Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

SAD Lučenec - Informácia pre cestujúcichVytlačiť
 

Informácia pre cestujúcich

v dňoch 30.10 až 2.11.2019

 

budú autobusové spoje MHD premávajúce podľa platného cestovného poriadku medzi Autobusovou stanicou a sídliskom Západ zachádzať na ulicu Cintorínsku so zastávkou pred vchodom do cintorína

 

 

Jedná sa o spoje s pravidelným odchodom:

- dňa 30.10 a 31.10.:

 • z autobusovej stanice - nástupište č. 18: o 7:10, 8:30, 10:30, 12:05, 13:00, 14:00, 14:30, 17:05, 18,20 a 19:25 hod.

 

 • zo sídliska západ II: o 7:21, 8,41, 10:41, 12:16, 13:14, 14:13, 14:41, 17:15, 18,31 a 19:35 hod.

 

- dňa 1.11. a 2.11.:

 • z autobusovej stanice - nástupište č 18: o 7:10, 8:30, 10:30, 12:05, 13:00, 14:00, 14:30, 17:05, 18:05 a 19:25 hod.

 

 • zo sídliska západ II: o 7:21, 8:38, 10:41, 12:16, 13:14, 14:13, 14:41, 17:15, 18:20, a 19:35 hod.

 

Podrobnejšie informácie na čísle 047 5631385 v čase od 6:00 do 11:30 a od 12:00 do 17:30 hod.

 

Slovenská autobusová doprava Lučenec, a.s. a Mesto Rimavská Sobota


 
 

Pozvánka: Mesiac úcty k staršímVytlačiť
 

Mesto Rimavská Sobota v spolupráci s Krajskou organizáciou Únie žien Slovenska 

srdečne pozývajú na slávnostné stretnutie pri príležitosti

Mesiaca úcty k starším, 

ktoré sa uskutoční dňa 16.10 o 15.00 hod.

v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Rim. Sobote 

 

mesiac ucty k starsim.jpg


 
 

Na margo uplynulých dníVytlačiť
 

szanto2.jpg

Ak existuje ukážkový príklad ako sa dá niečo zabrzdiť, tak tým je mestský futbalový klub. Dianie v ňom síce sledujem z patričnej vzdialenosti bez úmyslu doňho zasahovať, ale to čo sa s ním cez leto udialo je neodpustiteľný hriech.

Mužstvo dospelých pod vedením trénera Eugena Bariho skončilo v júni na 2. mieste III. ligy. Konateľ klubu M. Bitala žiadal poslancov o schválenie dotácie vo výške 18 900 eur, aby mohli mužstvo patrične pripraviť na nový súťažný ročník. Poslanecký klub tzv. urýchľovačov podmieňoval schválenie udelenia 18 900 eur, čím by sa len dorovnal rozpočet MŠK z roku 2018,  vypracovaním koncepcie MŠK. Hádkami okolo nej prešlo celé leto a nakoniec ju v spolupráci s konateľom oni sami predložili, aby ju vzápätí aj sami neschválili a financie koncom augusta pre klub nakoniec priklepli aj bez toľko spomínanej koncepcie.

Lenže medzi tým ubehlo niekoľko týždňov, možno i mesiacov a mužstvo dospelých síce už peniaze má, ale zostalo bez hráčov. Viac ako polovica hráčov totiž spolu aj s trénerom odišla do blízkeho Fiľakova, kde videli väčšie istoty pre svoju budúcnosť. A mužstvo, ktoré v júni ašpirovalo na postup do vyššej súťaže, je dnes beznádejne na konci tabuľky III. ligy, za ktoré bude musieť zrejme nastupovať na trávnik po trénerovi už  aj konateľ či pokladník...

 Niekomu to možno nevadí, hlavne že má klub jednu samotnými predkladateľmi nechválenú koncepciu, vďaka ktorej Bitala a jeho ľudia nemohli  využiť letnú  prestávku na udržanie a prípadné posilnenie mužstva. Tomu sa teda hovorí bravúrne zrýchlenie! Fanúšikovia si však skôr myslia, že je to len výsledok toho, ak do futbalu chcú zasahovať ľudia, ktorí sa v ňom nevyznajú, ba niektorí dokonca razia heslo „čím horšie, tým lepšie.“

 Dovoľujem sa k tejto téme vyjadrovať pretože som bol bezmála desať rokov prezidentom klubu aj v časoch keď sme hrali prvú ligu i Pohár UEFA a na domáce zápasy chodilo aj viac ako päť tisíc divákov. Hlavným sponzorom bola vtedy spoločnosť Tauris, ktorá nikdy nepodmieňovala financovanie klubu koncepciou, ale vždy len a len dosiahnutými výsledkami.

Apropo koncepcia. Ak ministerstvo zdravotníctva dá štátnej nemocnici vypracovať nejakú koncepciu, tak tam nebude chcieť zakotviť menovite riaditeľa, primára či jeho zástupcu, ale má hovoriť o tom, ktoré oddelenia nefungujú, prípadne sa majú zrušiť. Lenže poslancami predložená koncepcia MŠK sa nezmieňuje ani  o tom, či nám je potrebných 15 mládežníckych mužstiev, v ktorých hrajú väčšinou chlapci mimo Rimavskej Soboty a nakoniec za mužstvo dospelých nemá kto nastúpiť. Potom je na mieste otázka, pre koho tých mládežníkov vlastne vychovávame ..?


 
 

Poznáme najkrajšie balkóny a predzáhradkyVytlačiť
 

Aj v Rimavskej Sobote nájdeme ľudí, ktorí sa s láskou  starajú o kvetinovú výzdobu svojich balkónov a predzáhradiek.  Mesto sa aj tento rok rozhodlo ich prácu oceniť a vyhlásilo súťaž o najkrajšiu kvetinovú výzdobu balkónov a predzáhradiek. Vyhodnotenie prebehlo na radnici mesta 27. septembra, počas Gemersko-malohontského jarmoku.

Súťaž o najkrajší balkón a predzáhradku sa konala v tomto rok už po 20. krát. Ako uviedol Ing. Ján Bozó z Oddelenia stavebného poriadku, životného prostredia a dopravy na MsÚ, súťaž prebieha počas letných mesiacov, kedy sa pracovníci Odboru rozvoja mesta na MsÚ vyberú do ulíc a všímajú si tie balkóny a predzáhradky, ktoré najviac hýria farbami, zaujmú svojou nápaditosťou a vidieť na nich, že je za nimi starostlivosť.  „O to viac sa to cení, že ľudia, ktorí sa o tieto kvietky starali, nerobili radosť len sebe, ale aj každému, kto sa prechádzal našim mestom,“ uviedol počas vyhodnocovania súťaže Ing. J. Bozó.

Do užšieho výberu sa nakoniec dostalo 25 balkónov a 20 predzáhradiek. Výnimkou neboli ani mestské časti, ktoré v tomto roku vynikali.  Súťaž vyhodnocovala odborná porota zložená z pracovníkov sekretariátu primátora a prednostu Mestského úradu a pracovníkov Odboru rozvoja mesta MsÚ. Tohtoročným víťazom najkrajšej výzdoby balkónu sa stala rodina Czeneová z Kirejevskej ulice č. 25. Druhé miesto si odniesla rodina Radová z K. Mikszátha 44 a tretia skončila rodina Anderková zo Športovej ulice č.4. Prvé miesto v kategórii predzáhradiek obsadila rodina Bartová z Dúžavy. Druhým miestom bola ocenená predzáhradka Gabriely Krnáčovej z Dúžavy a do trojky najkrajších predzáhradiek sa prebojovala rodina Zsámboková z mestskej časti Sabová. Ceny víťazom odovzdal primátor mesta Jozef Šimko.

Predzáhradky:

1. miesto - rodina Bartová, Dúžava 77

bartová.JPG2. miesto - Gabriela Krnáčová, Dúžava 113

krnáčová.JPG

3. miesto - rodina Zsámboková, Sabová 13

zsámboková.JPG

Balkóny:

1. miesto - rodina Czeneová, Kirejevská 25

czeneová.JPG

2. miesto - rodina Radová, K. Mikszátha 44

radová.JPG

3. miesto - rodina Anderková, Športová 4

anderková.JPG


 
 

Európsky týždeň mobility v ZŠ Pavla DobšinskéhoVytlačiť
 

Slovenská agentúra životného prostredia na Slovensku koordinuje program kampane EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY na národnej úrovni.

ETM prebieha každý rok od 16. do 22. septembra a umožňuje mestám či obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy. Motivovaním jednotlivcov, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika, môžeme znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život a prácu. Do EURÓPSKEHO  TÝŽDŇA  MOBILITY sa každoročne zapája aj naša základná škola v spolupráci s AMAVET klubom Legman819.

Témou ročníka 2019 bola Bezpečná chôdza a cyklistika so sloganom PREJDIME SA SPOLU!

Tento rok počas ETM bol dôraz kladený na bezpečnú chôdzu a jazdu na bicykli, ako aj na ich výhody pre zdravie, životné prostredie. Mestá, ktoré podporujú pešiu chôdzu či jazdu na bicykli, sú vnímané ako atraktívnejšie, s nižšími emisiami, menším preťažením a vyššou kvalitou života pre svojich obyvateľov. My v našej škole sme túto aktivitu podporili rôznymi aktivitami počas celého týždňa. Dňa 19.9. sme uskutočnili aktivitu, ktorú majú deti najradšej, akciu „Deň bez áut“. Akcia sa začala  hneď ráno, kde mladší žiaci rozdávali  všetkým, ktorí využili iný dopravný prostriedok ako auto, pekný obrázok. So žiakmi I. stupňa a žiakmi 5. a 6. ročníka sme sa stretli popoludní na školskom  dvore.

V  popoludňajších hodinách si deti  vyskúšali zručnosť v jazde na bicykli a vedomosti z dopravnej výchovy. Boli pre nich  pripravené rôzne prekážky, kde museli ukázať, že bicykel dokážu naozaj ovládať. Samozrejme, nikto nezabudol na reflexné prvky a prilbu,  ktoré sú pri jazde na bicykli veľmi dôležité. Všetkým sa naozaj darilo a v zdolávaní prekážok boli úspešní. Za svoju zručnosť boli všetci odmenení. Ceny boli zakúpené vďaka organizácii Amavet klub Legman 819, s ktorou naša škola dlhodobo spolupracuje  a túto akciu podporuje už niekoľko rokov.

Dôležité však bolo aj to, že si žiaci  spoločne uvedomili, aké dôležité je chrániť si naše životné prostredie a aspoň jeden deň prísť do školy bez auta. Aj ich rodičia sa snažili v tento deň využiť  iný dopravný prostriedok ako auto.

Ďakujem všetkým, ktorí túto akciu podporili.

mobilita.jpg

Mgr. Elena Sakálová, vedúca klubu Legman 819


 
 

Mesto spustilo virtuálneho sprievodcuVytlačiť
 

Mesto Rimavská Sobota - Turistické informačné centrum mesta oznamuje širokej verejnosti,  že pre turistov a návštevníkov mesta pripravilo nový produkt cestovného ruchu - "Turistický sprievodca Rimavská Sobota".

Ide o mobilnú aplikáciu – interaktívneho turistického sprievodcu s QR kódmi, hlasovým sprievodom v troch jazykových mutáciách, mapami a GPS.  

Mobilnú aplikáciu s hlasovým sprievodom "Turistický sprievodca Rimavská Sobota"  je možné si nainštalovať do mobilných zariadení z obchodu Play pre Android a AppStore pre iPhone/iPod/iPad : Rimavska Sobota. Je dostupná v troch jazykových mutáciách (slovenská, maďarská, anglická), takže si ju už do svojho mobilného zariadenia môže  pridať každý záujemca i zahraničný turista. Ide o  portálové riešenie s možnosťou neobmedzenej aktualizácie vlastných bodov záujmu. V aplikácii nájdete informácie a fotografickú dokumentáciu o pamiatkách a historických budovách, o histórii mesta, o pamätníkoch v meste Rimavská Sobota, o osobnostiach slovenského i maďarského kultúrneho života v minulosti žijúcich a pôsobiacich v našom meste. Vďaka GPS vás aplikácia naviguje priamo k jednotlivým pamiatkám napr. do Gemersko-malohontského múzea na Námestí M. Tompu či k soche známeho rozprávkara Pavla Dobšinského na Námestí Š.M. Daxnera. Aplikácia tiež obsahuje na mapách zvýraznené prechádzkové trasy pre peších návštevníkov i mapy okolitých cyklotrás. Nájdete v nej informácie zamerané na šport, oddych a turistiku. Zavedie vás do rekreačnej oblasti Kurinec - Zelená voda, resp. vás oboznámi o trasách vyhliadkového autovláčika a nájdete v nej aj cenník služieb v RO Kurinec – Zelená voda. Aplikácia ponúka  možnosť vyhľadať si aj informácie o kultúrnych, športových a spoločenských inštitúciách pôsobiacich v našom meste, telefónne a e-mailové kontakty, otváracie hodiny i GPS súradnice týchto inštitúcií. Sú v nej  dôležité telefónne čísla (napr. tiesňové volanie, polícia, mestská polícia), na ktoré sa dovoláte priamo bez hľadania a zisťovania.  Zaujímavosťou je  čítačka QR kódov, ktorá Vás po načítaní kódu mobilným zariadením prenesie priamo do histórie napr. bývalého detského útulku, protestantského gymnázia či radnice mesta.          

Veríme, že sa vám mobilná aplikácia bude páčiť a budete ju často a so spokojnosťou využívať. 

Bližšie informácie nájdete v Turistickom informačnom centre na Hlavnom námestí v Rim. Sobote, na tel. č: 047/5623645, mobile 0911 568 538,e-maile: tic@rimavskasobota.sk alebo na webovej stránke  www.rimavskasobota.sk

 

qrkody noviny.jpg


 
 
Položky 1-10 z 17

Pracovná ponuka - Referent, referentka riadenia projektovVytlačiť
 

Pracovná ponuka

Mesto Rimavská Sobota

zastúpené primátorom mesta JUDr. Jozefom Šimkom

Svätoplukova 389/9, 979 01 Rimavská Sobota

ponúka

voľné pracovné miesto v pracovnej pozícii:

Referent, referentka riadenia projektov

 

Predpokladaný nástup do práce: na základe vzájomnej dohody.

 

Základný plat: (brutto): 

 • Výška základného – tarifného platu je určená podľa zaradenia do platovej triedy podľa započítanej praxe a v príslušnom platovom stupni základnej stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v zmysle zákona

č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme

Organizačná štruktúra:

 • Uvedené pracovné miesto je organizačne začlenené pod Zástupcu primátora – Oddelenie riadenia projektov

Miesto výkonu práce:

 • Mestský úrad, Svätoplukova 389/9, 979 01 Rimavská Sobota

 

Druh pracovného pomeru

 • podľa Zákonníka práce - hlavný pracovný pomer na celý pracovný úväzok

 

Stručná charakteristika pracovného miesta – pracovná náplň

-   monitorovanie a vyhodnocovanie výziev na predkladanie projektov na získanie finančných   

    prostriedkov z externých – cudzích zdrojov
-  spracovávanie žiadostí na získanie finančných prostriedkov s kompletnou dokumentáciou
-  vykonávanie odborných činností pri príprave projektov a ostatných podkladov

   k zabezpečeniu a vypracovaniu žiadostí za účelom získavania finančných prostriedkov

   z iných zdrojov pre mesto

 

Požadované kvalifikačné predpoklady:

 • ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa
 • ukončené vysokoškolské vzdelanie I. stupňa
 • ukončene úplné stredné odborné vzdelanie s maturitou

Ďalšie požiadavky:

 • prax a skúsenosti s prácou v oblasti manažovania projektov – vítaná
 • užívateľská znalosť práce s PC a internetom
 • bezúhonnosť

 

K prihláške je potrebné doložiť tieto doklady:

 • písomná žiadosť o zaradenie do výberu na osobný pohovor
 • štruktúrovaný profesijný životopis s uvedením telefónneho kontaktu a s prehľadom vykonávanej praxe
 • úradne overená fotokópia dokladu o najvyššom dosiahnutom stupni vzdelania
 • písomný súhlas uchádzača k použitiu osobných údajov pre účely osobného pohovoru

      podľa zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov

 

Dátum a miesto podania žiadosti:

Prihlášku so žiadosťou a požadovanými dokladmi je potrebné doručiť v zalepenej obálke s označením „Pracovná ponuka – „Projektový referent“ - NEOTVÁRAŤ“osobne

do podateľne Mestského úradu v Rimavskej Sobote alebo poštou v termíne najneskôr

do 25.10.2019 /piatok/ do 12.00 h. na adresu: Mestský úrad, Prednosta MsÚ,

JUDr. Štefan Szántó, Svätoplukova 389/9, Rimavská Sobota, 979 01.

Výber uchádzačov bude prebiehať na základe osobných pohovorov. Na osobný pohovor budú pozvaní telefonicky len tí uchádzači, ktorí budú spĺňať vyššie uvedené požiadavky a do určeného termínu predložia k žiadosti všetky požadované doklady.

                           

Zverejnené: dňa 07.10.2019

 

 • na webovom sídle Mesta Rimavská Sobota www.rimavskasobota.sk
 • na úradnej -  informačnej tabuli mesta - Mestský úrad,  Svätoplukova 389/9, Rimavská Sobota

 

 

                                                                                                         JUDr. Jozef Šimko

                                     primátor mesta


 
 

Pracovná ponuka - referent, referentka školského úraduVytlačiť
 

PRACOVNÁ  PONUKA

 

Mesto Rimavská Sobota

zastúpené primátorom mesta JUDr. Jozefom Šimkom

Svätoplukova 389/9, 979 01 Rimavská Sobota

 ponúka

voľné pracovné miesto v pracovnej pozícii:

Referent, referentka školského úradu.

 

Predpokladaný nástup do práce: na základe vzájomnej dohody.

 

Základný plat: (brutto): 

 • Výška základného – tarifného platu je v závislosti od zaradenia zamestnanca podľa dosiahnutého stupňa vzdelania, dĺžky započítanej praxe určená podľa základnej stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme -  zákon č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme 
 • referent školského úradu nie je odmeňovaný podľa platových taríf  pedagogických zamestnancov

Organizačná štruktúra:

 • Uvedené pracovné miesto je organizačne začlenené pod Odbor školstva, mládeže športu  a kultúry Mestského úradu v Rimavskej Sobote

Miesto výkonu práce:

 • Mestský úrad, Svätoplukova 389/9, 979 01 Rimavská Sobota

 

Druh pracovného pomeru

 • podľa Zákonníka práce - hlavný pracovný pomer na celý pracovný úväzok

 

Stručná charakteristika pracovného miesta – pracovná náplň

 • metodické usmerňovanie a kontrola v oblasti hospodárenia riadenia škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti obce
 • zabezpečovanie preneseného výkonu štátnej správy na úseku školstva a ďalšia administratívnosprávna činnosť na jednotlivých úsekoch územnej samosprávy v rozsahu prenesených kompetencií orgánov štátnej správy na orgány územnej samosprávy v zmysle legislatívnych predpisov SR, nariadení vlády, smerníc a vyhlášok týkajúcich sa oblasti školstva -  zákon NR SR č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákon č. 245/2008 Z. z o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v z.n.p., zákon č.138/2019 Z. z. o pedagogických a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení zákonov  a ďalších zákonov SR a nariadení vlády a smerníc MŠVVaŠ SR)
 • poskytovanie odbornej, metodickej a poradenskej činnosti školám a školským zariadeniam v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta

     

Požadované kvalifikačné predpoklady  /§ 7 ods. 3 zák. č. 596/2003 o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov/

 • vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa pedagogického zamerania  – zameranie učiteľstvo pre základnú školu – podľa zákona č. 138/2019 § 10 ods. 1 Z. z. zákon

      o  pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení

      niektorých zákonov

 •  minimálne 5 rokov pedagogickej praxe

 

Ďalšie požiadavky:

 • znalosť platnej legislatívy pre oblasť školstva v samospráve a súvisiacich právnych predpisov
 • zdravotná spôsobilosť
 • spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu
 • užívateľská znalosť práce s PC a internetom
 • ovládanie štátneho jazyka
 • bezúhonnosť

 

K prihláške je potrebné doložiť tieto doklady:

 • písomná žiadosť o zaradenie do výberu na osobný pohovor
 • štruktúrovaný profesijný životopis s uvedením telefónneho kontaktu a s prehľadom vykonávanej praxe
 • potvrdenie od predošlých zamestnávateľov o dĺžke výkonu pedagogickej praxe
 • úradne overená fotokópia dokladu o najvyššom dosiahnutom stupni vzdelania
 • úradne osvedčené čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu
 • úradne osvedčené čestné vyhlásenie o bezúhonnosti
 • lekárske potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti na výkon práce referenta školského úradu
 • písomný súhlas uchádzača k použitiu osobných údajov pre účely osobného pohovoru

      podľa zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov

 

Prihlášku spolu s požadovanými dokladmi je potrebné doručiť v zalepenej obálke s označením „Pracovná ponuka – Referent ŠÚ - NEOTVÁRAŤ“osobne do podateľne Mestského úradu v Rimavskej Sobote alebo poštou v termíne najneskôr do 21.10.2019 do 16.00 h. na adresu: Mestský úrad, Svätoplukova 9, Odbor školstva, mládeže, športu a kultúry, Ing. Karina Kochanová, poverená ved. odboru, 979 01 Rimavská Sobota.

Výber uchádzačov bude prebiehať formou osobných pohovorov. Na osobný pohovor budú telefonicky pozvaní len tí uchádzači, ktorí budú spĺňať vyššie uvedené kvalifikačné predpoklady a stanovené požiadavky a do určeného termínu predložia všetky požadované doklady.

                            

Zverejnené: dňa 30.09.2019

 

 • na webovom sídle Mesta Rimavská Sobota www.rimavskasobota.sk
 • na úradnej -  informačnej tabuli mesta - Mestský úrad,  Svätoplukova 389/9, Rimavská Sobota

 

 

       JUDr. Jozef Šimko

                                  primátor mesta


 
 

Jesenné upratovanie 2019Vytlačiť
 

Vážení občania,

tak ako každý rok, aj teraz v termíne od 03.10.2019 do 07.11.2019 sa bude uskutočňovať jesenné upratovanie. Na tento účel budú rozmiestnené veľkoobjemové kontajnery podľa uvedeného harmonogramu. Mobilný zber nebezpečných odpadov sa uskutoční 19.10.2019 /sobota/. Žiadame občanov, aby túto možnosť maximálne využili.

 

HARMONOGRAM ROZMIESTNENIA VOK NA JESENNÉ UPRATOVANIE: 

 

03.10. – 10.10.2019
Šibeničný vrch – Ul. Železničiarska  oproti obchodu a budovy bývalej materskej školy
Nám. Š.M.Daxnera - parkovisko KD
Tomašová – Ul. Tomašovská  pri bývalom veľkosklade OTEX
Chrenovisko  - Narcisová

 

10.10.–17.10.2019
Cukrovarská – parkovisko pri bytovom dome
Ul. A. Markuša
Križovatka Ul. Rožňavskej a Ul. Školskej
Sídlisko Rimava – medzi bytovkou B-1 a B-2
Sídlisko Západ – pri veľkom M-Markete

 

17.10. –24.10.2019
Bakta – pri futbalovom ihrisku
RO Kurinec – pri autobusovej zastávke
Sobôtka – nová časť
Sobôtka – stará časť
Vinica – pri obchode

 

24.10. –31.10.2019
Dúžava – pri kultúrnom dome
Mojín – pri autobusovej zastávke
Vyšná Pokoradz – pri kultúrnom dome
Nižná Pokoradz – pod kostolom, na konci obce
Sabová - pri bytovkách

 

31.10. – 07.11.2019
Ul. Dobšinského
Vinica – autobusová zastávka - vrch

 

Veľkoobjemový kontajner   -   VOK je určený na zber  objemového odpadu.

Do tohto VOK v žiadnom prípade nepatrí nasledovný odpad: stavebný odpad, nebezpečný odpad (napr. žiarivky, výbojky, monočlánky, akumulátory, obaly z náterových hmôt) a pod. Nebezpečné odpady možno v priebehu celého roka odovzdať zdarma v areáli firmy DETOX (areál býv. ZŤS na Košickej ceste).

Mobilný zber nebezpečných odpadov sa uskutoční dňa :19.10.2019

Prípadné ďalšie miesta resp. termíny pristavenia VOK budú riešené priebežne podľa potreby a požiadaviek. Bližšie informácie a podrobnejšie podmienky je možné dohodnúť na mestskom úrade, oddelení stavebného poriadku, životného prostredia a dopravy – č. tel. 5604648 a vo fi. DETOX – č.tel. 0905 323 323


 
 

Mobilný zber nebezpečného odpaduVytlačiť
 

Vážení občania,

pravdepodobne sa aj vo Vašej domácnosti nachádza nebezpečný odpad s obsahom škodlivých látok, ktorý nepatrí do bežného komunálneho odpadu. Ak sa rozhodnete osobne prispieť k ochrane životného prostredia nášho mesta, môžete bezplatne odovzdať uvedené druhy odpadov na profesionálne spracovanie pracovníkom firmy DETOX s.r.o., ktorí vykonávajú mobilný zber odpadu.

 

Termín zberu: 19. 10. 2019 ( Sobota )

 

       Ulica                              Umiestnenie zastávky                 Čas                .

ul. Školská                         plocha oproti pohostinstvu Hviezda        7.30 - 7.50

ul. Železničiarska               pred obchodom s potravinami               7.55 – 8.15

ul. K. Mikszátha                 plocha oproti Obch. akadémii                8.20 – 8.40

Sídlisko Rimava                  parkovisko pri M - Markete                    8.45 – 9.05

Sídlisko Západ                    parkovisko na ul. J. Bodona                   9.35 – 9.55

Sobôtka                             plocha pred obchodom s potravinami     10.00 – 10.20

Chrenovisko                       pred obchodom                                   10.30 – 10.50

V. Pokoradz                       pred Kultúrnym domom                        11.00 – 11.20

N. Pokoradz                       pred Kultúrnym domom                         11.30 – 11.50

Bakta                                pred Kultúrnym domom                         12.05 – 12.25

Vinica                                pred obchodom s potravinami               12.35 – 12.55

Dúžava                              pri Kultúrnom dome                              13.15 – 13.35

Mojín                                 pri autobusovej zastávke                       13.40 – 14.00

 

Podmienkou pre prevzatie odpadu je predloženie občianskeho preukazu. Zároveň Vám ponúkame možnosť bezplatne odovzdať uvedené odpady počas celého roka na prevádzke spoločnosti DETOX s.r.o. na Košickej ceste č. 2923 každý pracovný deň od 7.00 do 15.00 hod.            

Informácie:                                         Termín ďalšieho zberu: jar/jeseň

Mestský úrad Rimavská Sobota, Svätoplukova 9                      DETOX s.r.o.

tel.: 047 / 560 46 48 - Ing. Ján Bozó                         tel.: 048 / 471 25 25                                                          


 
 
Položky 1-10 z 17

Na margo uplynulých dní - Futbal doplatil na koncepciu

Ak existuje ukážkový príklad ako sa dá niečo zabrzdiť, tak tým je mestský futbalový klub. Dianie v ňom síce sledujem z patričnej vzdialenosti bez úmyslu doňho zasahovať, ale to čo sa s ním cez leto udialo je neodpustiteľný hriech. Mužstvo dospelých pod vedením trénera Eugena Bariho skončilo v júni na 2. mieste III. ligy. Konateľ klubu M. Bit

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka