Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Rozprávkové prázdninyVytlačiť
 

Aj toto leto pripravilo Mestské kultúrne stredisko (MsKs) v Rim. Sobote  pre deti a ich rodičov projekt Rozprávkové prázdniny (Mesés szünidő 2019), v rámci ktorého počas letných prázdnin ponúkne najmenším štyri divadelné predstavenia: Oživené hračky alebo neboj sa noci, Cirkusz folklórikusz, Fifo a Vierka na prázdninách, Ali Baba, celodenný program Westernový deň a tvorivý letný tábor Univerzity BUCH venovaný téme recyklácie. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Banskobystického samosprávneho kraja a Mesta Rimavská Sobota.

prázdniny.jpg

prázdniny1.jpg

BUCH.jpg

Fifo-vierka.jpg

Babadlo.jpg

Zdroj: MsKS RS


 
 

Pozvánka: Brasil jazz sessionVytlačiť
 

Druhý koncert Sobotského jazztivalu 2019 bude zaujímavý pre milovníkov brazílskych rytmov. Koncertovať bude v piatok 26. 7. o 19.00 hod. na nádvorí Čierneho orla výnimočné slovenské zoskupenie Alan & Štefan Bartuš Trio feat. Marco  Antonio da Costa (Brazília). V projekte nazvanom BRASIL JAZZ SESSION si Bartušovci – syn Alan Bartuš (piano) a otec Štefan Pišta Bartuš (kontrabas) pozvali ku spolupráci úžasných brazílskych umelcov. Spoločne tvoria pestrú autorskú hudbu príjemných brazílskych rytmov s letným nádychom, obohatenú o európske vplyvy a jazz.

Vstupné: 10€, vstupenky si môžete zakúpiť online na www.kulturars.sk a priamo v MsKS.

V projekte bude účinkovať Marco Antonio da Costa, jeden z najlepších brazílskych umelcov pôsobiacich v Európe, multitalentovaný spevák, gitarista, skladateľ, aranžér, ovládajúci aj hru na ďalšie nástroje - klavír, basgitaru a Matheus Jardim, hráč na bicie nástroje.

Bartuš-trio-plagát.png

Zdroj: MsKS RS


 
 

Bažant Kinematograf 2019Vytlačiť
 

Bažant Kinematograf je putovný letný filmový festival, ktorý už 17 rokov prináša do slovenských miest kvalitné české a slovenské filmy. Generálnym partnerom projektu je Zlatý Bažant. V roku 2019 Bažant Kinematograf navštívi 30 miest. V termíne  15. – 18. 7.  bude hosťovať v Rimavskej Sobote na Hlavnom námestí.  Počas týchto štyroch dní sa budú premietať tieto filmové snímky: Dôverný nepriateľ, Teroristka, Ženy v behu a Trabantom tam a zase späť. Filmy bude Bažant Kinematograf premietať  vždy o 21.30 hod.  z retro-autobusu. Všetky filmové projekcie sú pre divákov bez vyberania vstupného.

Viac na domkultury-rs.sk

BAžANT.jpg

Zdroj: MsKS RS


 
 

Pozvánka na komentované prehliadky k výstave 25 rokov MaduaruVytlačiť
 

26. júna a 17. júla o 16.30 hod. sa v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote uskutočnia komentované prehliadky výstavy 25 rokov MADUARU. Výstavou bude sprevádzať člen skupiny Maduar - Juraj Matyinkó. Vstupné na prehliadku je 1€.

Juraj Matyinkó prevedie návštevníkov výstavou rimavskosobotskej hudobnej skupiny Maduar, ktorá vznikla pri príležitosti 25. výročia vydania ich prvého albumu I Feel Good (1994). Je to vôbec prvá  výstava skupiny Maduar, na ktorej sa môže návštevník stretnúť s doposiaľ nepublikovanými fotografiami a predmetmi zo súkromného i profesionálneho života bratov Matyinkóvcov, ako sú napr. kostýmy z vystúpení a videoklipov, fotografie, vstupenky z prvých koncertov, ocenenia, diskografia, plagáty z vystúpení a pod. Juraj Matyinkó porozpráva zaujímavé príbehy viažuce sa k vystaveným predmetom, príbehy z nakrúcania videoklipov i plány skupiny do budúcna. Komentované prehliadky výstavy sa zopakujú aj v auguste a septembri.

komentovane prehliadky.jpg

Skupinu Maduar v auguste 1986 založili Juraj a Ladislav Matyinkóvci a Ladislav Dulovič. Sprvu vystupovali pod názvami Hurikán, Atlantic a Adept. Príchodom Erika Arestu do skupiny vznikol názov MADUAR - MAtyinkó, DUlovič, AResta.

Začiatkom 90. rokov si skupina zakúpila počítač Atari 1040 STMF, ktorý ovplyvnil jej vývoj. V slovenskom éteri a na slovenských obrazovkách sa prvý krát objavili vďaka súťaži Košický zlatý poklad (1992). V roku 1994 vydali svoj prvý album I Feel Good a ako prvý odštartovali na slovenskej a českej hudobnej scéne dancefloorovú vlnu. Maduar má na svojom konte osem vydaných albumov, desiatky ocenení a koncertov. Hity I feel Good, Do It, Mystic Party, Hello, Hafanana, Anjel, Ramaya, La Chita, One Way Ticket a mnoho ďalších valcovali rebríčky hitparád nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Vystupovali ako predkapela na českom turné DJ Boba, ako jediný zástupcovia Slovenska a Čiech absolvovali tri show programy Bravo Super Show Tour s hviezdami ako DJ Bobo, Rednex alebo Mr. President.

Zdroj: Martina Oštrom Mareková, PR-referentka, lektorka GMM


 
 

Pozvánka: Koncert Kandráčovci a KollárovciVytlačiť
 

Kandráčovci a Kollárovci na jednom pódiu? To musíte zažiť!

4. augusta 2019 o 18:30 hod. na amfiteátri v Rimavskej Sobote pod holým nebom v rámci MEGA TURNÉ OPEN AIR 2019 vystúpia najskôr Kollárovci a potom Kandráčovci.

Predpredaj  na ticketportal.sk, maxiticket.sk a v Dome kultúry v Rim. Sobote.

kand_RS_banner_web.jpg


 
 

Viktória Gémešiová je majsterkou EurópyVytlačiť
 

V dňoch 4.-7. júla sa v chorvátskom Záhrebe konal už 16. ročník Majstrovstiev Európy v mažoretkovom športe.

V športovej hale Dom Sportova sa stretlo 3200 mažoretiek z celej Európy a súťažilo vyše 700 choreografií. Nechýbala tu ani Soboťanka Viktória Gémešiová, ktorá si na tento šampionát vybojovala postup už v máji, kedy sa stala majsterkou Slovenska v kategórií Solo 2 baton senior. Inak tomu nebolo ani tentokrát, Viktória na majstrovstvách Európy vyhrala titul majsterky Európy v kategórií Solo 2 baton a titul I.Vicemajster Európy v kategórií Miniformácia baton senior (Hanzenová, Gémešiová, Soboličová, Turóciová, Karšaiová, Baliarová) pod vedením Mgr. Martiny Kurilovej.

Mažoretky Tina Bratislava hviezdili aj v kategóriach veľké formácie baton kadet a sólo baton kadet, ktoré trénovala Viktória spolu s Katarínou Martanovičovou. V týchto kategóriach si Tiny vybojovali titul II.Vicemajster Európy.

gémešiová1.JPG

gémešiová.JPG

Zdroj: Viktória Gémešiová


 
 

Mažoretky Estrella reprezentovali Rimavskú Sobotu v ZáhrebeVytlačiť
 

Mažoretky Estrella z CVČ Relax Rimavská Sobota sa aj tento rok v dňoch 4. – 7.7.2019 zúčastnili Majstrovstiev Európy v mažoretkovom športe, ktoré sa konali v chorvátskom Záhrebe. V priebehu piatich súťažných dní  sa predstavilo   neuveriteľných 3200 súťažiacich, z viac ako 10 štátov Európy so 700 súťažnými choreografiami. Keďže sa jedná o európsky šampionát v každej kategórii sa vyhodnocuje 6. najlepších zostáv. Súťaž ako zvyčajne začala veľkolepým otváracím ceremoniálom.

„Prvý súťažný deň sme súťažili v kategórii klasický pom- póm. Keďže choreografia klasický pom- póm  senior je pre klub Estrella srdcovou záležitosťou, ani tento rok  sme nemohli v tejto kategórii chýbať,“ uviedla trénerka PaedDr. Ivana Pivarníková. Dievčatám táto choreografia priniesla krásne 5. miesto.

Ďalší súťažný deň sa predstavili malé formácie, Flag (vlajka)  a Mace (žezlo). „Tento rok bol pre niektoré dievčatá o to zaujímavejší, že si mohli prvý krát vyskúšať kategóriu s náčiním - Mace. Estrelly sa nenechali zahanbiť a celý rok sa s ním učili pracovať. Sólistka skupiny Adriana Holíková si vybojovala v kategórii sólo Mace senior pekné 5. miesto. Ďalšou úspešne odtancovanou choreografiou bolo Duo -  Mace - senior v prevedení Adriany Holíkovej a Emílie Csankovej. S touto choreografiou si vybojovali dievčatá krásne 4. miesto. Ako posledné si Estrelly odtancovali veľkú formáciu Flag -  senior, pričom podali veľmi dobrý výkon a skončili na 7. mieste. S tromi choreografiami sme sa umiestnili v prvej top 6.“ doplnila trénerka.

Na záver môžeme  skonštatovať, že dievčatá podali opäť skvelý výkon, ukázali sa ako skúsené mažoretky, ktoré sa nezľakli ani veľkej konkurencie  a úspešne reprezentovali Rimavskú Sobotu  na medzinárodnom fóre. Dosiahnuté umiestnenia sú pritom nepochybne výsledkom tvrdej celoročnej práce dievčat.  „V priebehu roka cvičíme aj cez prázdniny, soboty, nedele, teda vždy, keď je to možné. V súbore máme aj nové dievčatá, ktoré sa tento rok zúčastnili MSR a ME prvýkrát a zvládli to bravúrne. Tešíme sa na novú súťažnú sezónu, nakoľko máme veľa nových nápadov. Samozrejme, budeme radi, ak sa k nám pridajú nové dievčatá vo veku  od 6 – 18 rokov.

 Veľké poďakovanie patrí  našim rodičom,  krajčírke Kataríne Sojkovej a všetkým našim fanúšikom,“ uzavrela Pivarníková.

Umiestnenie mažoretiek ESTRELLA na ME v Záhrebe:

Veľká formácia - senior – klasik – pom –póm - 5. miesto

(E. Csanková,  A. Holíková, L. Fazekašová, L. Ďurčová, CH. Kleibanová,

V. Molnárová, N. E. Babičová, B. Kondášová, K. Kubincová, D. Kubaliaková,

 R.  Ruszóová,    E. Borosovicsová, B. Oravcová)

SENIOR – SÓLO – MACE – 5. MIESTO (Adriana Holíková)

SENIOR- DUO -  MACE –  4. MIESTO (E. Csanková, Adriana Holíková)

Veľká formácia - senior – FLAG - 7. miesto

(E. Csanková, A. Holíková, L. Fazekašová, L. Ďurčová, CH. Kleibanová, V. Molnárová, N. E. Babičová, B. Kondášová, K. Kubincová, D. Kubaliaková, R. Ruszóová, E. Borosovicsová, B. Oravcová)

estrella.jpg

estrella1.jpgestrella3.jpg

estrella4.jpg

Zdroj: CVČ Relax


 
 

Lukostrelci Rim. Soboty na domácej súťažiVytlačiť
 

 bašta3.jpgPri Žánovskom potoku bola 6. júla zorganizovaná jedna z najvýznamnejších 3D súťaží v lukostreľbe na Slovenku. Zúčastnilo sa jej celkovo 168 lukostrelcov z piatich krajín! Na trati bolo postavených 28 stanovíšť s náročným terénom a ešte s náročnejším odhadom vzdialeností, čo bolo vidieť aj na výsledkoch. Súťažiaci napriek náročnej  trati vysoko hodnotili celé podujatie. Podával sa aj výborný obed, ktorý poskytol sponzor RIO jedáleň !

Z domácich lukostrelcov sa súťaže zúčastnili len tí, ktorí nemuseli robiť rozhodcov. Umiestnili sa nasledovne.

Laura Antal Hegedűs a Márti Dávid obsadili prvé miesta, Krisztina Bukovszky skončila štvrtá. Poháre do súťaže venoval OZTK.

Ostatní sa ešte pred majstrovstvami Európy predstavia na 6. kole majstrovstiev Slovenska.

Ďakujeme sponzorom: MsÚ Rimavská Sobota, VERCAJCH centrum s.r.o Zvolen, GOBAKO Košice, TEATRO, Majerčík Mário – Jedáleň RIO,  AGROSOLUM. Stav LP, TSM Rimavská Sobota.

bašta2.jpg

bašta.jpgbašta1.jpgbašta4.jpgbašta5.jpgZdroj: Tibor Lévay, LK Bašta   


 
 

Falconisti priniesli z Česka 12 medailí Vytlačiť
 

Uplynulú sobotu sme sa zúčastnili otvorených medzinárodných majstrovstiev Česka v Chanbare. Rimavskosobotský klub reprezentovali 4 športovci. Súťažilo sa v 7 bojových disciplínach (datotsu), v súborom cvičení (Kihon dosa) a v tímovej súťaži. Otvorené boli kategórie deti, katetov, juniorov, dospelých mužov a žien. Tejto súťaže sa zúčastnilo 70 športovcov zo strednej Európy.

Najviac sa darilo Františkovi Bohóovi v detskej kategórii, ktorý si priniesol 5 medailí, z toho 2 zlaté. Rovnako pekné výsledky dosiahol aj Lukáš Kurek, ktorý si vybojoval v disciplíne krátky meč - štít 1. miesto, ku ktorému pridal ešte  jedno tretie miesto a potvrdil, že jeho výsledky z majstrovstiev Európy neboli náhodné. Laura Dávidová si vybojovala tri medaily  - jednu striebornú a dve bronzové. Bola to pre ňu prvá súťaž v tejto sezóne, keďže predtým mala zdravotné problémy s nohou. Tibor Figei si domov priniesol takisto jednu zlatú medailu, konkrétne v disciplína dlhý meč-štít, a striebornú medailu v konkurencii čiernych pásov. Celkovo vybojoval Falcon 12 medailí - 4 zlaté, 4 strieborné a 4 bronzové.

Falconisti tak ukončili túto časť sezóny úspešne. Po prázdninách ich čakajú majstrovstvá Slovenska, majstrovstvá Poľska a poniektorých aj majstrovstvá sveta.

falcon.jpgfalcon1.jpg

falcon4.jpg

Zdroj: Tibor Figei, Falcon RS


 
 

Na margo uplynulých dní

Zatvorili sa brány škôl, pre žiakov a učiteľov  sa začali zaslúžené letné prázdniny. Poslanci slovenského parlamentu sa tiež rozbehli k brehom slovenského mora do Chorvátska, kde väčšinou majú svoje haciendy, nabrať sily pred horúcou jeseňou, ale hlavne pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami. Ak je všetko pravda, tak aj ten náš rimavskosobots

dnes je: 17.7.2019

meniny má: Bohuslav

podrobný kalendár

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka