzinárodných plaveckých pretekov o Pohár priateľstva. Preteky otvoril viceprimátor Rimavskej Soboty Ing. Ladislav Rigó, ktorý v mene mesta privítal   v Rimavskej Sobote všetkých športovcov, trénerov a aj početné obecenstvo.

plavci4.jpg

O popularite pretekov doma aj v zahraničí svedčí aj fakt, že napriek veľkej konkurencii ďalších pretekov v tomto termíne sa našich pretekov zúčastnilo 24 plaveckých klubov zo Slovenska a zahraničia . Okrem domácich klubov u nás súťažili  aj plavecké kluby zo Srbska, Poľska a Českej republiky.  Celkove sa pretekov zúčastnilo 245 plavcov, ktorí počas soboty a nedele absolvovali celkovo 1376 skokov do vody.

plavci5.jpg

Domáci plavecký klub a mesto Rimavská Sobota reprezentovalo celkovo 27  plavcov , ktorí sa aj v silnej  konkurencii  dokázali presadiť.  Získali spolu 16 medailí, keď sa nám už medailovo  začínajú presadzovať aj najmenší plavci. V najmladšej kategórii sa darilo Ele Valachovej , ktorá zo štyroch štartov vybojoval po jednej zlatej, striebornej a bronzovej medaile. O ostatné medaily sa zaslúžili Sofia Klementová ,ktorá si vyplávala štyri zlaté a dve strieborné medaily, Kristína Repková jednu striebornú a tri bronzové, Linda Skruteková obsadila jedno tretie miesto a z chlapcov si dve bronzové medaily vyplával Martin Tengler. Potešujúce sú  zaplávané časy aj ostatných plavcoch,  viacerí z nich si zlepšili svoje osobné rekordy.  plavci3.jpgplavci2.jpgplavci.jpg

plavci1.jpg

        

Obsadenie a ranking pretekov je úzko zviazaný s organizáciou a zabezpečením pretekov, a preto sa chceme  poďakovať  všetkým, ktorí boli nápomocní pri zabezpečení pretekov. Tie každým rokom získavajú na kvalite  a robia dobrú reklamu klubu a mestu Rimavská Sobota.  Poďakovanie patrí Technickým službám mesta Rimavská Sobota,  OD Tesco RS, Tauris a.s., Reumex s.r.o, Pekáreň Mive – Miroslav Juhás , AGR s.ro Lenartovce, IK Catering, Slovenská sporiteľňa- pobočka RS, Odborový zväz Polície RS, Občianske združenie Slavica,  MVDr, Tomáš ÉLI,  Belotti s.r.o , Roller s.r.o,  p.Štefan Černok, Best Automax s.r.o , rodičom našich plavcov a všetkým ,  ktorí nám pomáhali pri organizovaní pretekov. 

 

Ing. Ladislav Klement,                                                                                          

Plavecký klub Rimavská Sobota


 
 

Výborné výsledky futbalistov MŠK Rimavská SobotaVytlačiť
 

Futbalisti MŠK nastúpili počas uplynulého víkendu na majstrovské zápasy v rôznych kategóriách. Účinkovali úspešne a pri piatich víťazstvách si zapísali len jedinú prehru.  A-mužstvo dospelých priviezlo body z Námestova, dorastenci U19 si doma hravo poradili s Detvou.

futbal žiaci.jpg

Starší žiaci vo Zvolene účinkovali so striedavými úspechmi. Kategória U15 dosiahla cenné víťazstvo, kategória U14 naopak prehrala. Mladší žiaci na domácej pôde v oboch kategóriach vyhrali nad výborným súperom Jupie FŠ Mareka Hamšíka z Banskej Bystrice.

Výsledky:

TIPOS III. liga/Stred:

MŠK Námestovo – MŠK Rimavská Sobota 0:1, /0:0/ gól v 52´ Marcel Jass.

MŠK Novohrad Lučenec – MFK Fomat Martin 1:3 /1:1/

TJ Baník Kalinovo – FTC Fiľakovo 2:1 /0:0/

Výsledky z 1. žiackej ligy:
U15 MFK Lokomotíva Zvolen – MŠK Rimavská Sobota 2:4, góly za RS: Krokavec 2, Benkő a Blahuta po 1.
U14 MFK Lokomotíva Zvolen – MŠK Rimavská Sobota 4:0
U13 MŠK Rimavská Sobota – Jupie FŠMH B.Bystrica 2:1, góly za RS: J. Kaliňák a L. Filipiak
U12 MŠK Rimavská Sobota – Jupie FŠMH B.Bystrica 10:4, góly za RS: K.Csízi 3, A. Kurek 2, A. Siviček 2, R. Rubint, O. Csendes a A. Gombala.

futbal žiaci1.jpg

Zdroj: MŠK Rim. Sobota, foto: I. Komorová


 
 

Cvičenie s Rékou RubintVytlačiť
 

V nedeľu 29. apríla sa na Zimnom štadióne v Rim. Sobote uskutoční verejné cvičenie so známou finteskou Rékou Rubint z Budapešti. Vstupné: v predpredaji 10 eur, na mieste podujatia 15 eur. Vstupenky si zakúpite v Turistickom informačnom centre na Hlavnom námestí v Rim. Sobote. Info: 00421 905 28 38 21. Organizátorom podujatia je  Update Low Carb z Lučenca. 

plakat_reka_uj (1).jpg


 
 

Futbalisti MŠK odohrajú doma prvý zápas jarnej časti súťažeVytlačiť
 

futbal.JPG

Futbalistov MFK Rimavská Sobota čaká prvý tohtoročný zápas na domácej pôde v jarnej časti súťaže.  Stane sa tak v sobotu 7. apríla o 15:30 hod. na futbalovom štadióne v Rim. Sobote.  V osemnástom kole majstrovského zápasu TIPOS III. ligy stred budú ich súpermi hráči MFK Nová Baňa. Všetci priaznivci futbalu sú srdečne vítaní.

 

 


 
 

Dnes má službu:

Lekáreň Dr. Max, Cukrovarská 4983
Cukrovarská 4983 (v Tescu),
979 01 Rimavská Sobota

047/ 321 44 13

ďalšie dni

Utorok 1.5.
Lekáreň Dr. Max (J. Fábryho - Nemocňičná Lekáreň)
J. Fábryho 661/3
047/ 563 24 43
Streda 2.5. - 7.5.
Lekáreň Dr. Max, Cukrovarská 4983
Cukrovarská 4983 (v Tescu),
979 01 Rimavská Sobota
047/ 321 44 13
Streda 2.5. - 7.5.
Lekáreň Dr. Max, Nám. Š. M. Daxnera
Nám. Š. M. Daxnera (v Kauflande),
979 01 Rimavská Sobota
047/ 563 43 32

dnes je: 26.4.2018

meniny má: Jaroslava

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka