Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Chantal Poullain: ŠansónyVytlačiť
 

Všetkých milovníkov šansónu, francúzštiny a vynikajúcej hudby pozývame vo štvrtok 11. 4. 2019 o 19.00 hod. na koncert Chantal Poullain-Polívkovej, ktorá vystúpi v Rimavskej Sobote v sprievode jazzovo ladenej kapely Štěpán Markovič trio. Šansóny Chantal – to je hlboko posadený sexy hlas, lahodná francúzština, kapela v zložení Štěpán Markovič / saxofón, Jan Kořínek / kontrabas, Ondřej Kabrna / klavír, a atmosféra sladkého Francúzska. Vstupné: 12€ predpredaj / 15€ na mieste. Predaj vstupeniek v MsKS a TIC.

Chantal-Chansons-plagát-malý.jpg


Chantal Poullain-Polívková

(* 17. srpna 1956 Marseille, Francúzsko)
je česko-francúzska filmová a divadelní herečka. Vyštudovala divadelnú akadémiu v Ženeve, potom študovala v Anglicku, hrala v niekoľkých francúzskych a švajčiarskych televíznych filmoch. Bola vydaná za Bolka Polívku, s ktorým má syna Vladimíra Polívku (* 1989). V Českej republike bývala v Brne, teraz žije v Prahe. Chantal  spieva jednak svoje vlastné piesne, ale tiež tradičné francúzske šansóny so šarmom jej vlastným. Koncert uvádza Chantal v češtine a vďaka svojej charizme okúzli publikum ako to vie len ona.

Chantal Poullain vstúpila do povedomia českého publika už v osemdesiatych rokoch, kedy spolu so svojím vtedajším manželom Bolkom Polívkom zažiarila v predstavení Šašek a královna.  Natočila viac českých filmov. Hosťovala v mnohých divadlách, napr. Klicperovom divadle v Hradci Králové, Národnom divadle, v Divadle Bez zábradlí apod. Dnes pôsobí v pražskom Divadle Ungelt v predstaveniach Hra o manželství, Šest tanečních hodin v šesti týdnech, Na vaše riziko, Kurtizána. Je zároveň zakladateľkou a prezidentkou nadácie Archa Chantal, ktorá pomáha zlepšovať prostredie v detských nemocniciach a liečebniach formou opráv a rekonštrukcií.

Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote


 
 

Ensemble Ricercata – prvý koncert tohtoročnej Hudobnej jariVytlačiť
 

Všetkých milovníkov krásnej hudby pozývame v utorok 19. 3. 2019 o 19.00 hod. do divadelnej sály DK (vchod od fontány) na prvý koncert 39. ročníka Hudobnej jari. Predstaví sa hudobné teleso Ensemble Ricercata v zložení Helga Varga Bach/soprán, Ronald Šebesta/klarinet, Milan Paľa/husle a umelecký vedúci Ivan Šiller/klavír. Ich hlavnou ideou je sprístupňovanie a popularizácia domácej i svetovej súčasnej komornej tvorby formou atraktívnych koncertných dramaturgií. Vstupné: 3€ / 2€ pre členov KPH. Predaj vstupeniek na mieste.


Súbor prijal názov Ricercata (z tal. ricercare – hľadať, pátrať, skúmať, bádať atď.) a v tomto duchu aj každoročne starostlivo hľadá, pátra, objavuje – diela „staré“ i nové.

hudobná jar.jpg

PROGRAM
Charles  Ives (1874 – 1954): 114 piesní (1922; výber)
Charlie Rutlage
Like a Sick Eagle (Ako nemocný orol)
Songs My Mother Taught Me (Piesne mojej matky)
Resolution (Rozhodnutie)
Walking (Chôdza)
Watchman (Strážnik)
The Children’s Hour (Detská hodinka)
The Side Show (Sprievodné podujatie)
The Things Our Fathers Loved (V čom našli zaľúbenie naši otcovia)
Serenity (Vyrovnanosť)

Largo pre husle, klarinet a klavír (1901)

Igor Stravinskij (1882 – 1971): Tri malé piesne – Spomienky z môjho detstva (1925)
1. Soročeňka (Straka – strakuľa)
2. Vorona (Havran)
3. Čičer-jačer (Zmok-bzdoch)

Mačacie uspávanky (1916; výber)
3. Bay-Bay (Hajaj, búvaj)
4. U kota, kota (Čo má kocúr, kocúr)

Štyri ruské piesne (1919)
1. Selezeň (Káčer – chorovodnaya [kruhová pieseň])
2. Zapevnaja (Pieseň na úvod)
3. Pobľudňaja… (Pieseň k stolu)
4. Sektarskaja (Sektárska pieseň)

Príbeh vojaka  (1918)
1. Marsh soldata (Pochod vojaka)
2. Skripka soldata (Husle vojaka)
3. Maľenkij koncert (Malý koncert)
4. Tango, vals, regtajm (Tango – Valse – Rag)
5. Tanec djavola (Tanec diabla)

Helga Varga Bach – soprán

Zdroj: http://www.domkultury-rs.sk/


 
 

Predmet mesiaca marec: Reprezentatívne vydanie básní Sándora Petőfiho z roku 1907 Vytlačiť
 

Predmetom mesiaca marec je dvojzväzkové reprezentatívne vydanie súborného diela Sándora Petőfiho z roku 1907 z historickej knižnice Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote. V priestoroch múzea bude vystavené od 1. do 29. marca 2019.

Összes költeményei (Súborné dielo) Sándora Petőfiho bolo vydané v roku 1907 v Budapešti v reprezentatívnom dvojzväzkovom vydaní, v maďarskom jazyku. Dielo je doplnené početnými ilustráciami. Väzba je potiahnutá špeciálnou bavlnenou tkaninou zhotovenou technikou ripsovej väzby s úpravou moaré (pripomína vlnenie na vodnej hladine alebo mramor). Tkanina je zdobená farebným rastlinným motívom a zlátením. Zlátená je i oriezka kníh. Vo väzbe je centrálne umiestnený kovový reliéf spodobňujúci autora.

Sándor Petőfi (1823 - 1849) bol maďarským básnikom, predstaviteľom romantizmu. Pochádzal z maďarsko-slovenskej rodiny Istvána Petroviča a Márie Hrúzovej. Po gymnaziálnych štúdiách pôsobil v divadelníctve, pracoval i v redakciách maďarských časopisov a literárne tvoril. Keďže maďarská romantická literatúra bola úzko prepojená s ideami buržoáznej revolúcie v Uhorsku, v rokoch 1848/49 bojoval v uhorskej armáde i Petőfi. Žiaľ, padol v bojoch pri Segešváre. Jeho hrob nebol nikdy nájdený.

Sándor Petőfi sa priatelil s významným gemerským básnikom Mihályom Tompom (1817 - 1868). I vďaka tomuto priateľstvu Petöfi uskutočnil svoju poznávaciu cestu po Gemeri-Malohonte v roku 1845 a následne i v roku 1847. Zaujímal sa najmä o pamätihodnosti, navštívil viacero miest, Rimavskú Sobotu navštívil pri oboch svojich cestách. Počas týchto ciest napísal niekoľko básní venovaných regionálnym osobnostiam a pamiatkam (Garaj 1997). V Rimavskej Sobote si v roku 1845 do svojich Úti jegyzetek (Cestovné poznámky) zapísal: „Môj priateľ H... mi poskytol ubytovanie vo svojom dome, v čase keď aj holubníky boli plné hostí. V jednu noc som prišiel neskoršie, všetky postele boli už obsadené, nuž som nemal inú možnosť, ako si ľahnúť na zem.“  A práve na druhý deň po neslávnom prenocovaní mesto Rimavská Sobota udelilo Petőfimu titul čestného tabulárneho sudcu. Svedectvom danej udalosti je pamätná tabuľa i stála expozícia v dome, v ktorom básnik počas svojej návštevy býval. Dom v súčasnosti nesie názov Múzsák Háza. (Dom múz).

Iveta Krnáčová , knihovníčka GMM

Petofi.JPG

Petofi..JPG


 
 

Prihlás sa do 4. ročníka Kvízmajstra!Vytlačiť
 

 KM2-ilustračná1.jpgMestské kultúrne stredisko pre Vás pripravuje 4. ročník úspešnej zábavno-vedomostnej súťaže Kvízmajster! Si stredoškolák a zaujímaš sa o kultúru? Baví Ťa hudba, film, divadlo či literatúra? Chceš sa zabaviť, niečo nové dozvedieť a vyhrať zaujímavé ceny? Tak presvedč svojich spolužiakov a prihláste sa do najlepšej interaktívnej kvízšou v regióne! Vyplňte prihlášku (WORD / PDF) a do 1. apríla 2019 nám ju pošlite na adresu: Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota, Námestie Š.M. Daxnera 1723, 979 01 Rimavská Sobota alebo e-mailom na: kvizmajster@tvrimava.sk. Bližšie informácie nájdete v texte.

Čo je Kvízmajster?

Kvízmajster je zábavno-vedomostná súťaž pre stredné školy pôsobiace v regióne Gemer-Malohont. Súťaž sa tematicky zameriava na oblasť slovenskej, miestnej a regionálnej kultúry (hudba, film, divadlo, literatúra, výtvarné umenie). Jej primárnym cieľom je prispieť k zvyšovaniu kultúrnej gramotnosti stredoškolskej mládeže.

Ciele projektu

Prostredníctvom interaktívnych moderovaných kvízov projektovaných na plátno, doplnených o množstvo praktických zábavno-vedomostných úloh, chce Kvízmajster hravou formou priblížiť žiakom stredných škôl významné diela a osobnosti kultúrneho života na Slovensku a v regióne, zorientovať ich v kultúrnom dianí dneška i minulosti a motivovať ich k hlbšiemu záujmu o slovenskú, miestnu a regionálnu kultúru. Kombinuje pritom prvky známych televíznych šou, akými sú Milionár, Duel, Čo ja viem, Dobre vedieť! či Milujem Slovensko.

Viac na domkultury-rs.sk

Zdroj: Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote


 
 

Detská tour Petra Sagana v Rimavskej SoboteVytlačiť
 

V Mestskej záhrade v Rim. Sobote sa uskutoční detská cyklistická súťaž určená pre deti vo veku od 0 -14 rokov pod názvom Detská tour Petra Sagana 2019, ktorej 1.kolo sa bude konať 31.3.2019 (nedeľa) v Mestskej záhrade v Rimavskej Sobote.

Takýmto spôsobom symbolicky preberáme štafetu po meste Lučenec, kde sa 1.kolo organizovalo úspešne predošlé tri roky. Je to výborná správa pre všetky deti, ktoré majú radi bicykel, majú chuť súťažiť a takto sa môžu priblížiť fenoménu, ktorým je náš Peter Sagan. Je to zároveň jedinečná možnosť ako spropagovať naše mesto Rimavská Sobota, nakoľko každého kola súťaže sa zúčastňuje súťažne 300-400 detí z celého Slovenska. Pravidelnými účastníkmi sú aj deti z Čiech a Maďarska. Celkovo možno počítať s účasťou okolo 2000 návštevníkov. Ďalšie kolá sa budú konať v Nitre, Žiline, Spišskom Hrhove, Novej Dubnici, Trnave, Topoľčiankach, Valči a finále detskej tour Petra Sagana sa bude konať v Košiciach.

Organizátorom detskej tour je pán Peter Zánický, ktorý je dorasteneckým trénerom Petra Sagana a garantom je samotný Peter Sagan. Peter každoročne svojou návštevou poctí aj súťažiace deti. Pre deti je to jedinečný zážitok, keď sa takto môžu priblížiť k fenoménu akým je Peter. V ročníku 2018 bol Peter priamo medzi deťmi na 2.kole v Nitre. Vzhľadom na jeho nabitý súťažný kalendár sa nedá predpokladať ale ani vylúčiť, že poctí svojou návštevou aj Rimavskú Sobotu. Nechajme sa prekvapiť. Organizátor túto informáciu vždy tají do poslednej chvíle a takto drží deti v napätí.

Spoluorganizátorom 1. kola Detskej tour Petra Sagana je Cyklistický klub Rimavská Sobota.

Peter všetkých pozýva, tak neváhajte a príďte tiež 31.marca 2019 do Mestskej záhrady v Rimavskej Sobote na Detskú tour Petra Sagana. Detská tour je vynikajúcim začiatkom pre malých cyklistov a zážitkom aj pre rodičov či starých rodičov. Veď bicyklovanie je predsa  zábava. 

viac na https://detskatour.sk/1-kolo-rimavska-sobota-propozicie/

Cyklistický klub Rimavská Sobota

detská tour plagát.jpg

 


 
 

Zápasník Molnár vicemajstrom SlovenskaVytlačiť
 

Mladý zápasník Lokomotívy Rimavskej Soboty Brian Molnár zaknihoval pekný úspech na majstrovstvách Slovenska mužov v zápasení gréckorímskym štýlom ziskom striebornej medaily za 2.miesto v hmotnosti do 55 kg.

Hoci je ešte vekom len dorastenec, hneď svoj prvý štart medzi mužmi premenil na medailu. K titulu mu chýbalo lem kúsok športového šťastia. Po dvoch lopatkových víťazstvách, vo finále  po veľmi vyrovnanom priebehu prehral tesne 8:9 s pretekárom z Bánoviec. Bez medaily tentoraz skončil Pavol Rapčan. Treba však dodať, že štartoval o 2 váhové kategórie vyššie, nakoľko ho v polovici marca čakajú majstrovstvá Slovenska juniorov vo voľnom štýle, kde obhajuje titul a bude bojovať o štart na ME v Španielsku, a preto by nebolo rozumné upravovať hmotnosť aj na mužov. Po dvoch prehrách s reprezentantmi Slovenska obsadil vo váhe do 67 kg nepopulárne 4. miesto. V tej istej váhe skončil Attila Kondáš piaty. V súťaži družstiev obsadila naša Lokomotíva solídne 8. miesto.

„Prvýkrát po  15 rokoch neštartoval jeden z našich najúspešnejších zápasníkov, mnohonásobný majster Slovenska Michal Radnóti a tiež Richrad TotkovičMarian Radnóti. Tentoraz sa predstavili na šampionáte Slovenska v Trenčíne ako rozhodcovia,“ zhodnotil majstrovstvá Slovenska tréner Lokomotívy Jozef Radnóti.

Zdroj: Jozef Radnóti, tréner zápasníckeho oddielu Lokomotíva RS  

 

zápasenie1.png

zápasenie.png

 

 


 
 

Judo Grand prix - Ostrava 2019Vytlačiť
 

V novej atletickej hale na ôsmich tatami sa v dňoch 23.- 24. februára konalo Judo Grand Prix Ostrava 2017.

Za účasti asi 1300 pretekárov z 15 štátov Európy a 117 oddielov sa  Lokomotíva judo Rimavská Sobota nestratila.

 Staršia žiačka Natália Gažiová štartovala v hmotnosti  do 40 kg, kde súťažilo až 15 pretekárok. V tejto silnej konkurencii našla Natália len jednu premožiteľku zo Švédska  a obsadila bronzovú tretiu priečku.

V prvom zápase zdolala Poľku Jedrzejek hodnotením ipon pred časovým limitom,  v druhom zápase natrafila na reprezentantku  Poľska  Switek, ktorú tiež zdolala na ipon v časovom limite.  V semifinále prehrala so Švédkou Babulfath a kvôli tejto prehre postúpila do malého finále o bronzovú priečku. V zápase o bronz zvíťazila nad Poľkou Szalkiewicz.

Do  Ostravy   sprevádzali džudistku Lenka Babicová a  Miloš Gaži.

Za podporu oddielu Lokomotívy ďakujeme Mestu Rimavská Sobota firme TONI s.r.o. / požiarna ochrana/ p. Igor Tonhajzer, Kvety Henrieta  Mišuráková, a  ZŠ Š. M. Daxnera – Mgr. Peter Černý na sídlisku Západ.

Ľubomír Antal,

predseda Lokomotíva - judo Rimavská Sobota

Gažiová - druhá sprava.jpg

                                                                            


 
 

Zlatá medaila pre Slovensko zo svetového pohára vo Francúzsku Vytlačiť
 

Počas víkendu 16-17. februára sa v rámci svetového pohára konali majstrovstvá Francúzska v disciplíne Poomsae a Para-Poomsae pod názvom French Open Poomsae G1 2019 vo Francúzskom meste Lille. V konkurencii 18 krajín sa predstavili dvaja súťažiaci TKD Klubu Hnúšťa - Tomáš Mravec v kategórii para-poomsae junior P20 a Ivanka Kyseľová v kategórii poomsae cadet. Predchádzal im medzinárodný Poomsae seminár Coucha pod vedením hlavného rozhodcu WT Mustapha Moutarazaka, ktorý absolvoval hlavný tréner TKD Hnúšťa Mgr. Maroš Oláh a získal tak medzinárodnú licenciu Coucha v kategórii poomsae, ktorá je potrebná pre absolvovanie vrcholových medzinárodných Taekwondo WT turnajov označených - G.

Prvý súťažný deň nastúpil Tomáš, ktorému sa po odcvičení dvoch súťažných poomsae formácií podarilo vyhrať prvé miesto a stal sa vo svojej kategórii majstrom Francúzska.

Druhý súťažný deň nastúpila Ivanka, ktorá i napriek nečakaným zdravotným problémom, ktoré narušili jej tréningový proces, dosiahla  v konkurencii svetovej špičky po odcvičení dvoch vylosovaných poomsae formácií spomedzi 16 súťažiacich postup do finálovej osmičky. Vo finále sa jej žiaľ po odcvičení ďalších dvoch vylosovaných poomsae formácií nepodarilo dosiahnuť medailové priečky, ale jej výkon bol uspokojivý a sme radi, že sa nestratila a svojimi súťažnými zostavami si zabezpečila cenný postup do finále medzi top svetovú špičku, kde získala napokon 6. miesto a od lepšieho umiestnenia ju delili len stotiny bodov.

V mene TKD klubu gratulujeme za úspešnú reprezentáciu Slovenska, Taekwondo klubu Hnúšťa a miest Hnúšťa a Rimavská Sobota.

Tomáš Mravec

francúzsko (2).jpgfrancúzsko.jpg

francúzsko (3).jpg


 
 

Slovensko má bronzovú medailu z ôsmeho ročníka majstrovstiev sveta v Para Taekwondo Vytlačiť
 

5. - 6. februára sa konali v poradí už 8. majstrovstvá sveta Para Taekwondo WT - G-10, tento raz v tureckom meste Antálya. Na tomto šampionáte malo Slovensko prvý krát zastúpenie, nominovalo reprezentanta Tomáša Mravca z Rimavskej Soboty, zverenca TKD klubu Hnúšťa v disciplíne Poomsae – kategória P20 junior, ktorý pracuje pod vedením trénera Mgr. Maroša Oláha (3.Dan) a asistentky trénera a svojej sestry Karolíny Mravcovej (2.Dan).

ms pomsaae (3).jpg

Tohto ročníka sa zúčastnilo 400 športovcov z 69 štátov sveta a po prvý krát aj sedem nových krajín Jordánsko, Saudská Arábia, Senegal, Slovensko, Švajčiarsko, Tanzánia a Uganda. Bol to veľmi kvalitne zastúpený svetový šampionát, na ktorom sa zúčastnil aj prezident svetovej asociácie Taekwondo WT pán Dr. Chungwon Choue.

Taekwondo bolo zahrnuté do rodiny paralympíjských športov v roku 2015. Jeho formálny debut bude na najvážnejšej udalosti štvorročného obdobia venovanej športovcom s hendikepom - na budúcoročnej paralympiáde 2020 v Japonskom Tokiu. Preto bol tento turnaj pre mnohých športovcov dôležitý v zbieraní rankingových bodov (maximálny počet sa udeľuje na majstrovstvách sveta) na nomináciu na túto budúcoročnú Paralympiádu. Súťažilo sa v obidvoch Taekwondo disciplínach - Kyorugi (športový zápas) a Poomsae (predvádzanie foriem).

ms pomsaae (2).jpg

Tomáš nastúpil hneď prvý súťažný deň v disciplíne Para Poomsae, kde sa mu napokon podarilo vybojovať pre Slovensko historický prvú bronzovú medailu zo svetového para šampionátu. Išlo sa na KO systém (eliminačný turnajový systém), na ktorý nie je Tomáško ešte zvyknutý, lebo podľa týchto pravidiel zatiaľ súťažil len raz - na majstrovstvách Chorvátska 2018. Podľa tohto vyraďovacieho systému nastupujú vylosovaní dvaja cvičenci, ktorí po sebe na striedačku zacvičia dve formácie Poomsae a po ukončení sa rozhodne podľa pridelených bodov, kto postúpi do ďalšieho kola. Tomáškovi sa podarilo zacvičiť obidve zostavy bez chýb, len na úplnom konci druhej zostavy trochu zrýchlil kvôli stresu, ale celkovo to bolo veľmi dobre odcvičené.  Týmto by sme chceli poďakovať za podporu Slovenskej asociácii Taekwondo WT, Slovenskému paralympijskému výboru, SZSMP a v neposlednej rade aj sponzorom z Rimavskej Soboty, ktorí nám zmiernili cestovné náklady na tento vrcholový turnaj - Radovanovi Ceglédymu, Miroslavovi Porubiakovi , Stanislavovi Belákovi, pretože bez tejto pomoci by sme sa nemohli zúčastňovať takého počtu zahraničných turnajov.

ms pomsaae (4).jpg

Ďalej chceme poďakovať trénerom TKD Hnúšťa – Mgr. Marošovi Oláhovi a Mgr. Ivane Kyseľovej 2.Dan za obetavý prístup a dobrú prípravu na turnaje aj jeho sestre Karolíne, ktorá sa Tomášovi každodenne venuje. Poďakovanie patrí aj naším priateľom z Chorvátskeho Para Taekwondo zväzu - prezidentovi Vladovi Požežanacovi a hlavnej trénerke Martine Peranović, ktorí majú dlhoročné skúsenosti s Para Taekwondom. Ďakujeme im za pomoc a za cenné rady nie len na turnajoch.. Sprostredkovali nám osobné stretnutie s riaditeľom Para Taekwondo WT Olof Hansson zo Švajčiarska, ktorý nám prisľúbil pomoc a rady do budúcnosti, za čo ďakujeme. Hlavný tréner Mgr. Maroš Oláh sa stretol aj s hlavným rozhodcom tohto turnaja Mustaphom Moutarazakom z Francúzka, kde rozobrali podrobnosti medzinárodného Poomsae Coach seminára vo Francúzku, ktorého sa tréner zúčastní a po jeho absolvovaní získa medzinárodnú licenciu kouča, čo je tiež prínos pre slovenské Taekwondo.

ms pomsaae.jpg

Po tomto úspechu nás najbližšie čakajú majstrovstvá Francúzka Poomsae a Para Poomsae G1 Svetový pohár v Lille, kde sa budeme snažiť o dobrú reprezentáciu Slovenska, mesta Rimavskej Soboty a terajšieho klubu TKD Hnúšťa. Ďakujeme za podporu.

Tomáš Mravec


 
 

Lokomotíva Rimavská sobota najúspešnejším klubom SlovenskaVytlačiť
 

Historický úspech dosiahli zápasníci Lokomotívy Rimavská Sobota v roku 2018. Po prvýkrát vo svojej viac ako 45-ročnej histórii oddielu obsadili 1.miesto spomedzi 35 klubov celého Slovenska. Tento obrovský úspech dosiahli ziskom 471 bodov, keď o 5 bodov predbehli ZK Košice 1904, ktorý získal 466 bodov. Na 3.mieste skončila Dunajplavba Bratislava so ziskom 457 bodov. Tento rebríček sa vyhlasuje každý rok na Valnom zhromaždení Slovenského zápasníckeho zväzu, ktorý sa tentoraz uskutoční koncom marca v Šamoríne. Rebríček je zostavený na základe všetkých bodov, ktoré dosiahli kluby na OH, MS, ME MSR všetkých vekových kategórií a ligových súťaží dospelých a dorastu, podľa stanovenej bodovacej tabuľky. O tento krásny úspech sa pričinili všetci zápasníci, tréneri a funkcionári rimavskosobotského zápasenia, za čo im určite patrí veľké poďakovanie. Nedá sa však nespomenúť aspoň troch našich zápasníkov, ktorí sa pričinili o najviac bodov. Senior Aksharbek Gulaev za 2. a 5.miesto na majstrovstvách Európy a 5.miesto na majstrovstvách sveta, dorastenec Pavel Rapčan, ktorý získal 3 tituly majstra Slovenska z celkového počtu 12 titulov pre náš oddiel a žiačka Natália Gažiová za 8.miesto na majstrovstvách Európy.

Jozef Radnóti – podpredseda ZO Lokomotíva Rimavská Sobota: Dosiahnuť takýto úspech a dostať sa až na vrchol rebríčka je iste snom každého funkcionára, trénera a športovca. Nám sa to vlani podarilo po prvýkrát, za čo chcem v mene oddielu poďakovať každému nášmu zápasníkovi, ktorý získal čo i len 1 bod. Veď na konci o našom triumfe rozhodlo len 5 bodov pred Košicami. Aj v  roku 2017 sme boli na krásnom 2.mieste, keď nás porazila Dunajplavba Bratislava, ale prvenstvo je o niečom inom a to ešte nebudem spomínať aké podmienky máme my a aké niektoré kluby za nami. Je to krásne pocta za roky driny na žinenkách. Zopakovať takýto úspech bude nesmierne ťažké, ale určite sa o to znovu pokúsime. Veď s jedlom rastie chuť.

Zdroj: Jozef Radnóti, podredseda ZO Lokomotíva RS

zápasenie.png

Natália Gažiová, 8.miesto na majstrovstvách Európy a majsterka Slovenska

zápasenie1.png

Pavol Rapčan, 3-násobný majster Slovenska 2017 a účastník majstrovstiev sveta juniorov

zápasenie2.png

Aksharbek Gulaev, 2. a 5.miesto na majstrovstvácj Európy, 5.miesto na majstrovstvách sveta a majster Slovenska


 
 

dnes je: 19.3.2019

meniny má: Jozef

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka