Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Pozvánka: Koncert vážnej hudbyVytlačiť
 

Všetkých milovníkov krásnej hudby pozýva Mestské kultúrne stredisko v Rim. Sobote v piatok 31. 5. 2019 o 19.00 hod. do  Rímskokatolíckeho kostola na koncert dvoch vynikajúcich umelcov -  harfistu Michala Matejčíka a huslistiky Lucie Harvanovej, ktorí obaja v súčasnosti pôsobia vo Viedni. Počas koncertu zaznejú v ich podaní nádherné skladby rôznych období sólo aj vo dvojici. Vstupné: 3€ /2€ pre členov KPH. Koncert je súčasťou 39. Hudobnej jari v Rimavskej Sobote, ktorú realizujeme s finančnou podporou z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

Program:
Anonym: Preludio e Balletto pre harfu sólo
José Hilario Miramontes: Dúo: 1. Adagio, 2. Allegretto
Johann Sebastian Bach:  Sarabanda a Gigue d-mol z Partitúry č.2 pre husle sólo
Gabriel Faurè: Berceuse op.16
Camille Saint- Saens: Fantaisie op. 124
Bernard Andrès: Riasy (č. 1,2,3,4)
Monika Stadler: Maho Bay pre harfu sólo
John Williams: Téma z filmu Schindlerov zoznam
Celso Machado: Pacoca – Quebra Queixo

koncert-malý.jpg

Zdroj: MsKS RS

 


 
 

Pozvánka: Módna prehliadka MUŠKYVytlačiť
 

Mestské kultúrne stredisko (MsKS) v Rim. Sobote Vás pozýva v piatok 24. 5. 2019 o 18.00 hod. do domu kultúry na módnu prehliadku s názvom MUŠKY.  Autorky Ivana Jackuliaková  a Veronika Mojžišová sa pri tvorbe inšpirovali rozprávkami Pavla Dobšinského. Svojou tvorbou rozprávkových párt, čeleniek, odevov sa pokúsia zastaviť čas, odpútať vás od skutočného sveta a ponoriť do rozprávkového… Módna prehliadka bude spojená s príjemným stretnutím s autorkami pri vínku. Pre každého je pripravené prekvapenie. Príďte sa ponoriť do rozprávkových etúd rodáka z neďalekých Slavošoviec. Vstupné: 5€, deti vstup zdarma, predaj vstupeniek v MsKS a TIC.

Za siedmimi horami, za siedmimi dolami. Tam v krajine rozprávok sú ukryté nevídané poklady. Malým prinášajú svoje zázračné príbehy a dospelým zverujú ušľachtilé posolstvo v nich ukryté. V každom z nás je celý život ukrytá dušička dieťaťa so spomienkami na detstvo, so spomienkami na všetky tie rozprávky, ktoré sme ako deti počúvali a večer zaspávali s ich hrdinami. Potom sme vyrástli, a rozprávky rozprávame, čítame, pozeráme ďalej so svojimi deťmi a vnúčatami.

Mušky_poster_malý.jpg

Zdroj: MsKS RS


 
 

Výstava v múzeu predstavuje kúpeľníctvo na GemeriVytlačiť
 

Jednotlivé kúpele, kúpeľných lekárov či obľúbenosť jednotlivých miest predstavuje výstava pod názvom Kúpeľníctvo v Gemeri v 19. storočí, ktorú pripravili v tunajšom Gemersko-malohontskom múzu v Rim. Sobote.

Výstavu otvorili 17. apríla a je venovaná vzniku a vývinu kúpeľníctva na území historického Gemera. Územie dnešného Slovenska je jedným z najbohatších oblastí historického Uhorska z hľadiska kúpeľov. Vybudované kúpeľné mestá okolo termálnych vôd Horného Uhorska dosiahli svoj vrchol popularity v poslednej tretine 19. storočia, ktorá sa právom nazýva aj zlatou érou kúpeľníctva. Aj Gemer sa mohol  pýšiť  množstvom studených kyseliek a termálnych prameňov, v ktorých bola vďaka chemickým analýzam preukázaná mimoriadna liečivá sila, a i jeho kúpele patrili ku kľúčovým dejiskám kultúrnej histórie regiónu.

Výstava je rozdelená na štyri okruhy. Prvý sa venuje kúpeľným tradíciám od dávnych čias až po 19. storočie. Druhá časť výstavy sa viac zameriava na Gemer a zrod a vývoj jednotlivých kúpeľov, ktorých bolo sedem (Dobšiná, Hajnáčka, Hodejov, Jelšava, Leváre, Revúca a Rožňava), ale aj na kúpele Čiž, ktoré ako  jediné dodnes fungujú. Ďalší okruh sa venuje kúpeľnému turizmu, pretože Gemerčania nenavštevovali len domáce kúpele, ale hlavne tí majetnejší  chodili do zahraničia. Posledná časť výstavy ukazuje dnešný stav kúpeľníctva a aké príčiny môžeme hľadať za zánikom kúpeľov, ktoré už neexistujú. Toto všetko sa dozvedia návštevníci prostredníctvom textových panelov a upomienkových predmetov. Tie verne dokumentujú kedy a kam chodili naši predkovia na rekreáciu. Výstavu pripravila historička GMM Éva Kerényi, ktorá sa téme kúpeľníctva venuje niekoľko rokov a o tejto téme  vydala v roku 2017 knihu. Ako prezradila, výstava je unikátna, pretože takto komplexne kúpele na Gemeri neboli ešte nikdy  prezentované. Výstava potrvá do konca septembra.    

amb

kup.JPG

kup1.JPGkup2.JPG       


 
 

Predmetom mesiaca máj sú najnovšie zreštaurované tlače z knižnice múzea Vytlačiť
 

Predmetom mesiaca máj je šesť zreštaurovaných starých tlačí 17. - 19. storočia z historickej knižnice Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote, kde budú vystavené od 2. do 31. mája 2019.

V roku 2018 získalo Gemersko-malohontské múzeum dotáciu z Fondu na podporu umenia vo výške 5 347,- € na realizáciu štvrtej etapy projektu „Reštaurovanie tlačí 17. - 19. storočia“. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu. Banskobystrický samosprávny kraj spolufinancoval projekt z účelových prostriedkov sumou 283,- €.

tlače1.jpg

Zrealizované bolo komplexné odborné reštaurovanie šiestich vybraných starých tlačí z historickej knižnice múzea. Zreštaurovaný bol napríklad rozsiahly, dvojjazyčný, Grécko-latinský a latinsko-grécky lexikón, vydaný v Drážďanoch a v Lipsku v roku 1714 na viac ako 1 100 stranách. Jeho autorom je Cornelius Schrevelius (1615 - 1664), doktor medicíny, predstavený gréckeho gymnázia v holandskom meste Leiden. Kniha bola vytlačená na ručnom papieri, mala pôvodne tvrdú väzbu. Lepenkové knižné dosky a chrbát boli celoplošne pokryté hladkým pergamenom, bez výzdoby. Nevhodné podmienky uloženia knihy v minulosti, vlhkosť a mikrobiologické napadnutie spôsobilo degradáciu materiálov, tzv. spráchnivenie hlavne poslednej knižnej zložky a zadnej knižnej dosky, zachovanej len vo fragmentoch. Reštaurátorské postupy pri tomto dokumente zahŕňali mikrobiologický rozbor, meranie hodnoty pH dokumentu, následné rozobratie knižného bloku, mechanické čistenie, mokré čistenie a neutralizáciu, doplnenie strát papierovej podložky tekutou papierovinou, spevňovanie krehkých častí pomocou japonského papiera, následnú kompletizáciu a zošitie knižného bloku, zhotovenie a aplikáciu novej lepenkovej knižnej dosky archívnej kvality, následne nového i pôvodného pergamenového knižného pokryvu. Nový pergamen pochádza z kozľacej kože. Na knihu bol vyhotovený ochranný obal z archívnej lepenky.

tlače.JPG

Reštaurovanie šiestich starých tlačí realizoval Mgr. Art. Štefan Kocka, reštaurátor historickej knižnej väzby, člen Komory reštaurátorov Slovenska. Použité pracovné postupy a fotografie zreštaurovaných tlačí sú obsiahnuté vo všetkých hodnotiacich správach reštaurátorských prác, ktoré sú prílohou vystavených tlačí.

Knižnica Gemersko-malohontského múzea, budovaná počas 137 rokov existencie múzea, obsahuje 45 875 knižničných jednotiek a tvorí ju historický a príručný knižný fond. Historický knižný fond zahŕňa 32 854 tlačí z obdobia od 16. storočia až do začiatku 20. storočia. Fond vznikol prevažne z knižných darov inštitúcií a osobností z regiónu Gemer-Malohont. Múzeum uskutočňuje komplexný systém ochrany fondu a zabezpečuje odborné reštaurovanie poškodených kníh. V rokoch 2005 - 2018 sme zabezpečili prostredníctvom dotačne podporených projektov zlepšenie klimatických podmienok inštaláciou klimatizačnej jednotky a germicídnych žiaričov v historickej knižnici   a reštaurovanie 168 poškodených starých tlačí zo 16. - 19. storočia. Všetky zreštaurované knihy sú dostupné k bádaniu v knižnici múzea.

tlače2.jpg

 


 
 

Program Gemersko-malohontského osvetového strediska na mesiac májVytlačiť
 

Aj v mesiaci máj pripravilo Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rim. Sobote množstvo podujatí, či už v meste Rim. Sobota alebo v jeho okolí. 

Maj 2019.jpg

 

 

 

 

 

Súbor na stiahnutie Maj 2019.pdf Maj 2019.pdf (125.6 kB)

 
 

Na radnici otvorili výstavu fotografií o regióneVytlačiť
 

Vo výstavných priestoroch rimavskosobotskej radnice otvorili na začiatku apríla výstavu fotografií, ktorá prezentuje krásy nášho regiónu. Všetky fotografie sa objavili na fotosúťaži Malohont mojimi očami, ktorej slávnostné vyhodnotenie sa uskutočnilo 12. decembra v Knižnici prof. Štefana Pasiara v Hnúšti.

Súťaž vlani už po šiestykrát vyhlásila Miestna akčná skupina MALOHONT. Prihlásilo sa do nej spolu 27 fotografov, ktorí pochádzali z rôznych obcí a miest zahrnutých do Miestnej akčnej skupiny MALOHONT, ale aj z miest ako Rimavská Sobota, Tornaľa, Brezno a Banská Bystrica. Najmladší súťažiaci mal iba 16 rokov a najstarší 76 rokov a okrem amatérov sa do súťaže zapojili aj profesionáli. Fotosúťaž prebiehala v štyroch kategóriách – prírodné krásy, kultúrne dedičstvo, ľudia a život a naše obce.

Keďže bolo zo súťaže vyradených 19 fotografií, ktoré nesplnili podmienky, do konečného hlasovania verejnosti postúpilo 113 fotografií. Najviac fotografií súťažilo v kategórii Prírodné krásy (51), 23 snímok bojovalo v  kategórii Ľudia a život, 20 v kategórii Naše obce  a 19 v kategórii Kultúrne dedičstvo. Okrem trojčlennej poroty, ktorú tvorili Naďa Miháľová, Henrieta Struhárová a Martin Pliešovský, rozhodovala o víťazoch v jednotlivých kategóriách aj verejnosť.

V kategórii Prírodné krásy sa na prvom mieste umiestnil Ondrej Kresnye s fotografiou divých makov. Druhá skončila Petronela Vargová a tretí Michal Tvrdoň. Víťazkou verejného hlasovania sa stala Adriana Morongová.

V ďalšej kategórii  Kultúrne dedičstvo  porotu najviac zaujala fotografia Horáreň u Faba na hrebeni Sinca, ktorú vytvorila Henrieta Szagová. Tá sa umiestnila aj na druhom mieste, ale s inou fotografiou a zároveň sa stala aj víťazkou verejného hlasovania. Tretí skončil Peter Fačka.

V kategórii Ľudia a život skončila prvá Petra Rapčanová, ktorá zároveň vyhrala aj verejné hlasovanie. Jej víťazná fotografia má názov Kuk. Druhý bol Jozef Mačuda a tretia  Petra Rapčanová.

V kategórii Naše obce zvíťazila snímka Kokavské lazy, ktorej autorom je Michal Tvrdoň. Na druhom mieste skončila Michaela Tiralová, ktorá sa stala aj víťazkou  verejného hlasovania. Tretí bol Štefan Bán.  

Vybrané fotografie navyše postúpia aj do celoslovenskej fotosúťaže, ktorú každoročne vyhlasuje Národná sieť rozvoja vidieka SR začiatkom leta.

Výstavu v priestoroch radnice pripravilo Turistické informačné centrum v spolupráci s MAS Malohont. Verejnosť si ju môže pozrieť do konca mája.

mas (2).JPG

mas1.JPG

mas4.JPG

mas3.JPG

vystavaRS - MIN.jpg


 
 
Položky 1-10 z 12

Naši džudisti na domácej šúťažiVytlačiť
 

11. mája sa džudisti z Lokomotívy zúčastnili XLIII. ročníka Medzinárodnej Veľkej ceny mesta Rimavskej Soboty žiakov a žiačok, jednej z najprestížnejších súťaží v džude na Slovensku.

Tento turnaj sa uskutočnil v bývalej budove nákupného centra Hypernova.

Za účasti jedenásť štátov Európy –Maďarska, Čiech, Ukrajiny, Poľska, Srbska, Rakúska, Rumunska, Slovinska, Bosny a Hercegoviny a samozrejme Slovenska sa zišlo v Rimavskej Sobote  87 oddielov a viac ako  550 džudistov.

Náš oddiel reprezentovali šiesti džudisti. Ján Škrváň v kategórii super-mini žiakov vo váhe do 27 kg v prvom zápase vyhral s Kapushynskyim z Užhorodu, v druhom prehral  so Stuparom s STU BA. V treťom zápase - repasáži opäť prehral so Stuparom s STU BA a skončil na 5 mieste.

Matej  Gaži v kategórii mini žiakov vo váhe do 34 kg v prvom zápase prehral s Trnkom z Levíc a ďalej nepostúpil. Tamáš Varga v kategórii super-mini žiakov v  hmotnosti do 38 kg prehral prvý zápas  s Cičmanom zo Žiliny, no vyhral druhý zápas s Lisou z STU BA i tretí so Zajacom z Michaloviec a prehral až posledný zápas o Samuelom Tamášom s Levíc, a tak obsadil krásne 3 miesto. Daniel  Jakab štartoval v kategórii super-mini žiakov v  hmotnosti do 48 kg.  Prvý zápas  nad Trnkom z Levíc vyhral, ale druhý s tým istým súperom prehral. V treťom zápase zvíťazil a za výborné 2 miesto  získal striebornú medailu.

Natália Gažiová si veľmi dobre počínala v kategórii starších žiačok vo váhe do 44 kg. V prvom zápase zdolala Bazsani z maďarského Miškovca a vyhrala aj druhý zápas nad Požegou s Chorvátska. V dlhom finálovom zápase, ktorý trval 5,49 minút,  zvíťazila v Zlatom skóre nad Szabó Carolína – Arad z Rumunska a obsadila zlaté prvé miesto.

Robert  Balog v kategórii starších žiakov vo váhe nad 66 kg vyhral v prvom zápase  nad Fulekom s Patrónky BA,  v druhom zápase podľahol Tóthovi z Miškovca, no v zápase o bronz  zvíťazil v malom finále nad Bendom s Vranova nad Topľou a takto si vybojoval 3. bronzovú priečku.

Výbor a vedenie klubu gratuluje za predvedené výkony a ďakuje za vzornú reprezentáciu klubu a aj mesta Rimavská Sobota.

V Rimavskej Sobote  sprevádzali džudistov tréneri Babicová, Gaži a Antal.

Za podporu oddielu Lokomotíva Judo Rimavská Sobota ďakujeme  Mestu Rimavská Sobota , firme TONI s.r.o. (požiarna ochrana) - p. Igor Tonhajzer,   Kvety Henrieta Mišuráková,  a ZŠ Š. M. Daxnera - Mgr. Peter Černý na sídlisku Západ.

Prvé miesto Natália Gažiová.jpg

druhý sprava Balog Robert.jpgprvý sprava Tamás Varga.jpg

Ľubomír Antal,

predseda  Lokomotíva judo RS


 
 

Slovenskí reprezentanti si priniesli domov z ME v Chanbare 3 medailyVytlačiť
 

V dňoch 4 a 5. mája sa konali v bieloruskom Minsku v  poradí už 11. majstrovstvá Európy v japonskom športe chanbara. Na turnaji sa zúčastnilo 243 súťažiacich zo 16 krajín a Japonsko, ktoré dohliadalo na plynulý priebeh turnaja.

Reprezentácia Slovenska pod vedením reprezentačného trénera Tibora Figeia  dosiahla na 11. ME krásne úspechy. Sme veľmi mladý šport, na Slovensku pôsobíme necelých 5 rokov, čo je popri desať, dvadsať a tridsať ročnej histórii v iných krajinách naozaj zanedbateľné číslo. Napriek tomu si pätica reprezentantov priniesla domov 3 medaily (dve strieborné a jednu bronzovú).

V sobotu 4. mája súťažili deti – chlapci - dievčatá, kadeti -  chlapci a dievčatá, juniori – chlapci a dievčatá a veteráni (40+)  v disciplínach kihon dosa (kata –súborné cvičenia) a datotsu (zápas).  Najprv prišli na rad súborné cvičenia (kihon dosa), kde sa z našej pätice najviac darilo Lukášovi Kurekovi (chlapci 12-13r.), ktorý sa prebojoval až do štvrťfinále a obsadil konečné delené 5. miesto. Slovensko malo zastúpenia v kategórii chlapcov (12-13r.) aj v datotsu (zápas). Každý z nich súťažil v troch disciplínach. Po prvotných zaváhaniach si Tomáš Kuvik v úvodných disciplínach nakoniec vybojoval v disciplíne chocken free (dlhý meč jednoruč) krásnu bronzovú medailu. Druhý slovenský reprezentant Lukáš Kurek vybojoval taktiež po prvotných zaváhaniach vo svojej obľúbenej disciplíne tate kodachi (krátky meč-štít) striebornú medailu, keď vo finále prehral len s neskorším absolútnym šampiónom (Grandšampiónom) z Talianska. V tejto kategórii štartovalo 21 pretekárov. Obidvaja reprezentanti Tomáš i Lukáš pôsobia v klube Falcon TKD Rimavská Sobota a bola to pre nich „prvá” veľká medaila.  Kadetská kategória bola tiež veľmi silno obsadená a  o medaily sa takisto bojovalo v 4 bojových disciplínach kodachi (krátky meč), tate kodachi (meč a štít), Choken free (dlhý meč v jednej ruke), choken morote ( dlhý meč obojruč). Pri 31 štartujúcich pretekároch v tejto disciplíne sa nám nepodarilo vybojovať medailu. Bronzový medailista z ME z roku 2017 Max Martinčko bojoval príkladne, ale tentoraz to na medailu nestačilo, jeho najlepší výsledok je 9. miesto v obľúbenej disciplíne nito (krátky a dlhý meč). V tento deň nastúpil aj ďalší reprezentant v kategórii veteránov (40+), bronzový medailista z ME v Ríme v roku 2017  Ladislav Laššák. V disciplínach tate kodachi (krátky meč-štít) a chocken morote (dlhý meč obojruč) sa prebojoval do štvrťfinále, kde ale bohužiaľ našiel premožiteľov z Poľska a Ruska a v obidvoch disciplínach skončil napokon na delenom 5.mieste. Tu súťažilo 26 športovcov.

V nedeľu 5. mája štartovali kategórie seniorov v kategóriách kyu (nižšie stupne) a DAN (čierne pásy) v individuálnych zápasoch, kde sa nám podarilo získať ešte jednu medailu. Tibor Figei z Rimavskej Soboty získal pre slovenskú reprezentáciu v kategórii čiernych pásov (DAN,18-39r.) historickú striebornú medailu v disciplíne tanto (dýka).  V prvých dvoch kolách zvíťazil nad ruskými reprezentantmi, až nakoniec prehral len vo finále po niekoľkominútovom boji s úradujúcim majstrom Európy v  tejto disciplíne z Talianska. V tejto kategórii štartovalo 34 športovcov. Pre rimavskosobotského reprezentanta to bola už 10 medaila z ME, MS, EH a SH.

„Organizáciu preteku hodnotím veľmi pozitívne. Organizátori nepodcenili naozaj nič, všetko bolo na vysokej úrovni. Preteky nám ukázali, že ideme správnym smerom, čoho dôkazom sú aj medailové umiestnenia našich detí (Tomáša a Lukáša) a mne sa tiež podarilo získať striebornú medailu v najvyššej kategórii, čo je dôkazom toho, že s mojím trénerom Marianom Kuvikom odvádzame dobrú robotu. Chcel by som sa poďakovať našej asociácii SACHAN, nášmu klubu Falcon, deťom – reprezentantom, rodičom, ktorí ich sprevádzali, mestu Rimavská Sobota a našim sponzorom”. O mesiac náš čakajú majstrovstvá Česka, ktoré sa budú konať v Prahe. Potom si niekoľko mesiacov oddýchneme od súťaží a v októbri prídu na rad majstrovstvá Poľska, Slovenska a sezónu ukončíme v novembri Majstrovstvami sveta v japonskom Tokiu. Majstrovstiev by sa mala zúčastniť už aj bronzová medailistka z MS 2018 Laura Dávidová, ktorá už trénuje.

chanbara.jpg

Zdroj: Ing. Robert Kuvik


 
 

Viktória Gémešiová opäť majsterkou SlovenskaVytlačiť
 

V dňoch 3.- 5. mája sa v Bratislave konal už 16. ročník Majstrovstiev Slovenska v mažoretkovom športe. Na týchto MSR sa podarilo Viktórií Gémešiovej obhájiť minuloročný titul MAJSTERKY Slovenska v kategórií sólo 2 baton senior.  Rimavskosoboťanka súťažila za súbor Tina Bratislava pod vedením Mgr. Martiny Kurilovej. Tento úspech nie je jediný, Viktórií sa podarilo získať aj striebornú medailu  a titul I.VICEMAJSTER SR v kategórií Miniformácie baton senior, kde súťažila spolu s ďalšími piatimi dievčatami (Nancy Soboličová, Alena Hanzenová, Katarína Turóci, Lenka Karšaiová, Ivana Baliarová).  Vďaka týmto krásnym umiestneniam dostali mažoretky Tina nomináciu na majstrovstvá Európy, ktoré sa budú tento rok konať v chorvátskom Záhrebe.

 Ako sa však Viktória vyjadrila, medzi jej tohtoročné úspechy patria aj úspechy kadetiek, ktoré trénuje spolu s Katarínou Martanovičovou. S formáciou sólo baton kadet ich zverenkyňa Nina Nerádová získala titul I.VICEMAJSTERKY SR a v kategórií Veľké formácie baton kadet dievčatá vyhrali titul MAJSTER SR. 

Viktóriu spolu so súborom Tina čaká príprava na majstrovstvá Európy, preto im držme palce, nech všetko dopadne podľa ich predstáv a nech sa aj odtiaľ vrátia s krásnymi výsledkami.

viktória.JPGviktória1.JPG

Zdroj: Viktória Gémešiová

 


 
 

Estrelly opäť vycestujú na majstrovstvá Európy Vytlačiť
 

mažoretky1.jpgMažoretky Estrella  sa v dňoch 3.-5. mája zúčastnili Majstrovstiev SR  v mažoretkovom športe v Bratislave. Na jednom mieste sa stretli mažoretky z 27 súborov z celej republiky. Súťažilo sa vo všetkých vekových kategóriách ( deti,  kadetky, juniorky, seniorky), s náčiním

(baton – palička, pom – póm – strapce, flag  - vlajka, mace – žezlo), v malých a veľkých choreografiách. V piatok poobede dievčatá súťažili v miniformáciách s flagom a maceom.  Za miniformáciu flag sme získali 4. miesto  (CH. Kleibanová, K. Kubincová, A. Martinovičová, D. Kubaliaková, L. Fazekašová). V tejto súťažnej sezóne sme prvýkrát začali  trénovať s maceom. Práca s maceom je náročná, nakoľko dĺžka  maceu je viac ako 1 meter  a v porovnaní s batonom je oveľa ťažší.  Vo večerných hodinách okolo 20:00 hod.  sa otvorila  kategória mace a so sólom sa predviedla Adriana Holíková, ktorej bolo za súťažnú  choreografiu  udelené 1. miesto. Na 1. mieste sa Estrelly umiestnili aj s choreografiou senior - duo - mace (Adriana Holíková, Emília Csanková).

Nasledujúci deň sa po prvý raz v kategórii  senior – sólo – baton  predviedla naša sólistka Adriana Holíková -  9. miesto.  Nedeľa patrila veľkým formáciám.  S choreografiou senior – flag – fantóm sme získali  2. miesto a za klasický pom – póm -  1. miesto.

Majstrovstvá Európy v mažoretkovom športe sa budú konať 4.-7. júla v Záhrebe (CRO). Mažoretky Estrella získali nominácie  za  štyri choreografie. Najbližšie dva mesiace  budú náročné,  čakajú nás ešte vystúpenia, dychový festival vo Valaskej a chceme sa zodpovedne pripraviť  na majstrovstvá Európy. Potrebujeme dotrénovať a zosynchronizovať  nominované choreografie.

Chceme sa poďakovať našim rodičom, ktorí nás celý rok podporovali a veľké poďakovanie patrí našej krajčírke Kataríne Sojkovej.

Naše umiestnenia:

 - junior – mini  – flag -  4. miesto  (CH. Kleibanová, K. Kubincová, A. Martinovičová, D. Kubaliaková, L. Fazekašová)

 - senior – sólo – mace  - 1. miesto ( A. Holíková)

 - senior – duo – mace  - 1. miesto  ( A. Holíková, E. Csanková)

 - senior – sólo – baton  - 9. miesto ( A. Holíková)

 - veľká formácia – senior – flag  - fantóm  - 2. miesto  (A. Holíková, E. Csanková, CH. Kleibanová, K. Kubincová, A. Martinovičová, D. Kubaliaková, L. Fazekašová, B. Kondášová, E. Borošovičová, L. Durčová, B. Oravcová, N. E. Babičová, R. Ruszóová )

- veľká formácia – senior – klasik  - pom - póm  - 1. miesto    ( E. Csanková, A. Holíková, CH. Kleibanová, K. Kubincová, A. Martinovičová, D. Kubaliaková, L. Fazekašová, B. Kondášová, E. Borošovičová, L. Durčová, B. Oravcová, N. E. Babičová, R. Ruszóová ).

mažoretky2.jpgmažoretky3.jpg

Ivana Pivarníková, riaditeľka CVČ Relax


 
 
Položky 1-10 z 12

Na margo uplynulých dní

Po viac ako mesačnej odmlke som v našom dvojtýždenníku Gemerské zvesti  - Gömöri Hírlap opäť uverejnil rubriku Na margo uplynulých dní. Stalo sa tak vzhľadom na nespočetné dotazy, ktoré som od občanov mesta dostal, že čo je tomu príčinou. Súčasne som však aj naznačil, že písať do novín, v ktorých mienia poslanci robiť cenzúru, ďalej nemienim. Le

dnes je: 22.5.2019

meniny má: Júlia, Juliana

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka