Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Slávnostne otvorili kruhový objazd na Malohontskej uliciVytlačiť
 

Na Malohontskej ulici v Rim. Sobote vedenie mesta slávnostne odovzdalo 27. októbra do užívania nový, piaty kruhový objazd v meste. Občania mesta tak už nebudú musieť denne zápasiť s neriešiteľnou dopravnou situáciou pri vjazde na dvojprúdovku na Malohontskej ulici.

objazd4.JPG

Na slávnostnom otvorení sa zúčastnil aj predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Marian Kotleba, ako aj mnohí predstavitelia samosprávy, mestských inštitúcií, hostia či občania mesta. Primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko vo svojom príhovore spomenul, že tento deň sa zapíše do histórie mesta zlatými písmenami. „Dovolím si povedať, že tento prepotrebný kruhový objazd uľahčí dopravu nielen našim občanom, ale jednotlivým motorovým vozidlám, ktoré cez dvojprúdovku budú prechádzať. V prvom rade ho ocenia občania, ktorí deň čo deň vychádzajú smerom od Tomášovej a odbočujú smerom na sídlisko Západ a rovnako aj tí, ktorí vychádzajú od pošty,“ uviedol J. Šimko. Kruhový objazd slávnostne otvorili prestrihnutím pásky Marian Kotleba, Jozef Šimko a viceprimátor mesta Ladislav Rigó, ktorí nový kruhový objazd pokrstili aj šampanským. Ako prví si jazdu na ňom vyskúšali cyklisti z našich škôl.

objazd1.JPG

objazd3.JPG

objazd.JPG

Pôvodne sa malo s výstavbou kruhového objazdu začať vlani na jeseň, no samosprávny kraj nestihol stavbu zrealizovať. Preto poslanci Banskobystrického samosprávneho kraja z nášho mesta Jozef Šimko, Ladislav Rigó, František Auxt a Peter Juhász na aprílovom zasadnutí BBSK navrhli presunúť schválené financie z minulého roka vo výške 194 tis. eur do tohtoročného rozpočtu BBSK. Tento ich návrh poslanci BBSK odobrili. Výstavba kruhového objazdu, ktorú zabezpečoval Banoskobystrický samosprávny kraj, stála necelých 180. tisíc eur. Stavebné práce realizovala firma Gemerstav z Rim. Soboty. Trvali približne tri mesiace a vyžiadali si kompletné uzatvorenie dvojprúdovej cesty na Malohontskej ulici.  Cieľom výstavby okružnej križovatky bolo skvalitniť plynulosť a bezpečnosť dopravnej premávky.  Nevýhodou predošlej križovatky na Malohontskej a Jánošíkovej ulici bolo jej komplikované riešenie, ktoré cez ňu neumožňovalo priamy  prejazd v smere po Jánošíkovej ulici.

Súčasťou výstavby bolo aj riešenie podchodu pod Malohontskou ulicou. Ten sa spevnil oceľovou konštrukciou, pričom boli ponechané vstupné šachty v prípade opráv a údržby pre správcu BBRSC. Zlikvidované boli nadzemné časti a schodiskové vstupy.

foto: gecse


 
 

dnes je: 16.12.2018

meniny má: Albína

  • Nedeľa-1-7graphic-icon
  • Pondelok-1-6graphic-icon
  • Utorok2-8graphic-icon

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka