Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Hendikepovaný športovec z Rimavskej Soboty majstrom NemeckaVytlačiť
 

 roman.jpgUplynulý víkend sa zúčastnil historicky prvý reprezentant Slovenska v Taekwondo WT ( PARAPOOMSAE) Roman Farkaš z domáceho klubu FALCON  prestížneho Európskeho turnaja pod názvom  Taekwondo GERMAN OPEN POOMSAE 2018 v Hamburgu. Na turnaji sa zúčastnilo 31 krajín z Európy a sveta.  Nakoľko Roman trénuje v klube len niekoľko mesiacov, už stihol Slovensku ukázať, že našiel šport svojho života.  Koncom roka 2017 sa stal majstrom Slovenska v PARAPOOMSAE.

Už koncom roka sme avizovali, že urobíme všetko pre to, aby sme Romana  zobrali za hranice Slovenska. Náš plán vyšiel hneď v druhom mesiaci roka, kedy Roman vyrazil do Nemecka. Veľmi sa tešil a ako sám povedal, najďalej bol v „ Číži „. Z trénerského hľadiska sme potrebovali Romana konfrontovať s ostatnými hendikepovanými súpermi, a to hlavne v kategórii P20 ( mentálne postihnutie ). Roman si na turnaji našiel priateľov podobného osudu, zažil atmosféru veľkého turnaja a precestoval krížom skoro tri krajiny. Na turnaji nastúpil v kategórii P20 Parapoomsae nad 30 rokov. Svoju kategóriu s prehľadom vyhral a dokonca mal najviac bodov v prvom kole.  Roman sa stal majstrom Nemecka Parapoomsae a potvrdil pevné základy, na ktorých tréneri môžu stavať jeho ďalšie úspechy.  Ako tréneri sme v Hamburgu získali od ľudí na to kompetentných potrebné informácie, ako ďalej pokračovať  v práci s hendikepovanými športovcami, akým je Roman. Tréneri a majstri nám odporučili ďalšie turnaje na ktoré sa máme orientovať.  Hneď po návrate začala Romanova príprava.  V Hamburgu ho sprevádzali jeho tréner Miroslav Bitala, hlavný tréner klubu Jaroslav Dóbi a Romanova mamička, ktorá je tiež nadšená, ako sa Romanovi, ale aj jej, zmenil život. Citujem: „Na staré kolená pobehám s Romankom možno celý svet“  Tréneri sú s Romanovou prvou skúškou v Hamburgu  spokojní a nevedia si vynachváliť jeho úprimnú radosť  z každého úspechu. 

roman1.jpg

Po turnaji sme sa cestou domov zastavili v Prahe, kde  Roman nikdy nebol. Ukázali sme mu centrum mesta a navštívil aj svojho bratranca, ktorý tam pracuje v jednom luxusnom hoteli.

Roman do Nemecka vycestoval s podporou Slovenského paralympijského výboru /SPV/ , Slovenskej asociácie Taekwondo WT / SATKD /  a mesta Rimavská Sobota.  Ďakujeme za podporu aj verejnosti, ktorú Rimavskosoboťania prejavili osobne alebo na sociálnych sieťach.  Ako som vyššie spomínal, tréneri začali Romana pripravovať na ďalší prestížny turnaj v zahraničí.  

Jaroslav Dóbi / predseda


 
 

dnes je: 15.12.2018

meniny má: Ivica

  • Piatok0-3graphic-icon
  • Sobota0-3graphic-icon
  • Nedeľa1-6graphic-icon

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka