Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Rimavská SobotaHľadať
 
 

Bruce Willis ako pomstiteľ i dokument o Karlovi Krylovi. V Kine ponúknu tento týždeň množstvo filmovVytlačiť
 

 

 kinoorbis.jpg8.9.mar.   Prianie smrti  /Death  Wish/

(št.pi.)

 ps poster1.jpgLekár Paul Kersey (Bruce Willis) má všetko, čo si len človek môže želať - zaujímavú prácu, krásnu rodinu a nádherný domov. S násilím sa stretáva iba na operačnej sále pohotovosti, kde pracuje ako chirurg. Jedného dňa sa však všetko zmení. Po brutálnom napadnutí v ich vlastnom dome jeho manželka (Elisabeth Shue) zomiera a dcéra (Camila Morrone) zostane v nemocnici ležať v kóme. Rúca sa mu celý svet a policajti len bezmocne krčia plecami, pretože podobných prípadov riešia denne desiatky. Hnaný túžbou po pomste, Paul berie zákon do vlastných rúk a ozbrojený vyráža do ulíc, aby nevinným životy zachraňoval a zločincom ich bral. Chicago má nového hrdinu, ktorý verí, že spravodlivosť ešte existuje. (Forum Film SK)

Akčný/dráma/thriller  USA  

Réžia: Eli Roth
Hrajú: Bruce Willis, Elisabeth Sue, Dean Norris...
Uvádza: Forum Film, 103 min.MP od 12r. titulky, vstup:5€
Začiatok predstavení o 20:00 hod. 

Trailer

death-wish.jpg

8.9. mar     Tlmočník

(št.pi.)

 tlmočník poster.jpgSvojrázne roadmovie o dvoch pánoch, ktorí cestujú krížom cez Slovensko, aby spoznali pravdu o vlastnej minulosti. Počas cesty sa dostávajú do bizarných situácii, stretávajú rozmanitých ľudí a postupne si skladajú mozaikovitý obraz strednej Európy, ktorá sa navonok mení, ale niekde v hĺbke ukrýva stále nevyriešené konflikty. Vďaka poznaniu života toho druhého, začínajú chápať vlastné činy a nanovo si definujú vlastnú identitu.(Garfield Film)

Tragikomédia Slovensko/ Česko/Rakúsko 

Réžia: Martin Šulík
Hrajú:  Jiří Menzel, Peter Simonischek, Zuzana Mauréry,Atilla Mokoš...
Uvádza: Garfield Film, 113 min.MP od 12r. vstup: 5€
Začiatok predstavení o 18:00 hod.

Trailer

tlmočník.jpg

10.11.mar. Včielka Maja   /Maya  the  Bee 2/

(so.ne.)

 maja.jpgVčielka Maja poletí za Jej Veličenstvom včeľou Cisárovnou poprosiť o to, aby sa jej úľ mohol zúčastniť slávnych Sladkých Hier. Včelia Cisárovná Maji vyhovie, ale ak Maja prehrá, jej úľ príde o všetky zásoby medu. Podarí sa Včielke Maji a jej kamarátom Sladké Hry vyhrať? (Forum Film SK)

Animovaná rozprávka  Nemecko/Aust. 

Réžia: Noel Cleary, Alexs Stadermann
Uvádza: Forum Film, 85 min. MP, dabing, vstup: 5€
Začiatok predstavení o 16:00 hod.

Trailer

maja1.jpg

10.11.mar.    Otcova volga

(so.ne.)

 OtcovaVolga.jpgEva (Eliška Balzerová) je kostýmová výtvarníčka, pôžitkárka a manželka šarmantného Ludvíka, ktorý však veľmi nečakane a bez rozlúčenia umrie. Tak nečakane, že jej nestačí povedať, že okrem ich spoločnej dcéry Terezy (Tatiana Vilhelmová) mal ešte rovnako starého nemanželského syna. To aspoň naznačujú starostlivo ukryté listy, ktoré Tereza náhodou objaví. Eva je rozhodnutá nečakané odhalenie veľkoryso ignorovať. S Ludvíkom si vždy všetko hovorili, o svojich milencoch a milenkách mali vzájomný prehľad, a keby nejaký nemanželský syn existoval, určite by o ňom vedela ako prvá. Tereza, ktorej sa rozpadá vlastný život, sa k prízraku tajomného nevlastného brata upne. Prehovorí svoju matku, aby sa spoločne vydali po stopách Ludvíkových mileniek (Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Macluchová) a zistili o jeho tajomstve viac. Na cestu vyrážajú Ludvíkovým veteránom Volga GAZ 21. (CinemArt SK)

Komédia Česko    

Réžia: Jiří Vejdělek
Hrajú: Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová, Eva Holubová, Vilma Cibulková...
Uvádza: Cinemart, 90 min. MP od 12r. vstup: 5€
Začiatok predstavení o 18:00 hod.

Trailer

otcovavolga1.jpg

10.mar.        Bratříček Karel  /Filmový klub/

(so.) 

 Kryl poster.jpgČo bolo tak príťažlivé na „malom spevákovi s veľkým hlasom“, že viac ako dvadsať rokov po jeho smrti ľudia stále spievajú jeho pesničky a čítajú jeho poéziu? Aké je miesto umelca v tragických dejinách vlasti? Môže jednotlivec ovplyvniť chod dejín? Bol Kryl obeťou dejín svojho národa? Milovali ho davy, ale umieral opustený a zatrpknutý – pretože nikdy nerobil kompromisy. Tieto a ďalšie otázky sa rozhodla položiť autorka filmu Krystyna Krauze. (ASFK)

Dokumentárny Česko /Poľsko 

Réžia. Krystyna Krauze
Hrajú: Karel Kryl, Andrzej Zajaczkowski...
Uvádza: ASFK, 80 min. MP od 12r. vstup: 4€
Začiatok predstavenia o 20:00 hod.

Trailer

karel-resize.jpeg

11.mar.    Špina

(ne.)

 Spina_poster.jpgLena je sedemnásťročné dievča, ktoré vzdoruje rodičom, zažíva svoje prvé zamilovanie, tajné nočné dobrodružstvá s kamarátmi, či magické rána nad Dunajom. Jej svet plný snov a túžob však naruší nečakaná udalosť...
Lena musí prejsť cestu, ktorá už nie je obyčajným dospievaním, ale skôr vnútorný boj. Okolie ju nechápe a už nikdy úplne nepochopí. Je to ona sama, kto sa musí zmeniť, dospieť a pochopiť, že nemôže ostať obeťou. Trest si zaslúži ten, kto jej to spôsobil.

Dráma Slovensko/Česko  

Réžia: Tereza Nvotová
Hrajú: Dominika Morávková, Anna Rakovská, Róbert Jakab, Anna Šišková....
Uvádza: Forum Film, 88 min. MN, vstup: 4€
Začiatok predstavenia o 20:00 hod. 

Trailer

špina.jpg

12.mar.   Tri bilbordy kúsok za Ebbingom / Three Billboards Outside Ebbing,                                 Missouri/

(po.)

 tri_billboardy.jpgMildred Haynesovej (Frances McDormand) zavraždili dcéru. Vyšetrovanie sa už niekoľko mesiacov bezvýsledne vlečie, preto sa Mildred rozhodne konať. Pri vjazde do mesta vylepí na tri billboardy veľmi kontroverzné odkazy adresované váženému šéfovi miestnej polície (Woody Harrelson). Týmto činom začína bitka medzi Mildred a zástupcami zákona. Keď sa do prípadu vloží ešte ďalší policajt (Sam Rockwell), nevyzretý mamičkin maznáčik so záľubou v násilí, súboj medzi miestnym policajným oddelením a osamelou, ukrivdenou a hlavne rozzúrenou bojovníčkou sa môže začať. (CinemArt SK)

Krimi/dráma/komédia  USA

Réžia: Martin McDonagh 
Hrajú: Frances McDormand, Woody Harrelson, Abie Cornish...
Uvádza: Cinemart, 115min. MN, titulky, vstup:5€
Začiatok predstavení o 19:00 hod.

Trailer

171129154041-three-billboards-outside-ebbing-missouri.jpg

Vstupenky online na www.kinoorbis.sk


 
 

dnes je: 16.12.2018

meniny má: Albína

Rimavská Sobota a jej klenoty

webygroup
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka