Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať

Volejbal: Slovanistky na čele tabuľkyVytlačiť

Stretnutiami siedmeho kola bola ukončená prvá polovica základnej časti 1. ligy skupiny východ ročníka 2017/18 vo volejbale žien, kde hrá 8 družstiev. Ženy volejbalového klubu Slovan Rimavská Sobota si v nej počínajú nad očakávanie, vyhrali 12 stretnutí, prehrali iba dve v Žiline a po siedmom kole im patrila v tabuľke druhá priečka. Slovanistky postupne zdolali vonku Púchov 2x 0:3 na sety, doma hladko Žiar nad Hronom 2x 3:0. Na domácej pôde porazili tiež ašpiranta na postup do extraligy Giraltovce po veľmi kvalitných zápasoch 3:0 a 3:2 (takéto stretnutie sa v Rim. Sobote nehralo už 3-4 roky). Vonku si poradili s Brusnom 2x 0:3, s prešovskou Elby 0:3 a 2:3 a v siedmom dvojkole  aj ašpiranta na postup MVK Stropkov rovnako v kvalitných stretnutiach 3:1 a 3:1 (v treťom sete prehrávali 23:21, no v koncovke nezaváhali stretnutie vyhrali).

Cieľom výboru bolo skončiť v súťaži do štvrtého miesta, čo sa podarilo a veríme aj na medailu. O dobrej hre nášho družstva v súťaži sa pod vedením trénerky Aleny Kudlíkovej st. zasluhujú hráčky - kapitánka Alena Kudlíková ml., Megelová, sestry R. a J. Kubaliakové (obe z Poltára), Žírošová, Panicová, Szőkeová, Chebeňová, Kačániová, Uhrinová, Bolhová a Lakatošová.

Po ôsmom dvojkole bol cieľ výboru splnený, keď po výhre nad Púchovom máme už 4. miesto zabezpečené. Púchov sme doma porazili presvedčivo za dve hodiny 3:0 a 3:0 na sety, keď súper v úvodnom zápase uhral v prvom sete iba 7 a v treťom len 4 lopty.