Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Nemocnica nevyhovie požiadavke občanovVytlačiť
 

V uplynulých dňoch odznela od občanov požiadavka, aby bola opäť otvorená brána na Zelezničnej ulici, ktorá dlhé roky slúžila ako ďalší vchod do rimavskosobotskej nemocnice. Otvorenie brány by uvítali prevažne pacienti, ktorí chodia k lekárom do Zdravotného strediska Jazmín. Ak ich odtiaľ pošlú do nemocnice na ďalšie vyšetrenie, dostanú sa do nej len cez hlavný vchod. Ten je ale až na opačnom konci a musia tak prechádzať okolo Okresného úradu. Trasa je to dlhá a prevažne peším a navyše chorým pacientom to spôsobuje značné problémy. O požiadavke sa diskutovalo aj na januárovom zasadnutí príslušného výboru mestskej časti. Mesto sa preto v tejto súvislosti obrátilo  na vedenie nemocnice.

brána1.jpg

„Na základe týchto upozornení sme 5. februára požiadali listom riaditeľa nemocnice Ivana Mokrého o stanovisko k  požiadavke, aby bola brána na Železničnej ul. otvorená a pacientom sa tak uľahčil vstup do nemocnice,“ informoval prednosta Mestského úradu v Rim. Sobote Štefan Szántó. 
Z odpovedi, ktorú mesto od vedenia nemocnice dostalo vyplynulo, že nemocnica občanom nevyjde v ústrety. „Veľká väčšina enormného pešieho tranzitu, ktorý smeroval v minulosti cez náš areál z centra mesta na stanicu a naopak, nesúvisela s prevádzkou nemocnice,“ uviedol v stanovisku riaditeľ nemocnice s tým, že tento neregulovaný pohyb vytváral  predpoklady pre početné prípady drobnej kriminality v celom areáli nemocnice, ako aj v čakárňach a na oddeleniach. „Enormný pohyb tiež reálne ohrozoval bezpečnosť pohybu pacientov a zamestnancov v areáli a výrazne sťažoval možnosti efektívnej údržby a starostlivosti o areál a prostredie nemocnice, ktoré je určené primárne pre jej pacientov,“ vyjadril sa Mokrý a dodal, že okrem uzatvorenia areálu s cieľom zlepšiť situáciu pristúpili aj ku kamerovému monitorovaniu areálu a vstupu do budov. „Areál nemocnice je všetkým pacientom aj zamestnancom prístupný cez hlavný vchod 24 hodín denne,“ uzavrel. 

brána.jpg

S rozhodnutím nemocnice nie sme spokojní,“ uviedol prednosta. „Aj napriek tomu, že rozhodnutie Sveta zdravia nevieme ovplyvniť, budeme tlačiť na vedenie nemocnice, aby vyšli občanom a pacientom v ústrety." vyhlásil Š. Szántó.


 
 

dnes je: 15.12.2018

meniny má: Ivica

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka