Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Falconisti zorganizovali doma po prvýkrát majstrovstvá Slovenska, vybojovali prvé miesto v hodnotení klubovVytlačiť
 

Uplynulý víkend sa v Rimavskej Sobote uskutočnili 4. otvorené majstrovstvá Slovenska v športovej chanbare.Organizátorom tohto podujatia bol prvýkrát v histórii na Slovensku rimavskosobotský klub Falcon TKD Klub Rimavská Sobota. „Bola to pre nás veľká česť zorganizovať takýto turnaj. Sme nesmierne hrdí, že k nám prišlo po prvýkrát na Slovensko aj sedem reprezentantov z Poľska. Piati z nich sú viacnásobní medailisti z MS a ME v čiernych pásoch,“ povedal rimavskosobotský chanbarista Tibor Figei.

Na tatami nastúpilo 40 chanbaristov z piatich klubov z celého Slovenska a Poľska. Otvorené boli kategórie: mladších žiakov od 8 do 11 rokov, starších žiakov od 12 do 14 rokov a kategórie dospelých mužov a žien. Súťažilo sa v nasledovných disciplínach – krátky meč, krátky meč-štít, dlhý meč, dlhý meč-štít, dlhý meč obojruč, kombinácia dvoch mečov, kópia, bo a kihon dosa (kata, súborné cvičenia). Deti si mohli vybrať 4 disciplíny a dospelý 5. Tí najlepší si potom zmerali sily o absolútneho majstra tzv. Grandšampióna datotsu (bojové disciplíny), v kihon dose (súborné cvičenia) a v tímových súťažiach.

V kategórii mladších žiakov sa darilo najviac Tomášovi Kuvikovi, ktorý si vybojoval dve zlaté medaily. O nič horšie si nepočínal Lukáš Kurek, ktorý získal po jednej zlatej, striebornej a bronzovej medaile. Richard Laššák získal jednu striebornú medailu. Zabojoval aj Michal György, ktorý ale na medailu nesiahol. V kategórii starších žiakov sa predstavila majsterka Európy z Ríma tohto roka Laura Dávidová. Viedla si veľmi dobre, keďže vybojovala jednu zlatú, jednu striebornú a dve bronzové medaile. „Oliver Roško si pred pol rokom zlomil ruku, ešte stále rehabilituje, napriek tomu trénuje a zápasí. Má môj obdiv,“ zhodnotil rimavskosobotský tréner T. Figei. O jednu kategóriu vyššie bojovala ďalšia slovenská reprezentantka Tereza Ďuricová, ktorá premiérovo štartovala v kategórii seniorek. Napriek tomu si počínala na výbornú, keď získala po jednej zlatej, striebornej a bronzovej medaile.

falcon-chanbara.jpg

Poslednou kategóriou bola kategória seniorov-mužov, kde sa predstavili štyria Rimavskosoboťania. Veľmi úspešné preteky mal za sebou Tibor Figei, ktorý vybojoval 2 zlaté a 3 strieborné medaily. Ako víťaz jednotlivých disciplín zasiahol aj do bojov o absolútneho šampióna tzv. Grandšampiona, kde postupne porazil reprezentantov z Poľska a Slovenska a vybojoval si tak titul Absolútneho majstra Slovenska. Podarilo sa mu to s yari (kópiou). Darilo sa aj ostatným Falcoňákom. Dávid Kurák  vybojoval 2 strieborné a Peter Konok dve bronzové medaily. Na nedávnych majstrovstvách Európy  tretí  Ladislav Laššák získal jednu striebornú medailu vo svojej najsilnejšej disciplíne chocken morote (dlhý meč obojruč). Po individuálnych disciplínach nasledovala súťaž tímov. Rimavskosobotský tím v zložení Kurák, Kojnok, Figei vybojoval tretie miesto v medzinárodnej konkurencii. Víťazom sa stali Poliaci, ktorí porazili vo finále chanbaristov z Košíc.

falcon-chanbara1.jpg

Po vydarenom turnaji nasledovalo vyhlásenie najlepších chanbaristov za rok 2017. V kategórii mladších žiakov skončil Lukáš Kurák na peknom druhom mieste, len 7 bodov za víťazom. V kategórii starších žiakov a žiačok skončila Laura Dávidová rovnako na druhom mieste, s rozdielom jedného bodu. V kategórii seniorov-mužov zvíťazil vicemajster Európy a druhý na tohtoročných svetových hrách  Tibor Figei s veľkým náskokom pred ostatnými.

Celkovo rimavskosobotský klub Falcon získal na týchto otvorených medzinárodných majstrovstvách Slovenska 25 medailí, a to 8 zlatých, 10 strieborných, 7 bronzových a titul Grandšampióna (absolútneho majstra). Týchto 25 medailí nám zabezpečilo prvé miesto v hodnotení klubov na majstrovstvách Slovenska pred druhým klubom z Košíc.

Zdroj: Tibor Figei


 
 

dnes je: 15.12.2018

meniny má: Ivica

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka