Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Opatrovateľská služba

Opatrovateľská služba

Opatrovateľská služba je sociálna služba poskytovaná v zmysle zákona č. 448/2008 Z.z. o sociálnych službách a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov.

Komu sa poskytuje ?
Fyzickej osobe, ktorá:
• má trvalý pobyt na území mesta Rimavská Sobota,
• jej stupeň odkázanosti je najmenej II. podľa prílohy č. 3 zákona o sociálnych službách,
• je odkázaná na pomoc inej fyzickej osoby pri úkonoch sebaobsluhy, starostlivosti o svoju domácnosť a základných sociálnych aktivitách podľa prílohy č. 4 zákona o sociálnych službách.

Kde sa poskytuje ?
• v prirodzenom sociálnom prostredí klienta /domácnosti/.

Kedy sa poskytuje ?
• v pracovných dňoch v nasledujúcom čase:
Pondelok 7.30 - 16.00
Utorok 7.30 - 16.00
Streda 7.30 - 17.00
Štvrtok 7.30 - 16.00
Piatok 7.30 - 13.45

Podmienky pre poskytnutie opatrovateľskej služby:
• podanie žiadosti o posúdenie odkázanosti na sociálnu službu (oddelenie sociálnych vecí MsÚ),
• po vykonaní lekárskej a sociálnej posudkovej činnosti bude žiadateľovi vydaný posudok a rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu,
• následne občan môže podať žiadosť o uzatvorenie zmluvy o poskytovaní sociálnej služby t.j. opatrovateľskej služby. Prílohou žiadosti je právoplatné rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu, potvrdenie lekára o bezinfekčnosti, vyhlásenie o majetku fyzickej osoby, potvrdenie o príjme za predchádzajúci kalendárny mesiac a iné potrebné doklady.
Úhrada za poskytovanie opatrovateľskej služby:
• je stanovená v zmysle VZN Mesta Rimavská Sobota č. 123/2014 o poskytovaní opatrovateľskej služby, o spôsobe určenia úhrady a výške úhrady za opatrovateľskú službu účinného od 16.07.2014 v sume 0,60 €/hod.


 

Na margo uplynulých dní

Zatvorili sa brány škôl, pre žiakov a učiteľov  sa začali zaslúžené letné prázdniny. Poslanci slovenského parlamentu sa tiež rozbehli k brehom slovenského mora do Chorvátska, kde väčšinou majú svoje haciendy, nabrať sily pred horúcou jeseňou, ale hlavne pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami. Ak je všetko pravda, tak aj ten náš rimavskosobots

dnes je: 22.8.2019

meniny má: Tichomír

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka