Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať

Prvá prehra na domácom ľade prišla v najdôležitejšom zápase sezónyVytlačiť

V sobotu 3. marca sa hralo prvé semifinálové kolo druhej ligy mužov. Hráči HKM Rimavská Sobota v ňom narazili na náročného súpera z Martina. Minuloročný extraligista už dávno prejavil záujem postúpiť do prvej ligy. Ešte pred vhodením úvodného buly si všetci na štadióne spomenuli minútou ticha na bývalého hráča a trénera druholigového HK 96 DYNAMAX Nitra Vieroslava Klenka, ktorý naše rady opustil v priebehu minulého týždňa vo veku 45 rokov.

hokej.JPG

Prvá tretina sa hrala vo vyrovnanom tempe a oba tímy čakali na prvý gól. V piatej minúte bola hosťujúcemu celku ponúknutá presilovka. Počas nej si  vytvoril pár šancí, no pripomenuli sa aj domáci. Najväčšie šance mali Martinčania po skončení presilovky, no Križan všetko zlikvidoval. Následne mali presilovku aj domáci, no tá netrvala príliš dlho, pretože sa previnili aj oni. V 17. minúte mali Rimavskosoboťania veľkú šancu, no za výborne chytajúcim Gavalierom zazvonila iba žrď. V závere prvej tretine mali hostia výhodu v pomere 4:3 a tú zužitkovali v úvode druhej tretiny, keď sa presadil najúspešnejší strelec Martina Pokrivčák. V druhej tretine sa už nehral taký pekný hokej, keďže sa domáci dostávali pod tlak a nedokázali sa presadiť. V polovici zápasu prišla veľká kríza, keď sa počas dvoch minút  dokázali hostia presadiť až trikrát a z toho raz dokonca v oslabení. Na hodnotu dvoch gólov sa dostali Pokrivčák aj Jurášek. V tomto momente sa zápas úplne zlomil. Domácim chýbal moment prekvapenia a dôraz pred bránou. Prepadávali aj obrancovia, čoho dôkazom bol aj ďalší gól v oslabení, ktorý strelil Poliaček a pripísal si už hetrik. Ani brankár Križan už nepredvádzal také výkony ako v prvej tretine. Záver druhej tretiny ešte okorenila šarvátka Jána Slováka s Dvořákom. V poslednej tretine hostia strelili ešte dva góly a stanovili konečný výsledok 0:7. Najprv využil presilovku Srnka a následne vo vyrovnanom počte skóroval Dvořák.

hokej1.JPG

Aj keď sa zápas skončil s vysokým gólovým rozdielom, situácia na ľade však tak úplne nevyzerala. Hral sa pekný a bojovný hokej, no kvalita bola určite na hokejkách súpera. Rimavská Sobota zaznamenala celkom prvú prehru na domácom ľade v tejto sezóne a do Martina vycestuje s nepriaznivým stavom série.

hokej2.JPG

Ďakujeme rekordnému počtu divákov, ktorí si našli cestu na štadión a prišli podporiť našich chlapcov. Perfektnú atmosféru vytvorili spojené fankluby Rimavskej Soboty a Martina, ktoré po celý zápas fandili spoločne a ukázali nám, že aj súperi môžu byť priatelia.

Druhý a prípadne aj tretí vzájomný zápas sa odohrá budúci víkend na ľade Martina. Hokejový klub HKM Rimavská Sobota organizuje výjazd fanúšikov na sobotňajší zápas v Martine. Cena zájazdu je približne 10 € a záujemcovia sa môžu prihlásiť na telefónnom čísle: 0918 304 681 . Budeme veľmi radi, ak sa čo najviac našich priaznivcov vyberie na tento zápas a podporia našich chlapcov v snahe zdramatizovať túto sériu.

HKM Rimavská Sobota - MHK Martin 0:7 (0:0, 0:5, 0:2) Stav série: 0:1

Strely: 34:35

Vylúčenia: 6:7

Presilovky: 0:2

Oslabenia: 0:2

Rozhodovali: Vido - Číž, Trnka

Diváci: 680

Zostava HKM: Križan - Nociar, Slovák M., Škantár, Urban, Matúška, Heckl, Kulišek - J. Slovák, Filipiak, Šagát - Moroz, Dmitriev, Skvortsov - Buda, Fekiač, Zorvan - Fiľo, Domaev.

dnes je: 15.12.2018