Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská Sobota

OZNAMY

Oznamy mesta

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny

Oznamujeme Vám, že v termíne 19.6. 2015 od 8.00 hod. do 13.45 hod. bude v niektorých lokalitách mesta Rimavská Sobota prerušená distribúcia elektriny. Dôvodom sú plánované práce na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská energetika- Distribúcia, a.s.
 

Odberné miesta:


 
Súbor na stiahnutie odberne_miesta.pdf odberne_miesta.pdf (48 kB)

 

Mažoretky Estrella si z Galanty priniesli ZLATO, STRIEBRO, BRONZ

V sobotu 23.5.2015 sa v Galante stretli  súbory mažoretiek pri  príležitosti konania  7. ročníka súťaže Zlatá palička. V tento športový deň  medzi sebou súťažilo18  mažoretkových súborov. Mažoretkový šport patrí   k náročným športom, nakoľko sa hodnotí práca s náčiním ( batonom, pom – pómom),  pohybová technika a celková choreografia. Práca s náčiním je špecifikovaná pre každú vekovú kategóriu a zahŕňa  rôzne prvky od tzv. mŕtveho batonu až po náročné twirlingové prvky. Pri veľkých choreografiách sa sleduje aj  synchronizácia prvkov, zmena tvarov, istota predvedenia prvkov, dynamika. Mažoretky Estrella   pri  CVČ Relax  pracovali na tvorbe choreografií celý školský rok aj počas prázdnin a víkendov.  So svojimi choreografiami  sa prezentujú na rôznych podujatiach  v Rimavskej Sobote. Na súťaži v Žiari nad Hronom (13.5.2015)  získali ocenenia a v Galante tomu nebolo inak.  Mažoretky Estrella  súťažili v kategóriách: sólo, trio, miniformácia ( 5 členiek), veľká formácia ( 8 a viac členiek) a získali nasledovné ocenenia:

 

1. Seniorky – sólo – baton  ( VIKTÓRIA GÉMEŠIOVÁ )  - ZLATO

2. Seniorky – sólo – pom – póm (VIKTÓRIA GÉMEŠIOVÁ) – ZLATO

3, Juniorky – veľká formácia – baton  - STRIEBRO

4, Juniorky – sólo – baton  ( DANIELA PETRINCOVÁ) – BRONZ

5. Kadetky – veľká formácia – baton – BRONZ

 

Estrelly sa pripravujú na Majstrovstvá SR v mažoretkovom športe, ktoré sa budú konať  5.-7.6.2015 v Sabinove.


 
 

Oznámenie o prerušení distribúcie elektriny

Oznamujeme Vám, že v termíne 23.6. 2015 od 8.00 hod. do 14.45 hod. bude v niektorých lokalitách mesta Rimavská Sobota prerušená distribúcia elektriny. Dôvodom sú plánované práce na zariadeniach distribučnej sústavy prevádzkovateľa distribučnej sústavy spoločnosti Stredoslovenská energetika- Distribúcia, a.s.

Obmedzená distribúcia elektriny bude pre odberné miesta a lokality uvedené v priloženom súbore. 


 
Súbor na stiahnutie odberne_miesta.pdf odberne_miesta.pdf (3 MB)

 

POKYNY K NAKLADANIU S OBJEMNÝM A DROBNÝM STAVEBNÝM ODPADOM

Za účelom zlepšenia udržiavania čistoty na území mesta Rimavská Sobota Vás žiadame dodržiavať nasledovné pokyny :   

 

- v prípade, že Vám v domácnosti vznikne objemný odpad resp. drobný stavebný odpad / do 250 kg na jednu domácnosť ročne/, ktorý nie je možné uložiť do bežnej zbernej nádoby na komunálny odpad, ste povinný takýto odpad odovzdať do areálu Technických služieb mesta na odbornú likvidáciu

- pokiaľ občan nemá možnosť dopravy, je povinný kontaktovať minimálne 2 pracovné dni vopred zodpovedného pracovníka TSM na telefónnom čísle 0918 405 542 a dohodnúť ďalší postup likvidácie

- je zakázané vykladať objemný odpad / napr. starý nábytok/, drobný stavebný odpad /staré bytové jadrá/ a   objemné konáre  vedľa zberných nádob bez  takéhoto ohlásenia

- zároveň upozorňujeme všetkých občanov, že stavebný odpad z výmeny bytových jadier a  rôznych rekonštrukcií, ktoré si vyžadujú ohlásenie drobnej stavby, alebo stavebné povolenie, je každý povinný likvidovať odpad zákonným spôsobom na vlastné náklady
 


 
 

Ponuka práce

Prijmeme do zamestnania OPERÁTOROV DO VÝROBY v autopriemyselnom parku v Lozorne (lokalita Záhorie, okres Malacky).
 

DLHODOBÉ ZAMESTNANIE A MOŽNOSŤ POSTUPU.
 

S okamžitým nástupom do práce ponúkame veľmi dobré platové podmienky, príplatky za nočné, poobedné , víkendové, nadčasové zmeny, odmeny, bonusy, prémie, stravné formou stravných lístkov, zabezpečená doprava do práce a ochranné pracovné pomôcky.

Práca je v automobilovom priemysle 3-4 zmenná prevádzka.

DOPRAVA: zabezpečené

UBYTOVANIE:  zabezpečené v ubytovni v Malackách
 

Druh pracovného pomeru: hlavný pracovný pomer

Ponúkaný plat: 650,-  € - 700,- €

Miesto práce: Malacky, APP Lozorno

Termín nástupu: ihneď

 

Informácie pre uchádzača:

Viac informácií na tel.č.

0948 082 032 Veronika Jursová Hallonová,

0948 229 444 Zuzana Prášilová,

-          osobne v pracovných dňoch 9:00-13:00 hod na Zámocká 9 v Malackách,

-          ALEBO vyplňte registračný dotazník na http://tqs.sk/sk/uchadzac-o-zamestnanie/

-          ALEBO zašlite svoj životopis na info@tqs.sk

 

Požadované vzdelanie: základné vzdelanie

 

Kontakt:

Top Quality Services, s.r.o.

Zámocká 9
901 01 Malacky
Slovensko

Kontaktná osoba: Marcela Hoťková

Telefón: 0948/208082

Email: hotkova@tqs.sk


 
 

Gemerský triatlon

Športový klub BIKE & RUN team srdečne pozýva všetkých športových fanúšikov, hlavne nadšencov vytrvalostných multišportových disciplín, na druhý ročník podujatia GEMERSKÝ TRIATLON pre všetkých, ktorý sa uskutoční v sobotu 13. Júna 2015 od 10:00 hod. v rekreačnej oblasti Kurinec. Ako organizátori môžeme garantovať,  že sa jedná o jedinečnú akciu v našom regióne, ktorá v sebe dokáže skĺbiť nie ľahký športový výkon s príjemným prostredím v okolí rekreačnej oblasti a ľuďmi s odhodlaním pre dobrú vec.

            Na svoje si prídu športovci všetkých vekových kategórií od tých najmenších, pre ktorých je pripravený MINIDAUATLON, cez juniorov a juniorky, hobíkov a štafetárov až po tých, ktorí si chcú naozaj siahnuť na dno svojich síl. Dúfame že prilákame čo najviac športovcov z nášho regiónu. Célý organizačný výbor sa teší na Vašu účasť.

SPOZNAJTE SVOJE LIMITY!

Viac info na www.bikeandrunteam.estranky.sk

 

 


 
 

MDD 2015

V každom z nás je krásne dieťa, a to dieťa povedie ťa do krajiny snov, kde je život hrou. Darujme si v tento deň, s láskou aspoň jeden sen.

Medzinárodný deň detí je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. MDD sa zvyčajne oslavuje každoročne 1. júna. Na Slovensku  sa slávi od roku 1952. Myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí (World Conference for the Wellbeing of Children) v Ženeve, vo Švajčiarsku v roku 1925. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete. Po konferencii viacero vlád zaviedlo vo svojich krajinách takýto deň, s cieľom urobiť deťom radosť a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete.

     CVČ Relax v Rimavskej Sobote pozýva všetky deti Mesta a blízkeho okolia na podujatie k MDD, ktoré sa uskutoční 30. mája 2015 v čase od 10.00 hod. až 14.00 hod. v areáli CVČ Relax, Ekorelaxe a v priestoroch Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote. Na našom podujatí budú participovať: Gemersko-malohontské múzeum, Hasičský a záchranný zbor, Policajný zbor, Hvezdáreň v Rimavskej Sobote,Tapperware a Oriflame.

V tento deň všetkým deťom na svete želáme: aby všetky deti mali šťastné detstvo, aby netrpeli hladom a smädom, mali domov a dobrých rodičov, aby neboli týrané a inak zneužívané dospelými, aby ich rodičia nenechali plakať bez toho, aby zistili jeho príčinu
aby im rodičia venovali svoj čas nielen počas tohto jedného dňa v roku, ale celý rok
a hlavne aby im dali lásku a bezpečie domova ...


 
 

Medzinárodná Veľká cena mesta Rimavská Sobota

Dňa 23. mája 2015 sa judisti z Lokomotívy zúčastnili Medzinárodnej Veľkej ceny mesta Rimavskej Soboty žiakov a žiačok.

Za účasti desiatich štátov Európy –Maďarska, Čiech, Chorvátska, Ukrajiny, Poľska, Srbska, Rakúska, Rumunska, Slovinska  a samozrejme Slovenska sa zišlo v Rimavskej Sobote z 45 oddielov ,405 judistov.

 

Výsledky Lokomotívy judo Rimavská Sobota:

Zlatú medailu si vybojovala na tatami:

Natália Gažiová vo váhe do 28 kg v mini žiačkach

 

Druhé strieborné umiestnenia získali:

Nina Tonhajzerová vo váhe do 48 kg v mini žiačkach

Mirko Petrovský vo váhe do 46 kg v mini žiakoch

 

Tretie bronzové miesta si vybojoval:

Danyi Ladislav vo váhe do 60 kg v mladších žiakoch

 

Štvrté miesto obsadil :

Trímaj Ján do 60 kg v mladších žiakov

 

Piate miesto Daniel Petrovský do 30 kg mini žiakov

Bez umiestnenia :Darnady Tomáš vo váhe do 30 kg v mini žiakoch

 

V Rimavskej Sobote ich  sprevádzali tréneri Gaži a Antal

 

 

                                                                                                           Antal Ľubomír

                                                                                                   predseda  Lok. judo RS


 
 

Leto s Relaxom

Mestský tábor s dennou dochádzkou  I. turnus

„Poznávame krásy Slovenska“

Termín :    06. – 11. 07.  2015

Vedúca MsT :  Bc, Jaroslava Lajgútová

Cena : 50,- €

Vek: 7 – 12 rokov

Deti čaká pestrý relaxačný – zábavný program, rôzne táborové hry rozvíjajúce detskú tvorivosť a fantáziu, kreatívne aktivity, športové hry a olympiáda,  plaváreň, kúpanie a slnenie.

     Celodenný výlet: Mýto pod Ďumbierom

V  cene  tábora  je zahrnutá strava (obed, olovrant ), pitný režim, náklady na program, doprava , vstupenky, poistné a pedagogický dozor.

 

 

Mestský tábor s dennou dochádzkou II. turnus

„Mini Relax tours“

Termín : 13. 7. – 17. 07. 2015

Vedúca MsT : PaedDr. Ivana Pivarníková

Cena : 50,- €

Vek: 7 – 12 rokov

V priebehu LT budeme za zážitkami veľa cestovať, aktívne športovať,  pojem spolupráca sa nám stane bližší, tvorivosť a  fantáziu si budeme prostredníctvom aktivít spoločne rozvíjať. Program na jednotlivé dni sa bude aktualizovať  vždy v predchádzajúci deň podľa počasia. Výlety: Zádielska dolina, Ranč Megi a kúpalisko Poltár, Kurinec – Zelená voda.

V  cene  tábora  je zahrnutá strava (obed, olovrant), pitný režim, náklady na program, doprava , vstupenky, poistné a pedagogický dozor.

       

 

Mestský tábor s dennou dochádzkou III. turnus

„Z rozprávky do rozprávky“

Termín : 17. – 21. 08. 2015

Vedúca MsT :  PaedDr. Dana Spišáková

Cena : 50,- €

Vek: 7 – 12 rokov

Deti čaká pestrý rekreačný – zábavný program, rôzne táborové hry a súťaže rozvíjajúce detskú tvorivosť a fantáziu,  loptové hry, pobyt na dvore Ekorelaxu – minizoo, voľné hry - minifutbal, stolný tenis, bowling, kúpanie v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda.

            Celodenný výlet : Habakuky – Dobšinského rozprávkový svet Donovaly

- pobyt v rozprávkovej dedinke plnej čarovných príbehov a rozprávkových hrdinov, šikovných remeselníkov, domček „Negrambľoš“  a veľa ďalších prekvapení.

V  cene  tábora  je zahrnutá:  strava (obed, olovrant ), cestovné,  vstupenky, poistné, pitný režim, ceny a materiál na súťaže,  pedagogický dozor.

 

 

Športovo – relaxačný tábor – Sebechleby

Termín: 30. 06. – 05. 07. 2015

Cena: 100,- €

Vedúci tábora: Mgr. Milan Mihók

Vek: 10 – 15 rokov

Rekreačné zariadenie ponúka možnosti aktívneho oddychu v peknom prostredí Štiavnických vrchov. Tvorí ho vonkajší bazén, volejbalové, futbalové, basketbalové ihrisko, preliezky, ohnisko s lavičkami. Ďalej je možnosť využívať priestory pre bedminton, florbal, stolný tenis, stolový futbal a pod. Pobytový program je zameraný hlavne na rozvoj pohybových aktivít. Cieľom programu je zábavnou formou, rôznymi hrami, súťažami, turnajmi ale aj inými pohybovými aktivitami podporiť záujem detí o pohyb nielen na športoviskách, ale aj v prírode a tiež podporiť filozofiu zdravého životného štýlu.  V rámci oddychovo-relaxačných blokov účastníci tábora navštívia kultúrne pamiatky a absolvujú výlety do blízkeho okolia /Banská Štiavnica, Sv. Anton, Brhlovce/.

V cene je zahrnuté: doprava autobusom, ubytovanie, 6x denne strava, pitný režim, poistenie, výlety, vstupenky, ceny do súťaží, organizačné náklady a pedagogický dozor.

 

 

Letný pobytový tábor detí a mládeže

Zelený breh -  SIGORD

Termín: 06.7.- 11.07.2015

Vedúci LT: Mgr. Pavol Novotný

Cena: 130,- €

Vek: 8 – 15 rokov

Zelený breh - Sigord sa nachádza  v známom rekreačnom stredisku Slanských vrchov neďaleko mesta Prešova. Okolie Sigordu tvorí pekné horské prostredie s turistickými chodníčkami a prameňmi minerálnej vody, ktoré sú vhodné pre oddych a rekreáciu .V cene letného pobytu  je zahrnuté: ubytovanie, stravovanie 5x denne, pitný režim, doprava autobusom, pedagogický dozor, poistné, ceny do súťaží, vstupenky do Dobšinskej ľadovej jaskyne, Spišský Hrad, malý motoristický areál Prešov, Bowling v Prešove, jazda na koníkoch na ranči, návšteva 3D kina a Planetária,  kúpanie

 v  atraktívnych bazénoch Plaza beach Solivar, Aquapark  Delňa v Prešove a  tiež slanej vode prírodného kúpaliska na Sigorde.  V programe nebudú chýbať: obľúbené diskotéky, tvorivé dielne, sympaťák a sympaťáčka tábora, zábavné a športové súťaže, nočná hra, táborák a veľa dobrej nálady. Ubytovanie: v 2, 3,4 lôžkových izbách s vlastnými WC a  sprchami. Deti budú mať k dispozícii: spoločenskú miestnosť s TV, volejbalové ihrisko, stolný tenis, v areáli plnom stromov máme k dispozícii pódium na tanec a cvičenia s hudbou, táborové ohnisko a piknikovú terasu s bufetom. Záväzné prihlášky doručte v termíne najneskôr do 5. júna 2015 vedúcemu letného pobytu Mgr. Novotnému na odd. Ekorelax ul. Hviezdoslavova č.4. Cenu 130 € je možné vyplatiť jednorázovo, alebo na 2 splátky u hospodárky CVČ Relax  Ul. SNP 9  v termíne do 12.júna 2015 !

 

 

Informácie:

Centrum voľného času Relax

SNP č. 9

979 01 Rimavská Sobota

č. tel.: 047/56 24691

047/56 24576

Hosp: 0911074154

e-mail:

uctorelax@rsnet.sk

relax@rsnet.sk

ekorelax@rsnet.sk

www.relaxrs.webnode.sk


 
 

Týždeň plný prekvapení

Materská škola na Rožňavskej ulici v Rimavskej Sobote ,

tak ako každoročne pripravila pre rodičov oslavu „ Deň Matiek“. Celý týždeň sa v inej triede tešili rodičia, starí rodičia z vystúpenia svojich detí  i kamarátov. Rodičia mali možnosť zatancovať na ľudovú nôtu, spievali si Včielku Máju, vypočuli si vďaku za starostlivosť a lásku od svojich ratolestí.

                  

Týždeň bol plní prekvapení a tak pokračoval „Deň mlieka“. Spoločne sme si vyrábali  krabičkové kravičky z obalov mlieka . Za pomoci školskej jedálne deti ochutnávali jahodový, banánový a malinový mliečny kokteil, rôzne druhy nátierok,  mliečnu tyčinku – pribináčik, sponzorsky každé dieťa dostalo jogurt od Koliba Trade.

Najväčším prekvapením na školskom dvore bola kozička a jahniatko, ktoré nám zapožičal SHR- Juraj Juhaniak z Rimavských Janoviec- Jánošíky. K tomu sme zabezpečili baču a pre deti zážitok zo živých zvieratiek. Na návštevu sme pozvali aj kamarátov zo Základnej školy P. K. Hostinského .

 

V rámci zapojenia do celosvetového programu Zelená škola nás navštívila hodnotiaca návšteva Zelenej školy, ktorá prehodnotila ako sme postupovali, ako sa nám darilo pri plnení vytýčeného cieľa v téme - odpad. Výsledok hodnotenia nám bude oznámený do konca tohto školského roka. Odovzdanie ocenení prebehne na slávnostnej certifikácii v Piešťanoch v októbri 2015 .

Týždeň však ešte nekončí a my sme sa fotili v areáli koncoročné fotky a predškoláci v ateliéri na tablo.

Keď prišiel piatok a my sme si mysleli že si užijeme posledný deň v týždni spokojne na krásnom školskom dvore, prekvapil nás bezpečnostný technik p. Matheides a vyhlásil v budove MŠ  cvičný požiarny poplach.

Na záver chcem poďakovať celému kolektívu za celoročnú prácu, za množstvo pripravovaných akcií počas roka, za každodenný úsmev na tvári.

www.msroznavska.sk

 

                                                                                                             Jarmila Drobná   

                                                                                                              riaditeľka  MŠ


 
 

Oznámenie o prerušení distribúcie plynu v Bakte

SPP - distribúcia, a.s., v zmysle Zákona o energetike č. 251/2012 oznamuje odberateľom plánované prerušenie distribúcie zemného plynu z dôvodu rekonštrukcie plynárenských zariadení v termíne:

od 1.6.2015   9.00 hod.

do 10.6.2015   18.00 hod.


 
Súbor na stiahnutie SPP.pdf SPP.pdf (747.3 kB)

 

Mesto Rimavská Sobota vyhlasuje prieskum záujmu o nájomné byty

MESTO RIMAVSKÁ SOBOTA

 

vyhlasuje prieskum záujmu o nájomné byty

 

 v rámci  pripravovanej investičnej akcie  –

Výstavba nájomného bytového domu 16 b.j.

v lokalite Za Family centrom, parcela  č. KN E 620/1 v k.ú.Tomášová

 

 

Podľa projektu sa jedná o štvorpodlažnú budovu s jedným vstupom so zložením bytov:

 

1 x garzonka           - podlahová plocha cca 39,39 m2 + balkón 7,73 m2    

1 x 1-izbový byt      - podlahová plocha cca 32,12 m2 + balkón 4,50 m2               

2 x 2 izbový byt      - podlahová plocha cca 49,58 m2 + lodžia 2,25 m2

3 x 2 izbový byt      - podlahová plocha cca 52,31 m2 + lodžia 11,25m2      

3 x 2 izbový byt      - podlahová plocha cca 52,31 m2 + balkón 7,73 m2

3 x 2 izbový byt      - podlahová plocha cca 52,31 m2 + balkón 12 m2    

1 x 3 izbový byt      - podlahová plocha cca 72,32m2 + lodžia 11,25 m2 + balkón 4,5 m2   

1-x 3 izbový byt      - podlahová plocha cca 65,19m2 + balkón 12 m2 + terasa  7,04 m2                                             

1 x 2 izbový byt pre imobilnú osobu - podlahová plocha cca 49,58 m2 + lodžia 2,25 m2                           

 

Výstavba nájomných bytov bude financovaná z dotácie MDVRR SR a úveru zo ŠFRB, preto je podmienkou zachovanie nájomného charakteru bytov po dobu 30 rokov.

 

Predpokladaná cena za 1 m2  650 €  - cena bytu bude splácaná v mesačnom nájomnom po dobu 30 rokov  + platby za energie

 

V prípade záujmu o nájomný byt žiadame záujemcov o zaslanie návratky s vyplnenými kontaktnými údajmi v termíne do 19.júna 2015 na adresu:

 

Mesto Rimavská Sobota

Odbor rozvoja mesta

Ul. Svätoplukova č. 9

979 01 Rimavská Sobota

                                               

Návratka je k dispozícii na stiahnutie na internetovej stránke mesta www.rimavskasobota.sk.

Bližšie informácie o príprave investičnej akcie na tel. č. 047/5604613, 0903 284 359


 
 

Ponuka pracovného miesta

Riaditeľka Základnej školy P. Kellnera Hostinského v Rimavskej Sobote hľadá učiteľa matematiky na voľné pracovné miesto od 1.9.2015.

 

Kvafilikačné predpoklady:

vysokoškolské vzdelanie II. stupňa
ovládanie práce s PC
záujem o uplatňovanie inovačných trendov vo vyučovaní

 

Zoznam dokladov:

žiadosť
profesijný životopis
overené doklady o vzdelaní
výpis z registera trestov nie starší ako tri mesiace
súhlas uchádzača na použitie osobných údajov

 

 

Žiadosti zasielajte do 19.6.2015 na adresu:

Základná škola P. Kellnera Hostinského

Družstevná 835

979 01  Rimavská Sobota

Tel. 047/5811694, 0911 907 299


 
 

Výberové konanie na pozíciu riaditeľ – riaditeľka Mestského kultúrneho strediska

VÝBEROVÉ KONANIE

 

Mesto Rimavská Sobota

zastúpené primátorom mesta JUDr. Jozefom Šimkom

so sídlom Hlavné námestie 2, Rimavská Sobota

 

vyhlasuje

 

podľa § 5 zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov                                                výberové konanie

 

na obsadenie funkcie – pracovnej pozície: Riaditeľ – riaditeľka Mestského kultúrneho strediska,  mestská príspevková organizácia, so sídlom: Námestie Š. M. Daxnera 1, 979 01 Rimavská Sobota.

 

Predpokladaný nástup do zamestnania je 1.9.2015.

 

Požadované kvalifikačné predpoklady:

-ukončené vysokoškolské vzdelanie I. alebo II. stupňa

Ďalšie požiadavky:

-     najmenej 3 roky praxe, prax v riadiacej funkcii vítaná,

-     bezúhonnosť

-     všeobecný kultúrny rozhľad a orientácia v oblasti činnosti a poslania kultúrnych ustanovizní
-     znalosť platnej legislatívy a problematiky v uvedenej oblasti

-    komunikatívnosť, kreatívnosť, profesionálny prístup, manažérske a organizačné schopnosti
-    zvládanie záťažových situácií

-    užívateľská znalosť práce s PC a internetom

K prihláške je potrebné doložiť zoznam požadovaných dokladov:

-     písomná žiadosť o zaradenie do výberového konania   

-štruktúrovaný životopis s prehľadom vykonávanej praxe a s uvedením telefónneho kontaktu

-písomná koncepcia alebo návrh riadenia činnosti MsKS

-úradne overená fotokópia dokladu o najvyššom dosiahnutom stupni vzdelania

-aktuálny výpis z registra trestov (nie starší ako tri mesiace v čase podania žiadosti)

-    písomný súhlas uchádzača k použitiu osobných údajov pre potreby výberového konania  

     (podľa zákona č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov).

 

Prihlášku a požadované doklady je potrebné doručiť osobne alebo poštou  v zalepenej obálke s označením „VK -  MsKS - neotvárať“  v termíne najneskôr do 5.6.2015 do 24.00 h. na adresu: Mesto – Mestský úrad,  Sekretariát primátora mesta, Hlavné námestie 2, Rimavská Sobota, 979 01.

 

Uchádzači, ktorí spĺňajú požadované predpoklady a k prihláške predložia všetky požadované doklady, budú zaradení do výberového konania a o čase a mieste výberového konania budú včas vyrozumení. Prihlášky uchádzačov, ktoré nebudú obsahovať požadované doklady alebo budú doručené po stanovenom termíne, nebudú do výberového konania zaradené.

 

Rimavská Sobota, dňa 13.05.2015

 

              JUDr. Jozef Šimko

                primátor mesta

 

 

 


 
 

Oznam - Krytá plaváreň

Oznam.

Technické služby mesta Rimavská Sobota oznamujú verejnosti, že od 14. mája 2015  až do odvolania bude  každý štvrtok v čase  od 15.30 hod. do 16.30 hod. detský bazén v krytej plavárni  vyhradený pre plavecký kurz pre materské školy s vylúčením verejnosti.

 

Technické služby mesta

Rimavská Sobota 


 
 

Koncert Belasého motýľa

15. ročník kampane Belasý motýľ / vaša pomoc – naše krídla. Opäť zaujímavé podujatia pre verejnosť a možnosť bližšie spoznať život ľudí so svalovou dystrofiou

 

Kampaň Belasý motýľ má za cieľ informovať verejnosť o vážnom ochorení svalová dystrofia a získať finančné prostriedky na sociálnu pomoc a nákup kompenzačných pomôcok pre ľudí, ktorí s týmto ochorením žijú. Svalová dystrofia je ochorenie svalov celého tela, spôsobuje bezvládnosť, odkázanosť na pomoc druhej osoby a rôzne pomôcky. Najťažšie formy ochorenia spôsobujú odkázanosť na dýchanie pomocou umelej ventilácie v domácom prostredí. Ochorenie má postupne sa zhoršujúci priebeh, ktorý sa nedá zastaviť a je nevyliečiteľné. Postihuje bábätká, deti aj dospelých.  

                                                               

Aj tento rok bude kampaň Belasý motýľ sprevádzať viacero aktivít:

 

máj                   Štartuje darcovská SMS

9. máj             Turnaj belasého motýľa, Bratislava

2. jún               Tlačová beseda, Bratislava

5. jún               Deň ľudí so svalovou dystrofiou, cca 60 miest Slovenska

5. jún               Avion shopping park, Hlavný stan svalových dystrofikov

5. jún               Koncert belasého motýľa, Piešťany

6. jún               Silné motory pre slabé svaly, jazda motorkárov centrom Bratislavy

9. jún               Koncert belasého motýľa, Bratislava

Jún                  Krídla fantázie 2015, Výtvarná súťaž na tému vaša pomoc – naše krídla

 

DARCOVSKÁ SMS v prospech verejnej zbierky Belasý motýľ                                                                                                                              

Aj v roku 2015 budete môcť prispieť na účet verejnej zbierky „Belasý motýľ“ aj prostredníctvom zaslania darcovskej SMS v sume 2€. Postup je jednoduchý. V sieti všetkých operátorov treba poslať SMS v znení DMS MOTYL na číslo 877. Cena darcovskej SMS správy je 2 €.  Prispejete ňou na nákup špecifických pomôcok pre dystrofikov. Viac informácií na www.darcovskasms.sk 

 

 

Viac informácii ku každej akcii v prílohe:


 
 

Kreativity z Anglicka

Naša škola zareagovala na výzvu Slovenskej akademickej asociácie pre medzinárodnú spoluprácu pre program Erasmus+, KA1 – Mobilita pracovníkov v oblasti školského vzdelávania. Podali sme projekt pod názvom Moderný učiteľ, prešli sme výberovým konaním a obdržali sme zmluvu na 40.980,- €. Financie sú určené pre pedagogických zamestnancov, ktorí sa budú vzdelávať v 3 kurzoch: Metóda CLIL, Job shadowing, Kreativita na hodinách anglického jazyka. Uvedené kurzy budú uskutočnené prostredníctvom 8 turnusov a 21 mobilít.

Koncom marca naše tri pani učiteľky zavítali do Anglicka na vzdelávací pobyt Kreatívna metodológia v triede, ktorý absolvovali v meste Canterbury. Čo si z poza hraníc na Slovensko doniesli?

 

Pani učiteľka Hanuštiaková: „Výučba prebiehala na vysokej úrovni, prednášali nám ostrieľaní pedagógovia z univerzít. Uviedli nás do tajov mnohých metód a my sme si vyskúšali, aké je to byť znova študentmi na 6 vyučovacích hodín denne. Venovali sme sa (gramatickej) presnosti a plynulosti, kreatívnym gramatickým cvičeniam, vyhranenosti inteligencie, aktivitám na živé počúvanie, kreatívnemu využívaniu pesničiek, kreatívnym cvičeniam na slovnú zásobu, využívaniu farebných kociek, rozmanitému používaniu textov, stratégii rozprávania príbehov, aktivitám na diktáty, rozvíjaniu komunikačných schopností žiakov, atď. Tiež som absolvovala poobedňajšie nepovinné semináre, ktoré obsahovali 10 tipov pre prácu so začlenenými žiakmi, prehliadku pamätihodností mesta Canterbury a tvorbu audio hry.

Ubytovaní sme boli v hostiteľských rodinách, čo nás ešte viac pripútalo k anglickej kultúre. Žili sme s nimi, jedli sme s nimi, zhovárali sa. Videli sme, ako majú zariadené tie ich typické domy v radovej zástavbe s malými izbami. Čo sa týka odlišností – používajú iné zástrčky, vodovodné kohútiky na teplú a studenú vodu majú oddelené, splachovanie na WC majú iné, okná sa im otvárajú ináč, hovoria o nás ako o Európanoch, hoci aj oni patria do Európy, ...  A to nehorázne počasie!

Našli sme si spriaznené duše v iných častiach Európy, keďže v našej skupine boli učitelia z týchto krajín: Nemecko, Rakúsko, Španielsko, Česko, Holandsko, Island a Dánsko. Plánujeme zostať v kontakte aj v budúcnosti.

Prostredníctvom kurzu som získala nové poznatky, získala som samostatnosť a sebadôveru, zdokonalila som si jazykové kompetencie, priblížila sa mi iná krajina, ľudia, spôsob života občanov iných národností a kultúr, pochopila som sociálnu, jazykovú a kultúrnu diverzitu, získala som motiváciu do ďalšieho vzdelávania sa.“

 

Pani učiteľka Šimková: „Náplňou pracovnej cesty bol študijný pobyt v Spojenom Kráľovstve, meste Canterbury s cieľom rozširovať svoje kompetencie učiteľky anglického jazyka. Účastníci boli ubytovaní v rodinách. Kurz obsahoval povinné cvičenia a fakultatívne prednášky, prebiehal v 90 minútových blokoch.

Kurz umožnil všetkým účastníkom profesionálny rast, ukázal vysoký stupeň používania cudzieho jazyka, účastníci mali možnosť vymeniť si informácie a skúsenosti na veľmi širokej platforme, nakoľko ostatní účastníci boli napríklad z Holandska, Dánska, Islandu, Rakúska, Českej republiky a Nemecka. Je nádej na pokračovanie tejto spolupráce prostredníctvom informačno-komunikačných technológií a moderných médií. Účastníci majú spontánne vytvorenú skupinu na Facebooku.

Ďalším benefitom kurzu bolo poznávanie každodenných reálií, rodinného života v cieľovej krajine nášho cudzojazyčného vyučovania, poznávanie histórie, náboženstva, tradícií a zvyklostí. Mesto Canterbury predstavuje také bohatstvo nielen anglickej, ale celoeurópskej kultúry, ktoré by mal poznať každý učiteľ anglického jazyka.“

 

Pani učiteľka Szabová: „Všetky aktivity prebiehali denne v troch 90-minútových blokoch a boli zamerané na rozvoj všetkých zručností potrebných pri výučbe cudzích jazykov. Nosnými témami boli presnosť a plynulosť v komunikácii, kreatívne gramatické cvičenia, počúvanie, rozvoj slovnej zásoby, práca s textom, písanie, diktáty, rozprávanie a tvorba príbehov.

Súčasťou kurzu boli aj popoludňajšie aktivity. Zaujímavá bola prehliadka mesta a jeho pamätihodností so sprievodkyňou, audio nahrávanie, prednáška o deťoch so špeciálnymi potrebami  a práci s nimi.

Účastníkmi kurzu boli aj kolegovia - učitelia anglického jazyka z rôznych európskych krajín, napr. Rakúska, Nemecka, Talianska, Poľska, Holandska, Španielska, Islandu, Dánska a Českej republiky.

Napriek hutnosti aktivít prebiehal kurz v dobrej atmosfére, spoznali sme nielen nové metódy výučby, ale sme si navzájom povymieňali skúsenosti. Kurz je a bude pre mňa obrovských prínosom do mojej práce so žiakmi a získané vedomosti a zručnosti určite uplatním vo svojej práci.“

 

 


 
 

ZŠ P. Kellnera Hostinského oslavovala

      Naša škola  oslávila 50.výročie vzniku. Už od začiatku  školského roka sme v škole pripravili množstvo aktivít, ktorými sme si výročie školy pripomenuli. Vyvrcholením všetkých podujatí bola slávnostná akadémia, ktorá sa konala  v Dome kultúry v Rimavskej Sobote 30. apríla 2015. Bola plná tanca, spevu a vtipného hovoreného slova.  Preplnená sála a obrovský potlesk potvrdili, že program sa všetkým páčil. Ako sa vyjadrila p. riaditeľka školy RNDr. A. Antalová vo svojom príhovore, hoci naša škola patrí medzi najstaršie školy v meste, zďaleka sa nechystá do dôchodku. Má bohatú minulosť, zažíva úspešnú prítomnosť a zároveň sme školou pre budúcnosť.

     Slávnostnú akadémiu poctil svojou prítomnosťou aj primátor mesta JUDr. J. Šimko, ktorý ocenil prácu vedenia školy od svojich počiatkov, prácu pedagógov a poprial škole ešte veľa úspechov v ďalších rokoch. Sme radi, že sme na akadémii mohli privítať aj ďalších zástupcov mesta, riaditeľov materských, základných,  stredných škôl a ŠZ v meste, poslancov MsZ, rodičov, ale aj bývalých zamestnancov školy. Pevne veríme, že všetci zúčastnení prežili príjemný večer.

   Touto cestou ďakujeme za sponzorské dary rodine Andrášovej, p. Andrei Korytiakovej, Mgr. Igorovi Paľovskému, firmám AVEST, s.r.o, KLASTER, AUTO-MOTO R.S. s.r.o, TIBI s.r.o., Gemerprodukt, Rada ZO OZ PŠaV a Mesto Rimavská Sobota.

                                 

Mgr. Ľ. Halušková

 


 
 

Ponuka práce

Tempo spol. s r.o. Hľadá väčší počet pracovníkov na všetky pozície do automobilového priemyslu v Bratislave. Umiestňujeme a zamestnáme aj uchádzačov bez praxe! Podmienkou je minimálne výučný list a chuť pracovať. Zamestnáme i absolventov stredných a vysokých škôl.

Ponúkame: mzdu od 702-1300€/mesiac.

Poskytujeme: ubytovanie, zmluvnú dopravu pre zamestnancov z práce a do práce v bratislavskom kraji.

- poskytujeme príspevok na ubytovanie a na dopravu

– zmenové príplatky

- osobné ohodnotenie do 20%

- tímové ohodnotenie do 10%

- príplatky za nadčas v zmysle Zákonníka práce

- rizikové príplatky do 120€/mes.

- práca v mladom kolektíve

- možnosť odborného rastu

- dynamický rozvoj a odborný rast v tíme

- perspektíva zvyšovania kvalifikácie

- perspektíva rastu tarifnej triedy

 

Požadujeme: minimálne výučný list/maturita, dobrý zdravotný stav.

Vybraní uchádzači nastúpia ihneď, prípadne do 3 dní! V prípade záujmu uchádzača, pošli životopis s kontaktom: nabor@temposro.eu alebo personalne@temposro.eu

Telefón:  0905 657 319, 0905 837 179, 0905 88 22 88   


 
 

Štatistické zisťovanie údajov pre štatistiku rodinných účtov

Štatistický úrad SR pravidelne realizuje zisťovanie údajov pre štatistiku rodinných účtov. V zmysle vyhlášky č. 291/2014 Z. z. sa toto zisťovanie uskutoční aj v roku 2015. Účelom štatistického zisťovania je o. i. získať informácie o výške, štruktúre a vývoji peňažných príjmov fyzických osôb v rôznych typoch domácností. Výsledky zisťovania sa využijú na zabezpečenie potrieb informačného systému Štatistického úradu Slovenskej republiky, požiadaviek ministerstiev a štátnych organizácií, osobitne na poskytnutie údajov na účely posudzovania úprav súm životného minima.

 

Na Slovensku bolo do zisťovania pre rok 2015 vybraných viac ako 200 obcí, medzi nimi aj Vaša obec. Do zisťovania je zaradených viac ako 2000 domácností.

 

Zisťovanie sa uskutoční od 1. decembra 2014 do 31. decembra 2015.

 

V tomto období vybrané domácnosti vo Vašej obci (meste) navštívi pracovník poverený funkciou opytovateľa, ktorý je povinný preukázať sa v domácnostiach osobitným poverením. Všetky informácie a názory, ktoré nám v rámci tohto zisťovania domácnosti poskytnú, budú anonymné a použité výlučne na štatistické účely. Ochranu dôverných údajov upravuje zákon č. 540/2001 Z. z. o štátnej štatistike a z. č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov. Za ochranu dôverných aj osobných údajov zodpovedá Štatistický úrad Slovenskej republiky.


 
 

Oznámenie o štatistickom zisťovaí

Slovenská republika sa prostredníctvom Štatistického úradu zapojila do realizácie Zisťovania o príjmoch a životných podmienkach domácností (EÚ SILC) v rámci projektu európskych štatistických zisťovaní. Svojim obsahom a zameraním nadväzuje na predchádzajúce zisťovania, ktoré boli uskutočnené v domácnostiach už v rokoch 2005 až 2014 (EÚ SILC 2005-2014). Cieľom tohto projektu je vytvoriť spoločný rámec na systematickú tvorbu štatistík krajín Európskej únie o príjmoch a životných podmienkach domácností. Jeho realizáciou sa získava harmonizovaný zdroj údajov o príjmoch, úrovni a štruktúre chudoby a sociálnom vylúčení v krajinách Európskej únie. To umožňuje z dlhodobého hľadiska nielen analyzovanie životnej úrovne domácností na Slovensku, ale i medzinárodné porovnávanie Slovenska v rámci Európskej únie.


Na Slovensku bolo do  zisťovania pre rok 2015 vybraných takmer 300 obcí. Do zisťovania je zaradených takmer 6000 domácností.


ZISŤOVANIE SA USKUTOČNÍ OD 9. APRÍLA DO 5. JÚNA 2015.

 

V tomto období vybrané domácností v našej obci navštívi pracovník poverený funkciou opytovateľa, ktorý je povinný preukázať sa v domácnostiach osobitným poverením. Všetky informácie a názory, ktoré  v rámci tohto zisťovania domácnosti poskytnú, budú spracované anonymne a využijú sa výhradne na  štatistické účely. Ochranu dôverných údajov upravuje Zákon č. 540/2001 Z.z. o štátnej štatistike. Za ochranu dôverných údajov zodpovedá Štatistický úrad Slovenskej republiky. Podrobnejšie informácie sa môžete dozvedieť na stránke ŠÚ SR na adrese www.susr.sk alebo telefonicky na t.č. 048/4323287 - Ing. Mária Vozárová


 
 

Cenník - Rekreačná oblasť Kurinec

Cenník poskytovaných služieb v Rekreačnej oblasti Kurinec.


 
 

Pokyny k nakladaniu s objemným a drobným stavebným odpadom

Vážení občania, za účelom zlepšenia udržiavania čistoty na území mesta Rimavská Sobota Vás žiadame dodržiavať nasledovné pokyny:

- v prípade, že Vám v domácnosti vznikne objemný odpad, resp. drobný stavebný odpad ( do 250 kg na jednu domácnosť ročne), ktorý nie je možné uložiť do bežnej zbernej nádoby na komunálny odpad, ste povinný takýto odpad odovzdať do areálu Technických služieb mesta na odbornú likvidáciu
- pokiaľ občan nemá možnosť dopravy, je povinný kontaktovať minimálne 2 pracovné dni vopred zodpovedného pracovníka TSM na telefónnom čísle 0908 342 031 a dohodnúť ďalší postup likvidácie
- je zakázané vykladať objemný odpad a drobný stavebný odpad vedľa zberných nádob bez takéhoto ohlásenia
- zároveň upozorňujeme všetkých občanov, že stavebný odpad z výmeny bytových jadier a rôznych rekonštrukcií, ktoré si vyžadujú ohlásenie drobnej stavby, alebo stavebné povolenie, je každý povinný likvidovať odpad zákonným spôsobom na vlastné náklady

 


 
 

Upozornenie - reklamné panely, pútače a billboardy

Mesto Rimavská Sobota upozorňuje, že na reklamné panely, pútače a billboardy, ktoré sú majetkom mesta, je zákaz vylepovania plagátov a reklamných materiálov bez predchádzajúcej dohody s mestom. Dodržiavanie tohto zákazu bude kontrolovať mestská polícia a v prípade porušenia zákazu budú vyvodené patričné postihy.


 
 

Bezplatné telefónne číslo 0800 222 820 pre občanov

Mesto od 1.10.2011 zriadilo na mestkom úrade bezplatné zelené číslo 0800 222 820, na ktoré môžu občania nahlásiť vedeniu mesta svoje podnety a pripomienky k fungovaniu samosprávy. Na záznamník môžu volajúci zanechať odkaz v trvaní maximálne 1 minúty. Primátor mesta verí, že občania budú túto možnosť využívať a svojimi podnetmi alebo aj kritikou pomôžu zlepšovať činnosť samosprávy.


 
 

Verejné obstarávanie

Zákazky s finančným limitom - §9 ods.9 - správa


 
 

Zákazky s nízkou hodnotou-správa


 
 

Verejné vyhlášky

Verejné vyhlášky


 
 

Verejné ponuky

Prihláška do OVS - prenájom poľnohosp. pôdy


 
 

Obchodná verejná súťaž - prenájom NP na Hlavnom námestí s. č. 5 (bývalý Sultán)


 
 

Obchodná verejná súťaž - odpredaj budovy ZŠ M. Tompu-Auxtov Dom s. č. 748 na Ul. Šrobárovej


 
 

Obchodná verejná súťaž - odpredaj budovy na Ul. Fábryho č. 10


 
 

prenájom pozemku v RO Kurinec pod občerstvovací stánok


 
 

Majetok - prípad hodný osobitného zreteľa

Zámer - predať alebo prenajať majetok

Spravodajstvo - Gemerské zvesti

Tlačové správy

Zo zasadnutia poslancov mestského zastupiteľstva

Rimavskosobotskí poslanci zasadli v utorok, 27. februára. Schválili návrh na doplnenie VZN o určení školských obvodov základných škôl na území mesta a jeho mestských častí o ročníky 5.-9. s vyučovacím jazykom slovenským pre obec Uzovská Panica.

Ako sa uvádza v dôvodovej správe, Rimavská Sobota sa stala školským obvodom pre školopovinných žiakov 5.-9. ročníka s vyučovacím jazykom slovenským obce Uzovská Panica, nakoľko tam nie je zriadená základná škola. Rokovalo sa aj o majetkovoprávnych otázkach. V rámci nich súhlasil mestský parlament so zámenou budovy vo vlastníctve mesta bývalého Župného domu na Námestí M. Tompu, ktorú je potrebné zrekonštruovať,  za niekoľko menších, finančne primeraných nehnuteľností patriacich štátu.

Ministerstvo vnútra plánuje v bývalom župnom dome zriadiť klientske centrum KAMO a centralizovať štátnu správu, čo by malo byť prínosom pre obyvateľov. Poslanci sa uzniesli aj na tom, že zámena za konkrétne budovy, ako aj znalecké posudky budú predmetom ďalších rokovaní. V prípade dohody by sa mohlo začať s rekonštrukčnými prácami na župnom dome už tento rok a užívanie priestorov, v ktorých prebiehajú rokovania mestského parlamentu, by bolo pre mesto bezplatné.

rokovanie mestského zastupiteľstva

Poslanci schválili aj návrh programu rokovania MsZ na rok 2015, ako aj návrh plánu kontrolnej činnosti hlavného kontrolóra na prvý polrok 2015. Prijatý bol aj návrh na prvú zmenu rozpočtu mesta na rok 2015. Zmena rozpočtu vyplynula najmä z dôvodu so začatím vydávania mestských novín, kde dochádza aj k navýšeniu výdavkov vo výške 21 900 eur určených na prevádzkové náklady na vydávanie novín. Tieto výdavky boli zatiaľ určené odhadom, nakoľko poslanci sa ešte nedohodli, o akú formu periodika pôjde, ani na počte výtlačkov.

Ďalšou úpravou rozpočtu je navýšenie finančných prostriedkov o 55 tisíc eur na opravu budov základných a materských škôl i výdavkov na rekonštrukciu obradnej miestnosti vo výške 22 tisíc eur. Po prvej zmene rozpočtu príjmy celkom činia 12 762 038 eur a výdavky celkom 12 761 450 eur, takže rozpočet je prebytkový +588 eur. Návrh na delegovanie zástupcov zriaďovateľa do orgánov školskej samosprávy škôl a školského zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Rimavská Sobota bol z rokovania stiahnutý.

Mestský parlament prerokoval aj návrh na zmenu Zásad odmeňovania poslancov MsZ v Rimavskej Sobote. Zástupcovia občanov sa uzniesli na tom, že zástupcovi primátora, ktorý je na výkon tejto funkcie dlhodobo plne uvoľnený zo zamestnania, patrí primeraný plat od mesta, ktorý navrhuje primátor mesta a schvaľuje mestské zastupiteľstvo. Uznesením zároveň poslanci uložili prednostovi mestského úradu vypracovať a predložiť na februárové zasadnutie nový návrh zásad odmeňovania poslancov, ako aj iných členov samosprávy (komisií MsZ, VMČ).

Súčasťou programu boli aj interpelácie poslancov a všeobecná rozprava. Mestským zastupiteľstvom prijaté uznesenia nadobúdajú platnosť po podpísaní primátorom mesta.

rokovanie mestského zastupiteľstva

rokovanie mestského zastupiteľstva

 

Autor: Marta Kanalová


 
 

Nositelia značky regionálny produkt GEMER-MALOHONT® sú aj z Rimavskej Soboty

Na základe rozhodnutia Certifikačnej komisie z decembra 2014 udelila Miestna akčná skupina MALOHONT 15. januára 2015 certifikáty pre prvých nositeľov značky regionálny produkt GEMER-MALOHONT®.

Medzi nimi je aj GEMERPRODUKT VALICE, ovocinársko-vinohradnícke družstvo – Rimavská Sobota za produkty: ovocie (jablká, hrušky, slivky, broskyne, marhule, čerešne, višne), zelenina (rajčiny, kapusta, šalát, paprika, zemiaky), 100 % ovocné šťavy, hrozno a víno.

Informovala nás o tom Miroslava Vargová, koordinátorka projektu spolupráce MAS MALOHONT. Ako ďalej uviedla certifikáty sa udeľovali na  Salaši pod Maginhradom vo Veľkých Teriakovciach, ktorého sa zúčastnili takmer všetci certifikovaní výrobcovia i zástupcovia Certifikačnej komisie. Udelené certifikáty oprávňujú ich nositeľov k používaniu značky regionálny produkt GEMER-MALOHONT® a zároveň ich aj zaväzujú k označovaniu certifikovaných produktov, resp. predajných miest.

„Označovanie produktov je jednou z propagačných aktivít, ktoré nasledujú po odovzdaní certifikátov s cieľom podporiť miestnych podnikateľov, včelárov, a remeselníkov i zviditeľniť región Gemer-Malohont prostredníctvom kvalitných miestnych produktov,“ vyjadrila sa Miroslava Vargová. 

Zavedenie systému regionálneho značenia miestnych produktov v regióne Gemer-Malohont prebieha v rámci projektu národnej spolupráce Miestnej akčnej skupiny MALOHONT a Partnerstva Krtíšskeho Poiplia, ktoré má skúsenosti so zavedením a fungovaním značky - regionálny produkt HONT.

Ďalšie informácie nájdete na www.gemer-malohont.sk

 

udeľovanie certifikátov

udeľovanie certifikátov

udeľovanie certifikátov

 

Autor: Marta Kanalová, foto: Jácint Majoros

 


 
 

Kto je povinný odhŕňať sneh a odstrániť poľadovicu z chodníkov

V zmysle ustanovenia §-u 9, 9a zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách (cestný zákon) v platnom znení a na základe Všeobecne záväzného nariadenia mesta č. 86/2007 o zabezpečení zjazdnosti a schodnosti miestnych komunikácií na území mesta Rimavská Sobota, závady v schodnosti chodníkov priľahlých k nehnuteľnosti, ktorá sa nachádza v súvisle zastavanom území a hraničí s chodníkom, sú povinní bez prieťahov odstraňovať vlastníci, správcovia alebo užívatelia nehnuteľnosti, pokiaľ tieto závady vznikli znečistením, poľadovicou alebo snehom.

Z tohto znenia vyplýva, že vlastníci, správcovia alebo užívatelia nehnuteľnosti sú povinní bez prieťahov napr. v zimnom období odhŕňať sneh, odstrániť poľadovicu, v inom období pozametať znečistenie atď. na chodníku, ktorý hraničí s nehnuteľnosťou (budovy, oplotenia a pod.).
Vlastníci, správcovia alebo užívatelia nehnuteľností, ktoré v súvisle zastavanom území hraničia s chodníkom, zodpovedajú za škody, ktorých príčinou boli závady v schodnosti na priľahlých chodníkoch, ktoré vznikli znečistením, poľadovicou alebo snehom a neboli bez prieťahov odstránené.


Technické služby mesta (správca miestnych komunikácií) na území mesta zabezpečia zimnú údržbu ostatných miestnych komunikácií: hlavne vozoviek podľa dôležitosti, potreby a aktuálneho operačného plánu zimnej údržby miestnych komunikácií.
Správca počas výkonu zimnej údržby na miestnych komunikáciách môže vykonať nutne potrebné opatrenia v spolupráci s mestskou políciou, ktorými docieli odstránenie prekážok z vozoviek, parkovísk (sneh, poľadovicu a pod.) z dôvodu zabezpečenia ich zjazdnosti.
Mestská polícia dbá o dodržanie čistoty miestnych komunikácií, a má právo ukladať a vyberať v blokovom konaní pokuty za priestupky zistené pri plnení úloh.
 

Zo znenia §-u 9, 9a cestného zákona teda vyplýva, že napr. pri odhŕňaní snehu z chodníka aj samotný občan má skoro takú istú povinnosť a zodpovednosť, ako správca pozemných komunikácií. Vlastníci rodinných domov a budov, bytové samosprávy, spoločenstvá vlastníkov bytoviek, inštitúcie, organizácie, prevádzkarne, obchodníci atď. sú povinní v zmysle cestného zákona pravidelne a bez prieťahov čistiť chodník resp. zabezpečiť čistenie chodníka, ak chodník hraničí s nehnuteľnosťou v ich vlastníctve, správe, v nájme atď.

odhŕňanie snehu


 
 

Uplynulý rok v štatistikách

Tak, ako iné roky, aj rok 2014 bol sprevádzaný rôznymi spoločenskými udalosťami. Vlani bolo v Rimavskej Sobote uzavretých  107 manželstiev, z nich bolo 42 cirkevných a tri sa uskutočnili mimo úradnej sobášnej siene. Najviac sobášov bolo v septembri, najmenej v  januári. Informoval nás o tom prednosta mestského úradu Štefan Szántó.

Ako ďalej uviedol, 18 sobášov sa uskutočnilo piatok, v iný deň ich bolo šesť. „Evidujeme sedem sobášov s cudzincami z Bulharska, Maďarska, Českej republiky, USA a Veľkej Británie. Štyri sobáše boli uzavreté s maloletou osobou,“ vyjadril sa Š. Szántó. Čo sa týka rozvodov, vlani ich v Rimavskej Sobote evidovali 77.  

V roku 2014 sa narodilo 1118 detí. Zaujímavosťou je, že medzi nimi bolo 13 párov dvojičiek. Najpopulárnejšími menami boli pre dievčatá Ema, Sofia, Natália, Nina, Karolína, Kristína a pre chlapcov Adam, Jakub, Samuel, Martin, Matúš, Filip a Matej. Z netradičných mien prevládajú u chlapcov Noe, Fabiano, Leandro, Oktávio u dievčat Netánya, Lalita, Eleonor, Amy.  V roku 2014 bolo v meste 547 úmrtí. Z trvalého pobytu v meste sa odhlásilo 337 ľudí a počet obyvateľov činil 22 928.

budova radnice

 

Autor: Marta Kanalová

 


 
 

Zrušenie pokuty od hasičov

Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici ako odvolací orgán preskúmalo odvolanie Technických služieb mesta Rimavská Sobota proti rozhodnutiu Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote, ktorým uložilo TSM pokutu vo výške 7.500 € za údajné porušenie povinností spočívajúce v tom, že na Sídlisku Rimava medzi blokmi B1 a B2 sú umiestnené kvetináče, na ul. Hostinského pri vchode č. 6 boli umiestnené železné stĺpy a pri vchode č. 8 železobetónový hranol.

Odvolací orgán vo svojom rozhodnutí zo dňa 18.12.2014 zrušil rozhodnutie Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote v plnom rozsahu a má za to, že prvostupňový orgán nemal kompetencie uložiť za dané porušenie sankciu a vykonanie tematickej protipožiarnej kontroly zameranej na prejazdnosť prístupových ciest na území mesta Rimavská Sobota bolo neoprávnené a v rozpore so zákonom o ochrane pred požiarmi. V odôvodnení rozhodnutia uvádza ďalej odvolací orgán aj to, že Okresné riaditeľstvo HaZZ v Rimavskej Sobote vykonalo kontrolu v rozpore so zákonom aj  tým, že kontrolu oznámilo mestu  ako právnemu subjektu, taktiež poverenie na vykonanie kontroly bolo adresované na Mesto Rimavská Sobota. V danom prípade má odvolací orgán za preukázané že prvostupňový orgán neoznámil subjektu odvolateľa kontrolu v súlade so zákonom a tým bolo celé konanie v rozpore so zákonom o ochrane pred požiarmi.

 Na základe týchto skutočností mal prvostupňový orgán konanie zastaviť , resp. mal vyhovieť odvolateľovi a nezákonné rozhodnutie zrušiť. Odvolací orgán má ďalej za preukázané, že prvostupňový orgán si nedostatočne a neúplne zistil podklady pre vykonanie protipožiarnej kontroly u odvolateľa a pokuta bola uložená neoprávnene.

Proti tomuto rozhodnutiu odvolacieho orgánu sa nemožno ďalej odvolať.

 

JUDr. Štefan Szántó

prednosta


 
 

Rozlúčky so zosnulými


webygroup

Mestský cintorín

ďalšie dni

Sobota 30.5.
Lekáreň Média
B. Bartóka 1505/1,
979 01 Rimavská Sobota
047/ 562 55 36
Nedeľa 31.5.
Lekáreň Pri Nemocnici
Šrobárova,
979 01 Rimavská Sobota
047/ 562 44 13

dnes je: 29.5.2015

meniny má: Vilma


English version
Magyar verzió

12590765

Úvodná stránka