Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Falcoňáci získali na domácom turnaji spolu 28 medailíVytlačiť
 

Uplynulý víkend sa v Rimavskej Sobote uskutočnil medzinárodný turnaj v TAEKWONDO WT pod názvom FALCON CUP 2018 ( 1.kolo Slovenskej ligy ). Turnaja sa zúčastnilo necelých 200 zápasníkov zo 16 klubov a 4 štátov. Našim cieľom bolo udržať účasť nad 200 zápasníkov. Bohužiaľ desiatky zápasníkov nám deň pred turnajom vyradila chrípka a na turnaj nedocestovali. 

Za Falcon sme nasadili 30 členov, z ktorých  28  súťažilo, nakoľko  dvaja nemali súperov v kategórii. Nasadili sme viacero nováčikov, pri ktorých išlo hlavne o ich prvú skúsenosť, zvládnutie stresu a celkovej atmosféry turnaja. Početnú skupinu tvorili Falcoňáci, ktorí absolvovali svoj druhý turnaj a aj v ich prípade išlo v prvom rade o zbieranie skúseností. Zvyšok tímu boli už ostrieľaní zápasníci a zápasníčky. Celkovo sme nazbierali 101 bodov do Slovenského pohára, čo nám na tomto turnaji vynieslo 4. miesto v hodnotení klubov. Rozmenené na drobné, získali sme 7 zlatých, 11 strieborných  a 10 bronzových medailí. 

Spolocna_fotka.jpg

Na turnaji sa so zápasením v seniorskej kategórii  lúčil aj tréner Jaroslav Dóbi, ktorý prvýkrát zápasil už v roku 1997. Neskôr mal dlhú prestávku a najlepšie zápasnícke roky „športovo premrhal“  štúdiom na vysokej škole či pracovným životom. K Taekwondu sa vrátil v roku 2012 ako 31-ročný. Ihneď si začal  plniť ciele, ktoré  ako mladší nestihol. Za posledných 6 rokov sa stal trojnásobným majstrom Slovenska, víťazom, ale aj porazeným na  medzinárodných turnajoch v krajinách ako  Chorvátsko, Maďarsko, Srbsko, Poľsko, Rakúsko a Česká republika. Spravil si skúšky na majstrovské stupne a dnes je držiteľom 2.Danu. Pracuje aj na trénerskom vzdelaní, tento mesiac ho čakajú skúšky na trénera 2.KV stupňa. Na každom turnaji bol motiváciou pre svojich zverencov. Podobne to bolo aj na FALCON CUPE, kde ho prišlo podporiť množstvo priaznivcov. Atmosféra počas zápasu bola neskutočná a dodala mu veľa síl. „Zápas som si užíval a zvládol som ho nad moje očakávanie. Súper ma vyzval na odvetu do jeho domáceho prostredia v Trenčíne, kde bude v apríli druhé kolo ligy.  Ale v najlepšom treba skončiť a ak ešte niekedy budem zápasiť, tak v kategórii Veteráni ( nad 35r.), ktorá sa pomaly rozbieha aj na Slovensku, no v zahraničí je už bežná.  

Na turnaji dostal svoj priestor aj  hendikepovaný športovec  Roman Farkaš. Ten na úvod turnaja divákom predstavil novú zostavu  Poomsae 2, ktorú sa naučil za posledné obdobie a pridal svoj freestyle.  Diváci Romana odmenili dlhým neutíchajúcim potleskom. 

Výsledky:

Zlatá medaila:   Oliver Bitala, Jaroslav Dóbi, Matúš Ďurica, Terezka Ďuricová, Damien Pavel  Frgolec,  Milan Lani, Martin Lani, Karolína Mravcová a Marek Spodniak

Strieborná medaila:  Dominika Borlášová, Leonard Demeter, Kristián Horváth, Lukáš Kurek, Richard Laššák, Lucia Laššáková, Stephan  Pekarčík, Alex  Rapčan, Félix  Rapčan, Sarah  Sarvašová, Veronika Spodniaková         

Bronzová medaila: Vaneska Ádamová, Roland Bial, Kornélia Czeneová, Viktória Iždinská, Denis  Kozlok, Tomáš Kuvik, Dominik Kuvik, Ľuboslav Lehotský, Lea Szekerová, Tomáš Tanko

Hodnotenie_klubov.jpg

Peter Kojnok nás na turnaji už tradične reprezentoval ako rozhodca.

Falcon TKD klub, ale aj zúčastnené kluby a hostia  hodnotia turnaj ako vynikajúco zvládnutý. Trocha nás mrzí na poslednú chvíľu odvolaná účasť klubov z Českej Republiky a Poľska. Na druhej strane nás tešia nové kontakty smerom na Ukrajinu a Maďarsko.  Veľmi pekne ďakujeme partnerom, ktorí pomohli po finančnej stránke. Poďakovanie patrí aj rodičom, priateľom klubu a samotným Falcoňákom / FALCON FAMILY /, ktorí boli nápomocní pri organizácii.

Ing. Róbert Kuvik


 
 

dnes je: 22.1.2019

meniny má: Zora

  • Pondelok-1-7graphic-icon
  • Utorok-1-7graphic-icon
  • Streda1-3graphic-icon

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka